Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 110)
  • Ναι, θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 27 24.5%
  • Ναι, θα το επέτρεπα με προϋποθέσεις.

    Ψήφοι: 44 40.0%
  • Ναι, θα το επέτρεπα όταν λείπω από το σπίτι.

    Ψήφοι: 13 11.8%
  • Όχι δεν θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 22 20.0%
  • Δεν ξέρω/Δεν θέλω να κάνω παιδιά

    Ψήφοι: 4 3.6%

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Πιστεύω ότι οι κοπέλες ωριμάζουν πιο γρήγορα από τα αγόρια και αυτό αποτελεί αρκετά επικύνδινο γιατί θεωρώ ο τρόπος που γίνεται το μάθημα στα λύκεια είναι στοχευμένο για ανώριμους ..... Επίσης πολλές 17χρονες ψάχνουν ενήλικους και λόγω επανάστασης της εφηβείας είναι ευάλωτες σε (φοιτητές, εργαζόμενους). Αν μια κοπέλα παρατήσει τα μαθήματα της για έρωτες από 17 χρονών και βρει κάποιον πιθανότητατα θα κάνει μια δουλειά σου μέλλον που δε θα είναι βιώσιμη συνεπώς θα εξαρτάται από τον κάθε ......μαλάκα.... . Συνεπώς θα θέλω πρώτα να εξασφαλίσει σωστές σπουδές να μπει σε μια σχολή ώστε στο μέλλον να κάνει μια δουλειά για να μπορεί να αυτοσυντηρείται. Πιστεύω μια ολοκληρωμένη σχέση σε ηλικία 17 ετών στην γυναίκα μπορεί να την ωθήσει να μην δώσει πανελλαδικές πράγμα που θα το μετανιώνει μια ζωή στο μέλλον.
:clapup:H εμπιστοσύνη στην "ωριμότητα" της κοπέλας είναι φανερή!:clapup:
Εγώ θα πρότεινα με βάση τα παραπάνω (αφού μπορεί επίσης να παρατήσει τη σχολή για το σεξ ή την καριερίστικη εργασία για το σεξ) να επιτρέψεις στην κόρη σου να κάνει σεξ αφού έχει δουλειά, έχει παντρευτεί και έχει κάνει τουλάχιστον 2 παιδιά.:D

Χωρίς να ξέρω τι θα κάνω εγώ, τα παιδιά που βλέπω γύρω μου αντιμετωπίζουν το σεξ στα 14-15 ως μέρος του έρωτα δηλαδή πολύ σοβαρά για να το κάνουν με οποιονδήποτε, οπουδήποτε. Νομίζω ότι εκείνα θα βάλουν το όριο ώστε οι προσωπικές τους στιγμές να είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ, είτε αυτό σημαίνει να λείπουμε από το σπίτι είτε ότι άλλο. Αν μου ζητήσουν κάτι τέτοιο και με την προυπόθεση ότι ξέρω το παιδί νομίζω ότι θα πω ναι. Αλλά νομίζω ότι με την καζούρα που θα τους κάνουν τα μικρότερα στο σπίτι παιδιά μόνο η μικρή μου κόρη θα το πετύχει αυτό.:) Τα μεγαλύτερα απλώς θα βάζουν το ιδιαίτερο χαμόγελο μόλις πούμε ότι θα φύγουμε το Σαββατοκύριακο για να τα αφήσουμε να διαβάσουν!

Α! να συμπληρώσω γιατί τώρα το σκέφτηκα ότι τα παιδιά μου δεν έχουν το καθένα το δωμάτιο του. ΠΡΟΒΛΗΜΑ άρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πιστεύω ότι οι κοπέλες ωριμάζουν πιο γρήγορα από τα αγόρια και αυτό αποτελεί αρκετά επικύνδινο γιατί θεωρώ ο τρόπος που γίνεται το μάθημα στα λύκεια είναι στοχευμένο για ανώριμους ..... Επίσης πολλές 17χρονες ψάχνουν ενήλικους και λόγω επανάστασης της εφηβείας είναι ευάλωτες σε (φοιτητές, εργαζόμενους). Αν μια κοπέλα παρατήσει τα μαθήματα της για έρωτες από 17 χρονών και βρει κάποιον πιθανότητατα θα κάνει μια δουλειά σου μέλλον που δε θα είναι βιώσιμη συνεπώς θα εξαρτάται από τον κάθε ......μαλάκα.... . Συνεπώς θα θέλω πρώτα να εξασφαλίσει σωστές σπουδές να μπει σε μια σχολή ώστε στο μέλλον να κάνει μια δουλειά για να μπορεί να αυτοσυντηρείται. Πιστεύω μια ολοκληρωμένη σχέση σε ηλικία 17 ετών στην γυναίκα μπορεί να την ωθήσει να μην δώσει πανελλαδικές πράγμα που θα το μετανιώνει μια ζωή στο μέλλον.
Έχεις απόλυτο δίκιο, πωπω τι πήγα να πάθω ο χριστιανός! . Μάλιστα δάσκαλε θα προχωρήσω την θεωρία σου.
Εγώ θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά μήπως πάει και ερωτευτεί στα 19, 25, 30, 45
  • Στα 19 γιατί φαντάζεσαι να παρατήσει την σχολή της για έρωτες; Τι θα απογίνει μετά;
  • Στα 25 γιατί φαντάζεσαι να παρατήσει το μεταπτυχιακό της για έρωτες; Πως θα κυκλοφορεί στην κοινωνία;
  • Στα 30 γιατί φαντάζεσαι στην δουλεία της να κυνηγάει προαγωγές; Σε μια πιθανή εξαγορά της εταιρίας θα καταλήξει στο δρόμο αν δεν έχει fancy τίτλο
  • Στα 45 γιατί φαντάζεσαι να μην είναι καλή μητέρα των παιδιών που έκανε με τον τύπο που της προξένεψα, αφού πρώτα έκλεισα μια ωραία μπιζνά με τον πατέρα του; Απαπα τι θα λένε οι γείτονες αν τα παιδιά της δεν θα είναι τύπος και υπογραμμός; Ή φαντάζεσαι να πάθουν τπτ και στο νοσοκομείο προσέξουν ότι η δεξιά κάλτσα του μικρότερου είναι τρύπια;

Focko, σοβαρέψου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
τι κατακρίνετε πως θα μεγαλώσει ο καθένας το παιδί του?εσείς να κοιτάτε πως θα μεγαλώσετε τα δικά σας παιδιά,και αν είναι καλύτεροι τότε ελάτε να τα πούμε.

τα παιδιά δεν πρέπει να να τα πιέζουμε υπερβολικά γιατί θα σκάσουν αλλα δεν πρέπει να τα αφήνουμε να κάνουν ότι θέλουν,βλέπω και τα παιδιά που είναι τελείως ελευθερα από τους γονείς τους να κάνουν ότι θέλουν τι γίνονται και που καταντάνε.

κάντε παιδιά και να τα μάθετε έτσι όπως θέλετε,δηλαδή αν δεν είμαστε όολοι τόσο προοδευτικοί θα γίνει κάτι?και αφήστε την ειρωνεία,αν δεν συμφωνείτε με τη γνώμη μας δικαίωμα σας,απλά προσπεράστε το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
τα παιδιά δεν πρέπει να να τα πιέζουμε υπερβολικά γιατί θα σκάσουν αλλα δεν πρέπει να τα αφήνουμε να κάνουν ότι θέλουν,βλέπω και τα παιδιά που είναι τελείως ελευθερα από τους γονείς τους να κάνουν ότι θέλουν τι γίνονται και που καταντάνε.
Κι εγώ βλέπω τα παιδιά που τα περιορίζουν σε ανούσια πράγματα (με ποιόν, πότε και πού θα κάνουν σεξ) και δεν έχουν παρα ελάχιστη καθοδήγηση για τα ουσιώδη (μόρφωση, καλλιέργεια, αντισύλληψη) να καταλήγουν πολύ χειρότερα. Έχει πλάκα πόση σημασία δίνουν ορισμένοι γονείς στο να κάνουν κουμάντο στα γεννητικά όργανα του παιδιού τους και πόσο λίγο ενδιαφέρονται για τη μόρφωση και την καλλιέργεια του. Συνήθως δε, είναι οι ίδιοι γονείς, των οποίων ο πουριτανισμός προέρχεται από έλλειψη στοιχειώδους καλλιέργειας και ορθολογισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Κι εγώ βλέπω τα παιδιά που τα περιορίζουν σε ανούσια πράγματα (με ποιόν, πότε και πού θα κάνουν σεξ) και δεν έχουν παρα ελάχιστη καθοδήγηση για τα ουσιώδη (μόρφωση, καλλιέργεια, αντισύλληψη) να καταλήγουν πολύ χειρότερα. Έχει πλάκα πόση σημασία δίνουν ορισμένοι γονείς στο να κάνουν κουμάντο στα γεννητικά όργανα του παιδιού τους και πόσο λίγο ενδιαφέρονται για τη μόρφωση και την καλλιέργεια του. Συνήθως δε, είναι οι ίδιοι γονείς, των οποίων ο πουριτανισμός προέρχεται από έλλειψη στοιχειώδους καλλιέργειας και ορθολογισμού.
συγγνώμη βρε Λία αλλα μάλλον δεν γνωρίζεις και πολλούς σωστούς γονείς,δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί που εντιαφερονται περισσότερο για την ερωτική ζωή του παιδιού τους παρα για την καλλιέργεια,την μόρφωση και συμπεριφορά τους.και πάλι ο καθένας μεγαλώνει το παιδί του έτσι όπως θέλει,εσύ που είσαι προοδευτική και ανοιχτόμυαλη μεγάλωσε τα παιδιά σου με αυτά που πιστεύεις,κάποιος άλλος θα θα μεγαλώσει τα δικά του αλλιώς.δεν υπάρχει τελείως γονιός,πολλές φορες και αυτοί κάνουν πολλά λάθη το θέμα είναι να τα διορθώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
συγγνώμη βρε Λία αλλα μάλλον δεν γνωρίζεις και πολλούς σωστούς γονείς,δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί που εντιαφερονται περισσότερο για την ερωτική ζωή του παιδιού τους παρα για την καλλιέργεια,την μόρφωση και συμπεριφορά τους.και πάλι ο καθένας μεγαλώνει το παιδί του έτσι όπως θέλει,εσύ που είσαι προοδευτική και ανοιχτόμυαλη μεγάλωσε τα παιδιά σου με αυτά που πιστεύεις,κάποιος άλλος θα θα μεγαλώσει τα δικά του αλλιώς.δεν υπάρχει τελείως γονιός,πολλές φορες και αυτοί κάνουν πολλά λάθη το θέμα είναι να τα διορθώνουν.
Το να προσπαθείς να εξοπλίσεις τα παιδιά σου μονοδιάστατα σε επίπεδο ¨μόρφωσης¨ και καλλιέργειας , αλλά το θέμα της σεξουαλικής τους αγωγής και ολοκλήρωσης να είναι θέμα ταμπού και πεδίο απαγορεύσεων και στρουθοκαμηλισμού, είναι σαν να βάζεις λιθαράκι για την ύπαρξη ακόμη περισσότερων μονοδιάστατα μορφωμένων ανθρώπων.
Για μένα αυτοί δείχνουν σαν ¨κουτσοί¨, και η μόρφωσή τους είναι, απλά, ένα ασταθές δεκανίκι.
Οι γονείς μου ανήκαν στην κατηγορία που απαγόρευαν να έρχονται οι ¨σχέσεις¨ μου στο σπίτι...Ποιές σχέσεις μου;;; Η αντρική παρουσία γενικότερα έτρωγε πόρτα! (μόνο φιλενάδες επιτρέπονταν)
So what;; Καθόλου έξυπνη κίνηση εκ μέρους τους...
Αυτοί κοιμόντουσαν και εγώ το έκανα, επιδεικτικά και αντιδραστικά, πάνω από το κεφάλι τους στην ταράτσα... (αυτό δεν είναι χειρότερο;; δεν είναι σαν να κοροιδεύεις τον άλλο στα μούτρα του ; )
...Και ένα σωρό άλλες λύσεις ανάγκης όσον αφορά τα μέρη επιλογής ερωτικής συνεύρεσης, που τελικά κάνουν την απαγόρευση αυτή αφορμή αντίδρασης απέναντι στο γονιό που εθελοτυφλεί και κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του...
Οι γονείς πήγαιναν Σ/Κ στο χωριό;; Γέλαγαν και τα μουστάκια μου...
Πήγαιναν επίσκεψη;;; Επίσης...
(μην μου πεις ότι θα θέλεις να σε ακολουθεί το παιδί σου παντού και πάντα....)

Προς μεγάλη μου έκπληξη ένας θείος μου και μία θεία μου άκουσα πρόσφατα ότι δέχονται στο σπίτι τους τη σχέση της κόρης τους... (ΚΑΙ για...¨ύπνο¨...) Μου έκανε θετικότατη εντύπωση και δεν το περίμενα απ'αυτούς!...
Τί νομίζεις;; Ότι είναι ¨προοδευτικοί¨ και ¨ανοιχτόμυαλοι¨όπως λες;;
Σε πληροφορώ πώς -αν κρίνω από τις γενικότερες θέσεις τους και τον τρόπο ζωής τους- κάθε άλλο!
Δεν τους χαρακτηρίζεις ανοιχτόμυαλους...
Δεν τους χαρακτηρίζεις προοδευτικούς!

Έχεις σκεφτεί πως απλά μπορεί να είναι ΡΕΑΛΙΣΤΕΣ και ΕΞΥΠΝΟΙ;;
Έχεις σκεφτεί ότι απλά σκέφτονται λογικά, και σκέφτονται και τη μεριά του παιδιού τους;;
Ότι την ώρα που το έχουν μπουκώσει ένα σκασμό φροντιστήρια και απαιτήσεις, ίσως πρέπει να της παραχωρήσουν και το δικό της πεδίο έκφρασης και εκτόνωσης συναισθημάτων και ύπαρξης;;;
Δεν θα ήταν καθαρή ψευδαίσθηση εκ μέρους τους να νομίζουν ότι μπορούν να... της βάλουν λουκέτο , την ώρα που γνωρίζουν ότι η κόρη τους έχει σχέση με έναν φοιτητή;; (και συμμαθητής να ήταν το ίδιο θα ίσχυε...Νομίζω όλοι έχουμε επίγνωση ποια περίπου είναι η ηλικία που ξεκινάνε οι ερωτικές σχέσεις..)
Έπαιξαν έξυπνα και με γνώμονα ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.
Θέλησαν να ¨έχουν από κοντά¨ το παιδί τους.
Να εχουν επίγνωση τί γίνεται στη ζωή της... Να μην της δημιουργήσουν την ανάγκη να τους κρύβεται και να τους φλομώσει στο ψέμα...
Και μια χαρά τα κατάφεραν!...
Μια χαρά είναι η εξέλιξη της κόρης τους...
Ένα όμορφο κορίτσι, μια πολύπλευρη και ισορροπημένη προσωπικότητα, με τα μαθήματά της, με τις επιτυχίες της και τις πρωτιές της, με το-τα αγόρια της, με την κοινωνική της ζωή...
Μπράβο στους γονείς, στην εξυπνάδα, την ψυχραιμία τους ,τον ορθολογισμό τους, και στην ουσιαστική τους ανάγκη και επιθυμία να αφουγκραστούν ΚΑΙ τις ανάγκες του παιδιού τους και να μην χάσουν σημεία επαφής και επικοινωνίας μαζί του...
Και να σου πω και το άλλο;;; Δεν επιθυμούσε διακαώς να δηλώσει επαρχία για να φύγει μακριά από το σπίτι και τους γονείς... Αντιλαμβάνεσαι το γιατί.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αν δεν φωναζουν πολυ δεν θα χα προβλημα!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
αν δεν φωναζουν πολυ δεν θα χα προβλημα!:whistle:

έλΑ ρε συ...ποιος είναι αυτός που το κάνει γνωρίζοντας ότι δίπλα είναι οι γονείς και δεν βάζει σιγαστήρα;;;;
Noμίζω όλοι το σέβονται αυτό, και νιώθουν άβολα να σκούζουν....
Εκεί θα κάνεις τις άριες ;;
Τώρα αν τρίζει το κρεβάτι...ίσως πάλι να ένιωθες άβολα.. Δυνάμωσε την τηλεόραση και πάλι σφύρα αδιάφορος...:whistle:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
έλΑ ρε συ...ποιος είναι αυτός που το κάνει γνωρίζοντας ότι δίπλα είναι οι γονείς και δεν βάζει σιγαστήρα;;;;
Noμίζω όλοι το σέβονται αυτό, και νιώθουν άβολα να σκούζουν....
Τώρα αν τρίζει το κρεβάτι...ίσως πάλι να ένιωθες άβολα.. Δυνάμωσε την τηλεόραση και πάλι σφύρα αδιάφορος...:whistle:
:P
μην το λες δεν βαζουν ΟΛΟΙ σιγαστηρα:whistle::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
έλΑ ρε συ...ποιος είναι αυτός που το κάνει γνωρίζοντας ότι δίπλα είναι οι γονείς και δεν βάζει σιγαστήρα;;;;
Noμίζω όλοι το σέβονται αυτό, και νιώθουν άβολα να σκούζουν....
Εκεί θα κάνεις τις άριες ;;
Μην το λες. Εγώ είχα φίλη που κάθε φορά που έφερνε τον φίλο της σπίτι για να κάνουν σεξ ξεσήκωναν τον τόπο, με μαμά, πατριό και ενίοτε παππούδες παρόντες. Δεν ήθελε να καταπιέσει τον φίλο της έλεγε και να μην χαρεί το σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μην το λες. Εγώ είχα φίλη που κάθε φορά που έφερνε τον φίλο της σπίτι για να κάνουν σεξ ξεσήκωναν τον τόπο, με μαμά, πατριό και ενίοτε παππούδες παρόντες. Δεν ήθελε να καταπιέσει τον φίλο της έλεγε και να μην χαρεί το σεξ.

:lol: ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.

Είναι πολύ δύσκολη ως απόφαση, από τη μια κοιμούνται μαζί ότιώρα θέλουν άρα άκυρο να το απαγορεύεις απότην άλλη δεν θέλω να είμαι και μπροστά όταν το κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Είναι φυσιολογικά αυτά τα πράγματα.. Και το καλύτερο θα είναι να είσαι δίπλα στο παιδί σου και να ενδιαφέρεσαι .. Καλά δεν λέω να'ναι 15 το άλλο και να κοιμούνται μαζί! Ούτε να είναι 1 εβδομάδας σχέση. Εγώ πχ έχω 2.5 χρόνια σχέση και κοιμάμαι σπίτι του με την οικογένειά του, κι αυτός στο δικό μου σχεδόν συνέχεια.. :) Αλλά όχι μόνο αυτό, έχουμε αναπτύξει σχέση με τους γονείς του... Αναλόγως πάντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μία φορά έχει κοιμηθεί στο πατρικό μου ο φίλος μου, γιατί την επομένη είχαμε ταξίδι νωρίς το πρωί και μένω πολυ πιο κοντά απο εκείνον στο λιμάνι. :P Εκείνος κοιμήθηκε στο καναπέ στο σαλόνι και εγώ με τη μαμά μου στο δωμάτιο της. :D Δεν είχαν πρόβλημα οι δίκοι μου, ίσα ίσα ο μπαμπάς μάλιστα του έλεγε να του στρώσουν στο δωμάτιο μου για να χει δροσιά από το κλιματιστικό και να κοιμηθούν οι δυο τους μαζί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Με δεδομένο ότι οι περισσότεροι που απαντήσατε στο θέμα δεν έχετε ακόμη παιδιά και μέσα από τις απαντήσεις σας, προκύπτει κι ένα δεύτερο ερώτημα: Πού και πότε θα κάνετε έρωτα εσείς ως γονείς, όταν θα έχετε παιδιά; :P Αυτό το έχετε σκεφτεί ή μήπως θα περιμένετε να πάνε τα παιδιά να σπουδάσουν σε άλλη πόλη για να ευχαριστηθείτε σεξ με τον/την σύντροφό σας; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Με δεδομένο ότι οι περισσότεροι που απαντήσατε στο θέμα δεν έχετε ακόμη παιδιά και μέσα από τις απαντήσεις σας, προκύπτει κι ένα δεύτερο ερώτημα: Πού και πότε θα κάνετε έρωτα εσείς ως γονείς, όταν θα έχετε παιδιά; :P Αυτό το έχετε σκεφτεί ή μήπως θα περιμένετε να πάνε τα παιδιά να σπουδάσουν σε άλλη πόλη για να ευχαριστηθείτε σεξ με τον/την σύντροφό σας; :D

Φαντάζομαι όπως κάνει κάθε οικογένεια. Κλειστή η πόρτα της κρεβατοκάμαρας και όταν κοιμούνται τα παιδιά ή είναι στη γιαγιά τους. :P
Δε ξέρω... υπάρχει κάποιο άλλο κόλπο??:whistle: Εσείς οι παντρεμένοι θα μας πείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Φαντάζομαι όπως κάνει κάθε οικογένεια. Κλειστή η πόρτα της κρεβατοκάμαρας και όταν κοιμούνται τα παιδιά ή είναι στη γιαγιά τους. :P
Δε ξέρω... υπάρχει κάποιο άλλο κόλπο??:whistle: Εσείς οι παντρεμένοι θα μας πείτε.
Τα πας παιδικό σταθμό από μηνών,το καλοκαίρι κατασκήνωση σε 2-3 διαφορετικές περιόδους, τα γράφεις αγγλικά -γαλλικά-γερμανικά-ιταλικά, μπαλέτο,κιθάρα,judo,tai chi chuan,υπολογιστές, κατηχητικό ,Σάββατο βράδυ τα παρκάρεις σε παιδικά πάρτυ, τα βάζεις για ύπνο από τις 8...:hmm: Ντάξ , υπάρχουν λύσεις....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα πας παιδικό σταθμό από μηνών,το καλοκαίρι κατασκήνωση σε 2-3 διαφορετικές περιόδους, τα γράφεις αγγλικά -γαλλικά-γερμανικά-ιταλικά, μπαλέτο,κιθάρα,judo,tai chi chuan,υπολογιστές, κατηχητικό ,Σάββατο βράδυ τα παρκάρεις σε παιδικά πάρτυ, τα βάζεις για ύπνο από τις 8...:hmm: Ντάξ , υπάρχουν λύσεις....;)
Και ας τραβήξω λίγο το θέμα...
Γιατί κάνεις παιδιά αφού τα θεωρείς φορτίο; Γιατί να τα υπερφορτώσεις για να μπορείς εσύ να κάνεις φίκι-φίκι; Ποια θα είναι η ηθική του διάπλαση, αγωγή αν τρέχουν να προλάβουν όλα αυτά;

Υγ1: Σαφώς και το μήνυμα ήταν αφορμή, τίποτα προσωπικό.
Υγ2: Η φιλοσοφία με πείραξε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Και ας τραβήξω λίγο το θέμα...
Γιατί κάνεις παιδιά αφού τα θεωρείς φορτίο; Γιατί να τα υπερφορτώσεις για να μπορείς εσύ να κάνεις φίκι-φίκι; Ποια θα είναι η ηθική του διάπλαση, αγωγή αν τρέχουν να προλάβουν όλα αυτά;

Υγ1: Σαφώς και το μήνυμα ήταν αφορμή, τίποτα προσωπικό.
Υγ2: Η φιλοσοφία με πείραξε. :P

Μάλλον όταν κάνουμε χιούμορ πρέπει να το διευκρινίζουμε....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Με δεδομένο ότι οι περισσότεροι που απαντήσατε στο θέμα δεν έχετε ακόμη παιδιά και μέσα από τις απαντήσεις σας, προκύπτει κι ένα δεύτερο ερώτημα: Πού και πότε θα κάνετε έρωτα εσείς ως γονείς, όταν θα έχετε παιδιά; :P Αυτό το έχετε σκεφτεί ή μήπως θα περιμένετε να πάνε τα παιδιά να σπουδάσουν σε άλλη πόλη για να ευχαριστηθείτε σεξ με τον/την σύντροφό σας; :D

18 χρόνια για να κάνεις σεξ της προκοπής. Τι διάολο κατάδικοι γίνονται; Άρχισα να θαυμάζω τον Ηρώδη.

Τα πας παιδικό σταθμό από μηνών,το καλοκαίρι κατασκήνωση σε 2-3 διαφορετικές περιόδους, τα γράφεις αγγλικά -γαλλικά-γερμανικά-ιταλικά, μπαλέτο,κιθάρα,judo,tai chi chuan,υπολογιστές, κατηχητικό ,Σάββατο βράδυ τα παρκάρεις σε παιδικά πάρτυ, τα βάζεις για ύπνο από τις 8...:hmm: Ντάξ , υπάρχουν λύσεις....;)

Για αυτό με έστελναν φροντιστήριο κτλ, για να κάνουν σεξ με την ησυχία τους, και εγώ που νόμιζα ότι ενδιαφέρονταν για την πνευματική μου εξέλιξη. Μου συνέτριψες την ευγνωμοσύνη που ένιωθα προς τους γονείς μου. Τι να πεις, τελικά πίσω από όλα κρύβεται ένα καλό σεξάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top