• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κύστη Κόκκυγα

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Βγαλτον βγαλτον!!!και οσο πιο γρηγορα γινεται...εγω πριν κανω γινω 16,και σε διαστημα 2 χρόνων έκανα μια φορά εγχείρηση,με την ανοιχτή μέθοδο,μετα το ξαναέπαθα και το άφησα με αποτέλεσμα να "σκασει" ενώ ήμουν στο σχολειο:redface:,μετά το ξαναέπαθα και μου το ανοιξαν επι τόπου στα τακτικά και τ χριστούγεννα που μας πέρασαν ξαναέκανα εγχείρηση με την ανοιχτή μέθοδο παλι.....ακουγα και συνεχεια πως συνήθως το παθαίνουν τριχωτόι αντρες,ταξιτζιδες,νταλικεριδες,οδηγοι λεοφωρειων που κάθονται πολύ κλπ...εγω η κακομοίρα κοριτσάκι είμαι,μαθήτρια όχι οδηγός,και οι τρίχες στο σώμα μου ελάχιστες,ψιλές και ξανθές...τελικά όμως ο χειρούργος έβγαλε πως αυτές φταίνε :wacko: και τώρα τις εξαφανίζω με laser.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Πωωωωωωω η χειρότερη εμπερία των τελευταίων 2 χρόνων.
Είχε συσσωρευτεί πύον αλλά δεν είχε εκδηλωθεί, μέχρι που ξύπνησα ένα πρωί και είχα ένα εξόγκωμα σαν μπαλάκι του πινγκ πονγκ.
Πήγα σε ένα ιδιωτικό ιατρείο, το πετσόκοψε και μετά έκανα άλλες 2-3 μίνι-εγχειρήσεις για να το καθαρίσει.
Πολύ πόνος, μα πάααααααααρα πολύς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πήγα σε ένα ιδιωτικό ιατρείο, το πετσόκοψε και μετά έκανα άλλες 2-3 μίνι-εγχειρήσεις για να το καθαρίσει.
Πολύ πόνος, μα πάααααααααρα πολύς.

ας μην είμαστε τόσο ισοπεδωτικοί αν δεν σου έκαναν εσένα καλή δουλειά δεν σου φταίει η φύση της επέμβασης.
άβολο ναι,ενοχλεί επίσης αλλά όχι και πααααααααααααααααααααααααρα πολυυυυυυυυυυυυυς πόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ας μην είμαστε τόσο ισοπεδωτικοί αν δεν σου έκαναν εσένα καλή δουλειά δεν σου φταίει η φύση της επέμβασης.
άβολο ναι,ενοχλεί επίσης αλλά όχι και πααααααααααααααααααααααααρα πολυυυυυυυυυυυυυς πόνος.

Μου φαίνεται ότι δεν διάβασες όλο το ποστ.

->

Είχε συσσωρευτεί πύον αλλά δεν είχε εκδηλωθεί, μέχρι που ξύπνησα ένα πρωί και είχα ένα εξόγκωμα σαν μπαλάκι του πινγκ πονγκ.

Η κύστη κόκκυγα είναι σαν ένα καρουμπαλάκι. Εε εγώ είχα καρουμπαλάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Παιδιά έχω περάσει από παρόμοια φάση πριν χρόνια και θεραπεύτηκα με 3ωρη εγχείρηση από γενικό χειρούργο και ολική νάρκωση. Για 2 περίπου μήνες μετά την εγχείρηση, δεν μπορούσα να ξαπλώσω ανάσκελα αλλά και να καθήσω σε καρέκλα γιατί υπήρχε ο μετεγχειρητικός πόνος της πληγής (σαν σφάξιμο). Επίσης στην τουαλέτα πονούσα πολύ. Είχα και το άγχος των πανελληνίων γιατί πέρασα από όλη αυτήν την φάση, όταν ήμουν δευτέρα προς τρίτη λυκείου.

Φιλική συμβουλή: Για να μην υποτροπιάσει και ξαναεμφανιστεί στην μετέπειτα ζωή σας, να πλένετε καλά και τακτικά την περιοχή αυτή της μεσογλουτιαίας πτυχής με μπόλικο νερό και καλό πλύσιμο με σαπούνι. Γενικά το σημείο πρέπει να καθαρίζεται και να αερίζεται επειδή είναι κάπως "κλειστό" και μπορεί να ανοίξει και να ξαναρχίσει τα ίδια με αίμα και πύον (όπως στους γέρους που ανοίγει το δέρμα και κάνει πληγή όταν δεν κυκλοφορεί το αίμα).

...άσχημο πράγμα να είσαι δασύτριχος :/

Ντίνα το ίδιο είπε και σε μένα. Οι άνθρωποι που κάθονται πολλές ώρες σε μια καρέκλα το παθαίνουν (π.χ. μαθητές, ταξιτζίδες, νταλικιέρηδες,...κ.α. που κάνουν καθιστική ζωή). Γι' αυτό να φροντίζετε να σηκώνεστε και να περπατάτε τακτικά. Εδώ πάει γάντι, ότι η καθηστική ζωή είναι καταστροφική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Παιδιά έχω περάσει από παρόμοια φάση πριν χρόνια και θεραπεύτηκα με 3ωρη εγχείρηση από γενικό χειρούργο και ολική νάρκωση.


:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι, 3ωρη εγχείρηση με ολική νάρκωση. Βασικά μου καθάρισαν όλη την τοπική περιοχή (καυτηρίασε το "καρουμπαλάκι" όπως λέτε) αφού την άνοιξε πρώτα με νυστέρι και μετά την ξαναέκλεισε με ραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
κλαψ τι με περιμενει.......
ειχα την εντυπωση οτι αναρρωνεις πιο γρηγορα,τι να πω...
τι μπορεις να παθεις αν δεν το βγαλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μια χαρά το διάβασα το μήνυμά σου και πάνω σε αυτό έχω την ένσταση.

λες ότι σε πετσοκόψανε και ότι έκανες στα καπάκια 3-4 επεμβάσεις.

επίσης η όλη επέμβαση δεν αφορά μόνο το καρουμπαλάκι που λέτε αλλά και την δημιουργία συριγγίων(σίγουρα ορθογραφικά το δολοφόνησα) που είναι άλλη κατάσταση.

καλά το 3ωρη εγχείρηση με ολική μου ακούγεται τρομακτικό.

εγώ που την έκανα πριν 2 μήνες,σε ιδιωτική βέβαια κλινική με γιατρό κατόπιν πολύ ψαξήματος,που έκανα την όλη κατάσταση το πανηγύρι κράτησε λιγότερο από μία ώρα και έγινε με "μερική αναισθησία" από την μέση και κάτω.
μετά καθόμουν κανονικά απλά εγώ δεν ήθελα να το ζορίσω και ήμουν ξάπλα.
πόνος μηδέν σχεδόν,ένα παυσίπονο την ημέρα προληπτικά έπινα από την μεθεπόμενη της εγχείρησης και για να προλάβω αντιδράσεις το μέγεθος του ιστού που αφαιρέθηκε από ό,τι έγραφε η βιοψία ήταν 7*2.8*3 και όλα σε εκατοστά...


αυτό από όσο έψαξα συνέβη γιατί είναι μια νέα τεχνική που χρησημοποιήτε με την χρήση λέιζερ στο τέλος της εγχείρησης όχι μόνο για τον καυτηριασμό των αγγείων για να μειωθεί η αιμοραγεία αλλά και για να μειώνεται ο πόνος,τον μηχανισμό δεν τον βρήκα αλλά λίγη σημασία έχει.


το μόνο πάντως που έχω να προτείνω ξανά είναι να το βιαστείς και να το ψάξεις όσο δεν πάει,μην ντραπείς να ρωτήσεις το οτιδήποτε τον γιατρό που έχεις απέναντί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Παναγιωτη η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη καθως και η καθε μεθοδος που χρησιμοποιηται επισης....για να ειμαι ειλικρινης κι εμενα μου φανηκε τραβηγμενη η περιπτωση του nPb αλλα μπορει να ηταν μεγαλυτερο το προβλημα του απ οτι το δικο σου,επισης εχω ακουσει οτι συχνα υποτροπιαζει αυτη η βλακεια και χρειαζεσαι ξανα καθαρισμα....
Παντως η δικη σου εκδοχη με λειζερ μου αρεσει περισσοτερο:redface:
κοστισε πολυ φανταζομαι ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τελικα το χεριτουργειο προγραμματιστηκε για την μεθεπομενη εβδομαδα.....θα γινει με τοπικη,ισως και μεθη και πιθανοτατα με την κλειστη μεθοδο....
σας ευχαριστω για την παρακινηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αντε με το καλο, το παρααργησες αλλα καλλιο αργα παρα ποτε! :) Ολα να πανε καλα, πες μας μετα πως ηταν σαν εμπειρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
:Dαντε να δουμε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia k

Νεοφερμένος

Η sofia k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kαλημέρα... Είμαι καινούργια εδώ! Έκανες το χειρουργείο;;; Εγώ είμαι 12 μέρες τώρα που το έχω κάνει, το είχα αφήσει χρόνια και είχε πολλά συρίγγια... Από σήμερα πρέπει να κάνω μόνη μου τις αλλαγές και έχω αγχωθεί γιατί η τομή είναι πολύ μεγάλη και βαθιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
γεια σου σοφια...μολις την εκανα.....εμενα ηταν μικρη κυστουλα παρολο που την ειχα αφησει πολλα χρονια κι εκανε 2 συριγγια.Μου εκανε τοπικη και μου εραψε την τομη...εχεις καποιον να σου κανει τις αλλαγες?αν οχι μπορεις να πας να σου τις κανουν σε καποιο κεντρο υγειας κοντα στο σπιτι σου η να συνεχισεις στο νοσοκομειο...περαστικα μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia k

Νεοφερμένος

Η sofia k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια...περαστικα.ερχεται μια νοσοκομα γιατι η μανα μου ειδε την τομη και αηδιασε η αληθεια ειναι οτι και εγω στην σκεψη τησ τομησ με πιανει το στομαχι μου ειναι αρκετα μεγαλη απο οτι λενε ολοι...ειχα πολλα συριγγια και την εχει αφησει ανοιχτη,μου την εκανε με ολικη ναρκωση εμενα αλλα εφυγα την ιδια μερα...αντε να δω ποτε θα κλεισει ολο αυτο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
λογικο μωρε...ειναι πακετο καταστασεις........περιμενε κανα 2 βδομαδες ακομα κ θα συνελθεις...παλιοκατασταση...ποναω τωρα που περασε η ναρκωση..εσυ ειχες πονους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia k

Νεοφερμένος

Η sofia k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλημερα.μεχρι και την 2 μερα μονο ενοχλησεισ,μετα αρχισαν οι πονοι δεν υπηρχε θεση να ξαπλωσω δεν ηθελα να πιω και παυσιπονα μετα την 3 αλλαγη ομωσ που πονεσα παρα πολυ αρχισα να πινω μεσουλιντ και ηταν καπωσ καλυτερα...εσενα την εχει κλεισει την τομη οποτε δεν θα κανεισ αλλαγεσ ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
μου ειπε οτι θα μου κανει μια αλλαγη την δευτερα....τωρα δεν ξερω τι εννοει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
επειδη δεν βρηκα αλλο παρομοιο θεμα θα κανω εδω την ερωτηση . γνωριζει κανεις ποσο καιρο θελει να κλεισει μια πληγη μετα απο επεμβαση αφαιρεσης κυστης κοκκυγα ? εχω ρωτησει κ τον γιατρο αλλα μου κανει νερα για αυτο ειπα να κανω κ δω μια ερωτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top