• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Σε ένα ινστιτουτο που ρωτησα μου ειχαν πει περιπου 900? και να δωσω τα λεφτα όλα μαζι ή 1000+ ? ,πληρωμη με πιστωτικη καρτα σε 18 ατοκες .Εάν θυμαμαι καλα είναι για 6 επισκεψεις (+3 Δωρακια) το ποσον αυτο. Ηταν και «χαριστικη»:hmm: η τιμη ,γιατι εκει δουλευει μια φιλη μου ...

..Και ακομα με τρωει εμενα η τζεπη μου, γιατι αλλου ακους με 50? την επισκεψη και καθαρισες σε καποιο δερματολογο, στο ινστιτουτο δηλ τι διαφορετικο σου προσφερουν και εκτοξευετε η τιμη στα υψη:/:?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κορίτσια πάντα θα έχετε τρίχα....
οκ έχουν εξασθενίσει....αλλά τι? θα πάντα για μπάνιο μες στον ήλιο και θα κάνει μπαμ η μαύρη τρίχα?????????:hmm:
γιατί μπορεί να έχει μειωθεί αλλά θα συνεχίσει να είναι μαύρη .... δεν θα γίνει ξανθή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
κορίτσια πάντα θα έχετε τρίχα....
οκ έχουν εξασθενίσει....αλλά τι? θα πάντα για μπάνιο μες στον ήλιο και θα κάνει μπαμ η μαύρη τρίχα?????????:hmm:
γιατί μπορεί να έχει μειωθεί αλλά θα συνεχίσει να είναι μαύρη .... δεν θα γίνει ξανθή
Ζανιν, έχεις κάνει ποτέ αποτρίχωση ΟΛΟ το μπικίνι;
Αν είχες κάνει, θα καταλάβαινες οτι και κατα 50% να μειωθεί ο πόνος είναι ΠΟΛΥ σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ κάνω αποτρίχωση με λέιζερ στο πρόσωπο (είμαι τριχωτή, τι να κάνουμε? :P ), είναι οκ, οι τρίχες άρχισαν να εξασθενούν από τους 2-3 πτώτους μήνες. Πήγαινα μια φορά το μήνα για τους πρώτους 5 μήνες και τώρα πηγαίνω πιο αραιά μέχρις ότου σταματήσουν τελείως να βγαίνουν οι τρίχες. Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ κάνω αποτρίχωση με λέιζερ στο πρόσωπο (είμαι τριχωτή, τι να κάνουμε? :P ), είναι οκ, οι τρίχες άρχισαν να εξασθενούν από τους 2-3 πτώτους μήνες. Πήγαινα μια φορά το μήνα για τους πρώτους 5 μήνες και τώρα πηγαίνω πιο αραιά μέχρις ότου σταματήσουν τελείως να βγαίνουν οι τρίχες. Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένη.

Που κάνεις; θέλω να βγάλω μουστάκι και φοβάμε να βάλω οτιδήποτε στο πρόσωπο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bonbonaki

Νεοφερμένος

Η bonbonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ αρχικά πήγα για λέιζερ στο πρόσωπο σε ένα από τα ινστιτούτα--δυστυχώς.Δεν είδα καμία σημαντική αλλαγή,περα από το οτι ήθελαν να μου φάνε παραπάνω λεφτα.Τώρα κάνω σε δερματολόγο και είμαι πολύ ικανοποιημένη,έχουν μειωθεί αισθητά.Όσο για πόνο,είναι σχεδόν αμελητέος.Πιστεύω ότι το λέιζερ δεν είναι κάτι καλό ή κάτι κακό από μόνο του.Παίζει ΠΟΥ θα το κάνεις,γι'αυτό υπάρχουν τόσες αντικρουόμενες απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanh

Νεοφερμένος

Η Fanh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αχχχχ και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! άνο χείλος κάθε 2 εβδομάδες, τα πόδια κάθε 3...δεν υποφέρεται!

πιστέβευω ότι δε θα βγάινουν τόσο πολύ όπως πριν το λειζερ???

Μήπως ξέρετε στην αθήνα ποθ μπορούμε να πάμε?

έχω δεί αυτό :https://www.mitera.gr/default.asp?pageID=85&langID=1
Λέτε να είναι καλό? Πάντος όντος τα κέντρα αισθητικής είναι πανάκριβα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trapapa

Νεοφερμένος

Η trapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας. Εγώ έκανα χρόνια αποτρίχωση με κερί και αν και έχουν ελαττωθεί ελάχιστα, το πρόβλημα είναι γνωστό, πόνος και επίσκεψη κάθε μήνα, πρόσφατα έκανα laser στο μπικίνι και τις μασχάλες και είμαι αρκετά ευχαριστημένη αλλά δεν ξέρω τι να κάνω ανάμεσα στις 2 συνεδρίες γιατί θα χρειαστεί να μην έχω καθόλου τρίχες μέχρι να πάω στην επόμενη επίσκεψη για ευνόητους λόγους :redface:. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω κερί ή ξυράφι στις τρίχες που θα βγούν μετά το laser και αν ναι, ποιό είναι προτιμότερο;

p.s. Για μασχάλες και μπικίνι (brazilian + πίσω) πλήρωσα 220? σε δερματολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Να πω κι εγω τη γνώμη μου., ως εκπρόσωπος του ανδρικού φύλου, θα έλεγα να μην πολυεμπιστεύεστε τα λέηζερ, γιατί μπορεί να είναι επικύνδινα, και να προτιμάτε φυσικές μεθόδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να πω κι εγω τη γνώμη μου., ως εκπρόσωπος του ανδρικού φύλου, θα έλεγα να μην πολυεμπιστεύεστε τα λέηζερ, γιατί μπορεί να είναι επικύνδινα, και να προτιμάτε φυσικές μεθόδους.
Τι σχέση έχει το ανδρικό φύλο εν γένει με ένα ιατρικό θέμα; :confused:
Έτσι όπως το είπες, είναι σαν να λες ότι όλοι οι άνδρες έχουν περισσότερες ιατρικές γνώσεις από τις γυναίκες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κι εγώ το σκέτομαι για laser (σε δερματολόγο φυσικά) και μου είπε πρόσφατα μία ξαδέρφη μου για έναν ο οποίος παίρνει 50 ευρώ για μπικίνι και 100 για γάμπες. Είπε μάλιστα ότι δεν κάνει στις μασχάλες γιατί φοβάται. Εκεί είναι όλοι οι αδένες και είναι επικίνδυνο. Γι' αυτό μου φάνηκε καλός. Δεν είναι όμως στην Αθήνα, είναι στην επαρχία. Ξέρει καμία αν είναι καλές οι τιμές του; Μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο στην Αθήνα για να μην τρέχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
50 ευρώ προφανώς εννοείς ανά επίσκεψη, έτσι;
Και πόσες επισκέψεις χρειάζονται;
Εμένα κυρίως με ενδιαφέρει μπικίνι, στα υπόλοιπα αντέχεται ο πόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Κι εγώ το σκέτομαι για laser (σε δερματολόγο φυσικά) και μου είπε πρόσφατα μία ξαδέρφη μου για έναν ο οποίος παίρνει 50 ευρώ για μπικίνι και 100 για γάμπες. Είπε μάλιστα ότι δεν κάνει στις μασχάλες γιατί φοβάται. Εκεί είναι όλοι οι αδένες και είναι επικίνδυνο. Γι' αυτό μου φάνηκε καλός. Δεν είναι όμως στην Αθήνα, είναι στην επαρχία. Ξέρει καμία αν είναι καλές οι τιμές του; Μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο στην Αθήνα για να μην τρέχω;

Η αποτρίχωση με laser είναι επικίνδυνη για τους αδένες γιατί κατά την διάρκεια της διαδικασίας υποβάλλεται η συγκεκριμένη περιοχή σε υψηλή ακτινοβολία. Οι αδένες είναι πιο ευάλωτοι γιατί είναι πιο εύκολο απο, ας πούμε, τους μυϊκούς ιστούς να εμφανίσουν καρκινογένεση. Όμως το ίδιο ισχύει και για τα γενετικά όργανα (για αυτό αποφεύγουμε άλλωστε να έχουμε το κινητό σε τσέπη κοντά σε αυτά). Κατά συνέπεια όσο επικίνδυνη είναι η διαδικασία για τους αδένες στις μασχάλες εξίσου αν όχι περισσότερο είναι για την περιοχή του μπικίνι. Για αυτό δεν θα πρότεινα σε καμία περίπτωση να κάνετε εφαρμογή αυτής της μεθόδου.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λία επειδή δεν έχω μιλήσει εγώ με αυτόν το γιατρό θα σου πω τι μου είπανε. Πηγαίνει μία κοπέλα εδώ και καιρό. Για το μπικίνι παίρνει 50 ευρώ την επίσκεψη και της είπε ότι κρατάει γύρω στο μήνα το αποτέλεσμα. Αυτή η κοπέλα όμως πήγε μετά από 3+ μήνες γιατί τότε άρχισαν πάλι να βγαίνουν οι τρίχες. Δεν ξέρω αν είναι laser αυτό που χρησιμοποιεί ή κάποια άλλη μέθοδος. Μπορεί δηλαδή και να κάνω λάθος :P Σε φώτισα ε;;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Τι σχέση έχει το ανδρικό φύλο εν γένει με ένα ιατρικό θέμα; :confused:
Έτσι όπως το είπες, είναι σαν να λες ότι όλοι οι άνδρες έχουν περισσότερες ιατρικές γνώσεις από τις γυναίκες :P
Το είπα έτσι, γιατί στο θέμα, είχαν απαντήσει μόνο γυναίκες ως τώρα. Όσον αφορά το δεύτερο, όχι καμία σχέση, απλά είμαι λίγο σκεπτικός σε επεμβάσεις στο ανθρώπινο σώμα, χωρίς να υπάρχει μεγάλη ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω κερί ή ξυράφι στις τρίχες που θα βγούν μετά το laser και αν ναι, ποιό είναι προτιμότερο;

p.s. Για μασχάλες και μπικίνι (brazilian + πίσω) πλήρωσα 220? σε δερματολόγο.

Κερι σε καμμια περιπτωση....Και ξυραφι μονο εαν ειναι μεγαλη αναγκη και οχι κοντρα...
Αλλωστε θα δεις και απο μονη σου οτι θα ελαττωθουν τοσο πολυ οι τριχες και θα ειναι τοσο μαλακες, που μπορει να μην χρειαστει καν να τις πειραξεις μεχρι την επομενη συνεδρια..

Και για να καταλαβω..για μπικινι και μασχαλες πληρωσες 220 ευρω για τη μια συνεδρια???????:eek:


Να πω κι εγω τη γνώμη μου., ως εκπρόσωπος του ανδρικού φύλου, θα έλεγα να μην πολυεμπιστεύεστε τα λέηζερ, γιατί μπορεί να είναι επικύνδινα, και να προτιμάτε φυσικές μεθόδους.

Αν μας παρεθετες και τους λογους για τους οποιους μας προτρεπεις για κατι τετοιο, θα ηταν ακομα καλυτερα.....


50 ευρώ προφανώς εννοείς ανά επίσκεψη, έτσι;
Και πόσες επισκέψεις χρειάζονται;
Εμένα κυρίως με ενδιαφέρει μπικίνι, στα υπόλοιπα αντέχεται ο πόνος.

Γυρω στις 6 επισκεψεις χρειαζεται κανεις...:P (αυτο δε σημαινει οτι ειναι επισκεψη και μηνας....:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Αν μας παρεθετες και τους λογους για τους οποιους μας προτρεπεις για κατι τετοιο, θα ηταν ακομα καλυτερα.....
Για την μη χρήση λέηζερ? Ναι με τη λογική που λέει οτιδήποτε μη φυσικό, έχει παρενέργειες. Να σου πιάσω κι άλλο παράδειγμα πχ. το σολάριουμ.
Δες κι ένα βιντεάκι ωραίο https://www.youtube.com/watch?v=qiSkyEyBczU που έχει σχέση με το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για την μη χρήση λέηζερ? Ναι με τη λογική που λέει οτιδήποτε μη φυσικό, έχει παρενέργειες. Να σου πιάσω κι άλλο παράδειγμα πχ. το σολάριουμ.
Δες κι ένα βιντεάκι ωραίο https://www.youtube.com/watch?v=qiSkyEyBczU που έχει σχέση με το θέμα

Επειδη προφανως δε γνωριζεις τι ειναι το λειζερ αποτριχωσης να σε πω...
Το φως που παραγεται απο το λειζερ απορροφαται απο τη μελανινη της τριχας και εχει ως αποτελεσμα να εστιαζεται επιλεκτικα ενεργεια στο θυλακο της τριχας, καταστρεφοντας τον, χωρις να επηρεαζεται ο υπολοιπος οργανισμος ή η επιδερμιδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Επειδη προφανως δε γνωριζεις τι ειναι το λειζερ αποτριχωσης να σε πω...
Το φως που παραγεται απο το λειζερ απορροφαται απο τη μελανινη της τριχας και εχει ως αποτελεσμα να εστιαζεται επιλεκτικα ενεργεια στο θυλακο της τριχας, καταστρεφοντας τον, χωρις να επηρεαζεται ο υπολοιπος οργανισμος ή η επιδερμιδα...
Άρα να υποθέσω οτι δεν έχει παρενέργειες... ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν σκεφτει κανεις οτι τα λειζερ χρησιμοποιουνται δεκαετιες τωρα και δεν εχουν παρατηρηθει καποιες....υπεθεσε το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top