Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,959 μέλη και 2,477,998 μηνύματα σε 78,920 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 480 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έλληνες hackers χτύπησαν site της FYROM

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε: στις 16:06, 01-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Ε ναι. Πλέον για μένα υπάρχει Ζυρίχη, Βερολίνο, Φρανκφούρτη ...
Σαν πολύ μεγάλη ιδέα έχεις για εσένα.
Μου θυμίζεις κάποιον άλλο, Γιωργάκης λέγεται και δηλώνει οτι είναι πολίτης του κόσμου!

Αυτός όμως έχει καβαντζάρει το ελικόπτερο και τον περιμένει με αναμμένες μηχανές.

Εσύ τί λόγους έχεις να απαντάς το λιγότερο σαν ανθέλληνας;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Σε αυτή την περίπτωση και αφού δεν σ'εκφράζει ο τόπος που γεννήθηκες, ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!
ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ!
Μοναχά Λεωνίδες έχει ανάγκη αυτός ο τόπος σήμερα.
Και όχι προδότες και μειοδότες.
Αλλά εσύ μπορεί, ίσως να προπαγανδίζεις απλά και μόνο.
Like parafernalia!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μάξιμος : 01-11-11 στις 16:18.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 16:10, 01-11-11:

Μοναχά Λεωνίδες έχει ανάγκη αυτός ο τόπος σήμερα

Νταξ οκ,
αφήστε όμως και κάναν βαγγέλη.
θα είναι πρόβλημα να φωνάζεις "λεωνίδα!" και να γυρνάνε 15 άτομα.
5
Παράθεση

Mittenwald

Διάσημο Μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O Mittenwald Merlinus Sum Qui Me Tangit Turbat Mundum έγραψε: στις 21:32, 01-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Δεν έχει βρεθεί ούτε μισή πέτρα κυφού σχολειού και στηριζόμαστε σε μια επιστολή ενός Κανέλλου που διατυπώθηκε το 1822, μετά δηλαδή την επανάσταση. Δεν αποκλείεται σε κάποια επαναστατημένα χωριά οι Τούρκοι να είχαν απαγορεύσει για κάποιο διάστημα τις συγκεντρώσεις στα σχολεία.

http://www.ardin.gr/node/996
Δεν έχει βρεθει ούτε μια πέτρα διότι δεν έχτιζαν κρυφά σχολειά.
Και δεν είναι "ένας Κανέλλος".
Προσωπικά, ας μου επιτραπεί να θεωρώ πιο αξιόπιστο "έναν Κανέλλο" από "έναν Παραφερνάλια".
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 21:59, 01-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mittenwald
Δεν έχει βρεθει ούτε μια πέτρα διότι δεν έχτιζαν κρυφά σχολειά.
Και δεν είναι "ένας Κανέλλος".
Προσωπικά, ας μου επιτραπεί να θεωρώ πιο αξιόπιστο "έναν Κανέλλο" από "έναν Παραφερνάλια".

Προσωπικά, ας μου επιτραπεί να θεωρώ την σύγχρονη ιστοριογραφία πιο αξιόπιστη από τις ιδεολογικές παλινωδίες καθενός που τα γράφει σε φόρουμ μιας και σε ένα οποιοδήποτε χώρο ακαδημαϊκής εκπαίδευσης θα τον θεωρούσαν γελοίο αν έλεγε αυτά που γράφει...

Μου θυμίζεις κάποιον άλλο, Γιωργάκης λέγεται και δηλώνει οτι είναι πολίτης του κόσμου!

Αυτός όμως έχει καβαντζάρει το ελικόπτερο και τον περιμένει με αναμμένες μηχανές.

Εσύ τί λόγους έχεις να απαντάς το λιγότερο σαν ανθέλληνας;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Σε αυτή την περίπτωση και αφού δεν σ'εκφράζει ο τόπος που γεννήθηκες, ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!
ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ!
Μοναχά Λεωνίδες έχει ανάγκη αυτός ο τόπος σήμερα.
Και όχι προδότες και μειοδότες.
Αλλά εσύ μπορεί, ίσως να προπαγανδίζεις απλά και μόνο.
Like parafernalia!
Καμιά πατρίδα για τους μελλοθάνατους. Το να αποκαλείς ανθέλληνα κάποιον που δεν συμμερίζεται τις απόψεις σου σε κάνει να φαίνεσαι μικρούλης. Πράγμα περίεργο για ένα άνθρωπο που γράφει σαν αυθεντία με γιουνιβέρσαλ τρουθς
2
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε: στις 23:34, 01-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Προσωπικά, ας μου επιτραπεί να θεωρώ την σύγχρονη ιστοριογραφία πιο αξιόπιστη από τις ιδεολογικές παλινωδίες καθενός που τα γράφει σε φόρουμ μιας και σε ένα οποιοδήποτε χώρο ακαδημαϊκής εκπαίδευσης θα τον θεωρούσαν γελοίο αν έλεγε αυτά που γράφει...

Καμιά πατρίδα για τους μελλοθάνατους. Το να αποκαλείς ανθέλληνα κάποιον που δεν συμμερίζεται τις απόψεις σου σε κάνει να φαίνεσαι μικρούλης. Πράγμα περίεργο για ένα άνθρωπο που γράφει σαν αυθεντία με
Καμιά πατρίδα για τους μελλοθάνατους. Το να αποκαλείς ανθέλληνα κάποιον που δεν συμμερίζεται τις απόψεις σου σε κάνει να φαίνεσαι μικρούλης. Πράγμα περίεργο για ένα άνθρωπο που γράφει σαν αυθεντία με γιουνιβέρσαλ τρουθς
Μήπως θα πρέπει να σου δείξω τις σφραγίδες εισόδου στις Βαλκανικές χώρες;
Η μήπως είμαι υποχρεωμένος να σου αποδείξω ότι ομιλώ τις Βαλκανικές γλώσσες;
Ε, και αυτό το γιουνιβέρσαλ τρουθς. Ναι και αυτό το κατάλαβα.
Μήπως θα πρέπει να μαγνητοφωνώ τις συνομιλίες μου;
Η μήπως θα πρέπει να σε ορίσουμε κριτή μας εδώ μέσα;
Σε αυτή την περίπτωση οφείλεις να καταθέσεις το βιογραφικό σου.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΚΟΠΤΕΣΑΙ, Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ.

ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ.
Είναι τόσο αντικειμενική, όσο και εσύ…

Υ.Γ. είμαι σίγουρος οτι η ψήφος σου στο δημοψήφισμα θα είναι,
ΝΑΙ!
1
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 14:22, 02-11-11:

Mr Μαξιμε,καθε αλλο η καθημερινη ενασχοληση μου με την πολιτικη και την φιλοσοφια(εδω και χρονια) δινει τρομερες βασεις και ιδεες για την εκθεση και αναπτυσει τον πολυδιαστατο τροπο σκεψης ,αρα μονο καλο κανει!Οσο για την ισοπεδωση,μεν ειναι χαρακτηριστικο της νεολαιας αλλα ειναι και χαρακτηριστικο των μηδενιστων...της φιλοσοφικης τασης μηδενισμου,οπου την ασπαζομαι με --επιφυλαξεις-- σε μερικα θεματα που αφορουν κοινωνικοπολιτικους θεσμους-εννοιες.Το θεμα μας εδω ηταν αλλο,αλλα εσεις αποφασισατε να μην απαντησετε στον σχολιασμο μου αλλα να τον αγνοησετε,με κριτηριο την ισοπεδωτικη ''πολιτικη'' που περιτριγυριζει την μαζα των νεολαιων
Παράθεση

Mittenwald

Διάσημο Μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O Mittenwald Merlinus Sum Qui Me Tangit Turbat Mundum έγραψε: στις 14:37, 02-11-11:

Κατάλαβα.
Σύγχρονη ιστοριογραφία είναι ο Ιός και το Άρδην και δεν είναι ο Καργάκος που είναι ιστορικός.

Τα υπόλοιπα που λέτε είναι απλά για "προσπέραση".
Ούτε καν άξια αναφοράς.
1
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε: στις 15:21, 02-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Mr Μαξιμε,καθε αλλο η καθημερινη ενασχοληση μου με την πολιτικη και την φιλοσοφια(εδω και χρονια) δινει τρομερες βασεις και ιδεες για την εκθεση και αναπτυσει τον πολυδιαστατο τροπο σκεψης ,αρα μονο καλο κανει!Οσο για την ισοπεδωση,μεν ειναι χαρακτηριστικο της νεολαιας αλλα ειναι και χαρακτηριστικο των μηδενιστων...της φιλοσοφικης τασης μηδενισμου,οπου την ασπαζομαι με --επιφυλαξεις-- σε μερικα θεματα που αφορουν κοινωνικοπολιτικους θεσμους-εννοιες.Το θεμα μας εδω ηταν αλλο,αλλα εσεις αποφασισατε να μην απαντησετε στον σχολιασμο μου αλλα να τον αγνοησετε,με κριτηριο την ισοπεδωτικη ''πολιτικη'' που περιτριγυριζει την μαζα των νεολαιων [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/admin/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.gif[/IMG]
Dr 17. Ναι! Κατά δική σου δήλωση είσαι 17 ετών μαθητής.
Θα τολμήσω εδώ να σε κρίνω. Αρχικά σε βαθμολογώ σαν έναν άριστο στα μαθήματα. Δηλαδή 19 και πάνω.

Όμως θα σου πω ότι φρονιμότερο είναι αρχικά να αποκτάς άποψη προκειμένου να αγκίζεις τέτοια θέματα και μετά να διαβάζεις τα γραφόμενα σου.

Υ.Γ. 17*3=51,… αυτή είναι η διαφορά που έχουμε παιδί μου. Οσον αφορά τους (με επιφύλαξη) ασπασμούς σου, ενώ τους καταλαβαίνω απόλυτα, αδυνατώ συνειρμικά να τους εξηγήσω.

Δόκτορα, μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη. Συγνώμη για το διδακτορικό σου εννοώ, το οποίο εύχομαι κάποια στιγμή της ζωής σου να αξιωθείς την απόκτηση του.

Ως τότε όμως σαν παιδί που είσαι, εμείς με τα άσπρα μαλλιά, απολαμβάνουμε τον δυναμισμό της γραφής σου.
1
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 15:52, 02-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος
Dr 17. Ναι! Κατά δική σου δήλωση είσαι 17 ετών μαθητής.
Θα τολμήσω εδώ να σε κρίνω. Αρχικά σε βαθμολογώ σαν έναν άριστο στα μαθήματα. Δηλαδή 19 και πάνω.

Όμως θα σου πω ότι φρονιμότερο είναι αρχικά να αποκτάς άποψη προκειμένου να αγκίζεις τέτοια θέματα και μετά να διαβάζεις τα γραφόμενα σου.

Υ.Γ. 17*3=51,… αυτή είναι η διαφορά που έχουμε παιδί μου. Οσον αφορά τους (με επιφύλαξη) ασπασμούς σου, ενώ τους καταλαβαίνω απόλυτα, αδυνατώ συνειρμικά να τους εξηγήσω.

Δόκτορα, μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη. Συγνώμη για το διδακτορικό σου εννοώ, το οποίο εύχομαι κάποια στιγμή της ζωής σου να αξιωθείς την απόκτηση του.

Ως τότε όμως σαν παιδί που είσαι, εμείς με τα άσπρα μαλλιά, απολαμβάνουμε τον δυναμισμό της γραφής σου.
Και αυτη η απαντηση με καλυπτει mr Μαξιμε Απεκτησα αποψη,το θεμα ειναι να τις κραταμε και να τις στηριζουμε ανεξαρτητα των συνθηκων που επικρατουν,γιατι φυσικα μια αποψη για ενα χ θεμα εξαρταται και απο εξωτερικους παράγοντες αδυνατου αμεσου χειρισμου απο εμενα...
Μια τετοια απαντηση περιμενα(οχι το κοπλιμεντο για τους βαθμους ) γιατι λετε αυτα που πραγματικα πιστευετε,ασχετα αμα διαφωνω η συμφωνω μαζι σας
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 21:28, 02-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mittenwald
Κατάλαβα.
Σύγχρονη ιστοριογραφία είναι ο Ιός και το Άρδην και δεν είναι ο Καργάκος που είναι ιστορικός.

Τα υπόλοιπα που λέτε είναι απλά για "προσπέραση".
Ούτε καν άξια αναφοράς.
Σύγχρονη ιστοριογραφία είναι σύγχρονη η ιστοριογραφία, όχι ο Ιός, το Άρδην ή ατεκμηρίωτες αναφορές του κ. Καργάκου για τον Κανέλλο. Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι το κρυφό σχολειό σημαίνει απαγόρευση της εκπαίδευσης από πλευράς Οθωμανών για τους Έλληνες πράγμα που αν και δεν διευκολύνονταν, δεν απαγορευόταν δια ραπίσματος. Ο φόβος για την ιστορική αλήθεια καταντά φοβία.

@ Μάξιμος

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

51-25=26. => Του χρόνου θα έχεις τα διπλάσια μου χρόνια σοφέ μου γέροντα...
Παράθεση

Mittenwald

Διάσημο Μέλος

O Mittenwald Merlinus Sum Qui Me Tangit Turbat Mundum έγραψε: στις 21:37, 02-11-11:

Θα παρακαλούσα να μας φέρετε άποψη ιστορικού περί κρυφού σχολειού.
Μέχρι στιγμής υπάρχει η εξής μια: του Καργάκου.
Είτε αρέσει, είτε όχι.
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε: στις 01:11, 03-11-11:

Σύγχρονη ιστοριογραφία είναι σύγχρονη η ιστοριογραφία, όχι ο Ιός, το Άρδην ή ατεκμηρίωτες αναφορές του κ. Καργάκου για τον Κανέλλο.
Η διαφορά της σύγχρονης Ιστοριογραφίας με τον Σαράντο Καργάκο είναι οτι την ιστοριογραφία έχουν γράψει άγνωστοι και αμφιβόλου ακεραιότητας άνθρωποι, ενώ ο Σαράντος Καργάκος, είναι διάφανος και σαφώς έχει γράψει με ανεξίτηλα πνευματικά χρώματα την δική του ιστορία. Αγγίζοντας τον και μόνο η πράξη αυτή καθαυτή αποτελεί ιεροσυλία. Βέβαια κατα την δική μου ταπεινή άποψη.
....................
51-25=26. => Του χρόνου θα έχεις τα διπλάσια μου χρόνια σοφέ μου γέροντα...
<<Αυτά τα παιδιά δεν μας καταλαβαίνουν καθόλου>>. Αυτό είναι ένα πρόβλημα που είπε κάποιος πριν κάποιες χιλιάδες χρόνια π.χ. και αυτός είναι ο Κομφούκιος.
Αρα, μη θαρρείς οτι εσύ είσαι αυτός που θα με κάνει να το καταλάβω.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μάξιμος : 03-11-11 στις 01:24.
Παράθεση

Pasquale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Pasquale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O Pasquale HOLA!!!!!!!! έγραψε: στις 10:15, 03-11-11:

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ ωραία αυτά που γράφουν και δεν αφήσαν μηνύματα υβριστικά, όπως συνηθίζετε...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια