Είναι καλύτερα να ρίχνεις νερό στη φωτιά ή λάδι;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι θεωρείτε καλύτερο να γίνεται όταν για τον Χ,Υ λόγο δημιουργείται ένταση ανάμεσα σε ένα ζευγάρι; Να την εκτονώνουν σε έναν καυγά ή να προσπαθει ο ένας απο τους δύο να ηρεμήσει τα πράγματα ώστε να μην γίνει καυγάς;
Προσωπικά πιστευω οτι είναι καλύτερα να εκτονώνεται η όποια ένταση διότι δεν είναι καλό να δημιουργείται καταπιεσμένη οργή που δεν εκτονώθηκε διότι αν μαζεύεται συνέχεια, στο τέλος μπορεί να καταήξει να μισεί ο ένας τον άλλον χωρίς ουσιαστικό λόγο.
Απο την άλλη, ο σύντροφος μου πιστευει οτι είναι καλύτερο να μην δημιουργούνται καυγάδες και κάθε ένταση πρέπει να προλαμβάνεται στη ρίζα της ώστε να μην έχουμε μετά άσχημα πράγματα να θυμόμαστε και διότι θεωρεί οτι οι καυγάδες φθείρουν μια σχέση.
Εσείς τι πιστευετε; Τι κάνετε οι ίδιοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση για να σου πω την αλήθεια.
Αν α) η ένταση δεν εκτονόνεται ποτέ, κάποια στιγμή θα κάνει τρελό μπαμ και εκεί θα διαληθούν τα πάντα
απο την άλλη αν
β) Κάθε φορά γίνεται καβγάς αυτό κουράζει και πολλές φορές κοιτάς να μην γίνει καβγάς με κάθε κόστος
Η σχέση περνάει στην αδιαφορία και γενικά αν κάτι μας χαλάει το κάνουμε πέρα.
Η λύση είναι απλή χαλάρωσε με τα νευρα σου.
Μπορείς να δείξεις στον άλλο τι πιστέυεις με επιχειρήματα όχι επιβάλοντας την άποψη σου με την φωνή.
Δεν μπορείς εκείνη την στιγμή, κάντο μετά όποτε σου έρχεται να φωνάξεις, σταμάτα το ηρέμισε και δεν χάνεται ο κόσμος μπορείς να το λήξεις πιο μετά.
Οι φωνές σταματάνε όταν ο άλλος έχει υποχωρήσεις αυτό είναι το ζητούμενο όμως σε μια σχέση ή να ληθεί και για τους 2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κοινες υποχωρησεις και κοινες παραχωρησεις, ωστε να μην γινεται ενας απο τους δυο το κοροιδο της υποθεσης.
Εξου και το κοινες και πολλες φορες και το αμοιβαιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εξαρταται.. Οταν κατι ειναι ΠΟΛΥ σοβαρο, και ενας απ'τους δυο εχει ενοχληθει πολυ καθομαστε και το λυνουμε (οχι παντα οσο πολιτισμενα ακουγεται :p). Αν ειναι η βλακεια που ξερουμε οτι σε μια ωρα θα εχει ξεχαστει, πλεον το περναμε στο ντουκου με μια σποντιτσα μονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ βρίσκω πραγματικά άσκοπες τις όποιες εντάσεις κατά τη διάρκεια ενός καυγά... Δεν το βλέπω τόσο "καρμικά", η ένταση δε δημιουργήθηκε ώστε ντε και καλά να γίνει η έκρηξη.
Είμαστε πολιτισμένοι άνθρωποι, άρα όχι μόνο έχουμε το μυαλό να επεξεργαστούμε με λογική τα γεγονότα, αλλά και τη δύναμη να ξεπερνάμε την όποια τυχαία σπίθα, που μόνο κακό κάνει, και να κρατάμε τα ουσιώδη.

Προσωπικά... καλά ο μπαμπάς μου σχεδόν είχε παρατήσει τη μαμά μου όταν ήταν φλερτάκι, γιατί αυτή ήθελε να ξεσπά... Και πλέον που τη δάμασε, μου λέει η ίδια... "καλά θα μου έκανε".

Αν ο σύντροφός μου πάει να ανεβάσει ένταση, τον ηρεμώ. Αν δεν καταλάβει, επιμένω. Αν ξεσπάσει, του το εξηγώ σε κάποια άσχετη στιγμή. Αν το επαναλάμβανε, θα του γυρνούσα πλάτη και θα έφευγα. Κι αν επέμενε, θα χωρίζαμε.

Δε θα χάσω λεπτό από τη ζωή μου για λίγο κλάμα, φωνές, ή υστερία παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ νομίζω ότι σε μια σχέση όλα χρειάζονται αλλά στις σωστές αναλογίες.
Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως δεν υπάρχουν συνταγές για το ποιες είναι τελικά αυτές οι σωστές αναλογίες...
Εξαρτάται απ το κάθε ζευγάρι....
Προσωπικά υπάρχουν φορές που δεν μπορώ την ηρεμια... που θα εκραγώ.... είναι οι φορές που ο καλός μου αντιμετωπίζει τα πάντα με μια εκνευριστική ηρεμία :P και υπάρχουν και φορές που εγώ θα είμαι η ήρεμη της υπόθεσης κι αυτος θα πετάει σπίθες...
shit happens... αρκεί να καταλαβαινουμε ότι δεν συμβαινουν ΜΟΝΟ σε εμας αλλά και στον άλλον και να κάνουμε τουμπεκι-υπομονη όταν πρέπει και να ουρλιάζουμε παλι όταν πρέπει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Συγκεκριμένη απάντηση δεν έχω. Είμαι υπερ του να μην κρατάμε μέσα μας πράγματα που αφορούν τη σχέση αλλά είμαι ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ των καβγάδων...
Το ιδανικό για μένα είναι να έχεις την ψυχραιμία και την ωριμότητα να κάθεσαι αγκαλιά με τον καλό/καλή σου και να του τα ψάλλεις ...γλυκά. :P

Αυτό που θέλω να πω είναι πως όταν υπάρχει σεβασμός, κατανόηση, ειλικρίνια και αγάπη και απ' τις δυό πλευρές ο διάλογος λογικά θα 'πρεπει να είναι αρκετός για οποιαδήποτε κρίση.

(μη φανταστείτε ότι εγώ το κάνω. Ποιό θα ήταν το ιδανικό αναφέρω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με τον Γιαννη, αλλα προσωπικα, σχεδον ποτε (για να μην πω ποτε και ειμαι καπως υπερβολικος) δεν θα προκαλεσω καβγα γιατι εχω καποιο παραπονο απο τη συντροφο μου (αν ομως εχει ο αλλος απο μενα, πολυ - πολυ - πιθανο να εμπλακω σε καβγα μαζι του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Οι ατελείωτοι καυγάδες για το παραμικρό σίγουρα φθείρουν την σχέση. Η παντελής έλλειψη καυγάδων πάλι δεν έχει καλό αποτέλεσμα συνήθως (μαζεύονται, μαζεύονται και όταν ξεσπάσουν δεν μένει ούτε κεραμίδι όρθιο). Συνεπως η λύση είναι κάπου στη μέση: ούτε να μαλώνεις για το παραμικρό, ούτε να κάνεις πίσω μονίμως για να μη μαλώσεις.. Το καλύτερο είναι αυτό που είπε η Isitiel (που πρακτικά είναι ανέφικτο :P).. πρέπει με ηρεμία να εξηγείς αυτό που σε εκνευρίζει και να κάνεις έκρηξη μόνο αν ο άλλος δεν καταλαβαίνει με τπτ (αλλά και τότε ίσως να πρέπει να σκεφτείς το ενδεχόμενο χωρισμού: αν ο άλλος δεν σε καταλαβαίνει, τα πράγματα είναι πολύ πιο άσχημα απ' όσο φαίνονται σίγουρα!)

Με λίγα λόγια, λέω πως πρέπει να μη κρατάς τπτ μέσα σου, αλλά να μην τα κάνεις και τσουρέκια στον άλλον ταυτόχρονα! Απλά πράγματα δηλ.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Για'μένα εξαρτάτε από το ζευγάρι. Δεν έχουν όλοι τα ίδια όρια. Πχ ο άντρας μου είναι των άκρων μπορεί να συγκρατήσει μεν τα νεύρα του και να ανοίξει συζήτηση για κάτι, ένα μήνα μετά ήρεμα κι ωραία! Αν όμως ανάψουν τα αίματα και δεν του φέρεις κατάμουτρα δυνατά επιχειρήματα κι ας πληγώνουν, δεν κάνει πίσω και σου χτυπάει και το παραμικρό με μια ηρεμία που σπάει νεύρα! Εγώ αντιθέτως δεν θέλω πολλές εντάσεις και σπάνια τις προκαλώ. Με τσακίζουν! Προσπαθώ να συζητάω ήρεμα, βέβαια υπάρχουν στιγμές που ξεσπάω. Κάνω ένα μπάμ λέω όσα έχω να πώ και τέλος, σαν να μην συνέβει ποτέ! Πάντως ακόμα κι αν ξεσπάσουμε και πούμε πολλά μετα με ένα φιλί και μια αγκαλιά μπορώ να τα ξεχάσω. Εκείνος είναι ικανός μέχρι να ηρεμήσει να είναι 2-3 μέρες στον ίδιο χώρο, να παίζει αδιάφορος στον υπολογιστή, να κάνει δουλειές, να κοιμάτε δίπλα μου αλλά να λειτουργεί σαν να μην υπάρχω στον χώρο (εδώ εγώ προτιμώ να πεθανω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τι θεωρείτε καλύτερο να γίνεται όταν για τον Χ,Υ λόγο δημιουργείται ένταση ανάμεσα σε ένα ζευγάρι; Να την εκτονώνουν σε έναν καυγά ή να προσπαθει ο ένας απο τους δύο να ηρεμήσει τα πράγματα ώστε να μην γίνει καυγάς;
Προσωπικά πιστευω οτι είναι καλύτερα να εκτονώνεται η όποια ένταση διότι δεν είναι καλό να δημιουργείται καταπιεσμένη οργή που δεν εκτονώθηκε διότι αν μαζεύεται συνέχεια, στο τέλος μπορεί να καταήξει να μισεί ο ένας τον άλλον χωρίς ουσιαστικό λόγο.
Απο την άλλη, ο σύντροφος μου πιστευει οτι είναι καλύτερο να μην δημιουργούνται καυγάδες και κάθε ένταση πρέπει να προλαμβάνεται στη ρίζα της ώστε να μην έχουμε μετά άσχημα πράγματα να θυμόμαστε και διότι θεωρεί οτι οι καυγάδες φθείρουν μια σχέση.
Εσείς τι πιστευετε; Τι κάνετε οι ίδιοι;

Λοιπόν, ο καβγας είναι κάτι χαζό για μένα, στον καβγά λές αυτά που εκείνη την στιγμή σε φρικάρουν και μετά κρατάς τα υπόλοιπα μέσα σου για τον επόμενο καβγά, ενώ με συζήτηση λές τα πάντα, ακούς τον άλλο, προσπαθείς να καταλάβεις που κάνεις λάθος και το φτιάχνεις, άσε που νοιώθεις ανάλαφρα μετά απο αυτό.;)

Και όσο για αυτό που λέε για το αλάτι και τον καβγά είναι κολοκύθια τούμπανα για μένα, απλά το λένε επειδή δεν έχει βρεθεί για πολλους ακόμα ο τρόπος για να τραβήξεις κάποιον και να συζητήσεις.:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αν και θεωρητικά αυτό που λέει η Ισι είναι το καλύτερο πρακτικά είναι πολύ δύσκολο να συμβεί...
Δεν ξέρω αν ξεσπάω εύκολα (πολύ φοβάμαι ότι το κάνω όμως :P), το θέμα είναι ότι για να φτάσω να οδύρομαι σημαίνει ότι μια συμπεριφορά η όποια με ενοχλεί και το έχω τονίσει και το έχω συζητήσει και, και, και...επαναλαμβάνεται σε τέτοιο βαθμό που δεν μπορώ άλλο...

Σπάνια είμαι η ήρεμη της υπόθεσης δυστυχώς... οπότε μάλλον εγώ ρίχνω όλο το λάδι... Το σωστό βέβαια είναι να ρίχνεις νερό... Οπότε το νερό θα ριχτεί όταν η φωτιά πάει να φύγει εκτός ελέγχου :P... οκ βασικά μετά το μπαμ μπορεί εγώ η ίδια να προσπαθήσω να διώξω την ένταση....

Ουφ δεν ξέρω, έχω μεγάλο θέμα με τους καβγάδες και τις εντάσεις γενικά...δεν είμαι καλή σε αυτούς κι όμως δεν κάνω και πίσω ώστε να μην δημιουργηθούν :worry:

Η σωστή δόση νομίζω ότι είναι λίγο απ' όλα...και εντάσεις και ηρεμία και όλα με μέτρο...έτσι δεν είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Συμφωνώ πως πρέπει να υπάρχει ισορροπία αλλά προσωπικά δεν αντέχω να ρίχνω λάδι στη φωτιά. Απλά δεν μπορώ. Ακόμα και όταν έχω τσατιστεί πάρα πολύ το δείχνω έμμεσα και αν ο άλλος καταλάβει κατάλαβε. Γενικότερα πάντα είμαι του νερού. (ψάρι γαρ :P) Tις φορές που έχω ξεσπάσει και φωνάξει μπορώ να τις μετρήσω στα δάχτυλα. Ίσως βέβαια να μην μου έτυχε ο κατάλληλος άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Συγκεκριμένη απάντηση δεν έχω. Είμαι υπερ του να μην κρατάμε μέσα μας πράγματα που αφορούν τη σχέση αλλά είμαι ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ των καβγάδων...
Το ιδανικό για μένα είναι να έχεις την ψυχραιμία και την ωριμότητα να κάθεσαι αγκαλιά με τον καλό/καλή σου και να του τα ψάλλεις ...γλυκά. :P

Αυτό που θέλω να πω είναι πως όταν υπάρχει σεβασμός, κατανόηση, ειλικρίνια και αγάπη και απ' τις δυό πλευρές ο διάλογος λογικά θα 'πρεπει να είναι αρκετός για οποιαδήποτε κρίση.

(μη φανταστείτε ότι εγώ το κάνω. Ποιό θα ήταν το ιδανικό αναφέρω...)

Δεν θυμόμουν καν τι είχα απαντήσει :redface:
Συνεχίζω να συμφωνώ με τον εαυτό μου πάντως :P κοινώς δεν έχω αλλάξει μυαλά από πέρυσι αν και φέτος μου φαίνεται πιθανότερο το παραπάνω σενάριο και σίγουρα όταν υπάρχει η κατάλληλη διάθεση μπορώ να συνεισφέρω θετικά και ψύχραιμα.
Ποτέ δε μου πήγαιναν οι καβγάδες :/: .-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Είναι καλύτερα να ρίχνεις νερό στη φωτιά ή λάδι;
Καλυτερα να ριχνεις παιδάκια , χοιρινές, μπιφτεκακια, χωριατικα λουκανικα..


Η αντιληψη του "να μη κρατας πραματα μεσα σου και να λες να ξεθυμαινεις", προεκυψε απο το φαινομενο να μην εξωτερικευουμε καποες σκεψεις και συναισθηματα στον/στην συντροφο μας, με αποτελεσμα αφενός να μην εχει σωστη εικονα των πραγματων, αφεταιρου να συσσωρευεται ενταση μεσα μας. Αποτελεσμα : να δημιουργειται φαυλος κυκλος παρεξηγησεων και εκνευρισμων.

Αυτο βεβαια σε καμια περιτπωση δε σημαινει οτι πρεπει , ή οτι ειναι ευγερτικό να γινονται καυγαδες και τσακωμοί. Εννοειται οτι πρεπει να καλλιεργησουμε τον εαυτο μας στο να δινει σημασια σε σημαντικα πραγματα και να μην μαλωνει για σημαντα, να εχουμε ψυχραιμια και υπομονη οσο μπορουμε.

Και να μην δινουμε και πολλη σημασια αν γινονται και μερικα ξεσπασματα που και που (που τα βρισκουμε μετα ομως). Αλλωστε με τη σημερινο τροπο ζωης, πολλα μας πιεζουν και δεν εχουμε ολοι αυτοελεγχο. Ουτε καθε στιγμη. Δεχομαστε οτι μπορει καποιοι να ξεσπασουν και πανω μας αδικα, το αφηνουμε να περασει. απο τη στιγμη που γνωριζουμε οτι ειναι ενα επισοδειο , και δε χαρακτηριζει την αποψη και το σεβασμο που εχει ο αλλος/αλλη για μας.

Οπως ειπαν και τα περισσοτερα παιδια, καπου αναμεσα δλδ σημαδεψε.
Ελπιζω να μη μαλωσατε για το αν πρεπει να μαλωνουν τα ζευγαρια ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Πλέον μόνο λάδι στην φωτιά.

Έριξα όλο το νερό στο κρασί μου και τελείωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Νερο στην φωτια προτιμω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Γιατί θεωρείτε ότι είναι δεδομένη μια τέτοια "φωτιά" και όχι μια άλλη φωτιά που θα ζεσταίνει και τους δύο;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μιλαμε για καυγαδες που δεν καταληγουν στο σεξ. Δεν καταληγουν ολοι στο σεξ.
Μαλιστα μερικες φορες το σεξ μπορει να επιδεινωσει την κατασταση και να ειναι αρρωστημενο.
Εξαρταται παντα την αιτια του καυγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Μιλαμε για καυγαδες που δεν καταληγουν στο σεξ. Δεν καταληγουν ολοι στο σεξ.
Μαλιστα μερικες φορες το σεξ μπορει να επιδεινωσει την κατασταση και να ειναι αρρωστημενο.
Εξαρταται παντα την αιτια του καυγα.
Δεν ήταν αυτό το νόημα του μηνύματός μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top