• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Ramonela

Νεοφερμένος

Η Ramonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα.. Σκέφτομαι κ εγώ σοβαρά την επανεπεμβαση γιατί από αρχαίο ελληνική μύτη βρέθηκα με σχεδόν γαλλική κ αυτό μου χάλασε την ψυχολογία.. Προτείνετε μου κάποιον καλό γιατρό για επανεπεμβαση κατά προτίμηση από προσωπική εμπειρία κ αν γίνεται με φώτο κ καλυμμένα τα χαρακτηριστικά.. Αν αποτύχει κ η δεύτερη πραγματικα δε θα το αντέξω!!!


:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jonas.one

Νεοφερμένος

Η Jonas.one αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά. Ξέρει κανεις τι παίζει αν ο γιατρός δεν σου κόψει απόδειξη? Μίλησα με ένα γιατρό και μου έδωσε τιμή με και χωρίς απόδειξη. Είναι κάτι συνηθισμένο στη Eλλάδα? Και αν γίνει κάποιο λάθος τελοσπάντων θα μπορώ να αποδείξω ότι έχω εγχειριστεί με αυτό τον γιατρό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gina

Νεοφερμένος

Η gina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποια η γνώμη σας για τον Λουλουδη?Εχει καποιος προσωπικη εμπειρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bleeding rose

Νεοφερμένος

Η Bleeding rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
χαιρετω την παρεα! ηρθε κ η σειρα μου επιτελους να μοιραστω την εμπειρια μου μαζι σας! εκανα κ εγω την πολυποθητη επεμβαση επιτελους! ολα μου τα χρονια αναπνεα απο το στομα ειχα χασει την οσφρηση μου ειχα οπισθορρινικη καταρροη εξαιτιας στραβου διαφραγματος κ απο κογχες κ η μυτη μου ηταν μονιμα μπουκωμενη... εκανα την επεμβαση κυριως για λειτουργικους λογους κ για αισθητικους αφου εκανα παραλληλα κ ρινοπλαστικη.. μετα απο ποσα χρονια ψαξιμο... εχω γραψει κ παλιοτερα εδω ψαχνοντασ να βρω τον καταλληλο γιατρο κατεληξα θεωρω στον καλυτερο! χτες εκοψα τα ραμματα κ μου εβγαλε τα αυτοκολλητα πανω απο τη μυτη ο γιατρος δεν βαζει πωματισμους μεσα στη μυτη ουτε ναρθηκα μονο τα αυτοκολλητα.. απο την πρωτη στιγμη που βγηκα απο το χειρουργειο αναπνεα κανονικα δεν πονεσα ουτε λεπτο παρολο που χρειαστικε να σπασει τα κοκκαλα της μυτης..δεν με πειραξε η ναρκωση καθολου φοβερος ο αναισθησιολογος γιατι παλαιοτερα που ειχα κανει δυο χειρουργια όχι απλα η ναρκωση με ειχε πειραξει κ ξερναγα αλλα καταλαβαινα κ τι μου εκαναν… μεγαλο το σοκ οποτε καταλαβαινετε πως ημουν όταν πηγα να κανω στις 7 του μηνα την επεμβαση.. την ιδια μερα μετα από πεντε ωρες παρακολουθησης στην κλινικη πηρα εξιτηριο δοξα το θεο όλα καλα δεν καταλαβα τπτ… το αποτελεσμα το αισθητικο ξεπερασε κάθε προσδοκια μου πραγματικα τοσο καλο δεν θα μπορουσα να το φανταστω ο ανθρωπος ‘’κενταει’’! φοβερος γιατρος κ απιστευτος σαν ανθρωπος!!! μετανιωσα που δεν την εκανα πριν δεκα χρονια αλλα ποτε δεν ειναι αργα.. ο γιατρος μου ειναι o [....] (επειδη απο τουσ κανονισμους του φορουμ δεν επιτρεπεται να γραψω ονομα οποιος θελει μου στελνει μνμ)είναι [.....].. εγω εκανα την επεμβαση στο [..........].. θα επανελθω περνοντας οι μηνες να γραψω πως παει η αναρρωση μου.. σημερα κλεινω μια βδομαδα χειρουργημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ramonela

Νεοφερμένος

Η Ramonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ξέρω ότι μπορεί να ακουστεί τραβηγμένο σε κάποιους αλλά έκανα κ εγω ρινοπλαστικη πριν 1 μισή χρόνο όμως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημενη.. Ζήτησα να φύγει διακριτικά η καμπουριτσα κ αντί αυτόυ βρέθηκα με μύτη σηκωτη προς το γαλλική κ κοντή κ λεπτή όχι ασχημη αλλά πολύ λεπτεπιλεπτη για μένα .. Δεν ταιριάζει με το στυλ μου κ την προσωπικότητα μου κ μου άλλαξε δραματικά το πρόσωπο κ το βλέμμα.. Σκέφτομαι δεύτερη ρινοπλαστική που να είναι πιο κοντά στα δεδομένα του γιατί τώρα πραγματικά είμαι άλλη εντελώς κ νιώθω κ λίγο αστεία.. Το θέμα είναι ότι έχω ακουσει ότι η δεύτερη είναι πιο δύσκολη κ έχει πολλά ρίσκα ... Ξέρει κανείς από πρώτο χέρι να με βοηθήσει για έναν χειρουργό ικανό .. Πχ ποια η άποψη σας για κολλια μοίρεα μακρυπιδη? Δεν ξέρω σε ποιον να καταλήξω γιατί τυχόν δεύτερη αποτυχία θα μου στοιχίσει πολύ ψυχολογικά . Σημειωτέον ότι ούτε το διάφραγμα μου διορθώθηκε διόλου από την πρώτη επέμβαση . . Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θα σας πρότεινα προεγχειρητικά να ζητήστε από τον χειρουργό προσομοίωση του επιδιωκόμενου αποτελέσματος. Αν αρνηθεί να το κάνει…τα συμπεράσματα δικά σας. Αν δεχτεί να κάνει προσομοίωση αφιερώστε όσο χρόνο χρειάζεστε για να την μελετήσετε και να την συζητήσετε με τον χειρουργό, πάντα σε σύγκριση με τις τουλάχιστον έξι υποχρεωτικές φωτογραφικές λήψεις. Αν βιάζεται και δεν σας δίνει τον χρόνο που χρειάζεστε … τα συμπεράσματα δικά σας. Για τον σχεδιασμό ρινοπλαστικής, αλλά και την εξέταση των χαρακτηριστικών του προσώπου μετά από ρινοπλαστική η διεθνής επικρατούσα επιστημονική άποψη έχει ορίσει μετρήσεις καθώς και τα κανονικά (normal) τους μεγέθη με βάση την φυλή. Για παράδειγμα στην καυκάσια φυλή (όπου ανήκουμε) η μετωπορινική γωνία (γωνία που ορίζεται από την ευθεία του μετώπου και την ευθεία της ράχης της μύτης σε πλαϊνή όψη του προσώπου) κανονικά κυμαίνεται μεταξύ 115 και 130 μοιρών ενώ στην ασιατική φυλή η ίδια γωνία είναι 140 μοίρες. Αντίστοιχα, υπάρχουν μετρήσεις και αναλογίες για όλα τα χαρακτηριστικά της μύτης (ρινοχειλική γωνία, προβολή μύτης, μήκος μύτης κτλ.). Στην περίπτωση όπου ο χειρουργός σας προτείνει μια μύτη με μετωπορινική γωνία 170 μοιρών, ή αν καταλήξετε με μια μύτη με μετωπορινική γωνία 170 μοιρών τα συμπεράσματα δικά σας… Αν μάλιστα ισχυρίζεται ότι δεν υπάρχουν ανθρωπομετρικά χαρακτηριστικά και όλα είναι θέματα υποκειμενικής θεώρησης και προσωπικού γούστου αποκλειστικά του χειρουργού …τότε δεν θα είναι έκπληξη αν εκτός από ένα ακανόνιστο αποτέλεσμα, έχετε επιπλέον να αντιμετωπίσετε την δυσκολία να αναπνεύσετε ή/και την δυσκολία να στηρίξετε τα γυαλιά σας στο καλλιτέχνημα που σας έφτιαξε!

Επειδη φαίνεται να το έχεις ψάξει αρκετά κ επειδή έχω πει κ εγώ ότι ενδιαφέρομαι για επαναληπτικη μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τον χειρουργό που στην διόρθωσε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenaki

Νεοφερμένος

Η elenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά,
Είμαι νέα στο forum και θα ήθελα τη γνώμη σας για ρινοπλαστικη. γιατρούς, τιμές , αποτελέσματα κλπ. έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για τον κ... έχει κάποιος προσωπική εμπειρία να με διαφωτισει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Παιδια εχει ακουσει καποιος για τον ΩΡΛ πλαστικο τ.κ. στα γενν. Θεσσαλονικης; δεν διαβασα καθολου γι αυτον, αν ειναι κανεις απο θεσσαλονικη η αν εχει εμπειρια σαυτον αν μου πει παρακαλω. Εχω κλεισει σαυτον αλλα εχω πολυ αγχος εγω απο αθηνα ειμαι και δε μπορω να ακουσω η μαθω πολλα πολλα.


Κλείνεις ραντεβού σε γιατρό χωρίς να τον ξέρεις;Δεν είναι καλή ιδέα νομίζω.

Παιδια εχει ακουσει καποιος για τον ΩΡΛ πλαστικο τ.κ. στα γενν. Θεσσαλονικης; δεν διαβασα καθολου γι αυτον, αν ειναι κανεις απο θεσσαλονικη η αν εχει εμπειρια σαυτον αν μου πει παρακαλω. Εχω κλεισει σαυτον αλλα εχω πολυ αγχος εγω απο αθηνα ειμαι και δε μπορω να ακουσω η μαθω πολλα πολλα.


Βασικά επειδή είδα ότι είναι παλιό μήνυμα.Τι έγινε ήταν καλός η όχι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stauros14

Νεοφερμένος

Ο Stauros14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους. Εχω κανει ρινοπλαστικη εδω και 3 χρονια σχεδον. Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση μετα την επεμβαση να στραβωσει το ανω χειλος και στο χαμογελο π.χ. να φαινεται. Επισης οταν πιεζω τη μυτη προς τα δεξια και τα αριστερα ακομα ποναει λιγο και ειναι ψιλοακαμπτη....ξερουμε γιατι γινεται αυτο;
 

ANGELINA.88

Νεοφερμένος

Η ANGELINA.88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά στείλτε μου σας παρακαλώ. όποιος έχει εμπειρία από Κυπραίου..... Είναι sos ενδιαφέρομαι να προβώ άμεσα σε ρινοπλαστικη
Σημείωση συντονιστή: Οι απαντήσεις μόνο μέσω πμ.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannakos92

Νεοφερμένος

Ο giannakos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια καλησπερα τι γνωμη εχετε για τν Π.Κολ στην Γλυφαδα? εχει καποιος απο εσας εμπειρια απο το συγκεκριμενο γιατρο? Η να εχει χειρουργηθει ο ιδιος ειτε απο καποιο γνωστο σας?
 

Ntino

Νεοφερμένος

Ο Ntino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα, επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για αυτήν την επεμβαση εδώ και αρκετό καιρό ψάχνω γιατρό στην Θεσσαλονίκη, αλλά δυστηχως δέν μπορώ να καταλήξω κάπου. Όποιος μπορεί να μου πει κάποια συμβουλή για την επιλογή γιατρού, ας μου στείλει μυνημα. Ευχαριστώ

Παιδια καλησπερα τι γνωμη εχετε για τν Π.Κολ στην Γλυφαδα? εχει καποιος απο εσας εμπειρια απο το συγκεκριμενο γιατρο? Η να εχει χειρουργηθει ο ιδιος ειτε απο καποιο γνωστο σας?

Καλησπέρα, και καλή δύναμη στην αναζήτηση σου. Είμαι και εγώ σε παρόμοια φάση με την δική σου. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι οι γιατροί στην Κωνσταντινούπολη εχουν πολύ υψηλό επίπεδο. Οπότε αν μπορείς σκέψου το ενδεχόμενο να την κάνεις εκεί..
 
Τελευταία επεξεργασία:

ohr

Νεοφερμένος

Η ohr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παραθέτω κάποιες ερωτήσεις που κατά την γνώμη μου θα πρέπει να υποβάλετε στον χειρουργό πριν αποφασίσετε οτιδήποτε:
1. Πόσες ρινοπλαστικές έχετε κάνει; Αυτή η ερώτηση δεν θα σας πει και πολλά εκτός αν έχει κάνει τόσο λίγες που δεν αξίζει να γίνετε πειραματόζωο. Το σημαντικότερο είναι η παρακάτω.
2. Πόσες ήτανε επιτυχημένες; Είναι ερώτηση για να κρίνετε την απάντηση αλλά και να δείτε αντιδράσεις. Φυσικά παίζει ρόλο και πως ορίζει κανείς την επιτυχία ή αποτυχία. Οπότε μπορείτε να ρωτήσετε συμπληρωματικά και..
3. Ποιο είναι το ποσοστό των ευχαριστημένων πελατών σας;
4. Ποια είναι η πολιτική σας σε περίπτωση που χρειαστεί επανεπέμβαση;
5. Πόσο είναι το ποσοστό των πελατών σας που χρειάστηκε επανεπέμβαση;
6. Ποιες είναι οι πιθανές επιπλοκές και παραμορφώσεις που μπορούν να συμβούν; Μπορεί η επέμβαση να έχει αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία μου; Πότε μπορεί να γίνει επανεπέμβαση, αν χρειαστεί; Κανονικά οφείλουν να τα αναφέρουν χωρίς να ρωτήσετε.
 

rachos3

Νεοφερμένος

Ο rachos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις καποιον καλο σε Κωνσταντινουπολη ή Αμερικη; Για Ελλαδα, δεν ξερω, δεν εχω βρει κατι σιγουρο κ με καλο αισθητικο κριτηριο..
 

rachos3

Νεοφερμένος

Ο rachos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Επειδή με ρωτάτε να σας συστήσω κάποιο γιατρό θα ήθελα να πω τα εξής. Την πρώτη επέμβαση την έκανα σε πολυδιαφημισμένο γιατρό στην Ελλάδα καθαρά για αισθητικούς λόγους, καθώς η αναπνοή μου ήταν τέλεια μέχρι τότε. Και λέω μέχρι τότε, διότι η πρώτη επέμβαση απέτυχε σε όλα τα επίπεδα και επιπλέον μου δημιούργησε προβλήματα στην αναπνοή. Ευτυχώς, την διορθωτική επέμβαση την έκανα στο εξωτερικό.


Στο εξωτερικο, που; Σε ποιον; Ενδιαφερομαι κ γω για εξωτερικο..
 

Ntino

Νεοφερμένος

Ο Ntino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στο εξωτερικο, που; Σε ποιον; Ενδιαφερομαι κ γω για εξωτερικο..


Σου προτείνω να ψάξεις για Κωνσταντινούπολη! Έχει πολύ καλους γιατρούς με πολύ καλά αποτελέσματα. Ψάξε στο instagram έχουν και τηλ μέσω whatsapp
 

Jimmys-96

Νεοφερμένος

Ο Jimmys-96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπερα, ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη.θελω να ρωτησω αν καποιος εχει κανει την επεμβαση με ιδιωτικη ασφαλεια.εχω ακουσει πως οι γιατροι μπορουν να πουν πως κανουν και ρινικο διαφραγμα,ετσι ωστε η ασφαλιστικη να καλυψη ενα τμημα, αν οχι ολο το ποσο.εχει κανεις καποια τετοια εμπειρια??
 

Ntino

Νεοφερμένος

Ο Ntino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα, ενδιαφερομαι και εγω για ρινοπλαστικη.θελω να ρωτησω αν καποιος εχει κανει την επεμβαση με ιδιωτικη ασφαλεια.εχω ακουσει πως οι γιατροι μπορουν να πουν πως κανουν και ρινικο διαφραγμα,ετσι ωστε η ασφαλιστικη να καλυψη ενα τμημα, αν οχι ολο το ποσο.εχει κανεις καποια τετοια εμπειρια??

Μονό κάποιοι γιατροι στην Ελλάδα το κάνουν αυτό. Να θυμάσε πως πρέπει να δεις την δουλειά πολλών γιατρών και να διαβάσεις κριτικές από άλλους πριν καταλήξεις σε γιατρό, ψάξε για γιατρούς από το instagram όσο περίεργο και να φαίνεται εκεί θα δεις την δουλειά του. Αν δεις γιατρο που δεν δημοσιεύει την δουλειά του και δεν έχει κρητικές πάει να πει ότι κρύβεται.δυστηχως στην Ελλάδα ο μέσος όρος πλαστικης χειρουργικής, ειναι κάτω του μέσου όρου..καλη επιτυχία
 

zaitsef

Νεοφερμένος

Ο zaitsef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά για τον Κ.Μακρυπ έχετε κάποια εμπειρία;
 

Ntino

Νεοφερμένος

Ο Ntino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά για τον Κ.Μακρυπ έχετε κάποια εμπειρία;


Ψάξε κρητικές και αξιολογήσεις για αυτόν τον γιατρό. Αν απόφασησεις να τον επισκευτεις, ρώτα τον πόσες ρινοπλαστικης έχει κάνει, πόσο συχνά κάνει ρινοπλαστικη, αν έχει παρακολουθήσει σεμιαναρια στο εξωτερικο και ποτε, και τελευταίο και κύριο πες του να σου δείξει την δουλειά του, και ρώτα που έχει εξειδικευση. Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος για τον γιατρό που έχεις απέναντι σου. Μην ψάχνεις γνώμες για καπιον άλλον. Να είσαι αυστηρός μαζί του γιατί πρόκειται και το πρόσωπο σου τα λεφτά σου την εμφάνιση σου και την ψυχική και σωματική σου υγεία. Καλή δύναμη
 

john i

Νεοφερμένος

Ο john i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
16η μερα μετα απο ρινοπλαστικη και διαφραγμα. Λιγο στραβια η μυτη αλλα μαλλον φαινεται ετσι λογω του πρηξιματος οπως ειπε κι ο γιατρος.Το κακο ειναι οτι την 6η μερα επαθα μολυνση μπροστα στα ρουθουνια [παρωτη επαιρνα αντιβιωση] με αποτελεσμα να πονανε στο αγγιγμα και να ειναι κοκκινα και πρησμενα. Ο γιατρος που εδωσε fusidin κρεμα για 7 ημερες αλλα βοηθησε λιγο.Εφυγε ο πολυς πονος αλλα η φλεγμονη επιμενει.Μου ειπε να βαζω σπαθολαδο αλλα παλι μετα απο 4 μερες δεν υποχωρει.Υπαρχει καποιος που ειχε τετοια επιπλοκη ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top