Τι θα κάνατε αν το αγόρι σας, σας έλεγε ότι έχει πάει με τραβεστί;

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο που λεω ειναι οτι αν θεωρουμε εξ αρχης "ανωμαλους" η "αρρωστους" αυτους τους ανθρωπους γινομαστε μερος του προβληματος τους ειδικα δεδομενου οτι η υπαρξη του δεν σε επιρεαζει ΚΑΘΟΛΟΥ.
Δεν καταλαβαίνω, απλά λέω πως χρειάζονται θεραπεία όπως όλοι οι άλλοι. Δεν έχω πρόθεση να τους ταμπελιάσω ως κάτι εξωγήινο.

Και ο ΜΟΝΟΣ λογος που αρχισα να λεω για τις αυτοκτονιες στους τρανς ειναι γιατι ισχυριστικες (ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ) οτι εχουν μεγαλυτερα ποσοστα αυτοκτονιων απο το αουσβιτς και προσπαθησες με αυτο να επιβεβαιωσεις την αποψη οτι γεννιουνται με καποια εγγενη ψυχοπαθολογια (περαν του προφανους).

ΑΠ' όσο κοίταξα τώρα μια μελέτη του 2014 βρήκε πως το 41% των τρανς ατόμων είχε επιχειρήσει να αυτοκτονήσει. https://williamsinstitute.law.ucla.edu/wp-content/uploads/AFSP-Williams-Suicide-Report-Final.pdf

Πιθανό να ήταν περισσότερο από το αουσβιτς, πιθανό να μην ήταν. Το ζήτημα είναι πως μου ακούγεται προκατειλλημμένο όσο δεν πάει να πεις πως "η κοινωνία φταίει", και πρόκειται για κλασικό πιπίλισμα καραμέλας.
Οπως ειπα πιο πανω η διαταραχη αισθησης φυλου ειναι εξ ορισμου παθολογικη. Και σε μια τελεια πληρως δεκτικη κοινωνια να ζουσαν παλι θα υπεφεραν. Δεν λεει κανενας το αναποδο.

κιουλ, όταν το κανένας είναι κάθε μεγάλος μηντιακός κολοσσός από το NYT μέχρι το Playboy.
Ποιος προωθει την τρανς κουλτουρα στα παιδια? Βασικα ποια ειναι η τρανς κουλτουρα? Κανενας στο λογικα του δεν προωθει παιδια για αλλαγη φυλου στα 5, κανενας γιατρος δεν θα εκανε τετοια επεμβαση και κανενας νομοθετης δεν θα νομοθετουσε οτιδηποτε σχετικο.
Όπως είπα πριν, όλοι οι μεγάλοι μηντιακοί κολοσοί και οι πιο ιδεολογικές χώρες. Π.χ. ο Ομπάμα ήθελε να κάνει gender neutral τουαλέτες, πιστεύω αν έβγαινε η Χίλλαρυ ήδη θα μιλούσαμε για εγχειρήσεις σε παιδιά. Αντίστοιχα στον Καναδά και σε σκανδιναβικές χώρες, όπου ό,τι γίνεται εκεί θεωρείται παράδειγμα για τους υπόλοιπους κι ας πρόκειται για αγνές ηλιθιότητες(π.χ. κοινωνικό κράτος).

Στα σχολεία ήδη διδάσκουν σε πολλές χώρες πως δεν υπάρχουν 2 φύλα, ενώ πολλοί γονείς πιέζουν τα παιδιά τους να γίνουν τρανς. Και στην Ελλάδα, ο Σύριζα έχει βάλει 2-3 ανθρωποειδή να προωθούν τη συγκεκριμένη αντζέντα.


Οπως ειπα πιο πανω η διαταραχη αισθησης φυλου ειναι εξ ορισμου παθολογικη.
Μαν αυτό πες το στους ψευτοεπιστήμονες/λαοπλάνους κοινωνιολόγους που θα σου πούνε πως δεν ισχύε ικαθώς τα 2 φύλα δεν υπάρχουν, οι διαφορές είναι μόνο σωματικές.
Μια μικρη αλλαγη για εσενα (και μεγαλη για τους γονεις και τους φιλους τους) κανει τις ζωες τους (και τις δικες μας) πιο ανετες.
Όχι αν δε μάθω ποιες είανι αυτές οι αλλαγές και τι second order effects μπορεί να έχουν.

Αυτο που εννοω ειναι το εξις, οι αποψεις σου ειναι διαμορφωμενες πανω στην δικη σου εμπειρικη εποπτια της πραγματικοτητας η οποια ειναι ΓΕΜΑΤΗ προκαταληψεις (οχι μονο εσυ, ολοι μας), αλλα προφανως εσυ αρνεισαι να δεχθεις οτιδηποτε αλλο περα απο την εμπειρια σου.

Καταρχάς η επιστήμη είναι σχήμα ιδιαίτερα περιορισμένο. Δεν έχω "απόψεις" πάνω σε επιστημονικά ζητήματα γτ δεν είαμι επιστήμονας. Η θεωρία σου πως η πλειοψηφεία των προβλημάτων των τρανς ατόμων προκύπτει από εξωγενείς/κοινωνικούς παράγοντες είναι ιδιαίτερα αβάσιμη και δεν υπάρχει κανένας λόγος να υποστηρίζεται, όταν υπάρχει ασιγουριά, καλό είνα να μη διαλέγουμε πλευρές.

H φυσικη δεν σε ενδιαφερει, τα soft sciences ειναι λαθος ε δεν εμεινε και τιποτα.
Η εκλαικευμένη επιστήμη δεν προσφέρει και πολλά έτσι κ αλλιώς. Προτιμώ να μελετώ άλλα πράγματα, όπως η Ιστορία που σε φέρνουν πιο κοντά στην ανθρώπινη πραγματικότητα απ' ότι η αστρολογία, λες και με νοιάζει τι γίνεται στον 'Αρη ή η κοινωνική ψυχολογία που ό,τι βγάζει ακυρώνεται.

 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ωχ έλεος, που παρεξηγήθηκες από αυτό, λες και σε είπα κάτι, άθεη ισχυρίστηκα ότι είσαι, όχι σκουπίδι. Το "μην σκεφτείτε να παίξετε τους μάγκες και να πείτε ότι έξω μιλάτε με το ίδιο ύφος και με την ίδια ευκολία που μιλάτε μέσα σε φόρουμ αγνώστων" σε πείραξε? Θα μας τρελάνεις... Αρχίζω και καταλαβαίνω τώρα, πώς ταίριαξες με τα σκεπτικά αυτά των lgbt. Με το παραμικρό φαίνεται να επηρεάζεσαι. Life is hard, huh?

Και όσον αφορά τον epote, πήγαινε στο thread "Πιστεύετε στον Θεό" και δες την άποψη΄του (όπως και σε πολλά άλλα threads)
. Έχω μπόλικο υλικό για να ξέρω ότι δεν πάει τις θρησκείες και τους Θεούς. Ούτε κακό είναι ούτε μυστικό λοολ
Νομίζω και τη δικιά σου πρέπει να θυμάμαι από κάποιο παλαιότερο thread, αλλά δεν παίζει και ρόλο και λάθος να έκανα.

Όσον αφορά τα ουσιώδη και όχι τα άλλα ανούσια περί τσουβαλιάσματος, μάλλον δεν διάβασες τίποτα από ότι είπα. Ή δεν είναι σε θέση να δεις τη μεγαλύτερη εικόνα. Δεν μπορώ να το πω με τρόπο, που να μην θεωρηθεί υποτιμητικό, αλλά η αλήθεια είναι αυτή, σόρρυ. Αν δεν μπορείς να δεις (ή έστω να προσπαθήσεις να δεις) τι κινδύνους κρύβει η λογοκρισία σε βαθμό τέτοιο που αν αποκαλέσεις κάποια που αυτοπροσδιορίζεται ως "it", ως "she", τότε αυτομάτως παρανομείς και θεωρείται ότι βγάζεις σεξιστικές και ρατσιστικές συμπεριφορές , τότε πώς να μιλήσω για ανεπτυγμένη σκέψη, έστω στον τομέα αυτό? Εξάλλου, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, αν και δεν ξέρω κατά πόσο το ασπάζεσαι το τελευταίο χε
Το "μην σκεφτείτε να παίξετε τους μάγκες και να πείτε ότι έξω μιλάτε με το ίδιο ύφος και με την ίδια ευκολία που μιλάτε μέσα σε φόρουμ αγνώστων" σε πείραξε?

Έχω την εντύπωση ότι αναφέρεσαι σε εμένα και στον epote λές και είμαστε τα ίδια άτομα ξέρω γω μάλλον επειδή συμφωνούμε τουλάχιστον στο συγκεκριμένο θέμα. Αυτό για κάποιο λόγο σημαίνει ότι και οι δύο είμαστε άθεοι ή κάτι τέτοιο?
Προσωπικά δε θεωρώ ότι έχω μιλήσει άσχημα σε κάποιον εδώ μέσα και αν έχω μιλήσει λογικά δε θα συμφωνούσα καθόλου με τα λεγόμενα του. Το αν μιλάω έτσι έξω καλύτερα να το πουν τα άτομα που με γνωρίζουν.
Όσο για τις απόψεις του περί θρησκείας τις γνωρίζω, σ'ευχαριστώ για την παραπομπή αλλά η θρησκεία , πέραν του ότι δεν αποδέχεται τους LGBTQI+ που αλλού κολλάει εδώ μέσα?

Αρχίζω και καταλαβαίνω τώρα, πώς ταίριαξες με τα σκεπτικά αυτά των lgbt. Με το παραμικρό φαίνεται να επηρεάζεσαι. Life is hard, huh?
Ναι μιας και όλοι οι LGBTQI+ και οι όλοι straight είναι ίδιοι για κάποιον λόγο.
Τώρα στην ουσία του θέματος: αν κάποιος θέλει να αποκαλείται it ενώ όπως λες είναι she τότε εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα. Δεν είναι λογοκρισία να του αναφερθείς ως she από τή στιγμή όμως που το ίδιο το άτομο στο ξεκαθαρίσει ότι ξέρεις κάτι είμαι it τότε ναι θεωρώ ότι είσαι υποχρεωμένος να του απευθύνεσαι σε αυτό το πρόσωπο . Στο streetwork όταν δεν είμαστε σίγουροι για την ταυτότητα φύλου κάποιου άλλου απλά κάνουμε την ερώτηση πώς θέλεις να σε αποκαλούμε, τόσο απλά. Ωστόσο στην καθημερινή ζωή δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο αυτό θα ήταν χρήσιμο.
Και για να κλείσω το θέμα, η ένσταση μου δεν είναι να σ'ενοχλεί αν κάποιος έχει πάει με τραβεστί, είναι να τον λές ανώμαλο. Είναι όλη αυτή η βία λεκτική καί σωματική που συμβαίνει στα trans άτομα και γενικά πώς κάποιοι χαρακτηρίζουν με τόση ευκολία κάτι ανώμαλο
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με κανέναν και με τίποτα. Η ζωή μας είναι μόνο μία και εξαιρετικά μικρή για να μην την ζήσει ο καθένας όπως επιλέξει! Αν κάποιος "ενοχλείται" και "αγανακτεί", μπορεί πολύ εύκολα, απλά να μην ασχολείται και όχι να προσπαθεί με τους γνωστούς σε όλους μας τρόπους να τους εξευτελίζει και να επιδιώκει να τους πετάξει από την κοινωνία όπως την τρίχα από το ζυμάρι! Δεν μπορούμε και δεν πρέπει να θέλουμε να τους κάνουμε όλους όπως είμαστε εμείς!΄Ολοι μπορούν να βρουν τη θέση τους στον κόσμο και πρέπει να τους επιτρέπουμε να το κάνουν!
΄Ομως η παραπάνω φωτογραφία ειλικρινά μου προκαλεί ΣΟΚ!!! Η μητρότητα, η σχέση μάνας-παιδιού είναι αξίες που δεν αλλάζουν! Επειδή εκ φύσεως δεν γίνεται να αλλάξουν! Η θέα ενός άντρα με στήθος που θηλάζει ένα μωρό, μου γυρίζει "το μέσα μου" τούμπα, μου προκαλεί ανερμήνευτα συναισθήματα, μου μπλοκάρει τη σκέψη και μου δίνει μια γροθιά στο πρόσωπο!
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με κανέναν και με τίποτα. Η ζωή μας είναι μόνο μία και εξαιρετικά μικρή για να μην την ζήσει ο καθένας όπως επιλέξει! Αν κάποιος "ενοχλείται" και "αγανακτεί", μπορεί πολύ εύκολα, απλά να μην ασχολείται και όχι να προσπαθεί με τους γνωστούς σε όλους μας τρόπους να τους εξευτελίζει και να επιδιώκει να τους πετάξει από την κοινωνία όπως την τρίχα από το ζυμάρι! Δεν μπορούμε και δεν πρέπει να θέλουμε να τους κάνουμε όλους όπως είμαστε εμείς!΄Ολοι μπορούν να βρουν τη θέση τους στον κόσμο και πρέπει να τους επιτρέπουμε να το κάνουν!
΄Ομως η παραπάνω φωτογραφία ειλικρινά μου προκαλεί ΣΟΚ!!! Η μητρότητα, η σχέση μάνας-παιδιού είναι αξίες που δεν αλλάζουν! Επειδή εκ φύσεως δεν γίνεται να αλλάξουν! Η θέα ενός άντρα με στήθος που θηλάζει ένα μωρό, μου γυρίζει "το μέσα μου" τούμπα, μου προκαλεί ανερμήνευτα συναισθήματα, μου μπλοκάρει τη σκέψη και μου δίνει μια γροθιά στο πρόσωπο!


Υποθέτω τώρα κατάλαβες γιατί όσοι θέλουν να κάνουν προπαγάνδα κατά των εκτρώσεων βάζουν γιγάντια banners με puppy eyed μωράκια
shit works
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με κανέναν και με τίποτα. Η ζωή μας είναι μόνο μία και εξαιρετικά μικρή για να μην την ζήσει ο καθένας όπως επιλέξει! Αν κάποιος "ενοχλείται" και "αγανακτεί", μπορεί πολύ εύκολα, απλά να μην ασχολείται και όχι να προσπαθεί με τους γνωστούς σε όλους μας τρόπους να τους εξευτελίζει και να επιδιώκει να τους πετάξει από την κοινωνία όπως την τρίχα από το ζυμάρι! Δεν μπορούμε και δεν πρέπει να θέλουμε να τους κάνουμε όλους όπως είμαστε εμείς!΄Ολοι μπορούν να βρουν τη θέση τους στον κόσμο και πρέπει να τους επιτρέπουμε να το κάνουν!
΄Ομως η παραπάνω φωτογραφία ειλικρινά μου προκαλεί ΣΟΚ!!! Η μητρότητα, η σχέση μάνας-παιδιού είναι αξίες που δεν αλλάζουν! Επειδή εκ φύσεως δεν γίνεται να αλλάξουν! Η θέα ενός άντρα με στήθος που θηλάζει ένα μωρό, μου γυρίζει "το μέσα μου" τούμπα, μου προκαλεί ανερμήνευτα συναισθήματα, μου μπλοκάρει τη σκέψη και μου δίνει μια γροθιά στο πρόσωπο!


Κλ δεν είδες πως είπα πως υπάρχουν γονείς που πιέζουν τα παιδιά τους να αλλάξουνε φύλο; Αυτό σε πειράζει; :hehe:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υποθέτω τώρα κατάλαβες γιατί όσοι θέλουν να κάνουν προπαγάνδα κατά των εκτρώσεων βάζουν γιγάντια banners με puppy eyed μωράκια
shit works

Και όμως είμαι συνειδητά υπέρ των εκτρώσεων όταν οι εγκυμοσύνες προκύπτουν από "στιγμιαία λάθη" και δεν πληρούνται ούτε οι βασικές προϋποθέσεις για να έρθει ένα παιδί στον κόσμο, παρόλη την αντίθετη προπαγάνδα και τα γιγάντια banners!!! Αυτή η φωτο είναι το κάτι άλλο! Δεν μπορώ να το εξηγήσω, είναι σαν να άρχισε ξαφνικά ο ήλιος να ανατέλλει από τη Δύση και να δύει στην Ανατολή!


Κλ δεν είδες πως είπα πως υπάρχουν γονείς που πιέζουν τα παιδιά τους να αλλάξουνε φύλο; Αυτό σε πειράζει; :hehe:

Χίλια συγγνώμη αγαπητέ αλλά δεν διάβασα όλα τα μηνύματα!΄Εριξα μια-δυο ματιές αλλά λόγω της μεγάλης έντασης που επικρατούσε στη συζήτηση δεν θέλησα να συνεχίσω.΄Οπως λένε όμως "μια εικόνα, χίλιες λέξεις"! Με πέθανε!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εριξα μια-δυο ματιές αλλά λόγω της μεγάλης έντασης που επικρατούσε στη συζήτηση δεν θέλησα να συνεχίσω.

:hehe:

Λένω, πρέπει να έρθεις να ζήσεις σπίτι μου μια μέρα, για να δεις τι σημαίνει ένταση.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι εγώ αυτήν την απορία είχα πάντα. Έτσι τα βρήκα όταν ήρθα, δεν ξέρω.


Και συ όμως δεν κάθεσαι ήσυχα να ηρεμήσεις λίγο!΄Οπου βρίσκεις ένταση, μέσα είσαι!΄Ασε που παραδέχεσαι ότι σου αρέσει το triggering το οποίο σίγουρα ανεβάζει τους τόνους!΄Ολα χρειάζονται και όλα προκύπτουν στην καθημερινότητα. Και θα νευριάσεις, και θα τσακωθείς και θα αγχωθείς και θα φωνάξεις αλλά θα γελάσεις, θα αστειευτείς, θα χαρείς και θα χαλαρώσεις κιόλας! Και για να αντιμετωπίσεις μια κατάσταση πρέπει να βρίσκεσαι και στην ανάλογη διάθεση. Δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες! Το ξέρεις ότι είμαστε εκτός θέματος,ε;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και συ όμως δεν κάθεσαι ήσυχα να ηρεμήσεις λίγο!΄Οπου βρίσκεις ένταση, μέσα είσαι!΄Ασε που παραδέχεσαι ότι σου αρέσει το triggering το οποίο σίγουρα ανεβάζει τους τόνους!΄Ολα χρειάζονται και όλα προκύπτουν στην καθημερινότητα. Και θα νευριάσεις, και θα τσακωθείς και θα αγχωθείς και θα φωνάξεις αλλά θα γελάσεις, θα αστειευτείς, θα χαρείς και θα χαλαρώσεις κιόλας! Και για να αντιμετωπίσεις μια κατάσταση πρέπει να βρίσκεσαι και στην ανάλογη διάθεση. Δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες! Το ξέρεις ότι είμαστε εκτός θέματος,ε;


Οι εντάσεις στο φορουμ είναι καλές.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Δεν μου έχει τύχει ποτέ,αλλά σίγουρα δεν θα με ενθουσίαζε.
Δεν έχω θέμα με ομοφυλόφυλους,ίσα ίσα,το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ,αλλα τραβεστί είναι άλλο πράγμα.
Εκτός του ότι σίγουρα θα μου έμπαινε ιδέα ότι είναι κρυφοομοφυλόφιλος,η αλήθεια είναι ότι πλέον θα φοβόμουν για ασθένειες.Την αλήθεια μου την λεω.:scare2:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
... θα φοβόμουν για ασθένειες.


Ειδικά το θέμα του φόβου υποβόσκει σε όλες τις σεξουαλικές σχέσεις όσο και να λαμβάνεις τα μέτρα σου! Εδώ 3 στις 4 γυναίκες έχουν κονδυλώματα! Δεν μπορώ να φανταστώ ότι ένα τόσο μεγάλο ποσοστό είναι ανεύθυνο και δεν μπορεί να προστατεύσει τον εαυτό του! Και όμως η αύξηση των αφροδίσιων νοσημάτων είναι ραγδαία, μέχρι και η σύφιλη και η βλεννόρροια που υποτίθεται ότι είχαν τεθεί υπό έλεγχο, έχουν ξανακάνει δυναμικά την εμφάνισή σους!
(Ωραία ξεκινήσαμε την εβδομάδα!)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εδώ 3 στις 4 γυναίκες έχουν κονδυλώματα!

ΠΟΣΕΣ;;!!;

Ρε είναι πάρα πολύ μεγάλος ο αριθμός, ειδικά αν σκεφτείς όλες τις γυναίκες που ξέρεις, τότε σίγουρα κάποιες απ αυτές πρέπει να χουν. Ξέρουμε πόσο καιρό μπορεί να μείνουν ανεκδήλωτα;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΠΟΣΕΣ;;!!;

Ρε είναι πάρα πολύ μεγάλος ο αριθμός, ειδικά αν σκεφτείς όλες τις γυναίκες που ξέρεις, τότε σίγουρα κάποιες απ αυτές πρέπει να χουν. Ξέρουμε πόσο καιρό μπορεί να μείνουν ανεκδήλωτα;


https://www.inkefalonia.gr/fresh/19844-3-stis-4-gynaikes-exoun-kondylomata-pos-tha-prostatefteite
https://www.kathimerini.gr/766742/a...y-lynoyme-oles-tis-apories-gia-ta-kondylwmata
https://www.onmed.gr/ygeia/story/322200/pos-tha-katalavete-an-exete-kondylomata
https://www.iatropedia.gr/ygeia/kon...kes-methodi-antimetopisis-ke-prolipsis/42541/
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
3 στις 4 γυναίκες φέρουν τον ιό HPV είναι το σωστό. Παρόμοια είναι και τα στατιστικά για τους άντρες.
Ο HPV έχει πάνω από 300 ορότυπους και δε προκαλούν όλοι κονδυλώματα, περίπου 4-6 ορότυποι είναι οι επικίνδυνοι και αυτούς στοχεύουν τα εμβόλια.
Το πρόβλημα με τον HPV είναι πως ακόμα και τα προφυλακτικά δεν παρέχουν πλήρης προστασία. Σε γενικές γραμμές όμως αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά από τον οργανισμό, όταν το ανοσοποιητικό είναι νορμάλ κάτι που εξαρτάται ως ενα βαθμό από διατροφή, άσκηση, κάπνισμα, άγχος κτλ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,820 μηνύματα.
Ναι βρε παιδιά, για τον HPV μιλάμε. Αυτόν τον έχει κόσμος και κοσμάκης και κάνει θηλώματα σποραδικά στο δέρμα, όχι απαραίτητα κονδυλώματα μεγάλα και στο πρωκτό κτλ. :)

Το σπαστικό είναι να βλέπεις διαφημίσεις στο facebook από δερματολόγους για την αντιμετώπιση των θηλωμάτων και των κονδυλωμάτων και βλέπεις από κάτω σχόλια "ξημερώματα μοιράζεις κονδυλώματα χαχαχα" και mentions για να γελάσουν και χαχαχα reactions. Μιλάμε για ενήλικες με ψυχολογική ανάπτυξη που έχει μείνει στο γυμνάσιο. :/:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Δεν μου έχει τύχει ποτέ,αλλά σίγουρα δεν θα με ενθουσίαζε.
Δεν έχω θέμα με ομοφυλόφυλους,ίσα ίσα,το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ,αλλα τραβεστί είναι άλλο πράγμα.
Εκτός του ότι σίγουρα θα μου έμπαινε ιδέα ότι είναι κρυφοομοφυλόφιλος,η αλήθεια είναι ότι πλέον θα φοβόμουν για ασθένειες.Την αλήθεια μου την λεω.:scare2:


Ας αγνοήσω προς το παρόν τους προφανείς "ελέφαντες" στην παράθεση και να ρωτήσω το εξής:

Δηλαδή εσύ pegging/prostate milking δεν θα τόλμαγες να του κάνεις ποτέ του αγοριού σου; Να βάλεις ένα στραπόν ρε παιδί μου και να τον "ανοίξεις" από μόνη σου τον άνθρωπο.

Πως το εξετάζεις κάτι τέτοιο στο μυαλό σου; Ομοφυλοφιλικό; Ωραίο και παιχνιδιάρικο; Πως;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top