Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,346 μέλη και 2,430,927 μηνύματα σε 75,884 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 274 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 19:23, 03-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από hameleon
Καλημέρα.Συμφωνώ με την προτροπή στην Ιντα γιατι όντως το πρόσωπο είναι ευαίσθητο σημείο.Δεν είπα όμως ποτέ οτι οι κρέμες απο το φαρμακείο είναι καλύτερες ή πιο αγνές...Τα ίδια συστατικά περιέχουν πάνω κάτω με τα ευρείας αλλά προσωπικά επειδή έχω δέρμα με τάση ακμής ακόμα και σ' αυτήν την ηλικία, χρησιμοποιώ κρέμες που μου έχει προτείνει δερματολόγος και γενικά κρέμες που έχω δοκιμάσει εδώ και χρόνια και μου κάθονται καλά.Δεν θα ρίσκαρα φερ'ειπείν να βάλω στο πρόσωπο μια κρέμα απο το jumbo...
Φυσικά και δεν το είπες. Εσύ, αντίθετα, έγραψες:
Το χα πάθει και γω απο κρέμες φαρμακείου.
Κι εγώ αναφέρθηκα σε αυτό που έγραψες για τις κρέμες φαρμακείου:

Θεωρώ δε, αντίθετα με την προλαλήσασα φίλη "hameleon", οτι οι κρέμες φαρμακείου είναι οι πιο κατάλληλες και πιο αγνές για το δέρμα, από αυτές που κυκλοφορούν σε καταστήματα καλλυντικών.
Εννοείται δε, οτι για κρέμες τύπου "από Jumbo" και καλά οικονομικές, δεν ρισκάρουμε.

Αρχική Δημοσίευση από Ίντα
Kατάλαβα..απλά έψαξα να βρω μια χωρίς πολλά χημικά και χωρίς parabens και στεναχωριέμαι να την πετάξω τώρα. Λογικά κάτι έχει που μου προκαλεί κάποιου είδους αντίδραση cry_x:
Δυστυχώς συμβαίνει μερικές φορές, κάποια συστατικά καλλυντικών να μας φέρνουν ερεθισμούς ή/και αλλεργικές αντιδράσεις. Δεν θα την πετάξεις, απλώς δεν θα τη βάζεις στο πρόσωπό σου. Μπορείς να τη χρησιμοποιείς ως υποκατάστατο του γαλακτώματος σώματος.
Κι αν το ψάξεις λίγο, ανάμεσα σε πολλές που κυκλοφορούν, σίγουρα θα βρεις κάποια που θα ταιριάζει στο δέρμα του προσώπου σου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 03-07-18 στις 19:28.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ίντα

Δραστήριο Μέλος

H Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Ίντα έγραψε: στις 20:08, 03-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Φυσικά και δεν το είπες. Εσύ, αντίθετα, έγραψες:
Κι εγώ αναφέρθηκα σε αυτό που έγραψες για τις κρέμες φαρμακείου:

Εννοείται δε, οτι για κρέμες τύπου "από Jumbo" και καλά οικονομικές, δεν ρισκάρουμε.

Δυστυχώς συμβαίνει μερικές φορές, κάποια συστατικά καλλυντικών να μας φέρνουν ερεθισμούς ή/και αλλεργικές αντιδράσεις. Δεν θα την πετάξεις, απλώς δεν θα τη βάζεις στο πρόσωπό σου. Μπορείς να τη χρησιμοποιείς ως υποκατάστατο του γαλακτώματος σώματος.
Κι αν το ψάξεις λίγο, ανάμεσα σε πολλές που κυκλοφορούν, σίγουρα θα βρεις κάποια που θα ταιριάζει στο δέρμα του προσώπου σου.

Πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάποιον ερεθισμό στο πρόσωπό μου, αντιθέτως. Απλά όταν την βαζω νιώθω λίγο σαν τσιμπήματα/κάψιμο αλλά πχ δεν έχω βγάλει ακμη ή κάτι τέτοιο απο την κρέμα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 20:35, 03-07-18:

Τι να σου πω... Αν δεν σε ενοχλεί και νιώθεις οτι παραταύτα δρα ευεργετικά, μη την καταργείς.
Εσύ καταλαβαίνεις την αίσθηση, εσύ ξέρεις καλύτερα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,878 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 16:18, 04-08-18:

Κορίτσια,βοήθεια... Λοιπόν... σκεφτόμουν μήπως αγόραζα μια συσκευή αποτρίχωσης από αυτές που κάνουν φωτολυση, κάτι σαν το λέιζερ δηλαδη. Κοίταξα λίγο και μερικες είναι οικονομικές. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής. Πρώτον, είναι κάτι εύκολο που μπορώ να κάνω μόνη μου; Ή η φωτολυση θα πρέπει να γίνεται από ειδική αισθητικό; Γιατί δεν γνωρίζω και τόσο καλά πως δουλεύει αλλά αν πρέπει απλά πχ να βάλω μια κρέμα και μετα απλά να χρησιμοποιήσω την συσκευή, νομίζω ότι είναι κάτι που θα μπορώ να κάνω και μόνη μου,όχι; Επίσης, γνωρίζετε αν είναι κατάλληλη για όλα τα δέρματα και τους τύπους τρίχας; Γιατί ειμαι ανοιχτόχρωμη και οι τρίχες μου είναι ξανθιές. Τις πιάνει; Γιατί ξέρω ότι δεν γίνεται λέιζερ σε ανοιχτόχρωμες επιδερμίδες και ξανθιές τρίχες. Πφφφφφ
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,100 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 21:24, 11-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από Ίντα
Πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάποιον ερεθισμό στο πρόσωπό μου, αντιθέτως. Απλά όταν την βαζω νιώθω λίγο σαν τσιμπήματα/κάψιμο αλλά πχ δεν έχω βγάλει ακμη ή κάτι τέτοιο απο την κρέμα

ειναι απο αυτες τις απολεπιστικες/ενυδατικες? γιατι τοτε αυτο ειναι συνηθισμενο (κυριως ενυδατικες ακμης αφορα η κατηγορια)
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,100 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 14:31, 15-08-18:

helloooo
μηπως εχετε να μου προτεινετε καποια λεπτορευστη κρεμα ματιων? ειχα παρει μια της frezyderm οπως και μια της froika αλλα ηταν πολυ βαριες για το δικο μου δερμα.
thanks!
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 19:36, 15-08-18:

Καλησπέρα whitelioness.
Έχω να σου προτείνω να επιλέξεις (ανάλογα με τις ανάγκες της επιδερμίδας γύρω από τα μάτια) δυο από αυτές που προτιμώ να χρησιμοποιώ κι εγώ: Η μια είναι από τη σειρά La Roche Posay και η άλλη από την Avene.
Πρόκειται για αρκετά λεπτόρρευστες, ελαφριές κρέμες, ότι πρέπει για την ευαίσθητη περιοχή των ματιών.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 20:45, 15-08-18:

heyhey!!
μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιες αναφερεσαι συγκεκριμενα? οι εταιριες εχουν 3-4 για ματια η καθεμια
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 21:01, 15-08-18:

Συγκεκριμένα σε αυτή:

και σε αυτή:
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 21:18, 15-08-18:

ευχαριστώ πολύ!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 21:32, 15-08-18:

Παράθεση

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 22:09, 15-08-18:

Εμένα δεν μαρεσουν καθολου οι λεπτόρευστες κρέμες. Είναι σαν να μην έχω φορέσει τίποτα. Δεν τις νιώθω. Προτιμώ να τις καταλαβαίνω στο δέρμα μου. Να φοράω την κρέμα μου μετά το μέικ απ μου και να νιώθω ότι θα κρατήσουν την επιδερμίδα μου καθαρή και στρωμένη όλη μέρα.
Παράθεση

olivi@

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 22:41, 15-08-18:

Αν θες τσέκαρε και από bioaroma.
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δικηγόρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,476 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 02:14, 16-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Εμένα δεν μαρεσουν καθολου οι λεπτόρευστες κρέμες. Είναι σαν να μην έχω φορέσει τίποτα. Δεν τις νιώθω. Προτιμώ να τις καταλαβαίνω στο δέρμα μου. Να φοράω την κρέμα μου μετά το μέικ απ μου και να νιώθω ότι θα κρατήσουν την επιδερμίδα μου καθαρή και στρωμένη όλη μέρα.
Αναλόγως τον τύπο επιδερμίδας σου! Για να το λές αυτό ίσως έχεις πιο ξηρή επιδερμίδα.

Εμένα το πρωί μου αρέσει η κρέμα μου να είναι λεπτόρρευστη γενικά,
για να κρατάει μάτ την επιδερμίδα μου καθώς έχω λιπαρή προς μικτή.

Το βράδυ πριν κοιμηθώ θα βάλω πάντα κάποιο serum και από πάνω μια λιγότερο λεπτόρρευστη κρέμα για βαθιά ενυδάτωση.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 07:46, 16-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Αν θες τσέκαρε και από bioaroma.
χαααααα, ειδα ενα σερουμ ματιων/προσωπου που φανηκε ενδιαφερον με τζελ αλοης. το χω επισης στα υποψην απλως δεν ξερω για την αποτελεσματικοτητα των υπολοιπων συστατικων που εχει. το χεις δοκιμασει?

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
εχω λιπαρη επιδερμιδα και οι πλουσιες κρεμες γυρω απο τα ματια μου προκαλουν milia, οπως την πατησα παιρνοντας την Frezyderm Eye Balm εχω την εντυπωση
Παράθεση

olivi@

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 15:57, 16-08-18:

^ Φίλη, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Για το συγκεκριμένο τζελ που λες δεν ξέρω αλλά ό,τι έχω πάρει απ την συγκεκριμένη εταιρία με έχει αφήσει ικανοποιημένη. Άσχετο-σχετικό, το lip balm τους (κ σε στικ και σε βαζάκι) είναι ό,τι καλύτερο. Έχω απελπιστικά ξηρά χείλη και είναι το μόνο που τα ενυδατώνει επαρκώς.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες