Greece Gay Pride

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
ναι εξακτλι το βρηκες κολομβε το μυστικο μου αποκαλυφθηκε


Σε ευχαριστώ!Παντως προτείνω κάτι.Καντε μια ομάδα εδώ τα παιδία του Ischool και πηγαίνετε γυμνοί στο Σύνταγμα ώστε μα αλλάξει ο νόμος.Τοσο θερμοί υποστηριχτές του γυμνισμού κριμα είναι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ!Παντως προτείνω κάτι.Καντε μια ομάδα εδώ τα παιδία του Ischool και πηγαίνετε γυμνοί στο Σύνταγμα ώστε μα αλλάξει ο νόμος.Τοσο θερμοί υποστηριχτές του γυμνισμού κριμα είναι.

Εδω το γυμνο ειναι θεμιτο. Αν το βάλεις σε κάποιο θρέντ εδω μεσα το κάνεις για να βγάλεις γκομενες και εισαι επιδειξιας :loltooth:

ειμαστε οτι μας βολευει φιλε μου χαχαχα

φαντασου να ανεβαζες εσυ φωτο με το γεννητικο σου οργανο εδω μέσα ... θα ειχανε πέσει 500 αναφορές και 10.000 μπάν :loltooth:

τις πιο πολλες αναφορές θα τις έκαναν αυτοι που υποστηριζουν το γυμνο της παρέλασης στο συνταγμα χαχα
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί να παραθέσει κάποιος το νόμο που απαγορεύει τη γύμνια;
 

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εδω το γυμνο ειναι θεμιτο. Αν το βάλεις σε κάποιο θρέντ εδω μεσα το κάνεις για να βγάλεις γκομενες και εισαι επιδειξιας :loltooth:

ειμαστε οτι μας βολευει φιλε μου χαχαχα

φαντασου να ανεβαζες εσυ φωτο με το γεννητικο σου οργανο εδω μέσα ... θα ειχανε πέσει 500 αναφορές και 10.000 μπάν :loltooth:

τις πιο πολλες αναφορές θα τις έκαναν αυτοι που υποστηριζουν το γυμνο της παρέλασης στο συνταγμα χαχα


Φίλτατε συμφορουμίτη με πρόλαβες πριν ανεβάσω την πρώτη γυμνή φωτογραφία που θα έβρισκα στο διαδίκτυο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Άρα συμφωνείς κι εσύ ότι δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει τη γύμνια, αλλά τις ακόλαστες πράξεις. Ευχαριστώ.
Λέξη κλειδί: πρόθεση.


Ωραία βγες γυμνή στο δρόμο και αν δεν πάρεις ποινή πες το μας.

Να σε ρωτήσω άρα να ανοίξουμε ένα τοπικ εδώ να ανεβάζετε γυμνές φωτογραφίες;Ε αφού υπερασπίζεστε την γύμνια κριμα είναι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Ωραία βγες γυμνή στο δρόμο και αν δεν πάρεις ποινή πες το μας.

Να σε ρωτήσω άρα να ανοίξουμε ένα τοπικ εδώ να ανεβάζετε γυμνές φωτογραφίες;Ε αφού υπερασπίζεστε την γύμνια κριμα είναι.


Εχω ανεβάσει ηδη εγω μερικές και εχω φάει και αρκετο κράξιμο (εγώ)

την παρέλαση την υποστηριζουν ομως χαχα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Άρα συμφωνείς κι εσύ ότι δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει τη γύμνια, αλλά τις ακόλαστες πράξεις. Ευχαριστώ.
Λέξη κλειδί: πρόθεση.


Συμφωνώ ναι. Άλλωστε https://www.lifo.gr/now/society/60179/nomimes-oi-gymnes-voltes-ton-dyo-aktiviston-tis-thessalonikis

ωστοσο οι ανωτερω το εμφάνισαν ως "καλλιτεχνική προσεγγιση" ενω δεν ξέρω αν το ιδιο μπορει να ισχυριστει και κάποιος ο οποιος έχει ζωγραφισει το πουλί του και πιθανον να του έχει ξεφυγει και κάποιο αμφιλεγομενο σύνθημα το οποιο ενδέχεται να επηρεάσει τους δικαστες ;)

εγραψα απο προχθές οτι αν κάτι ειναι έγκλημα ή οχι αποδεικνυεται στο δικαστηριο. Αρκει βεβαια να μην γεμιζουμε και να μην στέλνουμε αστειες περιπτωσεις στα δικαστηρια. Προσωπικά δεν θα ασχολιόμουν να κάνω μηνυση σε κάποιον απο αυτους ουτε στους παραπάνω θα έκανα. Προσωπικά χέστηκα. Απλα ανέπτυξα θέσεις οι οποιες έχουν ως σκοπο να εξισορροπήσουν τα λαϊκα αισθηματα για να αποφευχθουν κοινωνικές συγκρούσεις.

Όχι εννοώ τοπικ με φωτογραφίες χωρίς να φοράνε τίποτα.


ααα οχι τέτοια δεν θα έστελνα χαχα
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία βγες γυμνή στο δρόμο και αν δεν πάρεις ποινή πες το μας.

Να σε ρωτήσω άρα να ανοίξουμε ένα τοπικ εδώ να ανεβάζετε γυμνές φωτογραφίες;Ε αφού υπερασπίζεστε την γύμνια κριμα είναι.

Θα το πω όσο πιο κατανοητά γίνεται:
αν κάποιος πάει σε παραλία γυμνιστών, δεν θα κουνήσει κεφάλι. Αν πάει στη παραλία γυμνιστών, κάτσει μπροστά σου και αρχίζει να την παίζει, καλείς αστυνομία και τον μαζεύουν.
Τι διαφορά έχουν οι δύο περιπτώσεις γύμνιας; Την πρόθεση.

Και ξαναλέω γιατί το αποσιωποιήσατε τεχνηέντως: έχει πάει ποτέ κανείς σας στο πράιντ και έχει δει γυμνό άνθρωπο; Γιατί εγώ και όλοι όσοι έγραψαν εδώ ότι έχουν πάει δεν έχουμε δει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Θα το πω όσο πιο κατανοητά γίνεται:
αν κάποιος πάει σε παραλία γυμνιστών, δεν θα κουνήσει κεφάλι. Αν πάει στη παραλία γυμνιστών, κάτσει μπροστά σου και αρχίζει να την παίζει, καλείς αστυνομία και τον μαζεύουν.
Τι διαφορά έχουν οι δύο περιπτώσεις γύμνιας; Την πρόθεση.

Και ξαναλέω γιατί το αποσιωποιήσατε τεχνηέντως: έχει πάει ποτέ κανείς σας στο πράιντ και έχει δει γυμνό άνθρωπο; Γιατί εγώ και όλοι όσοι έγραψαν εδώ ότι έχουν πάει δεν έχουμε δει.


Δεν θέλω να πάω. Εσυ αφου ηθελες καλα έκανες και πηγες.

Έχουμε δει φωτογραφιες ανθρωπων ο ένας να πιάνει το κωλο στον άλλον και να φιλιούνται. Εκεινο που θέλω να σου πω ειναι οτι μην εισαι τοσο σιγουρη οτι ολοι αυτοι προφυλάσσονται απο τις δικλειδες του νομου. Οποτε μια μηνυσουλα με εναν μάρτυρα μπορει μια χαρα να δημιουργησει θέματα και δεν ειναι πάντα το δικαστηριο υπέρ τέτοιων κινησεων.

Επισης το θεωρω ανουσιο να βγω να παρελάσω γυμνος στο δρομο , εδω ανέβασα μερικές φωτο με το σώμα μου (εννοειται ντυμένος ή κρυβοντας τα επιμαχα σημεια. Και πάλι έφαγα κράξιμο τι ειναι αυτα που κάνω κτλπ.

αυτο δεν ειναι λιγο υποκριτικο; υποστηριζετε την 100% γυμνια σε δημοσιο χώρο που για μενα δεν ειναι επιτρεπτή. Εκτος και αν εισαι σε παραλια γυμνιστών και ολοι εκει ξέρουν που θα πάνε. Ενω ο περαστικος απο το Συνταγμα δεν ξέρει οτι περνώντας απο εκει για να πάει στη δουλειά του θα δει την δικιά σου την προβοσκιδα να κρεμεται περηφανη.... ή να ειναι ορθια σαν έναν άλλο συγχρονο πολιορκητικο κροιο χαχαχα :D

και αν κάποιος βγάλει ενα γυμνο στέρνο ή μερικους γυμνους κοιλιακους ειναι ψώνιο ειναι και τι δεν ειναι δεν θυμαμαι τι άλλα ειχανε γραφτει.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έχουμε δει φωτογραφιες ανθρωπων ο ένας να πιάνει το κωλο στον άλλον και να φιλιούνται.
Ενώ ας πούμε γενικά οι άνθρωποι δε χουφτωνονται ενώ φιλιούνται στους δρόμους, στην παραλία κλπ. Στο pride μας πείραξε
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Ενώ ας πούμε γενικά οι άνθρωποι δε χουφτωνονται ενώ φιλιούνται στους δρόμους, στην παραλία κλπ. Στο pride μας πείραξε


Χουφτώνονται ... ντυμένοι.

Δεν ειναι ηδη γυμνοι και πιάνει ο ένας τον κώλο του άλλου. Εκτος και αν δεν βρισκεις διαφορά σε αυτο.
 

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
https://www.euractiv.gr/section/koinoniki-eyropi/news/15-ioynioy-pagkosmia-imera-gonimotitas-ti-kanei-i-eyropi/

Σήμερα παγκόσμια ημέρα γονιμότητας, κατεβείτε όλοι οι ετεροφυλόφιλοι στην κεντρική πλατεία της πόλης σας να γονιμοποιήσετε με το ταίρι σας ελεύθερα και δημόσια! Τί πιο φυσιολογικό -και επιστημονικώς αποδεδειγμένο (όχι αστεία)-;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εδω ανέβασα μερικές φωτο με το σώμα μου (εννοειται ντυμένος ή κρυβοντας τα επιμαχα σημεια. Και πάλι έφαγα κράξιμο τι ειναι αυτα που κάνω κτλπ.

αυτο δεν ειναι λιγο υποκριτικο; υποστηριζετε την 100% γυμνια σε δημοσιο χώρο που για μενα δεν ειναι επιτρεπτή.

ανοησιες
κανεις δεν σε εκραξε και κανεις δεν σου ειπε οτι δεν ειναι επιτρεπτη
ισα ισα με λιγη φαντασια μπορουν να φτιαχτουν εξαιρετικα memes που θα χαρισουν ατελειωτες ωρες γελιου

(μην με ρωτησεις τι ειναι τα memes και να αρχισω να μιλαω ελληνικα παρακαλω)
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

«Όποιος εν γνώσει προσβάλλει βάναυσα την αιδώ άλλου με ακόλαστη πράξη που ενεργείται...»

Εδώ έχουμε να κάνουμε με δύο αόριστες και αξιολογικές έννοιες. Αόριστες, δίοτι διαθέτουν ένα σαφή εννοιολογικό πυρήνα ως προς τον οποίο υπάρχει βεβαιότητα ότι η έννοια συντρέχει, δεν μπορούμε ωστόσο να γνωρίζουμε το πέρας των ορίων τους. Και αξιολογικές, γιατί η συνδρομή τους διαπιστώνεται ex post facto με τη βοήθεια μιας κοινωνικοηθικής αξιολόγησης ερειδόμενης σε εξωνομικά στοιχεία, που εναρμονίζεται με την εκάστοτε κατεστημένη κοινωνική ηθική, γι’ αυτό και ως έννοιες είναι ευμετάβλητες.

Επομένως, πρέπει να ανατρέξουμε στην πρόσφατη νομολογία (βλ. εδώ) των δικαστηρίων.
Υπάρχει και συναφής νομολογία του Αρείου Πάγου, που υπολαμβάνει νόμιμη την απλή δημόσια γύμνια, εφόσον δεν εκτρέπεται σε σεξουαλική παρενόχληση. Θα την αναρτήσω, όταν τη βρω.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Τα pride parades ειναι χαζα. Γενικα δεν ειμαι τρομερα φαν των παρελασεων, αλλα αν γινονται, τουλαχιστον ας εχουν μια βαση, οπως πχ η μερα ανεξαρτησιας ή της αποβασης στην Νορμανδια που εγινε προσφατα, ή τα χριστουγεννα. Το οτι εισαι περηφανος για το που βαζεις το λιλι σου δεν ειναι λογος. Αν ειναι να το θεωρησουμε κατι σαν διαμαρτηρια για αδικιες που δεχεται η συγκεκριμενη ομαδα ανθρωπων, ας το ονομασουμε ετσι και ακομη καλυτερα ας προσπαθησουμε να τα λυσουμε, αν και παλι, μαλλον θα πρεπει να γινονται περισσοτερο στη Ριαντ ή το Μπρουνει παρα καποια δυτικη χωρα. Θα ελεγα οτι τελικα ειναι αυτο που λεει το ονομα τους, pride parades, που ειναι αντιφατικο στο μυνημα που θελεις να περασεις. Δεν γινεται να λες οτι θελεις να αντιμετωπιζεσαι οπως ολοι οι υπολοιποι, να μην γινεται θεμα και να μην ασχολειται ο αλλος με τη σεξουαλικοτητα σου και να κανεις ολοκληρη παρελαση επειδη εισαι υπερηφανος για αυτο. Ισως να ειναι λιγο double standard. Βεβαια, δεν ξερω κατα ποσο στην πραγματικοτητα θελουν οι ιδιοι αυτες τις παρελασεις και ποσο ειναι tokenism της καθε regressive κατηνας που θα βρει αλλη μια ευκαιρια να σε πρηξει για το ποσο ηθικα ανωτερη ειναι
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Top