Greece Gay Pride

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Το οτι δεν θα σε σεβονταν επειδη εχεις μπλε μαλλια, ειναι αλλο προβλημα των συντηρητικων μυαλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Καταρχάς , δεν σημαίνει πως αν το καταδικάζεις είσαι ομοφοβικός , ρατσιστής ή δεν ξέρω και γω τι άλλο . Δεύτερον , δεν κατακρίνεις κάποιον που γεννήθηκε ομοφυλόφιλος και δεν είπαμε να μην διεκδικήσουν τα δικαιώματα τους . Αλλά κακά τα ψέματα υπάρχουν χίλιοι δύο τρόποι , και όχι να μου βγαίνεις στο Σύνταγμα και να κάνεις πορεία και να μου φιλιέσαι ενώπιων όλων ή όπως πολύ σωστά είπε ο Φώτης να βγαίνει ο Jason-Αντιγόνη και να προκαλεί με τον τρόπο του... Τα προσωπικά σου κράτα τα για τον εαυτό σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να εισαι μελος των LGBTQI+ για να πας στο pride παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Μπορουσε να υπαρχει σαν εκδηλωση ομως.Αλλο να ειναι μια απλη εκδηλωση και αλλο αυτο το τσιρκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ο τρόπος με τον οποίο θα βγει ο άλλος έξω στον δρόμο για οποιοδήποτε λόγο, δεν νομίζω να εμπίπτει σε καμία παραβίαση ανθρώπινου δικαιώματος, αλλά ο καθένας δύναται να ντύνεται όπως εκείνος επιθυμεί. Θέλω να πω ότι ο νόμος δεν περικλείει μέσα του, "όρους" ένδυσης. Ο τρόπος που ντύνονται όλοι καθημερινά, είτε είναι gay είτε straight, μπορεί στον οποιοδήποτε να μην αρέσει, να του φανεί προκλητικός ή δεν ξέρω εγώ τι, και γενικότερα να δημιουργήσει αρνητικά σχόλια. Όπως δηλαδή, δεν απαγορεύουμε σε έναν straight να ντυθεί προκλητικά και απλά το κατακρίνουμε, σχολιάζουμε το πως ντύθηκε, θεωρώ ότι έτσι πρέπει να κάνουμε και με τους ομοφυλόφιλους. Εκτός τούτου, έχεις δει πολλές φορές gay κάθε μέρα να κυκλοφορούν έτσι όπως λες στους δρόμους ή απλά το έκαναν στο πλαίσιο του Gay pride; Το ότι κάποιος συμμετέχει λοιπόν σε ένα Gay pride δεν πιστεύω ότι δεν τον καθιστά σοβαρό άνθρωπο και δεν μπορείς από ένα μεμονωμένο περιστατικό να βάζεις καλούπια στην προσωπικότητά του. Το ότι ίσως κάποιες φορές είναι υπερβολικός ο τρόπος εκδήλωσης οκ συμβαίνει, μπορεί να είναι. Μία κοπέλα δηλαδή που έχει ντυθεί κάπως προκλητικά μία δεδομένη στιγμή, θα γενικεύσεις και θα την θεωρήσεις ότι δεν είναι σοβαρή στην υπόλοιπη ζωή της; Γιατί λοιπόν για έναν gay σε μία μεμονωμένη στιγμή να το κάνεις; Επίσης το ότι κάποιος είναι Gay δεν σημαίνει ότι θα είναι καλός μαθητής επειδή είναι Gay, ή θα είναι κακός για τον ίδιο λόγο. Δεν νομίζω ο σεξουαλικός προσανατολισμός να σχετίζεται με το πόσο καλός μαθητής είσαι ή το πόσο πετυχημένος θα είσαι στην ζωή σου.

Ραφαέλα γιατί να απαγορεύσεις σε ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι να φιληθεί δημόσια ; Επειδή σου χαλάει την αισθητική σου ή απλά σου φαίνεται περίεργο; Για ποιον λόγο να τους πεις να το κρατήσουν για τον εαυτό τους και να μην το κάνουν δημόσια ; Δεν καταλαβαίνω την λογική σου να λες από την μία οκ ναι διεκδικήσουν τα δικαιώματά τους και από την άλλη να λες να μην φιλιούνται δημόσια έξω είτε είναι σε Gay pride είτε απλά στο πλαίσιο της φυσιολογικής ζωής;

Είδα πριν εβδομάδα στον ηλεκτρικό 2 κορίτσια γύρω στα 20, να φιλιούνται μεταξύ τους και να αγκαλιάζονται, ήταν ζευγάρι, δηλαδή δεν έπρεπε να το κάνουν ή έπρεπε να το κρατήσουν προσωπικά και να μην το κάνουν δημόσια;

Εφόσον λες ναι, στην διεκδίκηση δικαιωμάτων τους αυτό προϋποθέτει ότι θα είσαι οκ και με το να φιληθούν ομοφυλόφιλοι δημόσια. Και ξαναλέω προκλητική ενδυμασία μπορεί να εμφανίσει και ο straight πληθυσμός αλλά και των ομοφυλόφιλων.

Θα συμφωνήσω με τον Μάριο στο ότι σε ένα Gay pride δεν πάνε απαραίτητα μόνο οι ομοφυλόφιλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Οχι sophie μου συγνωμη δεν ειναι ωραιο κανενας ειτε Gay ειτε str8 να βγαινει με το εσωρουχο στην μεση του συνταγματος.Με την λογικη αυτη να βγαινει ο καθενας να βιαζει και να κανει οτι θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Οχι sophie μου συγνωμη δεν ειναι ωραιο κανενας ειτε Gay ειτε str8 να βγαινει με το εσωρουχο στην μεση του συνταγματος.Με την λογικη αυτη να βγαινει ο καθενας να βιαζει και να κανει οτι θελει.


Πόσες φορές θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά, έχεις δει εκτός πλαισίου, Gay pride να βγαίνουν ομοφυλόφιλοι με το εσώρουχο στην μέση του Συντάγματος, δηλαδή στην φυσιολογική ροή της καθημερινής σου ζωής; Υποτίθεται ότι τα Gay pride πραγματοποιούνται για έναν σκοπό. Το ότι δεν σου αρέσει ο τρόπος που ο x διεκδικεί το δικαίωμά του, είναι σεβαστό καθώς ξαναλέω ότι μπορεί να υπάρχουν και υπερβολές, αλλά αυτό δεν σου δίνει και την δικαιοδοσία κιόλας να του το απαγορεύσεις να το κάνει.

Ο βιασμός είναι έγκλημα και ποινικό αδίκημα μην το συγχέεις με τον τρόπο που άλλος θα διεκδικήσει να γίνει αποδεκτός στην κοινωνία. Εφόσον δεν παραβιάζει το δικαίωμα κανενός άλλου δεν έχει λόγο να απολογηθεί, ανεξάρτητα εάν είναι ακραίος ο τρόπος που θέλει να το κάνει και χαλάει σε κάποιους την αισθητική. Όπως και ο straight ξαναλέω, εάν ντυθεί προκλητικά δεν σημαίνει ότι πρέπει να "τιμωρηθεί" να το μην σου αρέσει να εκφράσεις την δυσαρέσκειά σου, οκ.

Άλλο το τι είναι "ωραίο" στο μάτι μας και άλλο τι είναι "επιτρεπτό" όμως .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Δηλαδή Sophie εσένα σου αρέσει να βλέπεις ένα άτομο γυμνό στη μέση του δρόμου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δηλαδή Sophie εσένα σου αρέσει να βλέπεις ένα άτομο γυμνό στη μέση του δρόμου;


Προσωπικά δεν έχω δει ως τώρα, γυμνό άτομο στην μέση του δρόμου και ούτε θα δω πιστεύω, γιατί κανένας gay δεν θα σκεφτεί "εγώ αύριο θα βγω γυμνός έτσι χωρίς λόγο στον δρόμο επειδή έτσι μου ήρθε". :) Σου είπα και εμένα μερικές στάσεις των gay στο Gay Pride μου φαίνονται υπερβολικές αλλά οκ, τι πρέπει να κάνω να τους χαρακτηρίσω, να τους βρίσω να τους απαγορεύσω να εκφράζονται; Αφού δεν το κάνω για τους straight που τυχαίνει να ντύνονται προκλητικά κάποιες φορές γιατί να το κάνω για τους άλλους, επειδή είναι απλά "διαφορετικοί "; Θεωρώ ότι λέμε ξανά και ξανά τα ίδια οπότε δεν έχει νόημα να επαναλαμβάνουμε τα ίδια, γιατί γίνεται και κουραστικό στους υπολοίπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και όχι να μου βγαίνεις στο Σύνταγμα και να κάνεις πορεία και να μου φιλιέσαι ενώπιων όλων ή όπως πολύ σωστά είπε ο Φώτης να βγαίνει ο Jason-Αντιγόνη και να προκαλεί με τον τρόπο του... Τα προσωπικά σου κράτα τα για τον εαυτό σου!!!
Για τους στρέιτ που φιλιούνται όπου θέλουν έχεις την ίδια άποψη;
Όταν μιλάμε για ένα κοινωνικό φαινόμενο (ομοφοβία) δεν πρόκειται για κάτι "προσωπικό", επομένως άτοπο αυτό που λες. Εξάλλου στα πράιντς μία πολύ μεγάλη μερίδα των συμμετεχόντων δεν ανήκουν στην LGBT κοινότητα, είναι απλά allies.


Οχι sophie μου συγνωμη δεν ειναι ωραιο κανενας ειτε Gay ειτε str8 να βγαινει με το εσωρουχο στην μεση του συνταγματος.Με την λογικη αυτη να βγαινει ο καθενας να βιαζει και να κανει οτι θελει.
Aυτό δεν είναι λογικό άλμα, είναι λογικό τριπλούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Άποψη σου.

Haha γεια σου fretoe!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε, είθισται τα ποστ του κάθε μέλους να εκφράζουν και τις απόψεις του, unless stated otherwise. :P
Τώρα το πως συνέδεσες τα prides με τους βιασμούς ένας θεός ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Ε τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα καταλάβουμε όλα σε αυτή την ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ε τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα καταλάβουμε όλα σε αυτή την ζωή.


Ρε συ Φώτη επειδή ούτε και εγώ το κατάλαβα, θέλεις να μας εξηγήσεις πως έχεις στο μυαλό σου, την σύνδεση ενός εγκλήματος με τον τρόπο εκδήλωσης μίας ομοφυλοφιλικής συμπεριφοράς στα πλαίσια των Gay pride και μη, που δεν απαγορεύεται από το σύνταγμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Το είπα επειδή Σοφία μου είπες ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να βγει γυμνός στο δρόμο.Και σου είπα ότι με την λογική αυτή ας βγει και ο καθένας να βιάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Πως γινεται να μην καταλαβαινεις την διαφορα αναμεσα σε αυτα τα 2; Κριμα το πτυχιο οικονομικων που θα παρεις(; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Δεν πειράζει Μάριε είμαι χαρούμενος με το δικό σου πτυχίο,που θα πάρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
As it seems ναι, και με καλο ΜΟ :/, κατι που βεβαια δεν εχει καμια σημασια, και να μην επαιρνα ποτε πτυχιο, δεν ειμαι με μια τρικυμια δεξιων-χριστιανικων ιδεωδων στο κεφαλι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,265 μηνύματα.
Έτσι μπράβο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,737 μηνύματα.
Καταρχάς , δεν σημαίνει πως αν το καταδικάζεις είσαι ομοφοβικός , ρατσιστής ή δεν ξέρω και γω τι άλλο . Δεύτερον , δεν κατακρίνεις κάποιον που γεννήθηκε ομοφυλόφιλος και δεν είπαμε να μην διεκδικήσουν τα δικαιώματα τους . Αλλά κακά τα ψέματα υπάρχουν χίλιοι δύο τρόποι , και όχι να μου βγαίνεις στο Σύνταγμα και να κάνεις πορεία και να μου φιλιέσαι ενώπιων όλων ή όπως πολύ σωστά είπε ο Φώτης να βγαίνει ο Jason-Αντιγόνη και να προκαλεί με τον τρόπο του... Τα προσωπικά σου κράτα τα για τον εαυτό σου!!!


axaxaxa που τον θυμηθηκες αυτο τον καρνάβαλο. Η καλυτερα ΤΟ καρναβαλι. Πηγε και σε δικαστηριο ο ανθρωπος για να διαγραψουν το φυλο του. Το ειχε πει ο Αϊνσταιν. 2 πράγματα ειναι απειρα στο συμπαν.


Καλα αυτος ειναι κορυφαιος ενταξει δεν παιζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top