Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,732 μέλη και 2,437,877 μηνύματα σε 76,550 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 328 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προφυλακισμένος ο Γιάννος Παπαντωνίου

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,655 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 20:25, 25-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Ναι. Ο Καθηγητης δηλαδη πρέπει να έχει λογαριασμους 4 εκ. ευρώ τοτε γιατι και ο πυροσβέστης ή ο ικαρος ή ο αστυνομος πχ που βάζει τη ζωη του σε κινδυνο να μη τσιμπάει 2 χιλιαρικάκια το μήνα; για να παιρνουν ολοι αυτοι 6 χιλιαρικα το μήνα μισθο. Επειδη δουλευουν .... και απλα ειναι ολη τη μερα στη ΒΟΥΛΗ και τσακωνονται μεταξυ τους και το πρωΪ στα παράθυρα.

Γιατί ήταν στον Ιδιωτικό Τομέα ο Παπαντωνίου στο εξωτερικό με πολλές δράσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,370 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 20:46, 25-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Γιατί ήταν στον Ιδιωτικό Τομέα ο Παπαντωνίου στο εξωτερικό με πολλές δράσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη

Oχι δεν ηταν μονο στον Ιδιωτικο τομέα φιλε μου. Ηταν ΚΑΙ στον Ιδιωτικο τομέα. Δηλαδη ... καθηγητιλικι και συνεδρια , διαλέξεις έξτρα ολα αυτα και μετά βεβαια βουλευτης , Υπουργος και ταυτοχρονα μπορει και να έπαιρνε και τον μισθο του καθηγητη αυτο δεν το γνωριζω! Τι κολπα έχουν φτιαξει για να τρωνε! Εδω προσφατα ειχε βγει επιδομα ενοικιου 12000 ευρω το χρονο σε βουλευτες λέει εκτος έδρας. Λες και τα 5000 ευρω το μηνα δεν φτάνουν για να νοικιάσεις σπιτι ..... ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΒΓΑΛΕΙ τι πατέντες έχουνε φτιαξει ετσι ηταν μια ζωη στην Ελλαδα το συστημα ο καθε πολιτικος και συνδικαλιστης έφτιαχνε πατέντες για να περνάει καλα πχ κάποιοι συνδικξαλιστες στην αστυνομια ή και αλλου έβγαλαν το αμετάθετο οποτε σου λεει μια ζωη στο σπιτάκι μου ζωαρα ουτε ενοικια ουτε εξοδα ουτε να τρεχεις σε κατσικοχωρια χειμωνιατικα.

Και για ποιο λογο ένας βουλευτης να έχει τσάμπα βενζινες - τηλέφωνα - εξοδα μετακινησεων και επιδομα ενοικιου 500-1000 ευρώ το μηνα , εγω έχω; για να δεις λιγο πως κτιζονται οι βιλες οταν παιρνεις άθικτο έναν μισθο των 5000 ευρω το μηνα ... δεν πληρωνεις το ενα δεν πληρώνεις το άλλο κτλπ κτλπ τοτε λογικο να σου μένουν πολλά λεφτά. Αλλα δεν τους έφτανε αυτο ΘΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΆΛΛΑ! Κάποιοι. Ποσο θα φάτε ρε πουστη;;; ΠΟΣΟ;

K;atse εσυ Σαββατο βράδυ μεσα να μαζεψεις λεφτά. Το πιτσιρικι του Βουλευτη θα ειναι εξω και θα κερνάει ποτάρες στα μπουζουκια κάτι γκομενες. Θα δωσει και ενα φιλοδωρημα 20 ευρω στον παρκαδορο να του παρκάρει το αμαξι για να κανει και στη γκομενα καλή εντυπωση.

Αστο φιλε ειμαστε καιρο στη πιάτσα. Δεν μασάμε κουτοχορτο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,655 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 21:00, 25-10-18:

Oχι δεν ηταν μονο στον Ιδιωτικο τομέα φιλε μου. Ηταν ΚΑΙ στον Ιδιωτικο τομέα. Δηλαδη ... καθηγητιλικι και συνεδρια , διαλέξεις έξτρα ολα αυτα και μετά βεβαια βουλευτης , Υπουργος και ταυτοχρονα μπορει και να έπαιρνε και τον μισθο του καθηγητη αυτο δεν το γνωριζω! Τι κολπα έχουν φτιαξει για να τρωνε! Εδω προσφατα ειχε βγει επιδομα ενοικιου 12000 ευρω το χρονο σε βουλευτες λέει εκτος έδρας. Λες και τα 5000 ευρω το μηνα δεν φτάνουν για να νοικιάσεις σπιτι ..... ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΒΓΑΛΕΙ τι πατέντες έχουνε φτιαξει ετσι ηταν μια ζωη στην Ελλαδα το συστημα ο καθε πολιτικος και συνδικαλιστης έφτιαχνε πατέντες για να περνάει καλα πχ κάποιοι συνδικξαλιστες στην αστυνομια ή και αλλου έβγαλαν το αμετάθετο οποτε σου λεει μια ζωη στο σπιτάκι μου ζωαρα ουτε ενοικια ουτε εξοδα ουτε να τρεχεις σε κατσικοχωρια χειμωνιατικα.

Και για ποιο λογο ένας βουλευτης να έχει τσάμπα βενζινες - τηλέφωνα - εξοδα μετακινησεων και επιδομα ενοικιου 500-1000 ευρώ το μηνα , εγω έχω; για να δεις λιγο πως κτιζονται οι βιλες οταν παιρνεις άθικτο έναν μισθο των 5000 ευρω το μηνα ... δεν πληρωνεις το ενα δεν πληρώνεις το άλλο κτλπ κτλπ τοτε λογικο να σου μένουν πολλά λεφτά. Αλλα δεν τους έφτανε αυτο ΘΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΆΛΛΑ! Κάποιοι. Ποσο θα φάτε ρε πουστη;;; ΠΟΣΟ;

K;atse εσυ Σαββατο βράδυ μεσα να μαζεψεις λεφτά. Το πιτσιρικι του Βουλευτη θα ειναι εξω και θα κερνάει ποτάρες στα μπουζουκια κάτι γκομενες. Θα δωσει και ενα φιλοδωρημα 20 ευρω στον παρκαδορο να του παρκάρει το αμαξι για να κανει και στη γκομενα καλή εντυπωση.

Αστο φιλε ειμαστε καιρο στη πιάτσα. Δεν μασάμε κουτοχορτο.

Ο Βουλευτής πέρνα τόσα γιατί προσφέρει τόσα στην Ελληνική Κοινωνία
Ο Περιφερειαρχης πχ λιγο λιγότερα
Ο Δήμαρχος πολύ λιγότερα από τους παραπάνω 2 και ουτω καθεξής
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,370 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 21:08, 25-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Ο Βουλευτής πέρνα τόσα γιατί προσφέρει τόσα στην Ελληνική Κοινωνία
Ο Περιφερειαρχης πχ λιγο λιγότερα
Ο Δήμαρχος πολύ λιγότερα από τους παραπάνω 2 και ουτω καθεξής

Nαι ναι. Ο Πυροσβέστης ή ο Ιπτάμενος προσφέρει περισσοτερα και ειναι δυσαναλογο για μενα να παιρνει ο βουλευτης 6.000 ευρω και ο Ιπτάμενος 1500. Αν θες και να ξέρεις και αν πάρει μετάθεση να τον τραβάνε αλλου και να πληρώνει και το ενοικιο του. Απο το μισθο του. Αυτα κανονικα θα μπορουσαν να ειναι άνετα δικαστικές διαμάχες και διεκδικήσεις. Οπως διεκδικηση ηταν και στο ΣτΕ τα αναδρομικα που τα πηρανε τελικά. Τους πηγανε δικαστικά φιλε μου. Εσυ λές ετσι εγω λέω αλλιως επιμένεις; ωραια επιμένω και εγω.

Θα τα λυσουμε στο δικαστήριο. Εσυ λές οτι προσφέρει τοσα εγω διαφωνώ. Μας κατέστρεψαν οι περισσοτεροι. Εγω αν ήμουν πάνω καλυτερα θα τα πηγαινα και έχουν και απο 10 συμβουλους ο καθένας. Και εγω αν ειχα συμβουλους μια χαρα θα τα πηγαινα. Θα έλεγα κάτι θα μου λέγανε ειπες βλακεια θα το αλλαζα λιγο θα λέγανε οκ θα έλεγε και ο δικηγορος τη γνωμη του και θα προχωρουσαμε. Σιγα τη δουλεια που κάνουνε κιολας. Ειδα ναι .... σε τι κατασταση φτάσαμε.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 21:23, 25-10-18:

Nαι ναι. Ο Πυροσβέστης ή ο Ιπτάμενος προσφέρει περισσοτερα και ειναι δυσαναλογο για μενα να παιρνει ο βουλευτης 6.000 ευρω και ο Ιπτάμενος 1500. Αν θες και να ξέρεις και αν πάρει μετάθεση να τον τραβάνε αλλου και να πληρώνει και το ενοικιο του. Απο το μισθο του. Αυτα κανονικα θα μπορουσαν να ειναι άνετα δικαστικές διαμάχες και διεκδικήσεις. Οπως διεκδικηση ηταν και στο ΣτΕ τα αναδρομικα που τα πηρανε τελικά. Τους πηγανε δικαστικά φιλε μου. Εσυ λές ετσι εγω λέω αλλιως επιμένεις; ωραια επιμένω και εγω.

Θα τα λυσουμε στο δικαστήριο. Εσυ λές οτι προσφέρει τοσα εγω διαφωνώ. Μας κατέστρεψαν οι περισσοτεροι. Εγω αν ήμουν πάνω καλυτερα θα τα πηγαινα και έχουν και απο 10 συμβουλους ο καθένας. Και εγω αν ειχα συμβουλους μια χαρα θα τα πηγαινα. Θα έλεγα κάτι θα μου λέγανε ειπες βλακεια θα το αλλαζα λιγο θα λέγανε οκ θα έλεγε και ο δικηγορος τη γνωμη του και θα προχωρουσαμε. Σιγα τη δουλεια που κάνουνε κιολας. Ειδα ναι .... σε τι κατασταση φτάσαμε.

Έχεις συμβούλους για να κοιτάνε και αυτοί παράλληλα με εσένα
Όλα αυτά τα παίρνουν για να είναι μέσα στην καθημερινότητα για αυτό
Παράθεση

Joaquín

Περιβόητο Μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,382 μηνύματα.

O Joaquín έγραψε: στις 13:22, 06-11-18:

Παλαιό ΠΑΣΟΚ!
Αυτά έκανε η αριστερά στην Ελλάδα επί 40 χρόνια, καμαρώστε.

Για τον Σοσιαλισμό αγωνιζόμαστε όλοι αδέρφια!!!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 20:27, 06-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Joaquín
Παλαιό ΠΑΣΟΚ!
Αυτά έκανε η αριστερά στην Ελλάδα επί 40 χρόνια, καμαρώστε.

Για τον Σοσιαλισμό αγωνιζόμαστε όλοι αδέρφια!!!

πες μου τώρα ποιοι σε κυβερνάνε να δω κάτι
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,103 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 16:47, 07-11-18:

Το ΠΑΣΟΚ κυβερναει και τωρα. Απλα αν μεσα στο ΠΑΣΟΚ υπηρχαν στα 100 ατομα, 90 κομπλεξαρες αριστεροι και 10 κεντρωοι, στο ΣΥΡΙΖΑ μεταπηδησαν οι 90. Η διακυβερνηση της Ελλαδας αυτη τη στιγμη ειναι βγαλμενη απο τα πιο υγρα πασοκικα ονειρα. Απλα επι Σημιτη, οι αριστεροι ηταν μπουκωμενοι στα φθηνα λεφτα και ειχαν θαψει το κομπλεξ τους κατω απο το περσικο χειροποιητο χαλι τους. Τωρα που εκλεισε η κανουλα, βγηκε η αυθεντικη πασοκιλα απο μεσα τους.

Σε ολα τα κεντροαριστερα κομματα εγινε το ιδιο. Κυβερνησαν για μεγαλα διαστηματα, με τις κεντρωες πτερυγες να εξαγοραζουν τη σιγη των αριστερων. Οταν στερεψαν τα χρηματα, ολη η αριστεριλα βγηκε απο τη ναφθαλινη και βαφτιστηκε "προοδευτικη πολιτικη". Απλα στην Ελλαδα αντι να γινει αυτο, προτιμησαν να μεταπηδησουν στο ΣΥΡΙΖΑ, ηταν πιο ευκολο τελικα. Η ουσια δεν αλλαζει...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες