Η απόλυτη ξενέρα στο κρεβάτι...

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πόση φαντασία έχεις...


Edit: επειδή βλέπω πολλά wow στις αντιδράσεις, πλάκα κάνω ε ^_^
Περίμενα να μας πεις πονηρά μυαλά,but nooo.... :P
Ε, ενταξει αν είναι 1.50 οκ δεν λέει γιατί μου έχει τύχει να με φλερτάρει τύπος ίσα με μένα στο ύψος...Και όχι και πολύ πετυχημένα! Αλλά γενικότερα όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα, θέματα τύπου τρύπια εσώρουχα,κάλτσες κτλ οκ, μπορεί να τα κοιτάξεις λίγο τυπου χμμ τι είναι αυτο; αλλά στην τελική αν σου αρέσει αυτός με τον οποίο είσαι μαζί του δεν θα δώσεις σημασία σε αυτά. Η καθαριότητα για μένα παίζει ρόλο και πάνω απ΄'ολα να έχει καλή συμπεριφορά ο άλλος. Να μην κοιτάει μόνο τον εαυτό του.

Γιατί δεν λέει ;
Ο κόσμος και η ανθρώπινη ύπαρξη γενικότερα δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα (τόσο η εξωτερική όσο και η εσωτερική) . Εφόσον όμως υφίστανται είναι στο χέρι του ανθρώπου εαν θα αρχίσει να αποδίδει νοήματα σε αυτή . Επομένως είναι άξιο απορίας πάνω σε ποια βάση ένα νούμερο που απο μόνο του δεν έχει ιδιαίτερη υπόσταση αποφασίζουμε να το ορίσουμε ως αδιάφορο,ελάττωμα ή άσχημο.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Guys, όταν ρωτάτε "γιατί δεν σου αρέσει αυτό" ή "ποιο το πρόβλημα με εκείνο" είναι too cringy. Δεν της αρέσουν οι κοντοί και θέλει κάποιον ψηλότερο. Accept it and move on. Τι ψάχνετε τώρα, λες και εσείς ενεργά αποφασίζετε τι σας αρέσει και τι όχι... Το ίδιο και για τους άντρες, άλλοι θέλουν ψηλές με μακριά πόδια, άλλες κοντούλες κ.λ.π.

Και οι κοντοί βρίσκουν πάντως αν θέλουν. Απλά παίζουν με μεγαλύτερη δυσκολία, γιατί ένας ψηλός με ωραία εμφάνιση γενικά, ας πούμε, στατιστικά, τραβάει περισσότερο, από έναν κοντό ο οποίος έχει και αυτός ωραία εμφάνιση.

Μην το αναλύσουμε, ότι ο ψηλός δίνει τη ψευδαίσθηση της ασφάλειας, ή όλα τα άλλα που υπάρχουν, It's just that.

Και ναι, το ύψος, ακόμα και αν μετράει, που μετράει, από μόνο του δεν λέει τίποτα. Αν ο άλλος είναι πάρα πολύ ψηλός, πάρα πολύ αδύνατος και γενικά άχαρος δεν κάνει θετική εντύπωση και πιθανόν να φάει τη σκόνη κάποιου κοντού ο οποίος το έχει.

(και τέλος πολλές γυναίκες, όπως και πολλοί άντρες, πολλά λένε, αλλά καταλήγουν πολλές φορές με αυτό που παλαιότερα "κράζανε" ή υποτιμούσαν, so don't give up χε)
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Guys, όταν ρωτάτε "γιατί δεν σου αρέσει αυτό" ή "ποιο το πρόβλημα με εκείνο" είναι too cringy. Δεν της αρέσουν οι κοντοί και θέλει κάποιον ψηλότερο. Accept it and move on. Τι ψάχνετε τώρα, λες και εσείς ενεργά αποφασίζετε τι σας αρέσει και τι όχι... Το ίδιο και για τους άντρες, άλλοι θέλουν ψηλές με μακριά πόδια, άλλες κοντούλες κ.λ.π.

Και οι κοντοί βρίσκουν πάντως αν θέλουν. Απλά παίζουν με μεγαλύτερη δυσκολία, γιατί ένας ψηλός με ωραία εμφάνιση γενικά, ας πούμε, στατιστικά, τραβάει περισσότερο, από έναν κοντό ο οποίος έχει και αυτός ωραία εμφάνιση.

Μην το αναλύσουμε, ότι ο ψηλός δίνει τη ψευδαίσθηση της ασφάλειας, ή όλα τα άλλα που υπάρχουν, It's just that.

Και ναι, το ύψος, ακόμα και αν μετράει, που μετράει, από μόνο του δεν λέει τίποτα. Αν ο άλλος είναι πάρα πολύ ψηλός, πάρα πολύ αδύνατος και γενικά άχαρος δεν κάνει θετική εντύπωση και πιθανόν να φάει τη σκόνη κάποιου κοντού ο οποίος το έχει.

(και τέλος πολλές γυναίκες, όπως και πολλοί άντρες, πολλά λένε, αλλά καταλήγουν πολλές φορές με αυτό που παλαιότερα "κράζανε" ή υποτιμούσαν, so don't give up χε)

Σίγουρα δεν αποφασίζουμε ενεργά τι μας αρέσει . Όχι βέβαια οτι και σε αυτές τις περιπτώσεις δεν αξίζει να το ψάξεις γιατί σίγουρα θα βγάλεις πορίσματα . Αλλά σε περιπτώσεις που αποφασίζουμε ενεργά τι δεν μας αρέσει θεωρώ οτι αξίζει να συζητηθεί λίγο παραπάνω το γιατί . Αν μη τι άλλο αρχίζεις να αντιλαμβάνεσαι καλύτερα τους γύρω σου εαν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που απορρίπτουν κάτι ή κάποιον . Στο τέλος καταλήγεις με κάποιο pattern συμπεριφοράς και σιγά σιγά αρχίζεις να μαθαίνεις απο αυτά .

Δεν προκαλεί εφίδρωση στην κολπική περιοχή.

Εαν μπορεί κάποιος να το προκαλεί αυτό μόνο με το ύψος μπράβο του, αλλά νομίζω πρέπει να λειτουργεί συμπληρωματικά αυτό για έναν άνδρα και όχι να κάνει την "δουλειά" εξ ολοκλήρου :P .
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Σίγουρα δεν αποφασίζουμε ενεργά τι μας αρέσει . Όχι βέβαια οτι και σε αυτές τις περιπτώσεις δεν αξίζει να το ψάξεις γιατί σίγουρα θα βγάλεις πορίσματα . Αλλά σε περιπτώσεις που αποφασίζουμε ενεργά τι δεν μας αρέσει θεωρώ οτι αξίζει να συζητηθεί λίγο παραπάνω το γιατί . Αν μη τι άλλο αρχίζεις να αντιλαμβάνεσαι καλύτερα τους γύρω σου εαν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που απορρίπτουν κάτι ή κάποιον . Στο τέλος καταλήγεις με κάποιο pattern συμπεριφοράς και σιγά σιγά αρχίζεις να μαθαίνεις απο αυτά .


Μπορώ να συμφωνήσω, μονάχα αν μιλάμε για αυτά τα χαρακτηριστικά, τα οποία μπορείς να ελέγξεις, όπως βάρος, στυλ, ή συμπεριφορά (αν ξεφύγουμε από εμφάνιση) κ.λ.π.

Για όλα τα άλλα, που δεν ελέγχεις (χωρίς σοβαρές επεμβάσεις or whatever), όπως είναι ύψος, χρώμα δέρματος, ίσως και κάποιο μέρος του σώματός σου κ.λ.π. ε τότε απλά το αποδέχεσαι και δεν το διερευνάς, γιατί δεν θα κερδίσεις τίποτα.

Δεν είμαι κατά των επεμβάσεων btw, αλλά δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και έχω δικά μου κριτήρια χε. Δηλαδή στο μυαλό μου, το να αυξήσει μία τα χείλη της είναι χαζό. Από την άλλη, το να αφαιρέσει κανείς το excess skin μετά από σοβαρή δίαιτα είναι λογικό. Για αυτό "αντέδρασα" πριν, γιατί το ύψος δεν έχει νόημα να το συζητάς, δεν αλλάζει.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Μπορώ να συμφωνήσω, μονάχα αν μιλάμε για αυτά τα χαρακτηριστικά, τα οποία μπορείς να ελέγξεις, όπως βάρος, στυλ, ή συμπεριφορά (αν ξεφύγουμε από εμφάνιση) κ.λ.π.

Για όλα τα άλλα, που δεν ελέγχεις (χωρίς σοβαρές επεμβάσεις or whatever), όπως είναι ύψος, χρώμα δέρματος, ίσως και κάποιο μέρος του σώματός σου κ.λ.π. ε τότε απλά το αποδέχεσαι και δεν το διερευνάς, γιατί δεν θα κερδίσεις τίποτα.

Δεν είμαι κατά των επεμβάσεων btw, αλλά δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και έχω δικά μου κριτήρια χε. Δηλαδή στο μυαλό μου, το να αυξήσει μία τα χείλη της είναι χαζό. Από την άλλη, το να αφαιρέσει κανείς το excess skin μετά από σοβαρή δίαιτα είναι λογικό. Για αυτό "αντέδρασα" πριν, γιατί το ύψος δεν έχει νόημα να το συζητάς, δεν αλλάζει.

Καλά ρε'συ εννοείται οτι δεν το διερευνάς σε σημείο "γιατί με απέρριψε ο x ή η y" .
Ο άλλος μπορεί να έχει καλό λόγο ή μπορεί απλά να έχει διάφορα θέματα,δεν μπορείς να το ξέρεις και δεν κάθεσαι να βρεις τι παίζει . Εαν το θέμα είσαι εσύ αργά ή γρήγορα κάπως θα φανεί εξάλλου . Εαν κυλάει καλώς,διαφορετικά,oh well... Λεω μήπως και υπάρχει pattern . Πιο μικρός έκανα παρέα με ένα παιδί το οποίο είχε θέμα με το ύψος του . Αυτό του είχε προκαλέσει θέμα και στο πως φερόταν . Εκ πρώτης άποψης μπορούσες απλά να πεις οτι ήταν dick . Όταν αρχίσεις όμως να αντιλαμβάνεσαι πως βλέπει κάποιος τον κόσμο απο την μεριά του που θα σε απορρίψουν χωρίς να ξέρουν ουσιαστικά τίποτα για εσένα,κατανοείς λίγο γιατί είναι dick,χωρίς να σημαίνει βέβαια οτι είναι σωστό . My point is,οι άνθρωποι δίνουν νόημα στα πράγματα . Αυτό που προσπαθώ να τσεκάρω επομένως είναι μήπως και τελικά υπάρχει pattern συμπεριφοράς που οδηγεί κάποιον να δώσει τέτοια ερμηνεία σε έναν αριθμό και να στερήσει απο τον εαυτό του μια ευκαιρία αλλά να κάνει και τον άλλο να νιώθει imense πίεση για ένα θέμα που ουσιαστικά δεν είναι θέμα στην πραγματικότητα . Κατα τα άλλα δεν με νοιάζει,δεν είμαι ούτε 2 μέτρα άλλα ούτε και 1.50 :P .

Ούτε εγω είμαι κατά των επεμβάσεων αυτών καθεαυτών . Πιο πολύ κατά της ιδεολογίας και των κινήτρων των ανθρώπων που θέλουν να τις κάνουν είμαι :hehe: .
 
Top