Περίεργο παρελθόν.....του συντρόφου σας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Έχω ξενερώσει πολύ εννοείται, αλλά μακάρι να ήμουν παρορμητική και να το τελείωνα επί τόπου. Τον αγαπάω και μου είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό. Μου ζητάει συγνώμη και μου λέει πώς ό,τι έγινε ανήκει στο παρελθόν..


Το καταλαβαίνω ότι κι εγώ έτσι θα έλεγα αν τα άκουγα ως τρίτη....αλλά πραγματικά προσπαθώ να παγώσω τα συναισθήματα μου γι αυτόν και είναι δύσκολο. Σκέφτομαι και βλέπω πως μου φέρεται...είναι η καλύτερη σχέση που είχα ποτέ.
Αλλά μάλλον κάνω πολλές υποχωρήσεις..το ξέρω


Θα έφευγα όχι για το παρελθόν του πλέον αλλά για το ότι ενώ είναι μαζί σου ζήτησε πριβέ χορό από μια επαγγελματία. Οκ άλλες κοπέλες είναι άνετες να το πω; Ακομπλεξάριστες; Δεν ξέρω. Εγώ θα τ θεωρούσα σαν «απιστία».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
guide για τι; πως έβρισκε τις γυναίκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Παίζει να του φτιάξεις κανένα λογαριασμό εδώ να μπει να γράψει κανένα guide?


Μπες στου dod το chat. Την ίδια δουλειά κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Θα έφευγα όχι για το παρελθόν του πλέον αλλά για το ότι ενώ είναι μαζί σου ζήτησε πριβέ χορό από μια επαγγελματία. Οκ άλλες κοπέλες είναι άνετες να το πω; Ακομπλεξάριστες; Δεν ξέρω. Εγώ θα τ θεωρούσα σαν «απιστία».
Κ εγώ απιστία το θεωρώ..αυτός δε το βλέπει έτσι όπως και άλλες γυναίκες που το έχω συζητήσει. Λένε έντάξει δεν έγινε και τίποτα φοβερό'..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα εγώ στη θέση σου θα έτρεχα να κάνω εξετάσεις για ΣΜΝ. Το θεωρώ επιβεβλημένο αν δεν παίρνατε προφυλάξεις και σε "πίεζε" να κάνετε χωρίς.

Από εκεί και πέρα, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να σκεφτείς τον χωρισμό, γιατί είναι κάτι πολύ σοβαρό και από τις απαντήσεις που δίνεις εδώ στο θέμα, θεωρώ ότι ο εν λόγω άνθρωπος θα προτιμούσε να σε αφήσει στην άγνοια. Αυτό ενισχύεται από το γεγονός ότι σου είπε "πλάκα κάνω", όταν σου ανακοίνωσε ότι πρόσφερε αγοραίο σεξ, από το γεγονός ότι σου είπε "πλέον έχω μεγαλώσει, γι' αυτό δεν κάνω" και από το γεγονός ότι μετάνιωσε που σου είπε ότι πήγε σε strip club.

Έναν τέτοιον άνθρωπο, που κρατάει την ζωή του κρυφή, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να τον έχεις δίπλα σου. Αν σου έλεγε από την αρχή: "ξέρεις τι; Εγώ έβγαζα χρήματα με αυτόν τον τρόπο και πλέον το έχω μετανιώσεις", χωρίς να τα μασάει και χωρίς διάθεση εμπαιγμού, τότε ναι, θα μπορούσες να του δώσεις μία ευκαιρία. Τώρα απλά φαίνεται απλά ότι έχει κι άλλα πράγματα που σου κρύβει.

Εσύ έχεις παρατηρήσει κάποια ξεπορτίσματα και ύποπτες συμπεριφορές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ok, το έκανε για κάμποσο χρονικό διάστημα και όχι εντελώς ερασιτεχνικά, αφού είχε και "ατζέντη" που του έκλεινε τακτά ραντεβού κι αυτό είναι παρελθόν και δεν αλλάζει.
Σε ότι αφορά το παρόν, έχουν αλλάξει οι λόγοι που τον έσπρωχναν να επιδίδεται σ'αυτό το "χόμπι"; Γιατί μου φαίνεται αυτό είναι που κυρίως σε απασχολεί και που σε τρώει, ώστε να καταθέσεις εδώ τον προβληματισμό σου.
Πρωτίστως ξεκαθάρισε αν οι λόγοι ήταν σεξουαλικοί ή οικονομικοί, αν και πολύ αμφιβάλλω αν ήταν το πρώτο (ειδάλλως γιατί να αμοίβεται για κάτι που τον ευχαριστούσε; ). Μήπως του αρέσει να βγάζει και κάτι τις το "έξτρα", οπότε στην πρώτη οικονομική δυσκολία που πιθανόν συναντήσει στο μέλλον, ξαναθυμηθεί την παλιά του τέχνη;
Δεν θέλω και δεν μου αρέσει να σου κόβω τον ενθουσιασμό, αλλά καλύτερα να κρατάς μια επιφυλακτικότητα τώρα η οποία στο μέλλον να σε διαψεύσει (αποδεικνύοντας οτι ο τύπος είναι μια χαρά παιδί), παρά να πληγωθείς αργότερα πέφτοντας από τα σύννεφα απότομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Πέτα του 50 ευρώ να δεις πως θα αντιδράσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Κ εγώ απιστία το θεωρώ..αυτός δε το βλέπει έτσι όπως και άλλες γυναίκες που το έχω συζητήσει. Λένε έντάξει δεν έγινε και τίποτα φοβερό'..


Μέχρι να συμβεί και σε κάποια από αυτές ναι εντάξει δεν έγινε και τίποτα φοβερό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα εγώ στη θέση σου θα έτρεχα να κάνω εξετάσεις για ΣΜΝ. Το θεωρώ επιβεβλημένο αν δεν παίρνατε προφυλάξεις και σε "πίεζε" να κάνετε χωρίς.

Από εκεί και πέρα, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να σκεφτείς τον χωρισμό, γιατί είναι κάτι πολύ σοβαρό και από τις απαντήσεις που δίνεις εδώ στο θέμα, θεωρώ ότι ο εν λόγω άνθρωπος θα προτιμούσε να σε αφήσει στην άγνοια. Αυτό ενισχύεται από το γεγονός ότι σου είπε "πλάκα κάνω", όταν σου ανακοίνωσε ότι πρόσφερε αγοραίο σεξ, από το γεγονός ότι σου είπε "πλέον έχω μεγαλώσει, γι' αυτό δεν κάνω" και από το γεγονός ότι μετάνιωσε που σου είπε ότι πήγε σε strip club.

Έναν τέτοιον άνθρωπο, που κρατάει την ζωή του κρυφή, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να τον έχεις δίπλα σου. Αν σου έλεγε από την αρχή: "ξέρεις τι; Εγώ έβγαζα χρήματα με αυτόν τον τρόπο και πλέον το έχω μετανιώσεις", χωρίς να τα μασάει και χωρίς διάθεση εμπαιγμού, τότε ναι, θα μπορούσες να του δώσεις μία ευκαιρία. Τώρα απλά φαίνεται απλά ότι έχει κι άλλα πράγματα που σου κρύβει.

Εσύ έχεις παρατηρήσει κάποια ξεπορτίσματα και ύποπτες συμπεριφορές;
όσο καιρό είμαστε μαζί καμία άλλη ύποτη συμπεριφορά δεν έχω παρατηρήσει. Ίσα ισα που με τον τρόπο με κάνει να νιώθω κοντά του κάθε μέρα και πιο πολύ..Είναι πολύ δοτικός σαν άνθρωπος και πολύ τρυφερός.
Όταν του είπα ότι έπρεπε να μου είχε μιλήσει ξεκάθαρα πιο νωρίς, μου είπε ότι αυτά είναι προσωπικά δεδομένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.
όσο καιρό είμαστε μαζί καμία άλλη ύποτη συμπεριφορά δεν έχω παρατηρήσει. Ίσα ισα που με τον τρόπο με κάνει να νιώθω κοντά του κάθε μέρα και πιο πολύ..Είναι πολύ δοτικός σαν άνθρωπος και πολύ τρυφερός.
Όταν του είπα ότι έπρεπε να μου είχε μιλήσει ξεκάθαρα πιο νωρίς, μου είπε ότι αυτά είναι προσωπικά δεδομένα...


Δεν ξέρω τι να σου πω.Γιατι νομίζω ότι δεν έχει αλλάξει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει κάτι ύποπτο..αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο τώρα, τότε είναι άριστος ηθοποιός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει κάτι ύποπτο..αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο τώρα, τότε είναι άριστος ηθοποιός


Μην βάζεις το κακό στο μυαλό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Όντως συμβαίνουν όλα αυτά ή ο τύπος είναι σχεδόν άπειρος στα σεξουαλικα και είπε να το παίξει ιστοριας ώστε να σε ψαρώσει λίγο; :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μου ομολόγησε ότι είναι αλήθεια όλα...αλλά δεν ξέρω...άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.
Μου ομολόγησε ότι είναι αλήθεια όλα...αλλά δεν ξέρω...άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου


Μήπως σε κοροϊδεύει για να δει ποσό τον αγαπάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Sorry, η άκυρη...

1) Αυτά τα 8-10 χρόνια που είχε αυτό το "χόμπι" όπως χαρακτηρίστηκε, δεν είχε κάποιες άλλες σοβαρές σχέσεις;
Μου φαίνεται αδύνατο να το πιστέψω... Το κρατούσε κρυφό; Οι σύντροφοί του το ήξεραν;

2) Τελείως ωμά και κυνικά. Εσένα γιατί σου το είπε αυτό μετά από δύο χρόνια σχέσης; Σταμάτησε πριν από εσένα φαντάζομαι, οπότε εκτός από το θέμα των ΣΜΝ δεν επηρέαζε κάπως τη σχέση σας.

3) Το θέμα είναι, αν εσύ βλέπεις τον εαυτό σου στο μέλλον με αυτό τον άνθρωπο. Λέει θέλει να κάνει οικογένεια. Έχοντας λάβει γνώση των γεγονότων αυτών, μπορείς να φανταστείς πως θα μεγαλώσεις παιδιά με αυτόν τον άνθρωπο. Αν ναι, παίρνεις λίγο τον χρόνο σου, το ξεπερνάς, και πάτε παρακάτω. Αν όχι, καλύτερα να σταματήσεις εδώ.
Αν πιστεύεις πως μέσα από την σχέση σου με τον συγκεκριμένο εσύ καλύπτεσαι συναισθηματικά, σεξουαλικά αλλά εξελίσσεσαι και σαν άνθρωπος, παρ' όλο αυτού που σου εξομολογήθηκε, τότε συνεχίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalokairi12

Νεοφερμένος

Η kalokairi12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας...σας καληνυχτίζω
Με βοηθήσατε αρκετά!:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Πέτα του 50 ευρώ να δεις πως θα αντιδράσει.


Και κερατου και δαρμενη;
Το αντίθετο πρέπει να γίνει. Να της δώσει 50 ευρώ για πριβέ χορό. Και θα του χαρίσει μια νύχτα με πριβέ στριπτιζ όλο δικό του και τα 50 Ευρώ θα μείνουν στο σπίτι για τα έξοδα του σούπερ μάρκετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ναι είχε το σίγουρο σεξ...και το κέρδος ταυτόχρονα.
Τώρα μου είπε δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσει στα παλιά γιατί έχει μεγαλώσει και για αυτή τη 'δουλειά' θέλουν νέους και γυμνασμένους. Οπότε ήρθε και η ώρα να κάνει οικογένεια...
Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;
Ολίγον κυνική αυτή η ομολογία. Δηλαδή μόνο η ηλικία και η σωματική ικμάδα είναι που τον εμποδίζουν και αποφάσισε να κάνει οικογένεια; (Η παρουσία σου στη ζωή του, δεν συγκαταλέγεται; )
Α ξέχασα να πω ότι η μόνη παρασπονδία που έκανε όσο είμαστε μαζί είναι ότι πήγε μια φορά μόνο σε στριπτητζάδικο...και πλήρωσε για prive χορό
Αυτό που με ανησυχεί είναι οτι ο συνδυασμός του σεξ με το χρήμα, δείχνει να εξακολουθεί κατά κάποιο τρόπο να τον ελκύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top