Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,997 μέλη και 2,479,815 μηνύματα σε 78,991 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 545 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσες ώρες την ημέρα είστε στον υπολογιστή;

Πόσες ώρες την ημέρα είσαστε στον υπολογιστή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
1 ώρα +
0
0%
2 ώρες +
5
15,63%
4 ώρες +++
17
53,13%
Τον αφήνω ανοιχτό όλη μέρα αλλά δεν παίζω συνέχεια...
10
31,25%

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 16:29, 10-06-12:

Οταν μου πρωτοέβαλαν internet σπίτι, εθίστηκα υπερβολικά (12ωρο μίνιμουμ καθημερινά, ήταν καλοκαίρι και πήγαινα ακόμα σχολείο, οπότε ήμουν μαμ κακά νάνι και PC). Ούτε διακοπές δεν ευχαριστήθηκα, αφού ανησυχούσα για το κοινό μου (είχα 200,000 page views το μήνα). Μετά έκοψα κάπως, αφού μετακόμισα και δεν είχα λεφτά να πληρώνω λογαριασμούς ΚΑΙ ιντερνετ. Ωσπου ανακάλυψα τη μαγεία του ξεκλείδωτου wi-fi του γείτονα! Βέβαια και πάλι ήμουν δουλειά 1, σχολείο, δουλειά 2, ιντερνετ + φαί, (έξοδος) ύπνος για αρκετό καιρό. Αργότερα σχεδόν ξέκοψα και τώρα τελευταία φτου κι απ'την αρχή. Μας βλέπω στο μέλλον να έχουμε κοινότητες απεξάρτησης. Αλλά δε βαριέσαι, αφού το ευχαριστιόμαστε...
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 440 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε: στις 16:35, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Οταν μου πρωτοέβαλαν internet σπίτι, εθίστηκα υπερβολικά (12ωρο μίνιμουμ καθημερινά, ήταν καλοκαίρι και πήγαινα ακόμα σχολείο, οπότε ήμουν μαμ κακά νάνι και PC). Ούτε διακοπές δεν ευχαριστήθηκα, αφού ανησυχούσα για το κοινό μου (είχα 200,000 page views το μήνα). Μετά έκοψα κάπως, αφού μετακόμισα και δεν είχα λεφτά να πληρώνω λογαριασμούς ΚΑΙ ιντερνετ. Ωσπου ανακάλυψα τη μαγεία του ξεκλείδωτου wi-fi του γείτονα! Βέβαια και πάλι ήμουν δουλειά 1, σχολείο, δουλειά 2, ιντερνετ + φαί, (έξοδος) ύπνος για αρκετό καιρό. Αργότερα σχεδόν ξέκοψα και τώρα τελευταία φτου κι απ'την αρχή. Μας βλέπω στο μέλλον να έχουμε κοινότητες απεξάρτησης. Αλλά δε βαριέσαι, αφού το ευχαριστιόμαστε...
και τωρα περνεις απο τον γειτονα, ή... εβαλες δικο σου;;
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 16:52, 10-06-12:

Δυστυχώς δικό μου και αναγκαστικά τον παλιοκλέφτη τον ΟΤΕ γιατί εδώ δεν εχει κάλυψη κανείς άλλος.
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 17:21, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από KingFox
και τωρα περνεις απο τον γειτονα, ή... εβαλες δικο σου;;
Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Δυστυχώς δικό μου και αναγκαστικά τον παλιοκλέφτη τον ΟΤΕ γιατί εδώ δεν εχει κάλυψη κανείς άλλος.
με ενα backtrack μπορεις να σπασεις κανα δικτυο και να μην εχεις δικο σου.
ον τοπικ:
καθομαι στο πσ πολλες-πολλες ωρες. ας μην πω ποσες καλυτερα
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 440 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε: στις 19:24, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
καθομαι στο πσ πολλες-πολλες ωρες. ας μην πω ποσες καλυτερα
ντροπή σου!

btw

βλεπω δεν ψήφισε κανεις μια ωρα, ατακτα παιδια!! ..............................
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KingFox : 10-06-12 στις 19:40.
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 22:11, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από KingFox
ντροπή σου!

btw

βλεπω δεν ψήφισε κανεις μια ωρα, ατακτα παιδια!! ..............................
η σχολη μου δικαιολογει τις πολλες ωρες που καθομαι στο πσ
Παράθεση

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O pantelis1992 έγραψε: στις 22:21, 10-06-12:

Τι σχολή είσαι αν επιτρέπεται?
Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε: στις 10:18, 11-06-12:

8ωρο!
Παράθεση

padrino

Νεοφερμένος

H padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H padrino έγραψε: στις 20:13, 11-09-12:

Έχω μια απορία, το τελευταίο καιρό ακούω συχνά για εθισμό στον ίντερνετ.
Πόσες ώρες την ημέρα θεωρείτε ότι είναι φυσιολογικό να είναι κάποιος συνδεδεμένος ή μπροστά στον υπολογιστή και να σερφάρει;
Εσείς πόσες ώρες την ημέρα είσαστε στο ίντερνετ και τι κάνετε στο ίντερνετ, για τι το χρησιμοποιείτε;
Εγώ είμαι τουλάχιστον 3 ώρες την ημέρα και λόγω δουλειάς συχνά και περισσότερο.

Σημείωση Συντάκτη:Οι αναρτήσεις #29-32 προήθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:"Ιντερνέτ στην καθημερινότητα"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 11-09-12 στις 21:18. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 20:35, 11-09-12:

3 ώρες δεν το λες καν εθισμό τέτοιες εποχές, θεωρώ. Btw, υπάρχει θέμα 100% άμα ψάξεις λίγο, ας το βρει κάποιος mod να το συγχωνεύσει.
Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H morphine έγραψε: στις 20:45, 11-09-12:

Σιγουρα αν καποιος σπαταλαει πολλες ωρες ή αν νιωθει οτι το χρειαζεται παντου και παντα (τωρα πχ που υπαρχουν και καποια app στα κινητα) θεωρειται εθισμενος...Δε θα αναφερω συγκεκριμενα καποιον αριθμο ωρων γιατι θεωρω εθισμο ακομα και αν καθεσαι 2 ωρες (πχ ) και το αφηνεις να καλυψει καποιο σημαντικο κομματι της ζωης σου..

Εγω το χρησιμοποιω κυριως για ενημερωση, να δω καμια σειρα/ταινια και να στειλω μηνυμα σε κανεναν φιλο μου...Μπορει να κατσω 10 λεπτα μπορει και 4 ωρες..αναλογα..
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:45, 11-09-12:

Δεν μπορεις να το πας ετσι γενικα το θεμα..!
Αλλο για μενα να ειμαι 3 ωρες την ημερα στο internet που δεν σχετιζετε με δουλεια αλλα με διασκεδαση και αλλο για καποιων που κανει μια ερευνα λογο δουλεια και μπορει να ειναι και 8 ωρες την ημερα στον internet...
Και επισης, αλλο το να εισαι στο fb, αλλο να σερφαρεις σε fora και αλλο να κανεις κατι αλλο....
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,679 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 22:07, 11-09-12:

Εγώ κάθομαι πάρα πολλές ώρες, αλλά όταν δεν έχω πρόσβαση δε μου λείπει κιόλας. Μάλλον κάθομαι γιατί δεν έχω τι άλλο να κάνω.
Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε: στις 00:50, 12-09-12:

Πανω απο 12 ωρες, ενεκα εργασιας....ειναι τουλαχιστον οι 8 ωρες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόσες ώρες διαβάζετε; - Από eLina17
      Το θέμα έχει λάβει 119 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-12-17 στις 19:58.
    • Πόσες ώρες διαβάζετε; - Από thanoulis14
      Το θέμα έχει λάβει 199 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-15 στις 09:56.
    • Πόσες ώρες δουλεύετε την ημέρα; - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 67 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-14 στις 14:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα