Η πρώτη φωτογραφία μαύρης τρύπας!

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Εαν δεν συζητησεις με τον ιδιο τον καθηγητη δεν μπορεις να ξερεις τι εννοουσε επ'ακριβως.Αλλα ακομα και ετσι δεν πειραζει ποτε η αμφισβητηση,το να μην εχουμε πραγματι στοιχεια ικανοποιητικα να δειξουμε πειραζει.
Eξου και ρωταω το ονομα.

Χαρα στην υπομονη σου παντως. Εγω ειμαι τραγικος δασκαλος, εσυ βλεπω οχι.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ποιο ειναι το ονομα του καθηγητη?



Φυσικα και εχουμε ξαναδει απλα οχι αμεσα στο ΗΜ φασμα. Νομπελ 2017, LIGO. Κτλ.



ασε τις παπαριες και πες το ονομα του καθηγητη που εκανε τη διαλεξη. Εσυ ειναι προφανες οτι δεν ξερεις για τι πραγμα μιλας οποτε ισως ξερει εκεινος.



Ποια τελικη μελετη? Τι λες? Ανθρωπε του θεου τι λες? Δεν υπαρχει μια "μελετη" υπαρχουν πολλες, ολες ειναι δημοσιευμενες, ορισμενες δε απο το 1917...

Να οριστε:

https://arxiv.org/pdf/0911.2187.pdf

κατσε βαλε τα μαθηματικα σε ενα υπολογιστη και συγκρινε το μοντελο μικροδιαθλασης που θα σου βγαλει με τη φωτογραφια. Guess what ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ



Η εξηγηση της ακτινοβολιας χοκινγκ που δινει ειναι η συνηθης αλλα δεν ειναι "σωστη" (δεν ειναι και λαθος ακριβως). Δυστυχως η ακτινοβολια χοκινγκ δεν μπορει να εξηγηθει με μη μαθηματικο τροπο.

Κατα τα αλλα ωραιος, μακαρι να εχει views το παλικαρι.


Χαχαχααχαχαχα , δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι , τον κώλο σου κάτω να βαράς . Κάτι τέτοια <<παιδάκια>> για πρωινό τα έχω .Ούτε χθεσινός είμαι , ούτε κανένα πρόβατο να δέχομαι χαρακτηρισμούς από <<παιδάκια>> . Αν θες να αλλάξεις το ύφος σου ευχαρίστως να συζητήσω , αλλιώς περίμενε...
Εσύ ποιος είσαι για να σου δώσω το όνομα ; Ο γ@μι#@ των φυσικών ; Σαν να την έχεις δει κάπως ; Μιλάς , χαρακτηρίζεις και συγχρόνως εκπροσωπείς μια κοινότητα ανθρώπων ( των φυσικών εδώ) και θεωρείς ότι είσαι κάτι , βρε άντε από δω μην μας βγάλουν ακατάλληλο μετά .

ΥΓ : τομέας στερεάς κατάστασης αν δεν κάνω λάθος
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Eξου και ρωταω το ονομα.

Χαρα στην υπομονη σου παντως. Εγω ειμαι τραγικος δασκαλος, εσυ βλεπω οχι.
Καλος εισαι και εσυ,παρορμητικος μεν αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο,χρειαζεται απλα προσοχη διοτι εαν ο αλλος δεν το καταλαβαινει νομιζει οτι εχεις κατι προσωπικο εναντιον του.
Χαχαχααχαχαχα , δεν πρόκειται να κερδίσεις κάτι , τον κώλο σου κάτω να βαράς . Κάτι τέτοια <<παιδάκια>> για πρωινό τα έχω .Ούτε χθεσινός είμαι , ούτε κανένα πρόβατο να δέχομαι χαρακτηρισμούς από <<παιδάκια>> . Αν θες να αλλάξεις το ύφος σου ευχαρίστως να συζητήσω , αλλιώς περίμενε...
Εσύ ποιος είσαι για να σου δώσω το όνομα ; Ο γ@μι#@ των φυσικών ; Σαν να την έχεις δει κάπως ; Μιλάς , χαρακτηρίζεις και συγχρόνως εκπροσωπείς μια κοινότητα ανθρώπων ( των φυσικών εδώ) και θεωρείς ότι είσαι κάτι , βρε άντε από δω μην μας βγάλουν ακατάλληλο μετά .

ΥΓ : τομέας στερεάς κατάστασης αν δεν κάνω λάθος

Lancelot προσπαθησε να χαλαρωσεις και εσυ καπως,δεν ειναι μονο να μην βγουμε στο ακαταλληλο,αλλα βλεπεις και το θεμα οτι ειναι ιδιαιτερο/σημαντικο,ας προσπαθησουμε ολοι να κρατησουμε μια σωστη συμπεριφορα.

Αγαπαμε φυσικη στερεας καταστασης :laugh: . Πλακα πλακα υπαρχουν διαφορες ιδεες που εχουν εμπνευσει την θεωρητικη φυσικη. Πολυ ομορφο αυτο,πως απο μικροτερα και περιπλοκα συστηματα μπορουμε να κατανοησουμε μεγαλυτερα .
 

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις συνέπειες από αυτή την ανακάλυψη?
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Εσύ ποιος είσαι για να σου δώσω το όνομα ; Ο γ@μι#@ των φυσικών ;

Καλα προφανως δεν περιμενα οτι μπορεις να υποστηριξεις τη θεση σου για τον πολυ απλο λογο οτι αυτο που λες δεν εγινε ποτε, δεν υπαρχει κανενας καθηγητης και κανενας φιλος. Οσο για υπολοιπα σου ριχνω κοντα 20 χρονια οποτε αστο.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις συνέπειες από αυτή την ανακάλυψη?

Οι τεχνολογικες συνεπειες ειναι το οτι καταφεραμε κατι εξαιρετικα δυσκολο οσον αφορα την χρηση τηλεσκοπιων, κατι που σιγουρα θα χρησημοποιηθει στο μελλον για αλλες απεικονησεις.

Οι θεωρητικες συνεπειες ειναι οτι επιβεβαιωνουμε τις υποθεσεις μας για τις μαυρες τρυπες, δυστυχως δεν μας δινει ιδιαιτερο πατημα για να προχωρησουμε σε κατι περισοτερο επειδη ειναι ακριβως οτι περιμεναμε, δεν προεκυψε κατι αναπαντεχο.

Απο πλευρας ανθρωπολογικης ισως δοσει μεγαλυτερα κονδυλια σε ενα τομεα της επιστιμης που τα χρειαζεται.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Καλα προφανως δεν περιμενα οτι μπορεις να υποστηριξεις τη θεση σου για τον πολυ απλο λογο οτι αυτο που λες δεν εγινε ποτε, δεν υπαρχει κανενας καθηγητης και κανενας φιλος. Οσο για υπολοιπα σου ριχνω κοντα 20 χρονια οποτε αστο.

Βάζουμε ένα στοίχημα ότι υπάρχει καθηγητής που το υποστήριξε ; Και μάλιστα όχι σήμερα , αλλά χθες , Πέμπτη , πρωί .

Αντιθέτως δεν φαίνεται να μου ρίχνεις 20 χρόνια( τι ψέμα Θεέ μου...) , ίσα ίσα που σε κόβω μέχρι 25 βαριά - βαριά και εάν κρίνω με τον τρόπο που μιλάς....χαχαχα .
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Βάζουμε ένα στοίχημα ότι υπάρχει καθηγητής που το υποστήριξε ; Και μάλιστα όχι σήμερα , αλλά χθες , Πέμπτη , πρωί .

Το λεω εδω μπροστα σε ολους, σου δινω 100 ευρω αν μου δειξεις τη διαλεξη και επιβεβαιωσω οτι ειπε οτι δεν ειμαστε σιγουροι ακομα οτι ειναι μαυρη τρυπα.

τι ψέμα Θεέ μου...

ναι λεω ψεματα οτι γερασα, το εχω μεγαλο καμαρι. Παρεπιπτωντος ΕΓΩ δεν κρινω τους ανθρωπους βαση ηλικιας αλλα βαση αποψεων, ΕΣΥ εφερες την ηλικια στη κουβεντα. Δεν απαιτω σεβασμο επειδη ειμαι μεγαλυτερος, καθε αλλο. Η ηλικια δεν λεει τιποτα.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Βάζουμε ένα στοίχημα ότι υπάρχει καθηγητής που το υποστήριξε ; Και μάλιστα όχι σήμερα , αλλά χθες , Πέμπτη , πρωί .

Αντιθέτως δεν φαίνεται να μου ρίχνεις 20 χρόνια( τι ψέμα Θεέ μου...) , ίσα ίσα που σε κόβω μέχρι 25 βαριά - βαριά και εάν κρίνω με τον τρόπο που μιλάς....χαχαχα .

Ξερεις τα στοιχηματα πανε αμφιμονοσημαντα, θελω το 100ρικο μου τωρα που εχασες.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
warning: edgy

Γιατί υπάρχουν άτομα που ασχολούνται μ' αυτά τα στείρα και μη πρακτικά πράγματα ενώ χθες στο masterchef είδαμε έναν παίχτη που πάσχει από πολύ σοβαρό σπάνιο πρόβλημα υγείας απ' το οποίο θέλει να βγάλει χρήματα για μια επέμβαση, να φεύγει οικειοθελώς για να μην τον λένε κακούλη στο twitter;
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
warning: edgy

Γιατί υπάρχουν άτομα που ασχολούνται μ' αυτά τα στείρα και μη πρακτικά πράγματα ενώ χθες στο masterchef είδαμε έναν παίχτη που πάσχει από πολύ σοβαρό σπάνιο πρόβλημα υγείας απ' το οποίο θέλει να βγάλει χρήματα για μια επέμβαση, να φεύγει οικειοθελώς για να μην τον λένε κακούλη στο twitter;

Δεν ειναι edgy,ειναι λογικο το ερωτημα σου .
Η απαντηση που προσωπικα καλυπτει εμενα και πιστευω θα ειναι ικανοποιητικη και για εσενα,εχει δοθει απο τον κ.Νανοπουλο :

Τα πειραματα αυτα φιλοδοξουν να προωθησουν εναν συγχρονο διαφωτισμο,επηρεαζοντας τον τροπο με τον οποιο εκλαμβανουμε το συμπαν .

Εαν σκεφτουμε επομενως οτι και ο διαφωτισμος ισως φαινοταν μη πρακτικος ή αμπελοφιλοσοφια αλλα μεσω αυτου σε βαθος χρονου εξελιχθηκε ο ανθρωπινος πολιτισμος,τοτε θα καταλαβουμε την αξια να κυνηγαμε παντα εναν νεο διαφωτισμο. Απο εκει και περα καποιοι απολαμβανουν πολυ το πεδιο οπως καποιος θα απολαμβανε τις ιντριγκες και την μαγειρικη στο masterchef. Ειναι ολα θεμα perspective και πως προτιμαει κανεις να ξοδευει τον χρονο του . Κατι που φαινεται πολυ βαρετο και ανουσιο σε εναν ανθρωπο σε αλλον θα μπορουσε να ηταν διασκεδαση .
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα πειραματα αυτα φιλοδοξουν να προωθησουν εναν συγχρονο διαφωτισμο,επηρεαζοντας τον τροπο με τον οποιο εκλαμβανουμε το συμπαν .
Οι αλλαγές στην κοινωνία κατά την περίοδο του διαφωτισμού έγιναν λόγω καταρχάς της εφεύρεσης της τυπογραφικής μηχανής απ' όπου πήρε το ονόμα του, και κατά δεύτερον από την έκρηξη του εμπορίου και κατ' επέκτασην όλων αυτών τεχνολογικών ανακαλύψεων που προέκυψαν. Λίγα ή καθόλου πράγματα δεν προήλθαν από τον "ανθρωπισμό", η γαλλική επανάσταση είναι περισσότερο μύθος κλπκλπ.

Εαν σκεφτουμε επομενως οτι και ο διαφωτισμος ισως φαινοταν μη πρακτικος ή αμπελοφιλοσοφια αλλα μεσω αυτου σε βαθος χρονου εξελιχθηκε ο ανθρωπινος πολιτισμος,τοτε θα καταλαβουμε την αξια να κυνηγαμε παντα εναν νεο διαφωτισμο. Απο εκει και περα καποιοι απολαμβανουν πολυ το πεδιο οπως καποιος θα απολαμβανε τις ιντριγκες και την μαγειρικη στο masterchef. Ειναι ολα θεμα perspective και πως προτιμαει κανεις να ξοδευει τον χρονο του . Κατι που φαινεται πολυ βαρετο και ανουσιο σε εναν ανθρωπο σε αλλον θα μπορουσε να ηταν διασκεδαση .
Ο διαφωτισμός όπως τον εννοείς όντως ήταν μη πρακτικός. Οι επιστήμονες(σε "πρακτικά" πεδία), οι τεχνήτες, οι έμποροι κλπ δεν οφείλουν την επιτυχία τους στους "φιλόσοφους".

Δε μου φαίνεται πως η ασχολία με αυτά τα πράγματα βοηθάει κάποιον σαν άνθρωπο είναι σα να παίζεις κακής ποιότητας videogames. Καθώς ακόμα κ αυτά έχουν πράγματα να διδάξουν το άτομο!

Ο νανόπουλος, ο δασκαλάκης και οι λοιποί διαδίνουν την κοινή φήμη πως "η επιστήμη/τα μαθηματικά είναι φιλοσοφία" και πως γενικά δεν είναι κάτι που ναι μεν συχνά είναι πάρα πολύ χρήσιμο, αλλά ο μέσος άνθρωπος(που γι αυτόν αναφέρομαι κι όχι το ρόλο της επιστήμης για τον επιστήμονα) δεν έχει κάτι να κερδίσει με το να ασχοληθεί μ' αυτό. Δεν θα του αλλάξει την καθημερινότητα. Και αυτοί οι άνθρωποι, αν και σίγουρα ακαδημαικά λαμπροί και πετυχημένοι, δεν είναι σοφοί ή φιλόσοφοι.

Γι' αυτό άλλωστε η εκλαικευμένη επιστήμη καταναλώνεται από πολλούς ως μέσο escapism.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Οι αλλαγές στην κοινωνία κατά την περίοδο του διαφωτισμού έγιναν λόγω καταρχάς της εφεύρεσης της τυπογραφικής μηχανής απ' όπου πήρε το ονόμα του, και κατά δεύτερον από την έκρηξη του εμπορίου και κατ' επέκτασην όλων αυτών τεχνολογικών ανακαλύψεων που προέκυψαν. Λίγα ή καθόλου πράγματα δεν προήλθαν από τον "ανθρωπισμό", η γαλλική επανάσταση είναι περισσότερο μύθος κλπκλπ.

Ο διαφωτισμός όπως τον εννοείς όντως ήταν μη πρακτικός. Οι επιστήμονες(σε "πρακτικά" πεδία), οι τεχνήτες, οι έμποροι κλπ δεν οφείλουν την επιτυχία τους στους "φιλόσοφους".

Δε μου φαίνεται πως η ασχολία με αυτά τα πράγματα βοηθάει κάποιον σαν άνθρωπο είναι σα να παίζεις κακής ποιότητας videogames. Καθώς ακόμα κ αυτά έχουν πράγματα να διδάξουν το άτομο!

Ο νανόπουλος, ο δασκαλάκης και οι λοιποί διαδίνουν την κοινή φήμη πως "η επιστήμη/τα μαθηματικά είναι φιλοσοφία" και πως γενικά δεν είναι κάτι που ναι μεν συχνά είναι πάρα πολύ χρήσιμο, αλλά ο μέσος άνθρωπος(που γι αυτόν αναφέρομαι κι όχι το ρόλο της επιστήμης για τον επιστήμονα) δεν έχει κάτι να κερδίσει με το να ασχοληθεί μ' αυτό. Δεν θα του αλλάξει την καθημερινότητα. Και αυτοί οι άνθρωποι, αν και σίγουρα ακαδημαικά λαμπροί και πετυχημένοι, δεν είναι σοφοί ή φιλόσοφοι.

Γι' αυτό άλλωστε η εκλαικευμένη επιστήμη καταναλώνεται από πολλούς ως μέσο escapism.

Πιανεις την κοινωνικη προεκταση των συνεπειων του διαφωτισμου,εγω αναφερομαι πιο πολυ στην επιστημονικη.
Funny thing,γιατι ας πουμε το Death stranding του Kojima φαινεται οτι ασχολειται αρκετα με την φυσικη,οπως και το Stranger Things το οποιο λατρευει(απο αποψη concept τουλαχιστον) . Δεν χρειαζεται να εισαι επιστημονας για να θαυμασεις ή να απολαυσεις τα επιτευγματα της ουτε για να καταλαβεις ποσο σπουδαιες και δημιουργικες ειναι οι θεωριες της .
Επισης υπαρχει σχεση με την φιλοσοφια . Απο εκει ξεπηδησαν τα μαθηματικα,ενω η φυσικη ας πουμε ασχολειται και με την μελετη του χρονου στην σχετικοτητα,αλλα και την απαρχη και την εξελιξη του συμπαντος στην κοσμολογια που παραπεμπουν σε φιλοσοφικες τασεις ξεκαθαρα.Που ειναι το κακο στην συγγενεια αυτη;

Καλως ή κακως καποια βασικα πρεπει να τα ξερουν ολοι. Ας πουμε τι ειναι ενα οξυ,μια βαση,τους 3 νομους του Νευτωνα . Ειναι πολυ απλα για την εποχη μας και πολυ χρησιμα για να κατανοει καποιος στοιχειωδως εστω και απλα φαινομενα της καθημερινοτητας γυρω του . Δεν μπορει να πιστευει καποιος ας πουμε οτι ο λογος που θα πεθανει εαν πεσει απο εναν γκρεμο ειναι το υψομετρο. Ειναι μεν πρακτικο αλλα ψεμα και εμποδιζει την πληρη αληθεια που θα ανοιγε νεους δρομους .Η επιστημη χρειαζεται νεους ανθρωπους να ασχολουνται με αυτην διοτι αυτοι αλλαζουν την καθημερινοτητα πολλων αλλων στην συνεχεια. Δεν θα γινουν ολοι επιστημονες,αλλα αυτο δεν πρεπει να μειωνει τον ενθουσιασμο για τις κατακτησεις της ανθρωποτητας σε αυτον τον τομεα . Η φυση ειναι πανω απο ολους και ολα αυτο ειναι το μονο σιγουρο και το να την κατανοησουμε ειναι υπερ μας παρα κατα μας.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Για να επιβιώσει η ανθρωπότητα όσο περισσότερο γίνεται πρέπει να δημιουργήσει αποικίες και σε άλλους πλανήτες. Γι' αυτό το λόγο καλώς γίνονται αυτές οι μελέτες γιατί για να "κατακτήσεις" κάτι, πρέπει να πρώτα να το γνωρίσεις.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Ο νανόπουλος, ο δασκαλάκης και οι λοιποί διαδίνουν την κοινή φήμη πως "η επιστήμη/τα μαθηματικά είναι φιλοσοφία" και πως γενικά δεν είναι κάτι που ναι μεν συχνά είναι πάρα πολύ χρήσιμο, αλλά ο μέσος άνθρωπος(που γι αυτόν αναφέρομαι κι όχι το ρόλο της επιστήμης για τον επιστήμονα) δεν έχει κάτι να κερδίσει με το να ασχοληθεί μ' αυτό. Δεν θα του αλλάξει την καθημερινότητα. Και αυτοί οι άνθρωποι, αν και σίγουρα ακαδημαικά λαμπροί και πετυχημένοι, δεν είναι σοφοί ή φιλόσοφοι.

Aν ο μονος στοχος μας ειναι να ειμαστε ολοι ζεστοι με γεματες κοιλιες και ανακουφησμενα γεννητικα οργανα υπαρχουν πιο ευκολοι τροποι απο αυτο που κανουμε τωρα.

Η γνησια περιεργια στα θεμελιωδη ερωτηματα ειναι σκοπος απο μονη της. Ειναι στην ιδια μας τη φυση. Οπως ειπε πολυ πιο ευγλωτα απο οσο μπορω εγω ο vonnegut:

Tiger got to hunt,
bird got to fly;
Man got to sit and
wonder "why, why, why?"

Tiger got to sleep,
bird got to land;
Man got to tell himself
he understand.

η επιστήμη/τα μαθηματικά είναι φιλοσοφία

Η επιστημη και τα μαθηματικα δεν ειναι φιλοσοφια, ΗΤΑΝ φιλοσοφια, οπως η φιλοσοφια ΗΤΑΝ θεολογια. Η φιλοσοφια αντικατασταθηκε απο τις επιστημες και εχει συρικνωθει στο ειναι αυτοαναφορικα παιχνιδια με τις λεξεις. Το οποιο και αυτο εχει αξια γιατι κανει ωραιες κουβεντες. Επαναλαμβανω δεν ειναι ουτε θα επρεπε να ειναι μονος σκοπος της ανθρωποτητας οι αμεσες σωματικες αναγκες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Το λεω εδω μπροστα σε ολους, σου δινω 100 ευρω αν μου δειξεις τη διαλεξη και επιβεβαιωσω οτι ειπε οτι δεν ειμαστε σιγουροι ακομα οτι ειναι μαυρη τρυπα.



ναι λεω ψεματα οτι γερασα, το εχω μεγαλο καμαρι. Παρεπιπτωντος ΕΓΩ δεν κρινω τους ανθρωπους βαση ηλικιας αλλα βαση αποψεων, ΕΣΥ εφερες την ηλικια στη κουβεντα. Δεν απαιτω σεβασμο επειδη ειμαι μεγαλυτερος, καθε αλλο. Η ηλικια δεν λεει τιποτα.

Ξερεις τα στοιχηματα πανε αμφιμονοσημαντα, θελω το 100ρικο μου τωρα που εχασες.


Γιατί βιάζεσαι ; Μην αγχώνεσαι όλα στην ώρα τους .

Και που σαι κρατά το 100αρικο, έρχονται δύσκολοι καιροι και από ότι βλέπω τόση είναι και η αξία σου ...
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Γιατί βιάζεσαι ; Μην αγχώνεσαι όλα στην ώρα τους .

Και που σαι κρατά το 100αρικο, έρχονται δύσκολοι καιροι και από ότι βλέπω τόση είναι και η αξία σου ...


Ακομα? Σε λιγο θα αρχισει να νομιζει ο κοσμος οτι λες μπαρουφες.
 

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.


πρώτη φωτό μαύρης τρύπας




 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top