Μικρές (ή και μεγαλύτερες) σπατάλες που μας ευχαριστούν!

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Επηρεασμένη από την διαμάχη μου έχει ξεσπάσει για τα ακριβά και φθηνά ρούχα, σκέφτηκα να γράψουμε πού μας αρέσει να ξοδεύουμε τα περισσευούμενά μας (όσα μας μείνουν μετά την ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου :P ). Μικρές σπατάλες που ξέρουμε ότι δεν είναι απαραίτητες, αλλά μας ευχαριστούν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Επηρεασμένη από την διαμάχη μου έχει ξεσπάσει για τα ακριβά και φθηνά ρούχα, σκέφτηκα να γράψουμε πού μας αρέσει να ξοδεύουμε τα περισσευούμενά μας (όσα μας μείνουν μετά την ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου :P ). Μικρές σπατάλες που ξέρουμε ότι δεν είναι απαραίτητες, αλλά μας ευχαριστούν!

Ωραιο tread !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σπιρτα Louis Vuitton. Μη γελατε. Ειναι πιο...εντεχνα, πιο ομορφα, και η φλογα που βγαζουν εχει ενα στυλ πιο εκλεπτυσμενο. Βεβαια για να αναψεις ενα τσιγαρο κοστιζει οσο ολο το πακετο τσιγαρα, αλλά αυτο που μετραει ειναι οτι οταν σε δουν να αναβεις με τετοιο, ...εχει αλλη γευση το τσιγαρο...νιωθεις αλλος ανθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
χμμμμ για να σκεφτώ... πολλά λεφτά σπαταλώ στο e-smartmarket.gr αλλά τώρα δε νομίζω να καταφέρω... :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Σπιρτα Louis Vuitton. Μη γελατε. Ειναι πιο...εντεχνα, πιο ομορφα, και η φλογα που βγαζουν εχει ενα στυλ πιο εκλεπτυσμενο. Βεβαια για να αναψεις ενα τσιγαρο κοστιζει οσο ολο το πακετο τσιγαρα, αλλά αυτο που μετραει ειναι οτι οταν σε δουν να αναβεις με τετοιο, ...εχει αλλη γευση το τσιγαρο...νιωθεις αλλος ανθρωπος.

Έλα Lorien, είναι καλό θεματάκι, μην κάνεις πλάκα....πες στ' αλήθεια αν έχεις κάποια εξάρτηση που σε κάνει να ξοδεύεις κάτιτίς παραπάνω....:P

Λοιπόν εγώ έχω ένα κολληματάκι με τις ακριβές τσάντες, τα gadgets, τα κοσμήματα και τα καλλυντικά (κυρίως αρώματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
μπλούζες. <3
αμέτρητες μπλούζες.
τιραντάκια, κοντομάνικες, μακρυμάνικες κλπ. κλπ.
είναι εξάρτηση :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Σπιρτα Louis Vuitton. Μη γελατε. Ειναι πιο...εντεχνα, πιο ομορφα, και η φλογα που βγαζουν εχει ενα στυλ πιο εκλεπτυσμενο. Βεβαια για να αναψεις ενα τσιγαρο κοστιζει οσο ολο το πακετο τσιγαρα, αλλά αυτο που μετραει ειναι οτι οταν σε δουν να αναβεις με τετοιο, ...εχει αλλη γευση το τσιγαρο...νιωθεις αλλος ανθρωπος.

Μαλλον με κοροιδευεις . Δεν πειραζει καλα κανεις .:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τιποτα..

αντε να πηρα καμια ηλεκτρονικη συσκευη ή για τον υπολογιστη μου που δεν ηταν τοσο χρησιμη τελικα
ή κανα εργαλειο οχι τοσο χρησιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Eξαρτηση?

Στα rock μπιχλιμπιδια.
Κολιε ασημενια στο λαιμο με νεκροκεφαλες,αγγελους πανω σε μπιλια ,αγγελους σκετους,ηλιους,γιν-γιανγκ κλπ κλπ κλπ
Σκουλαρικια ασημενια κρικοι απλοι -συνθετοι κλπ κλπ κλπ.Παλι στο ιδιο στυλ.
Δαχτυλιδια(αυτο πιο σπανιο)βερες,τριβερα,με νεκροκεφαλες ,με πετρες κλπ κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σορρυ Βαγγελη, ηταν αυθορμητο. Αλλα οχι ανουσιο.

Να πω και σοβαρα :

1.μαζευω ψαγμενα (συνηθως χιουμοριστικα) t-shirts
2.ξοδευω οσο μπορω σε ειδη bowling (μπαλες κυριως)
3.βελτιωση αυτοκινητου
4.εχω παρει ενα σκακι με θεμα Ναπολεοντα απο Γερμανια που ειναι δλδ κ διακοσμητικο (μαρεσουν κι αλλα, αλλά το ματι πεφτει στα πανακριβα)
5.κανω συλλογη απο περιεργα usb flash drives.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
3.βελτιωση αυτοκινητου
καλοο..
αλλα τοσο ακριβο που ακομα δεν μπορω να το κανω..:worry:

πιο φτηνο και ευκολο ειναι η αναβαθμιση του υπολογιστη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ο αδελφος μου μαζευει κασκολ ομαδων:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
  • Ταξίδια. Είναι το μεγάλο μου μεράκι! Αγαπώ πολύ να πηγαίνω σε μακρινούς προορισμούς και να βλέπω διαφορετικές παραστάσεις! Βέβαια το ψάχνω αρκετά και δεν έχω κανέναν ενδοιασμό στο να στηρίξω αεροπορικές εταιρείες/ταξιδιωτικά γραφεία του εξωτερικού αν το συγκεκριμένο ωφελεί την τσέπη μου.
  • Βιβλία. Επίσης κόλλημα! Από λογοτεχνικά, φιλοσοφικά, τέχνης, μαγειρικής ως επιστημονικά για τις σπουδές και την δουλειά μου. Κι εκεί βέβαια το ψάχνω (ας πούμε αγγλόφωνα αγοράζω όσο μπορώ από το πρωτότυπο. Η τιμή είναι σαφώς χαμηλότερη, plus όταν διαβάζεις από μετάφραση πάντα κάτι χάνεται).
  • Εστιατόρια. Αν και συνήθως προσπαθώ να βρίσκω value for money επιλογές (άλλωστε μπορείς να βρεις καλή κουζίνα χωρίς να πληρώσεις μισό μηνιάτικο), κάπου-κάπου θα πάω και σε κάτι gourmet και ακριβό. Από την άλλη δεν έχω κανένα κόλλημα να πάω σε ακριβό bar. Όλο σε κάτι καταγώγια πηγαίνω ή άντε σε μερικά μοδάτα "εναλλακτικού στυλ".
  • Από ηλεκτρονικές συσκευές δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κόλλημα, εκτός από όσες σχετίζονται με κουζίνα/μαγειρική και το laptop μου. Έχω βάλει στο μάτι τα ψυγεία Smeg για παράδειγμα, αλλά σε τηλεόραση ας πούμε ή ηλεκτρική σκούπα την δουλειά τους να κάνουν και δεν με νοιάζει!
  • Σε ρούχα κάνω μικροσπατάλες επειδή θέλω να έχω πολλά, όμως δεν ψωνίζω ιδιαίτερα ακριβά (άλλωστε τις περισσότερες αγορές μου τις κάνω από το Internet και στο εξωτερικό δεν παίζει τόση εκμετάλλευση όσο εδώ). Σχεδιαστών ναι, ψωνίζω, αλλά αυστηρά και μόνο από εξωτερικό (outlets και λοιπά. Όταν δεις σε πόσο εξευτελιστική τιμή αγοράζεις κάτι εκεί αισθάνεσαι απλά μ@λ@κ@ς να αγοράσεις το αντίστοιχο εδώ).
Η σπατάλη που κάνω συνέχεια πάντως είναι συγκεκριμένη, δεν με ευχαριστεί καθόλου, αλλά λόγω του ότι δεν οδηγώ, οι συγκοινωνίες στην περιοχή μου δεν είναι καλές και τα πόδια μου μετά από 15 ώρες στον δρόμο δεν με βαστούν, αναγκάζομαι να την κάνω. Λέγεται ταξί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
καλοο..
αλλα τοσο ακριβο που ακομα δεν μπορω να το κανω..:worry:

πιο φτηνο και ευκολο ειναι η αναβαθμιση του υπολογιστη.;)
Ειναι οσο ακριβο θελεις ή μπορεις να διαθεσεις. Αλλοι κανουν μικρα, αλλοι μετρια, αλλοι εχουν δωσει και 2 φορες την αξια του ατυοκινητου (μεγαλη αρρωστια).

Εκανα και υπολογιστη βελτιωσεις, αλλα παει καιρος. Ο τελευταιοο ηταν ο Pentium 4 που απο 2.400Mhz τον δουλευα 3.200Mhz. (κι αν ειχα καλυτερη ψηξη θα πηγαινε 3.400).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα αλλάξω τον τίτλο και θα του δώσω την ονομασία ''κολλήματα'' γιατί αντιπροσωπεύει καλύτερα τα δικά μου :P Κατα καιρούς κολλάω και με κάτι ή με μια ιδέα. Σε κάποια μου φεύγει, σε κάποια όχι. Καποια απο αυτά χρειάζονται χρήματα, κάποια άλλα όχι. Θα αναφέρω αυτά που θέλουν χρήματα γιατί άμα γράψω τα υπόλοιπα θα ξημερώσουμε :D

-Ταξίδια, ω, έχω γυρίσει αρκετά και θα συνεχίζω να το κάνω όσο είμαι εν ζωή. Κόλλημά μου να πηγαίνω σε διαφορετικά μέρη κάθε φορά
-Κούπες απο τα ταξίδια, όσο να'ναι δεν είναι απαραίτητες τόσες που έχω μαζέψει:redface:
-Δαχτυλίδια, άλλοτε μικρά άλλοτε μεγάλα, άλλοτε κομψά άλλοτε ιδιαίτερα
-Βιβλία. Δε δανείζομαι αλλά τα αγοράζω (κι απο εξωτερικό αν δεν τα βρίσκω εδώ) και σημειώνω πανω σε αυτά
-DVDs. Οπου περιοδικό με ταινίες, το αγοράζω, όπου πλανόδιοι με ταινίες, αγοράζω. Δεν κατεβάζω, βαριέμαι
- Περιοδικά. Καθε μήνα εδω και πάρα πολλά χρόνια αγοράζω, μπορεί και συχνότερα. Εχω συγκεκριμένο χώρο που βρίσκονται όλα τα περιοδικά μου, με σελιδοδείκτες, τοποθετημένα ανάλογα τις εκδόσεις, το ύφος και την ημερομηνία
- Κρέμες σώματος, σε όλες τους συνδυασμούς σε μυρωδιές
- Γυαλιά ηλίου και ρολόγια σε διαφορετικά χρώματα και στυλ, τα χρησιμοποιώ σαν αξεσουαρς, εκτός απο κάποια διαχρονικά κομμάτια
- Σοκολάτες. Δοκιμασμένες όλες οπουδήποτε κι αν βρεθώ σε κάθε συνδυασμό
-Φουλαρια, πασμίνες, μαντήλια, παρεό

Αμα μου έρθουν άλλα, θα ρθω να πω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
- Περιοδικά
Πώς τα ξέχασα; Κι εγώ. Παλιά ήμουν φανατική με το Cosmopolitan. Τώρα είμαι κολλημένη με κάποια Βρετανικά (παίρνω κάθε μήνα Glamour, Company και In Style και σε ηλεκτρονική μορφή έχω συνδρομή στο Wanderlust). Και ελληνικά βέβαια αγοράζω, με μεγαλύτερη αγάπη στο περιοδικό του Παρλιάρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ευτυχως τιποτα

Οσα χρηματα διαθετω για σπαταλη τα ξοδευω στην διασκεδαση μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μind, καλυτερα μην πολυαλλαζεις τιτλους γιατι θα γινει τεραστιο το θεμα κ οι λιστες. :P Πχ ταξιδια λατρευω κι εγω, αλλά δεν εβαλα , γιατι θεωρησα οτι ηθελε να λεμε αντικειμενα, λογω του αλλου τοπικ.

Α και κουπες που κ που μαζευω γιατι το ξεκινησε η μαδερ, και εχουμε μια μικρη συλλογη, μερικες που μπορουν να βρεθουν ειναι οντως πετυχημενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Mind, καλυτερα μην πολυαλλαζεις τιτλους γιατι θα γινει τεραστιο το θεμα κ οι λιστες. :P Πχ ταξιδια λατρευω κι εγω, αλλά δεν εβαλα , γιατι θεωρησα οτι ηθελε να λεμε αντικειμενα, λογω του αλλου τοπικ.
Ποιού topic; Όχι, δεν είχα σκεφτεί μόνο αντικείμενα, αλλά οτιδήποτε χρειάζεται να πληρώσεις για να το αποκτήσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Λεπον...
1. Κουπες απο ταξιδια δικα μου. (μεταξυ μας...ξοδευονται και φιλοι, συγγενεις γι αυτο μου το κολλημα για να μην πω και γι αυτα που θα ακολουθησουν! :redface: )
2. Κερια
3. Βιβλια
4. Παπουτσια
5. Γυαλια ηλιου
6. Αρωματα
7. Εστιατορια
8. Μαγιω

...και η αληθεια ειναι οτι η λιστα ειναι αρκετα μεγαλυτερη...γενικοτερα ειμαι τρομερα σπαταλη. Το πορτοφολι μου ειναι μονιμως τρυπιο. Οταν κι εαν γεμιζει, αδειαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top