Επανασύνδεση μετά από καιρό...

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, μετά από πολύ καιρό και αφού βρήκα το κουράγιο/θάρρος/ευκαιρία σκέφτηκα να σας πω το θέμα μου μπας και ξεκαθαρίσω λίγο γιατί ειδικά αυτή την περίοδο-που είναι κάπως παράξενη, ίσως μοναχική για μένα- και είμαι επιρρεπής στο να κάνω κάποιες κινήσεις δεν ξέρω αν θα ωφελήσουν.:/:

Κοιτάξτε πως έχουν τα πράγματα……Πριν από πολύ καιρό γνώρισα μια κοπέλα στον διαγωνισμό φυσικής με την οποία αρχίσαμε να μιλάμε, στην αρχή-αρχή μετά από τα πρώτα 2-3 μηνύματα μου ξεκαθάρισε ότι είναι μαζί με ένα παιδί εδώ και 1,5 χρόνο οποτε οι συζητήσεις και από μερος μου(και το εννοω) και από το δικο της συνεχίστηκαν σε τελειως φιλικο επιπεδο
Ξαφνικα όμως μια μέρα με παιρνει τηλ και ετσι όπως μιλαγαμε μου «γύρισε» την συζήτηση μεχρι που καποια στιγμη μου λεει «ας ξεχασουμε τον Δ.» και συνεχισε με τροπο που δεν ΠΕΡΙΜΕΝΑ(και όχι ότι δεν μου αρεσε βέβαια) .Τα επαιξα βασικα…και για να μην τα πολυλογω μετα από καμια βδομαδα-κατά την οποια στελναμε σχεδον μερα παρα μερα- μου λεει ότι τον χωρησε για να είναι μαζι μου(άλλο σοκ εκει περα)! Εκεινο όμως ηταν και το σημειο στο οποιο άρχισε να μου αρεσει ακομα περισσοτερο...:redface:
Το θεμα είναι ότι τα ξαναεφτιαξε με αυτόν ενώ στην συνεχεια εγινε ,μια φαση μεταξυ μας(ανεξίτηλο γεγονός ση μνήμη μου) και στο καπακι χωρις να της πω τπτ μου ζηταει να μην της ξαναμιλησω και να το σεβαστω…
Για να ειμαι ειλικρινης οσο μπορεσα το σεβαστηκα αλλα δεν αντεχα και άλλο να μην ξερω! Έτσι συνέχισα να της μιλώ(και εκείνη αποκρινόταν)

Το προβλημα είναι ότι οκ την εχω ξεπερασει εδώ και λιγο καιρο (3+ μηνες)
……απλα δεν παυω να πιστευω πως ταιριαζαμε πολύ μʼαυτή την κοπελα και είναι κριμα που ειχαν τετοια κατάληξη τα πράγματα .
Σκεφτομαι να ξανααρχισω επαφες…αλλα μήπως είναι ανώφελο?

ΥΣ---- > ο νυν από οσο μου εχει δωσει να καταλαβω δεν της συμπεριφέρεται και πολύ καλα, κυριως στο γραψιμο την εχει (κτ που πιστευω οφειλεται στο ότι είναι μεγαλυτερος κατά 3-4 χρονακια{γκρρρρρρ})…αφήστε που συχνα πυκνα την στεναχωρεί(δεν το λεω εγω..εκεινη το ειχε αναφερει πλαγιως μια μερα)

Thank's in advance :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Η μόνη περίπτωση να ταιριάζετε , είναι αν σου αρέσει και σένα όταν έχεις ένα καβγαδάκι με το ταίρι σου , μέχρι να τα ξαναβρείτε , να κοροιδεύεις κάποιο τρίτο πρόσωπο .

:pfff:

αν δεν σου αρέσει , σκέψου μήπως σημαίνει ότι πρεπει να πας παρακάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, μετά από πολύ καιρό και αφού βρήκα το κουράγιο/θάρρος/ευκαιρία σκέφτηκα να σας πω το θέμα μου μπας και ξεκαθαρίσω λίγο γιατί ειδικά αυτή την περίοδο-που είναι κάπως παράξενη, ίσως μοναχική για μένα- και είμαι επιρρεπής στο να κάνω κάποιες κινήσεις δεν ξέρω αν θα ωφελήσουν.:/:

Κοιτάξτε πως έχουν τα πράγματα……Πριν από πολύ καιρό γνώρισα μια κοπέλα στον διαγωνισμό φυσικής με την οποία αρχίσαμε να μιλάμε, στην αρχή-αρχή μετά από τα πρώτα 2-3 μηνύματα μου ξεκαθάρισε ότι είναι μαζί με ένα παιδί εδώ και 1,5 χρόνο οποτε οι συζητήσεις και από μερος μου(και το εννοω) και από το δικο της συνεχίστηκαν σε τελειως φιλικο επιπεδο
Ξαφνικα όμως μια μέρα με παιρνει τηλ και ετσι όπως μιλαγαμε μου «γύρισε» την συζήτηση μεχρι που καποια στιγμη μου λεει «ας ξεχασουμε τον Δ.» και συνεχισε με τροπο που δεν ΠΕΡΙΜΕΝΑ(και όχι ότι δεν μου αρεσε βέβαια) .Τα επαιξα βασικα…και για να μην τα πολυλογω μετα από καμια βδομαδα-κατά την οποια στελναμε σχεδον μερα παρα μερα- μου λεει ότι τον χωρησε για να είναι μαζι μου(άλλο σοκ εκει περα)! Εκεινο όμως ηταν και το σημειο στο οποιο άρχισε να μου αρεσει ακομα περισσοτερο...:redface:
Το θεμα είναι ότι τα ξαναεφτιαξε με αυτόν ενώ στην συνεχεια εγινε ,μια φαση μεταξυ μας(ανεξίτηλο γεγονός ση μνήμη μου) και στο καπακι χωρις να της πω τπτ μου ζηταει να μην της ξαναμιλησω και να το σεβαστω…
Για να ειμαι ειλικρινης οσο μπορεσα το σεβαστηκα αλλα δεν αντεχα και άλλο να μην ξερω! Έτσι συνέχισα να της μιλώ(και εκείνη αποκρινόταν)

Το προβλημα είναι ότι οκ την εχω ξεπερασει εδώ και λιγο καιρο (3+ μηνες)
……απλα δεν παυω να πιστευω πως ταιριαζαμε πολύ μʼαυτή την κοπελα και είναι κριμα που ειχαν τετοια κατάληξη τα πράγματα .
Σκεφτομαι να ξανααρχισω επαφες…αλλα μήπως είναι ανώφελο?

ΥΣ---- > ο νυν από οσο μου εχει δωσει να καταλαβω δεν της συμπεριφέρεται και πολύ καλα, κυριως στο γραψιμο την εχει (κτ που πιστευω οφειλεται στο ότι είναι μεγαλυτερος κατά 3-4 χρονακια{γκρρρρρρ})…αφήστε που συχνα πυκνα την στεναχωρεί(δεν το λεω εγω..εκεινη το ειχε αναφερει πλαγιως μια μερα)

Thank's in advance :)

Παίζει μαζί σου... Στείλτην στο διάολο.. Δεν έχω να πώ κάτι άλλο.. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα φάς το κεφάλι σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Από τη στιγμή που σου είπε και η ίδια να μην την ξανα ενοχλήσεις, γιατί να τρέξεις από πίσω της;
Άστην να κάνει ό,τι θέλει με τον άνθρωπο που είναι. Άμα πας να κάνεις κίνηση ενώ είναι σε σχέση, θα΄ναι σα να τη παρακαλάς λες και δεν υπάρχουν άλλες, οπότε έχετε γεια....

Ξεκόλλα καλύτερα και μην ξανασχοληθείς.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
θα΄ναι σα να τη παρακαλάς λες και δεν υπάρχουν άλλες, οπότε έχετε γεια....
εχεις δικιο αλλα ισως γι'αυτο ξανασκεφτομαι την επανασυνδεση...γιατι δεν υπαρχουν αλλα ενδιαφερον προσωπα αυτη την περιοδο στην ζωη/καθημερινοτητα μου.
[κακως i know]:/:
Βασικα στο μονο που ελπιζω ειναι να μου κανει καλο το περασμα του χρονου...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εχεις δικιο αλλα ισως γι'αυτο ξανασκεφτομαι την επανασυνδεση...γιατι δεν υπαρχουν αλλα ενδιαφερον προσωπα αυτη την περιοδο στην ζωη/καθημερινοτητα μου.
[κακως i know]:/:
Βασικα στο μονο που ελπιζω ειναι να μου κανει καλο το περασμα του χρονου...:worry:

Αποδέξου ότι πάει τελείωσε πλέον και προχώρα δεν υπάρχουν άλλα ενδιαφέροντα πρόσωπα όπως λες γιατί εστιάζεις στην συγκεκριμένη κοπέλα τρέφοντας φρούδες ελπίδες, εθελοτυφλείς. Όταν αποδεχτής ότι αυτό το κεφαλαίο έκλεισε θα δεις πως θα ανακαλύψεις ενδιαφέροντα πρόσωπα απο'κει που δεν το περιμένεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εχεις δικιο αλλα ισως γι'αυτο ξανασκεφτομαι την επανασυνδεση...γιατι δεν υπαρχουν αλλα ενδιαφερον προσωπα αυτη την περιοδο στην ζωη/καθημερινοτητα μου.
[κακως i know]:/:
Βασικα στο μονο που ελπιζω ειναι να μου κανει καλο το περασμα του χρονου...:worry:

Δεν υπάρχει επανασύνδεση από τη στιγμή που δεν είχατε σχέση. Οκ υπήρξε μια φάση, αλλά όχι σχέση, σου είπε τέλος για δικούς της λόγους, και αυτό είναι.
Από το να κάθεσαι να σκέφτεσαι για το αν πρέπει ή όχι να της ξαναμιλήσεις, γιατί δε βγαίνεις έξω να διασκεδάσεις και να γνωρίσεις νέο κόσμο; Θα ξεχαστείς και θα καταλάβεις ότι έκανες βλακεία που έσκαγες άδικα.:P

Μπορείς να το καταλάβεις και μόνος σου ότι δε σου φέρθηκε σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Επανασύνδεση μετά από καιρό... ξανασκεφτομαι την επανασυνδεση...

Περσινά ξινά σταφύλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Με κατι τετοιες σκυλες μπλεκουν τα καλα παιδια και γινονται μ@λ@κες που φερονται ασχημα σε μια καλη κοπελα και την κανουν σκυλα που φερεται ασχημα σ'ενα καλο παιδι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Με κατι τετοιες σκυλες μπλεκουν τα καλα παιδια και γινονται μ@λ@κες που φερονται ασχημα σε μια καλη κοπελα και την κανουν σκυλα που φερεται ασχημα σ'ενα καλο παιδι....

Και όπως αναφέρεις όλα απο μία γυναίκα ξεκινάνε... Α ρε που**να Εύα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Και όπως αναφέρεις όλα απο μία γυναίκα ξεκινάνε... Α ρε που**να Εύα...:P

Ναι, και η κοτα εκανε το αυγο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σε ρωτάω ευθέως ...
Θα είχε τέτοια επιρροή πάνω σου, αν δεν είχε αγόρι??;)
Δεν νομίζω...
Δεν λέω ότι είναι σκύλα, ή ότι παίζει μαζί σου γιατί μπορεί να κάνω λάθος (ας μην ξεχνάμε ότι κανένας από εμάς δεν ξέρει την κοπέλα!).
Αυτό που μπορώ σίγουρα να σου πω είναι πως θα έπρεπε να αντιδράσεις εσύ.
Είναι σε μία σχέση και από την πρώτη στιγμή που σου είπε ότι τον χώρισε για να είστε μαζί, έπρεπε να φύγεις... Επιπλέον, το ότι δεν της φέρετε καλά και την έχει στο φτύσιμο δεν είναι κάτι που απασχολεί ή ενδιαφέρει εσένα, γιατί είναι μεταξύ στο ζευγάρι.
Θα ήθελες να ήσουν εσύ ο φίλος της και να ερχόταν ένας τρίτος??? Δεν νομίζω....
Θεωρείς ότι η συμπεριφορά της ήταν σωστή απένατνι σε εσένα αλλά και στο φίλο της?? Δεν νομίζω ξανά...
Δεν θέλω να σε μειώσω, αλλά σκέφτηκες ότι όλο αυτό μπορεί να ήταν ένα καπρίτσιο επειδή ακριβώς όπως μας είπες εσύ, με τον φίλο της δεν τα πάνε καλά??:worry:

Μάθε να αγαπάς και να σέβεσαι τον εαυτό σου.. Φαίνεσαι καλό παιδί.. Σου αξίζει κάτι καλύτερο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι οτι ήθελε να τον κάνει να ζηλέψει και σε χρησιμοποίησε στην ψύχρα. (Εδώ μπαίνουν χαρακτηρισμοί για την κοπέλα αυτή, αλλά από όσο φαίνεται κι αυτή θύμα είναι - όσο θύματα είμαστε όλοι όταν αφήνουμε κάποιον να ελέγχει τη ζωή μας και να μας κάνει να αισθανόμαστε άσχημα:/:).

Απλά δεν υπάρχει κάποιο άλλο ενδιαφέρον στη ζωή σου όπως είπαν τα παιδιά γι' αυτό ασχολείσαι. Το έχω κάνει κι εγώ κι όλοι μας. Βρες ασχολίες, γνώρισε νέο κόσμο, κι όταν γνωρίσεις την κοπέλα που θα σε θέλει γι' αυτό που είσαι κι όχι για να κάνει το κομμάτι της στον γκόμενό της θα δεις οτι τζάμπα ασχολιόσουν τόσον καιρό.

Κατά βάθος ξέρεις οτι έτσι είναι. Το λες και μόνος σου. Ξεκόλλα το κεφάλι σου. Στην τελική δεν υπάρχει τίποτα, όλα στο κεφάλι σου είναι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σκυλος ο ενας, σκυλα η αλλη, καλα και κακα παιδια...μαλιστα...

Λες και πρωτη φορα συνανταμε ενα ατομο που ειναι ηδη σε μια σχεση - η οποια τελευταια προφανεστατα εχει προβλημα - και κραταει θετικη σταση απεναντι στο ενδιαφερον καποιου τριτου ατομου...
Ειναι τοσο συνηθες το φαινομενο και αναμενομενο που δεν μου κανει καμμια εντυπωση και δε θα προσεδιδα κανεναν απο τους χαρακτηρισμους που διαβασα μεχρι τωρα...
Ουτε θεωρω πως η κοπελα τον χρησιμοποιουσε...Ειχε αναγκη προφανως απο επιβεβαιωση και ο φιλος μας της την εδωσε απλοχερα.
Εκ των υστερων, αισθανθηκε μπερδεμενη αναμεσα σε δυο και εν τελει εκανε την επιλογη της...Σιμπλ ας δατ

Εν κατακλειδι...Εαν θες αγορι μου την κοπελα αυτη, διεκδικησε την. Στην περιπτωση που παρατηρησεις καποια ανταποκριση εκ μερους της, μιλησε της με ειλικρινεια και παρουσιασε της τι θελεις και τι δε θελεις...Εαν οχι, συνεχισε παρακατω.
Εν παση περιπτωσει ξεκαθαρισε την κατασταση, διοτι απ οσο μπορω να καταλαβω θα καταληξει να σου μεινει απωθημενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Με κατι τετοιες σκυλες μπλεκουν τα καλα παιδια και γινονται μ@λ@κες που φερονται ασχημα σε μια καλη κοπελα και την κανουν σκυλα που φερεται ασχημα σ'ενα καλο παιδι....

Η αληθεια ειναι οτι οντως της ειχα φερθει πολυ καλα... και ειναι μονος παραγοντας/αντιβαρο που με κανει καθε φορα να σκεφτομαι οτι δεν πρεπει να την πλησιασω!
Που θα παει δεν θα καταφερω να την εχω παντελως στο γραψιμο(να μην την σκεφτομαι καθολου)?Απλα ειμαι περιεργος να δω ποτε θα το παρει αποφαση ο εαυτος μου!:wall:

Κατά βάθος ξέρεις οτι έτσι είναι. Το λες και μόνος σου. Ξεκόλλα το κεφάλι σου. Στην τελική δεν υπάρχει τίποτα, όλα στο κεφάλι σου είναι.;)

Εχεις Α!Π!Ο!Λ!Υ!Τ!Ο δικιο....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top