• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Προβλήματα με επεμβάσεις ανόρθωσης και προσθετικής στήθους

ikarian_girl

Νεοφερμένος

Η ikarian_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα... είμαι νέα στο site και θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος να με συμβουλεύσει, παρακαλώ να με βοηθήσετε...

έχω κάνει Μία χειρουργική επέμβασή... γαστρικό by pass για απώλειά βάρους... κατάφερα από 174 και να ζυγίζω σήμερα 75... όμως έπρεπε να γίνουν κάποιες πλαστικές επανορθωτικές επεμβάσεις... πήγα σε ένα μεγάλο δημόσιο νοσοκομείο και απευθύνθηκα στον διευθύνει τις πλαστικής χειρουργικής... δέχτηκε να με αναλάβει.... οριστικέ ημερομηνία για το χειρουργείο το οποίο θα ήταν ανόρθωσης και προσθετικής στήθους... την ημέρα τις εισαγωγής μου πήραν αίμα και ακολούθησα την διατροφή του νοσοκομείου.... την 2η μέρα μου ξανάπιανε αίμα γιατί τα ηπατικά μου ένζυμα ήταν ανεβασμένα....

κατά τις 11.30 έρχεται η γραμματέας του γιατρού και μου λέει ότι το ΙΚΑ δεν μου καλύπτει την επέμβασή όσον αφορά τα εκθέματά.. και μου λένε ότι πρέπει να πάω στα καιρικά του ΙΚΑ στην πλατεία θεάτρου για να πάρω υπογράφει από ελεγκτή του ΙΚΑ... όντως κατεβαίνω στα καιρικά, πάω στον ελεγκτή και μου λέει πως βγήκες από το νοσοκομείο αφού νοσηλεύεσαι;

Για να μην μακρηγορώ μετά από πολύωρη αναμονή και περιφορά μου από γραφεία ελεγκτών, ιατρών και του γραφείου του διευθύνει του ΙΚΑ, μου λένε ότι δεν μπορούν να μου δικαιολογήσουν τα εκθέματά γιατί είναι χειρουργείο αισθητικού περιεχομένου και από την στιγμή που δεν εμποδίζει την κίνησή σου και τις εργασία σου δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις...

επικοινωνώ με τον γιατρό μου και μου λέει να τα χρεωθώ τα εκθέματά.... συμφωνώ και επιστρέφω στο νοσοκομείο.... την επομένη που ήταν και το χειρουργείο( σημειωτέον δεν μου έχει χορηγηθεί φαγητό από το απόγευμα τις προηγουμένης) έρχεται ο νοσοκόμος, με κατεβάζει στα χειρουργεία και ενώ κάποιος βοηθός έρχεται και ψάχνει τις φλέβες μου για να ξεκινήσει την αναισθησία, έρχεται ο γιατρός και μου λέει: εγώ είμαι εδώ, εσύ είσαι εδώ, τα εκθέματά είναι εδώ, όπως και η αναισθησιολόγος..... το συκώτι σου που είναι;;;

ήρθε η αναισθησιολόγος και μου είπε ότι δεν με αναλαμβάνει γιατί μπορεί να πάθω ίκτερο και με παρέπεμψαν στο Ιπποκράτειο που έχει πανεπιστημιακή αιματολογική κλινική. Τρεις μήνες ψαχνόμουν ότι έχω κάτι στο συκώτι μου... έχω βεβαίωσή από αιματολόγο ότι μπορώ να χειρουργηθεί χωρίς κανένα πρόβλημά και ότι τα ηπατικά μου θα είναι πάλα ανεβασμένα λόγω του χειρουργείου για την απώλειά του βάρους....

μπορώ να δεχτώ την επιφυλακτικότητά τις αναισθησιολόγου άλλα δεν μπορώ να δεχτώ την συμπεριφορά τους γιατί τα αποτελέσματά των εξετάσεων που μου κάνανε την 2η μέρα, τα είχαν από τις 11 το πρωί και παρόλα αυτά με έστειλαν- ενώ νοσηλευόμουν- να πάρω έγκρισή από το ΙΚΑ... και ακολούθησα και όλη την διαδικασία προετοιμασίας για το χειρουργείο... γιατί τόση κοροϊδία;; συγνώμη για την μακρηγορία μου... αν υπάρχει κάποιος να με καθοδηγήσει τι μπορώ να κάνω.... θα το εκτιμουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καταρχάς μην γράφεις με κεφαλαία, δεν είναι όμορφα.

Δυστυχώς δεν ξέρω πόσο νόημα έχεις να κάνεις κάτι, παρόλο που η ταλαιπωρία σου είναι κάτι. Τα δικαστήρια στην Ελλάδα είναι πολύ αργά και δεν δίνουν εύκολα αποζημιώσεις.

Φοβάμαι ότι απλά θα χαλάσεις του κόσμου τα λεφτά σε κοστουμάτους δικηγόρους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top