Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,190 μέλη και 2,485,012 μηνύματα σε 79,290 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 440 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιες είναι οι "κόκκινες γραμμές" σας για κάποιον που βλέπετε ερωτικά;

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,234 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 16:39, 04-09-18:

Η έπαρση, ο εγωισμός, η έλλειψη τρόπων και το να μην φιλάει ωραία. Νομίζω ότι αυτά είναι από τα πρώτα που με ξενερώνουν.

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
Υποθέτω θα εννοείς, κυρίως, τον φυλετικό ρατσισμό. Γιατί αν πάμε στον λεγόμενο "κοινωνικό" ρατσισμό, τότε- κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα- λίγο-πολύ όλοι είμαστε "ρατσιστές". Π.χ. προσωπικά δεν θα έκανα φίλο (ούτε καν για παρέα) ένα άτομο εξαρτημένο σε ναρκωτικά, αλκοόλ ή κάποια άλλη ουσία.
Νικοτίνη;
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,968 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 16:46, 04-09-18:

Το χειρότερο για εμενα είναι να είναι ρατσιστής και να αναπαράγει στερεότυπα τόσο για τους ξένους όσο και για το άλλο φύλο... Όταν υπερβαίνει κάποιος τα όρια και εκφράζει απαρχαιωμένες απόψεις για τις σχέσεις ή για τους «ρόλους» του κάθε φύλου, τότε καταλαβαίνεις με τι άτομο έχεις να κανεις... Και θέλω να έχω κάποιον δίπλα μου που θα ξέρω ότι με σέβεται και δεν θα μου έχει ήδη κολλήσει ταμπέλες μόνο και μόνο επειδή ειμαι γυναίκα... Τα στερεότυπα του τύπου ότι όλες οι γυναίκες είναι γκρινιαρες ή δεν ξέρουν τι θέλουν,και το αντίστροφο, ότι κανένας άντρας δεν πρέπει να είναι ευαίσθητος κτλ κτλ τα απεχθάνομαι. Πάνω απ’ολα είμαστε όλοι άνθρωποι, ο καθένας με ξεχωριστή προσωπικότητα και δεν μπορούμε να μπούμε όλοι σε ένα καλούπι.
Κατά τ’αλλα, όπως είπα, δεν θα ανεχτώ ούτε σχόλια και στερεότυπα για άλλους λαούς, ειδικά όταν ο άλλος δεν έχει ζήσει με αυτούς τους λαούς για να ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Επίσης δεν μπορώ τους πολύ θρήσκους και κολλημένους με την εκκλησία
7
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 16:46, 04-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Libertus
Η έπαρση, ο εγωισμός, η έλλειψη τρόπων και το να μην φιλάει ωραία. Νομίζω ότι αυτά είναι από τα πρώτα που με ξενερώνουν.

Νικοτίνη;

depon αναβραζον :p
1
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 17:30, 04-09-18:

Η καταπιεση,η εμμονικοτητα & ο εγωκεντρισμος με οτι επακολουθα υπαρχουν λογω αυτων.
1
Παράθεση

Ιππολύτη

Περιβόητο Μέλος

Ο Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.

O Ιππολύτη έγραψε: στις 17:51, 04-09-18:

Συμφωνώ με πολλά απ όσα είδα και προσθέτω τη θρασύτητα/αγένεια. Θεωρώ πως δείχνει πολλά για έναν άνθρωπο το να είναι ευγενικός και μετρημένος και το εκτιμώ γενικότερα στους ανθρώπους γύρω μου, όχι μόνο δηλαδή σε υποψήφιους συντρόφους ερωτικούς.
5
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,973 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 20:06, 04-09-18:

Αν ακούει Θεοδωρίδου
3
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,931 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:40, 04-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Physiognomist
Αν ακούει Θεοδωρίδου
Μόλις έχασες την ευκαιρία σου μαζί μου.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,836 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 20:56, 04-09-18:

Χωρίς σειρά προτεραιότητας:

• Θεωρώ το ψέμα υπερεκτιμημένο, όμως δεν θέλω λέει ψέματα σε εμένα και σε άλλους, ειδικά χωρίς να υπάρχει λόγος.

• Δεν μπορώ την παρλαπιπίαση Είναι μερικοί που μιλάνε συνέχεια αλλά λένε εύστοχα και ουσιώδη πράγματα και υπάρχουν και άλλοι που μιλάνε συνέχεια και λένε χαζά. Άπαπα το αίμα στο κεφάλι μου ανεβαίνει. Εκτιμώ επίσης πολύ το να μιλάει λίγο και εύστοχα ο άλλος.

• Την τσιγκουνιά.

• Το κακό υφάκι και τη μανία να θάβει άλλους.

4
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,767 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 21:17, 04-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Libertus

Νικοτίνη;
Νόμιζα οτι δεν χρειαζόταν, αλλά ας το διευκρινίσω: "Ουσίες", εννοώ εκείνες που καθιστούν τον συνομιλητή μου μονίμως σε κατάσταση μη νηφάλια. Αν θες να το επεκτείνουμε και στο τσιγάρο, ας καπνίζει δεν βλάπτει εμένα όταν έχει φροντίσει να μην οσμίζομαι τον καπνό του, που θα πει άνθρωπος με τρόπους (ένα από τα απαραίτητα ζητούμενά σου).
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,649 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 22:09, 04-09-18:

α) Να είναι φεμινίστρια.

β) Να πηγαίνει σε κλαμπς κάθε δεύτερη μέρα.

γ) Να μιλάει σαν νταλικιέρης.

δ) Να είναι υπερόπτισσα.
1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 00:15, 05-09-18:

Πφφφ, red flags. Δυσκολο. Θα συμφωνησω γενικα με τον Τζονι.

Τωρα για την πολιτικη που λετε πολλοι, εγω δεν εχω προβλημα, εχω κανει και σχεσεις με κοπελες με τις οποιες ειχαμε διαφορετικες αντιληψεις, απλα δε φερναμε αυτο το θεμα συζητησης ή τουλαχιστον και να συζητουσαμε, υπηρχε ανοιχτο μυαλο.

Βεβαια, πολλες (και πολλοι) τεινουν με τις αποψεις τους (οχι μονο τις πολιτικες) να σπανε αρχιδια. Δηλαδη δε σεβονται το δικαιωμα σου στην αντιθετη γνωμη, αλλα σου πρηζουν το συκωτι για να σε πεισουν για τη δικια τους αποψη. Συνηθως αυτη η τακτικη απανταται σε ατομα που για καποιο ανεξηγητο λογο πιστευουν οτι οι αντιληψεις τους ειναι η απολυτη αληθεια και αισθανονται και μια γερη δοση ανωτεριλας για αυτες. Οικολογοι, vegans, ΚΚΕδες, επαγγελματιες αλληλεγγυοι κι εθνικοφρονες ειναι συχνες κατηγοριες τετοιοων ανθρωπων.

Αυτο θεωρω και το μεγαλυτερο μειονεκτημα στο χαρακτηρα ενος ανθρωπου.

Εμφανισιακα δεν παω μια τα μεγαλα τατου, και δη σε πολυ εμφανη σημεια, και κατι κουρεματα με ξυρισμενα κεφαλια. Επισης με χαλαει η απλυσια, δε θελω ντε και καλα να φτιαχνεται σα νυφη καθε φορα που θα βγουμε εξω, αλλα το να εχει λουσμενα μαλλια και να φορα καθαρα ρουχα ειναι στοιχειωδη. Elementary, my dear Watson...
2
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,767 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 00:20, 05-09-18:

Ο αγενής.
Ο "παρλαπίπας" (όπως έγραψε κι ο Πέτρος παραπάνω).
Ο τσιγκούνης.
Ο "μαμάκιας".
Ο ασυνεπής.
Ο "άλαλος".
Ο ξερόλας.
Ο ωραιοπαθής.
Αυτός που το ματάκι του "παίζει" αδιάκριτα προς ότι θηλυκό περνάει, όταν συνοδεύει γυναίκα.
Αυτός που "θάβει" τις "πρώην" του (σίγουρη πως θα'ρθει κι η σειρά μου).
3
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,931 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 00:29, 05-09-18:

Θυμήθηκα ένα τραγούδι που ταιριάζει.
2
Παράθεση

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,234 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 04:41, 05-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
Νόμιζα οτι δεν χρειαζόταν, αλλά ας το διευκρινίσω: "Ουσίες", εννοώ εκείνες που καθιστούν τον συνομιλητή μου μονίμως σε κατάσταση μη νηφάλια. Αν θες να το επεκτείνουμε και στο τσιγάρο, ας καπνίζει δεν βλάπτει εμένα όταν έχει φροντίσει να μην οσμίζομαι τον καπνό του, που θα πει άνθρωπος με τρόπους (ένα από τα απαραίτητα ζητούμενά σου).
Αυτό που ήθελα να δείξω με το σχόλιό μου είναι πως εξάρτηση είναι το ένα, εξάρτηση και το άλλο. Ωστόσο, το κάπνισμα δεν κατακρίνεται, εν αντιθέσει με τις άλλες καταχρήσεις. Υποθέτω ότι σε μεγάλο βαθμό αυτό έχει να κάνει με τα αποτελέσματα στη συμπεριφορά που μπορεί να έχει η κατά διαστήματα μη νηφάλια κατάσταση.
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια