Eισαγωγή στην Επιστήμη της Πληροφορικής αλλά όχι από το σημείο μηδέν...

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Για κάποιον που έχει κενά στην επιστήμη της πληροφορικής αλλά γερές μαθηματικές γνώσεις, πιστεύετε ότι με προσωπικό διάβασμα ειδικής βιβλιογραφίας περί προγραμματισμού και συναφή, θα μπορούσε να ανταπεξέλθει σε κάποιο μελλοντικό μεταπτυχιακό πληροφορικής; Αν ναι, τι είδους βιβλιογραφία θα πρέπει να κοιτάξω;

Ο διδάσκων στο Πανεπιστήμιο με έκανε να μισήσω την πληροφορική και ότι σχετίζεται μ' αυτήν. Στο λύκειο ήμουν θετική. Όμως νιώθω ότι έχω "κομμένα χέρια", από την στιγμή που αγνοώ μια τόσο σημαντική επιστήμη και άμεσα σχετιζόμενη με τα μαθηματικά. Μέχρι ώρας γνωρίζω πολύ βασικά από Fortran 90 και Assembly.

Υ.Γ. Δεν θα ανεχτώ προσβολές. Όποιος θέλει να βοηθήσει, ας κάνει το καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Για κάποιον που έχει κενά στην επιστήμη της πληροφορικής αλλά γερές μαθηματικές γνώσεις, πιστεύετε ότι με προσωπικό διάβασμα ειδικής βιβλιογραφίας περί προγραμματισμού και συναφή, θα μπορούσε να ανταπεξέλθει σε κάποιο μελλοντικό μεταπτυχιακό πληροφορικής; Αν ναι, τι είδους βιβλιογραφία θα πρέπει να κοιτάξω;

Ο διδάσκων στο Πανεπιστήμιο με έκανε να μισήσω την πληροφορική και ότι σχετίζεται μ' αυτήν. Στο λύκειο ήμουν θετική. Όμως νιώθω ότι έχω "κομμένα χέρια", από την στιγμή που αγνοώ μια τόσο σημαντική επιστήμη και άμεσα σχετιζόμενη με τα μαθηματικά. Μέχρι ώρας γνωρίζω πολύ βασικά από Fortran 90 και Assembly.

Υ.Γ. Δεν θα ανεχτώ προσβολές. Όποιος θέλει να βοηθήσει, ας κάνει το καλό...



κοίταξε, δεν είμαι ειδικός ούτε στα μαθημα(:mad:) τικά ούτε στην πληροφ(:sick:)ορικη,
μα αυτό που λες ισοδυναμεί με το να ρωτάς
εάν για μεταπτυχιακό στην ιατρική,
χρειάζονται άριστες γνώσεις χειρουργικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αναλόγως το μεταπτυχιακό. Εάν είναι λίγο πιο θεωρητική η βάση του τότε ναι, ο οποιοσδήποτε από άλλο κλάδο, εάν ασχοληθεί εντατικά, μπορεί να αντεπεξέλθει. Εάν έχει αρκετή πρακτική (Προγραμματισμός) και δεν έχεις βάσεις θα σου έλεγα να μην το επιχειρήσεις. Θεωρώ πως κάποιος που θα ασχοληθεί πολύ εντατικά με τον προγραμματισμό για τουλάχιστον 1.5 χρόνο , έχοντας πρωτύτερα καλή σχέση με τον υπολογιστή, μπορεί να το παλέψει με ένα πρακτικής φύσεως μεταπτυχιακό. Εάν θέλεις ανέφερε τον τίτλο του μεταπτυχιακού που σε ενδιαφέρει να ρίξω μια ματιά στον οδηγό σπουδών μήπως μπορώ να σε συμβουλέψω περαιτέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Άμα έχεις καλές μαθηματικές γνώσεις, δες διακριτά μαθηματικά, που βρίσκουν πλήθος εφαρμογών στον τομέα της πληροφορικής, έπειτα θεωρητική πληροφορική και τηλεπικοινωνίες.Όταν κατανοήσεις βασικές έννοιες του αντικειμένου θα μπορέσεις να εντρυφήσεις και σε προγραμματιστικές τεχνικές και αλγόριθμους.Βιβλία και ειδικά συγγράματα υπάρχουν χιλιάδες στο internet πάνω σε θέματα πληροφορικής και αλγορίθμων.Υπάρχουν επίσης πολλά μεταπτυχιακά προγράμματα που συνδυάζουν την πληροφορική με κάποια άλλη επιστήμη, αν ψάξεις στην ιστοσελίδα της σχολής σου, ή ενδεχομένως και κάποιας άλλης σχολής που να σε ενδιαφέρει θα βρείς αρκετά (βλέπε μεταπτυχιακά προγράμματα ΕΜΠ).Ελπίζω να σε κάλυψα.Καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται για τι είδους μεταπτυχιακό ενδιαφέρεσαι, καθώς ο όρος πληροφορική είναι ένας όρος που περιλαμβάνει πάρα πολλά πράγματα . Σίγουρα χρειάζεται ένα μαθηματικό υπόβαθρο αν θέλεις να ασχοληθείς με την πληροφορική. Απειροστικός Λογισμός, Γραμμική άλγεβρα,Πιθανότητες-Στατιστική ,Εφαρμοσμένα και διακριτά μαθηματικά είναι κάποιες γνώσεις μαθηματικών που θα χρειαστείς.

Τώρα αν σκοπεύεις να ασχοληθείς με τον προγραμματισμό, θα σου πρότεινα να μάθεις μια γλώσσα. Η Fortran είναι αρκετά παλιά αλλά παρόλα αυτά χρησιμοποιείται ακόμα κυρίως για μαθηματικούς αλγορίθμους. Θα σου συνιστούσα να ξεκινήσεις με C,C++. Είναι αρκετά δύσκολη γλώσσα αλλά άπαξ και τη μάθεις σου δίνει πολύ μεγάλες δυνατότητες προγραμματισμού. η XML είναι επίσης μια καλή επιλογή αν σκοπεύσεις να ασχοληθείς με την κατασκευή ιστοσελίδων. Αν πάλι σε ενδιαφέρει περισσότερο ο τομέας της κατασκευής κυκλωμάτων υπάρχουν προγράμματα όπως το Spice η το Orcad αλλά θέλουν αρκετό ψάξιμο και γνώσεις ηλεκτρονικής φυσικής.

Σίγουρα πάντως το ότι έχεις μαθηματικές γνώσεις είναι ένα μεγάλο συν. Αν πάλι με τον όρο πληροφορική εννοείς εφαρμογές γραφείου (office, internet, κτλ) τότε μάλλον δε χρειάζεσαι ιδιαίτερα μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Σκέφτομαι να ξεκινήσω από την γλώσσα C,C++ αλλά σε πρώτη φάση θα ήθελα να ξεκινήσω με κάτι πιο απλό για να μπω στην λογική του προγραμματίζειν. Τα μαθηματικά που αναφέρεις Ξεχασμένε, τα γνωρίζω. Εξάλλου πάνω στα Εφαρμοσμένα Μαθηματικά με έμφαση στις Φυσικές Εφαρμογές (Διαφορικές Εξισώσεις) έχω ειδικευτεί που ταιριάζουν κυρίως με την μαθηματική γλώσσα της Θεωρητικής Φυσικής για τα κλασικά μονοπάτια των Μη Γραμμικών Συστημάτων και Θεωρίας Χάους, Θεωρίας Βαρύτητας, Αστροφυσικής,...κτλ έρευνας που δεν με ενδιαφέρει. Το "κενό" μου είναι πάνω στον προγραμματισμό. Δεν επένδυσα σωστά λόγω ασυνέπειας διδασκόντων. Αριθμητική Ανάλυση γνωρίζω, όπως και Διακριτά Μαθηματικά μέσω των εξαμηνιαίων μαθημάτων όπως Θεωρίας Πιθανοτήτων μιας ή περισσότερων μεταβλητών (στο θέμα των βασικών τύπων π.χ. αρχή εγκλεισμού-αποκλεισμού), Ειδικών Συναρτήσεων και Ορθογωνίων Πολυωνύμων και Εξισώσεων Διαφορών που διδάχτηκα (στο θέμα των γεννητριών συναρτήσεων).

Με ενδιαφέρουν μεταπτυχιακά σαν τις Τεχνολογίες Πληροφορικής και Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση του Τμήματος Μαθηματικών ή το πρόγραμμα "Μαθηματικά των Υπολογιστών και των Αποφάσεων" το οποίο συντονίζεται από τα Τμήματα Μαθηματικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής του Πανεπ.Πατρών. Ανοιχτό ενδεχόμενο, κάποιο συναφές μεταπτυχιακό με τα άνωθι στο εξωτερικό. :)

Αλλά και πάλι, πόσο ακατόρθωτος μπορεί να είναι ο προγραμματισμός; Η λογική του δεν είναι μαθηματική σκέψη; Η επίλυση μιας μαθηματικής άσκησης δεν είναι «αλγοριθμική»; Από όσους έχω ρωτήσει, μου έχουν απαντήσει ότι θέλει εξάσκηση και διάβασμα με χαρτί και μολύβι, βήμα-βήμα και μετά εξάσκηση στον υπολογιστή. Κάνω κάπου λάθος; :hmm: Δεν θα επεδίωκα speedy κάποιο μεταπτυχιακό στο οποίο να "ανταγωνίζομαι" πτυχιούχους πληροφορικής. Επίσης, σε τι κλάδο της πληροφορικής μπορεί να στραφεί ένας μαθηματικός;

Υ.Γ. Rempeske δεν καταλαβαίνω το σχόλιό σου. Η ερώτηση που θέτω είναι σαφής. Αν συνεχίσεις την ειρωνεία, θα φερθώ ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για να μπείς σε αυτά τα τμήματα υπάρχει ως προαπαιτούμενο η γνώση κάποιας γλώσσας προγραμματισμού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Με ενδιαφέρουν μεταπτυχιακά σαν τις Τεχνολογίες Πληροφορικής και Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση του Τμήματος Μαθηματικών ή το πρόγραμμα "Μαθηματικά των Υπολογιστών και των Αποφάσεων" το οποίο συντονίζεται από τα Τμήματα Μαθηματικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών & Πληροφορικής του Πανεπ.Πατρών. Ανοιχτό ενδεχόμενο, κάποιο συναφές μεταπτυχιακό με τα άνωθι στο εξωτερικό. :)

Αλλά και πάλι, πόσο ακατόρθωτος μπορεί να είναι ο προγραμματισμός; Η λογική του δεν είναι μαθηματική σκέψη; Η επίλυση μιας μαθηματικής άσκησης δεν είναι «αλγοριθμική»; Από όσους έχω ρωτήσει, μου έχουν απαντήσει ότι θέλει εξάσκηση και διάβασμα με χαρτί και μολύβι, βήμα-βήμα και μετά εξάσκηση στον υπολογιστή. Κάνω κάπου λάθος; :hmm: Δεν θα επεδίωκα speedy κάποιο μεταπτυχιακό στο οποίο να "ανταγωνίζομαι" πτυχιούχους πληροφορικής. Επίσης, σε τι κλάδο της πληροφορικής μπορεί να στραφεί ένας μαθηματικός;

Αυτό εννοούσα πιο θεωρητικά προγράμματα. Και τα 2 είναι μια χαρά, με πιο θεωρητικό και ευκολότερο για σένα το πρώτο. Ο προγραμματισμός θέλει πολύ δουλειά ειδικά εάν δεν έχεις ξανασχοληθεί. Στο πρώτο μεταπτυχιακό δεν το χρειάζεσαι σχεδόν καθόλου, στο δεύτερο θέλει (ειδικά στα επιλογής) μια δόση προγενέστερης γνώσης είτε προγραμματισμού είτε γενικά του αντικειμένου της πληροφορικής (όχι θεωρητικά). Αυτό που σου προτείνω εγώ να κάνεις είναι μέχρι να ξεκινήσεις το μεταπτυχιακό (έχεις 6 μήνες μπροστά σου που είναι αρκετά καλό διάστημα) να στρωθείς να μάθεις τουλάχιστον C, να μπεις στη προγραμματιστική λογική, για να μπορείς να ανταπεξέλθεις τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Υ.Γ. Rempeske δεν καταλαβαίνω το σχόλιό σου. Η ερώτηση που θέτω είναι σαφής. Αν συνεχίσεις την ειρωνεία, θα φερθώ ανάλογα.

if (ειρωνία==true) report_to_mod;
else read_on;




υγ.
Επίσης, σε τι κλάδο της πληροφορικής μπορεί να στραφεί ένας μαθηματικός;
επισκευές η/υ.




υγ.
ίσως είναι η πρωτη φορά που δεν ειρωνεύομαι
μα θα το ξεπεράσω λέγοντας το εξής.

Φυσικές Εφαρμογές (Διαφορικές Εξισώσεις)
Θεωρητική Φυσική Μη Γραμμικών Συστημάτων
Θεωρία Χάους
Θεωρίας Βαρύτητας
Αστροφυσικής
Αριθμητική Ανάλυση
Διακριτά Μαθηματικά
Θεωρία Πιθανοτήτων
Ειδικών Συναρτήσεων
Ορθογωνίων Πολυωνύμων
Εξισώσεων Διαφορών
Ειλικρινά πιστεύεις ότι έχεις 'ειδικευθεί' σε ένα ή περισσότερα από αυτά τα αντικείμενα
επειδή πήρες πτυχίο;
Όχι ματάκια μου. Ειδικεύτηκες (και δεν το προσωποποιώ) στο να παπαγαλίζεις αυτά που λέει κάθε χρόνο ένας καθηγητής που ζεί για να βγεί στην σύνταξη.
Και όταν πας σε άλλο τμήμα, θα αντιμετωπίσεις τις παπαγαλίες που θα λεει καθε χρονο ενας αλλος καθηγητης που θα περιμενει να γερασει για να συνταξιοδοτηθει.
Σορρυ που κυριολεκτω και δεν ειρωνεύομαι.

Υγτελ.
Εαν θες να κανεις κατι με την ζωη και την καρριέρα σου,
φυγε έξω
χτες κιολας



Υγτελτελ.
Θεωρώ πως κάποιος που θα ασχοληθεί πολύ εντατικά με τον προγραμματισμό για τουλάχιστον 1.5 χρόνο , έχοντας πρωτύτερα καλή σχέση με τον υπολογιστή, μπορεί να το παλέψει με ένα πρακτικής φύσεως μεταπτυχιακό
εγώ πάλι θεωρώ πως ένα έξυπνο 12χρονο μπορεί να κάνει μεταπτυχιακό σήμερα στην πληροφορική, ειδικά στο τμήμα σου.
και δεν το λέω για κακό.
(είναι πολυ έξυπνα σήμερα τα καταραμένα τα παιδιά :confused: γουανταφακ. τι τα ταϊζουν; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αυτό εννοούσα πιο θεωρητικά προγράμματα. Και τα 2 είναι μια χαρά, με πιο θεωρητικό και ευκολότερο για σένα το πρώτο. Ο προγραμματισμός θέλει πολύ δουλειά ειδικά εάν δεν έχεις ξανασχοληθεί. Στο πρώτο μεταπτυχιακό δεν το χρειάζεσαι σχεδόν καθόλου, στο δεύτερο θέλει (ειδικά στα επιλογής) μια δόση προγενέστερης γνώσης είτε προγραμματισμού είτε γενικά του αντικειμένου της πληροφορικής (όχι θεωρητικά). Αυτό που σου προτείνω εγώ να κάνεις είναι μέχρι να ξεκινήσεις το μεταπτυχιακό (έχεις 6 μήνες μπροστά σου που είναι αρκετά καλό διάστημα) να στρωθείς να μάθεις τουλάχιστον C, να μπεις στη προγραμματιστική λογική, για να μπορείς να ανταπεξέλθεις τότε.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :) Θα το ψάξω και ό,τι χρειαστώ θα σε ξαναενοχλήσω.


Υ.Γ. Rempeske δεν βγάζω κάποια σύνδεση των γραφόμενών σου με το νόημα του θέματος. Αν το θέτεις γενικά συμφωνώ. Την συμβουλή περί καριέρας στο εξωτερικό την εξετάζω αλλά επί της παρούσης κωλύομαι. Όμως αυτό το τμήμα που παραθέτεις με τα μαθήματα, το έγραψα με σκοπό να απαντήσω στον Ξεχασμένο. Δεν νιώθω υποχρεωμένος να αποδείξω τι ξέρω και τι δεν ξέρω από την επιστήμη μου σε μη ειδικούς. Προσοχή στο νόημα του θέματος, φίλτατε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ειλικρινά πιστεύεις ότι έχεις 'ειδικευθεί' σε ένα ή περισσότερα από αυτά τα αντικείμενα
επειδή πήρες πτυχίο;
Όχι ματάκια μου. Ειδικεύτηκες (και δεν το προσωποποιώ) στο να παπαγαλίζεις αυτά που λέει κάθε χρόνο ένας καθηγητής που ζεί για να βγεί στην σύνταξη.
Και όταν πας σε άλλο τμήμα, θα αντιμετωπίσεις τις παπαγαλίες που θα λεει καθε χρονο ενας αλλος καθηγητης που θα περιμενει να γερασει για να συνταξιοδοτηθει.
Σορρυ που κυριολεκτω και δεν ειρωνεύομαι.

Ναι αυτό το κάνουν το 90% των ελλήνων φοιτητών που είναι σκουπίδια και το μόνο πράγμα που τους ενδιαφέρει είναι πως θα βγάλουν μια σχολή για να μπορέσει ο μπαμπάκας μετά να τα χώσει στο δημόσιο. Αυτός είναι ο βασικός λόγος που η χώρα είναι στην κατάντια που είναι. Γέμισε ο τόπος σκουπίδια. Το σάπιο αυτό όμως σύστημα δεν εμποδίζει το άλλο 10% να εκμεταλευτεί αυτά που νομίζει ο καθηγητής ότι θα παπαγαλίσεις (να τον γράφει τα @@ του δλδ) και να τα εκλάβει ως ερεθίσματα για να ειδικευτεί από μόνο του. Δεν ειδικεύεται κάποιος γιατί πήρε πτυχίο αλλά γιατί ίσως μέσα από την όλη σαβούρα έκατσε και έμαθε πράγματα μόνος του. Και δεν μπορείς να ξέρεις εάν σε κάποιο από αυτά ή και σε όλα ΝΑΙ ειδικεύτηκε. Το κρίνουν άλλοι αυτό.

Υγτελ.
Εαν θες να κανεις κατι με την ζωη και την καρριέρα σου,
φυγε έξω
χτες κιολας
Μαζί σου. Και εγώ γεμίζω γνώσεις και μπαταρίες για να την κοπανήσω.

Υγτελτελ.
εγώ πάλι θεωρώ πως ένα έξυπνο 12χρονο μπορεί να κάνει μεταπτυχιακό σήμερα στην πληροφορική, ειδικά στο τμήμα σου.
και δεν το λέω για κακό.
(είναι πολυ έξυπνα σήμερα τα καταραμένα τα παιδιά :confused: γουανταφακ. τι τα ταϊζουν; )

Για να πάρει το πτυχίο ναι. Ο οποιοσδήποτε μπορεί να το κάνει πλέον. ++
Για να βρει δουλειά ούτε για πλάκα. --

Το θέμα δεν είναι το πόσο εύκολο είναι να πάρεις ένα χαρτί αλλά πόσο ανταγωνιστικό έκανες τον εαυτό σου απέναντι στους άλλους. Το μόνο καλό με την οικονομική κρίση και για το οποίο χαίρομαι ιδιαιτέρως είναι ότι τα ξυπνοπούλια του παρελθόντος θα μείνουν για πολύ καιρό άνεργα η θα αμείβονται λιγότερο και από αυτό που (δεν) αξίζουν.

Υ.Γ. Κάνεις γενική τοποθέτηση σε προσωπικό θέμα που θεωρώ ότι είναι λάθος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν νιώθω υποχρεωμένος να αποδείξω τι ξέρω και τι δεν ξέρω από την επιστήμη μου σε μη ειδικούς


λολνταξ, αυτό έλεγε και ο εποτές, αφού πρώτα είχε αραδιάσει ενα tl;dr κειμενο όπου και ο ιδιος μπερδευόταν στο τι ηθελε να πει


υγ. η στάση σου ειναι τυπική όλων όσων έχουν αποφοιτήσει απο υβριδικά (για να μην πω φρανκενσταϊνικά) τμήματα. :P
Ήξερα μια κοπέλα που είχε τελειώσει ΦΠΨ, και μου ελεγε ολο στομφο "Εγώ είμαι Φιλοσοφος, Παιδαγωγός και Ψυχολόγος".
Βέβαια δεν πρόσεχα το τι έλεγε, αλλού είχα επικεντρωθεί :redface:


Οπως κ να χει, καλή τυχη στη νεα κατευθυνση
μακαρι να βρεις εκει την δικαιοσυνη που το εκπαιδευτικο συστημα σου στερει μεχρι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top