Όταν ο πρώην ενοχλεί

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Καλα προφανως χιουμορ έκανα. :P
Εγω δεν μπορω να καταλαβω ομως το εξής .... λέμε οτι ειμαστε δοτικοι οτι υποστηριζουμε, οτι το ενα οτι το άλλο και ολα αυτα ειναι ωραια λογια. Οταν έρχεται ομως η στιγμη λέμε πρέπει να το λυσεις μονος σου. Και τελικά που θα γινουμε δοτικοι σε τι; σε οτι επιλέγουμε εμεις; σε οτι μας συμφέρει;;; εγω δε βλεπω καμια δοτικοτητα σε αυτο το πράγμα.

Έχεις μια κοπελα ή ενα αγορι και αντιμετωπιζει ένα προβλημα και στο λέει. Η ελάχιστη κινηση ενδιαφεροντος ειναι τουλαχιστον να πάρεις ενα τηλεφωνο να ενδιαφερθεις για το προβλημα. Μερικοι και μερικες δέχομαι οτι δεν έχουν το τάκτ ουτε τον τροπο να το κάνουν. Και το λεω αυτο διοτι ακομα και σε δικά τους προβληματα που έχουν με κάποιον δεν μπηκαν ποτέ στο κοπο να πάνε στα ισια και να το συζητησουν παρα προτιμησαν ειτε .... τη λυση να το ρουφιανέψουν πχ στον προϊσταμενο απευθειας (σε επαγγελματικο επιπεδο) ειτε να κοψουν τη καλημέρα (σε προσωπικο επιπεδο) ειτε να ειδοποιησουν την αστυνομια (αυτο και αν ειναι...) προσωπικα ανθρωπος που θα το εκανε σε μενα αυτο μετα θα ειχε στιγματιστει οτι ψάχνεται για φασαριες και οτι ειναι δικομανής.


Ναι αλλα τα προβληματα δεν λυνονται έτσι. Κάποιες φορές λύνονται κάποιες άλλες ομως οχι. Δεν νομιζω οτι ειναι κατι τοσο τρομερο να πάρεις τηλέφωνο τον άλλον που ενοχλει την κοπελα σου οταν ειστε μαζι και τη σπάει και σε σενα γιατι τα ακαλεστα τηλεφωνήματα ειναι πάντα ενοχλητικά ειδικα οταν έχεις προσωπικές στιγμες.


Εγω που το απογευμα πάω να τρέξω και να χαλαρώσω στο ποδηλατοδρομο δεν μου ειναι και οτι καλυτερο να με πάρουν τηλέφωνο και να με σκοτίσουν.... αν με θές κάτι το πρωϊ ως τις 4 το απογευμα που ειμαι στη δουλειά ... μετά τέλος μονο για κάτι πολυ επειγον χαλαρωνει ο άνθρωπος κοιμαται , πάει γυμναστηριο , γεμιζει τη μπανιέρα καυτο νερο και μπαινει μέσα .... βγαινει με τους φιλους του. Βγαινει με τη κοπέλα του ... σοβαρα τωρα θα παιρνει ο άλλος και θα ενοχλει και δεν θα ειναι και δικο μου θέμα; παθητικη ειναι αυτη η στάση σορρυ κιολας.



Το πολυ πολυ να ειναι ένα αποτυχημενο τηλέφωνο και να συνεχιζει ο αλλος τα δικά του.

Ναι αλλα τοτε έχεις το πάτημα οτι εκτος απο την κοπελα τον ειδοποιησες και εσυ και σε αγνόησε. Εμενα αυτη ηταν η σκέψη μου και το τηλέφωνο δεν θα ηταν ουτε απειλητικο ουτε τραμπουκικο.

Εννοειται πως το επιχειρημα οτι ναι ειμαι δοτικος αλλα σε αυτη τη περιπτωση οχι μωρε λυσε το μονος σου και δεν ειναι δικο μου θέμα εμενα δεν με πειθει. Και δειχνει εναν ανθρωπο που δεν ειναι έτοιμος να μου σταθει , έχει αμφιβολιες , και ισως ουτε στο μελλον θα μπορέσει να σταθει σε κάτι.
Καλημέρα.Δοτικότητα δεν είναι μόνο να εμπλέκεσαι άμεσα στις υποθέσεις του άλλου,αυτό είναι καθαρίζω εγώ για σένα ,και δεν βρίσκεις εσύ την λύση που σε αφορά.Δοτικότητα είναι να ακούς τον άλλο,να τον καθοδηγήσεις σωστά και να τον στηρίξεις σε ο,τι του συμβαίνει.Ειδικά στο θέμα των σχέσεων οι καταστάσεις αλλάζουν εύκολα.Αν αυτή η κοπέλα πάρει το μήνυμα οτι ο,τι και να μου συμβεί θα έχω ένα αγόρι να με προστατεύει,όταν βρεθεί μόνη ,τι θα κάνει;Καμία δεν κυκλοφορεί ως σιαμαία με τον άντρα της.Δυστυχώς έχω συναντήσει και εγώ παρόμοια περιστατικά που την απειλή/εκβιασμό την έχουν καραμέλα ακόμα και σε εργασιακό περιβάλλον.Μίλησα με δικούς μου ανθρώπους,άκουσα συμβουλές,αλλά ως εκεί. Την λύση την βρήκα μόνη μου γιατί όταν έχεις ενηλικιωθεί υπεύθυνη για την ακεραιότητα σου και την διατήρηση της αξιοπρέπειας σου είσαι εσύ και μόνο.Μπορεί να μην είναι τόσο ρομαντικό,η πραγματικότητα όμως είναι οτι ένα ζευγάρι στην ζωή είναι συνοδοιπόροι,βοηθάει ο ένας τον άλλο αλλά δεν μπορούν να γίνουν ένα.Αμφότεροι διατηρούν την ατομικότητα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Καλημέρα.Δοτικότητα δεν είναι μόνο να εμπλέκεσαι άμεσα στις υποθέσεις του άλλου,αυτό είναι καθαρίζω εγώ για σένα ,και δεν βρίσκεις εσύ την λύση που σε αφορά.Δοτικότητα είναι να ακούς τον άλλο,να τον καθοδηγήσεις σωστά και να τον στηρίξεις σε ο,τι του συμβαίνει.Ειδικά στο θέμα των σχέσεων οι καταστάσεις αλλάζουν εύκολα.Αν αυτή η κοπέλα πάρει το μήνυμα οτι ο,τι και να μου συμβεί θα έχω ένα αγόρι να με προστατεύει,όταν βρεθεί μόνη ,τι θα κάνει;Καμία δεν κυκλοφορεί ως σιαμαία με τον άντρα της.Δυστυχώς έχω συναντήσει και εγώ παρόμοια περιστατικά που την απειλή/εκβιασμό την έχουν καραμέλα ακόμα και σε εργασιακό περιβάλλον.Μίλησα με δικούς μου ανθρώπους,άκουσα συμβουλές,αλλά ως εκεί. Την λύση την βρήκα μόνη μου γιατί όταν έχεις ενηλικιωθεί υπεύθυνη για την ακεραιότητα σου και την διατήρηση της αξιοπρέπειας σου είσαι εσύ και μόνο.Μπορεί να μην είναι τόσο ρομαντικό,η πραγματικότητα όμως είναι οτι ένα ζευγάρι στην ζωή είναι συνοδοιπόροι,βοηθάει ο ένας τον άλλο αλλά δεν μπορούν να γίνουν ένα.Αμφότεροι διατηρούν την ατομικότητα τους.


Καλησπέρα. Κοιταξε να δεις αμα γινουμε λιγο πιο αυστηροι στην προσεγγιση μας θα αναρωτηθουμε τι ακριβως κάνει μια κοπελα με εναν τοσο μεγάλο βλάκα και αποτυχημένο τύπο. Πως και γιατι έμπλεξε μαζι του. Εγω πχ δεν έχω μπλέξει τα τελευταια 10 χρονια με καμια τέτοια τυπισα που να απειλει , να βριζει , να ανακατευει και να δημιουργει φασαριες. Γιατι αραγε; :P ειδικά στα ερωτικά το θεωρω πολυ μεγαλη ευθυνη να μπλέξεις με κάποιον ή κάποια τέτοια και να συνεχιζεις να εισαι μαζι του/της.

Απο που και ως που αυτος πηρε τέτοιο θάρρος , απο μονος του; μηπως υπάρχει και κάτι αλλο που δεν το ξέρει ο τύπος για την δικια του; και που ξέρουμε αν η κοπελα δεν κανει επιτηδες παραπονα και δεν έχει σκοπιμα ξεκαθαρισει με τον πρώην της το τοπιο για να γινεται τζερτζελο; μπορει να μην φταιει και ο πρώην της. Ας μην παιρνουμε το μέρος της μιας πλευρας χωρις να ακούσουμε και την άλλη.

Κατα τα αλλα εγω δεν αλλάζω την άποψη μου. Και θα έκανα αυτο που ειπα κατα πασα πιθανοτητα. Αλλα δεν τρέχει τιποτα ο καθενας με την γνώμη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Εσύ φίλε Devil, προφανώς κάποια φορά στο παρελθόν την πάτησες, πήρες το μάθημά σου, πλέον είσαι προσεκτικός στις επιλογές σου και αποφεύγεις τις κακοτοπιές.
Όμως δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα και μην είσαι απόλυτος ως προς αυτό, γιατί δεν είναι απίθανο να την ξαναπατήσεις κι εσύ και όλοι μας. Το θέμα είναι από κει κι έπειτα το πώς διαχειρίζεται καθένας τέτοιες καταστάσεις.
Όσο για το ερώτημά σου, από πού πήρε ο τύπος τόσο θάρρος και επιμένει, η δική μου απάντηση είναι οτι όποιος θέλει να "κόψει", αργά ή γρήγορα, "κόβει". Τα υπόλοιπα, "προφάσεις εν αμαρτίαις".:)
Και ο νόμος είναι πολύ χρήσιμος για τον πολίτη, το ίδιο και η δικαιοσύνη. Ο τρόπος που λειτουργούν είναι κάτι άλλο.
Αν λειτουργούσαν σωστά, θα ελαττώνονταν κατά πολύ και οι αυτοδικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Ειναι πολυ δυσκολο να τη πατησω γιατι ξέρω πλέον με ποια θα υπάρξει καλη χημεια και σχέση και με ποιά οχι. Επισης έζησα τις περιπετειες μου οποτε θέλω τις ξαναζω και ανα πάσα στιγμή και χωρις να μπλέξω σε σχέσεις και αποτυχημένους γάμους κτλπ κτλπ.

Πιστευω δεν ειναι δυσκολο ενας άντρας 30 χρονων να αξιολογησει σωστα μια γυναικα. Κάποια πράγματα κάνουν μπάμ. Και αν αναλύσεις πράγματα που δεν σου αρέσουνε .... θα βρεις ολες τις απαντησεις. Πχ δεν σου αρέσει κάποια που σου κάνει τη δυσκολη και δεν αφήνεται. Γιατι; γιατι καταλαβαινεις οτι ποτέ δεν θα σου δώσει πράγματα και προσοχή ισως ειναι παραπανω εγωϊστρια απο οσο χρειάζεται. Αυτη ισως ειναι και η απάντηση για να την κάνεις.

Πιστευω οτι μπορει να τη πατησει κάποιος ο οποιος δεν έχει ζησει πράγματα , βασιζεται μονο στο ένστικτο και το συναισθημα και οχι στα γεγονοτα και τις ενδειξεις και δεν έχει και επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Καλησπέρα. Κοιταξε να δεις αμα γινουμε λιγο πιο αυστηροι στην προσεγγιση μας θα αναρωτηθουμε τι ακριβως κάνει μια κοπελα με εναν τοσο μεγάλο βλάκα και αποτυχημένο τύπο. Πως και γιατι έμπλεξε μαζι του. Εγω πχ δεν έχω μπλέξει τα τελευταια 10 χρονια με καμια τέτοια τυπισα που να απειλει , να βριζει , να ανακατευει και να δημιουργει φασαριες. Γιατι αραγε; :P ειδικά στα ερωτικά το θεωρω πολυ μεγαλη ευθυνη να μπλέξεις με κάποιον ή κάποια τέτοια και να συνεχιζεις να εισαι μαζι του/της.

Απο που και ως που αυτος πηρε τέτοιο θάρρος , απο μονος του; μηπως υπάρχει και κάτι αλλο που δεν το ξέρει ο τύπος για την δικια του; και που ξέρουμε αν η κοπελα δεν κανει επιτηδες παραπονα και δεν έχει σκοπιμα ξεκαθαρισει με τον πρώην της το τοπιο για να γινεται τζερτζελο; μπορει να μην φταιει και ο πρώην της. Ας μην παιρνουμε το μέρος της μιας πλευρας χωρις να ακούσουμε και την άλλη.

Κατα τα αλλα εγω δεν αλλάζω την άποψη μου. Και θα έκανα αυτο που ειπα κατα πασα πιθανοτητα. Αλλα δεν τρέχει τιποτα ο καθενας με την γνώμη του.

Εσύ μπορεί να είσαι απλά τυχερός.Το από που παίρνουν τόσο θάρρος τέτοιοι τύποι και γω πραγματικά απορώ...Εμένα δεν μου είχε συμβεί καν σε σχέση αλλα σε γνωριμία πού απλά δεν ήθελα να συνεχιστεί σε κάτι παραπάνω. Είναι αδιαμφισβητητο ότι υπάρχουν θρασυτατα άτομα και οι γυναίκες συνήθως είναι περισσότερο εκτεθειμένες σε τέτοιες καταστάσεις γιατί νομίζουν ορισμένοι ότι λόγω φύλλου έχουν το πάνω χέρι. Τώρα αν απλά στην προκειμένη η κοπέλια κάνει ναζακια δεν είμαι σε θέση να το ξέρω ,εμείς μιλάμε με βάση τα γεγονότα που παρουσιάζει ο θεματοθετης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Εσύ μπορεί να είσαι απλά τυχερός.Το από που παίρνουν τόσο θάρρος τέτοιοι τύποι και γω πραγματικά απορώ...Εμένα δεν μου είχε συμβεί καν σε σχέση αλλα σε γνωριμία πού απλά δεν ήθελα να συνεχιστεί σε κάτι παραπάνω. Είναι αδιαμφισβητητο ότι υπάρχουν θρασυτατα άτομα και οι γυναίκες συνήθως είναι περισσότερο εκτεθειμένες σε τέτοιες καταστάσεις γιατί νομίζουν ορισμένοι ότι λόγω φύλλου έχουν το πάνω χέρι. Τώρα αν απλά στην προκειμένη η κοπέλια κάνει ναζακια δεν είμαι σε θέση να το ξέρω ,εμείς μιλάμε με βάση τα γεγονότα που παρουσιάζει ο θεματοθετης..


Οταν βγαινεις ραντεβου με κάποια ορισμένα πράγματα θα φανούν απο την αρχή. Και κάποιος που ειναι εμπειρος ξέρει που να εστιάσει. Απο μενα ειναι αρνητικό κοπελες που θα έχουν το στυλ "Πρέπει να δουλευει ο αντρας για να έχει γυναικα..." ενω η ιδια δεν δουλεύει, και εκεινες που ειναι νευρικές της φασαριας , βριζουνε μιλανε σαν νταλικέρηδες και γενικά καταλαβαινεις οτι ειναι τρελές. Ε πιστευω αυτο δεν ειναι και τυχη και δευτερο ραντεβου δεν θα υπάρξει. Το ιδιο αντιστοιχα και οι γυναικες μας κρινουν και αναλογα μας απορριπτουν. Οπως εχει πει και η Ηλιανα η συμπαθεια μου απο το μοντελ .... εχω απορριφθει χιλιάδες φορές ειναι στη φυση της δουλειάς και της καθημερινοτητας.

Και καλο ειναι οταν δεν ταιριάζεις με κάποιον άνθρωπο να μη συνεχισουμε με τα ραντεβου ... η άλλη μπορει να θέλει πιο λαϊτ τυπους και κάποιος να ειναι πιο δυναμικος κτλπ κτλπ οποτε να μην υπάρχει χημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Φίλε @Darknight19
κάποιο νέο από την ιστορία αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εμενα δε μου αρέσουν αυτά.καθολου,οι κωλοτουμπες δλδ. Είσαι με κάποιον οκ. Χωρίζεις,τελος. Το φιλαράκια η σε ενοχλώ που και που δεν τα καταλαβαίνω. Εγώ κλείνω ερμητικά τις πόρτες όταν κάτι το τελειώνω. Κι αν μου τύχε κάποιες φορές στο παρελθόν το ξεκοψα γρήγορα. Πριν παντρευτώ εμφανίστηκε ο πρώην μου δήθεν με είχε δει στον ύπνο του και αν είμαι καλά (πόσο πεζό και πόσο αρχαίο...) Του το ξεκοψα κι εγώ λοιπόν "καλά είμαι παντρεύομαι" και εκεί τελειώνει η ιστορία.. Πιστεύω όσοι το τραβάνε τα θέλει λίγο ο πωπο τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Φίλε @Darknight19
κάποιο νέο από την ιστορία αυτή;

Σταμάτησε ευτυχώς, του μίλησε η κοπέλα μου, (αν και το είχε ξανακάνει) και πλέον κάτι τον έπιασε και δεν ενοχλεί. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Λογικά κι εκείνος θα βρήκε καινούρια γκόμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Λογικά κι εκείνος θα βρήκε καινούρια γκόμενα :P


χαχα πολυ πιθανο.... και μακαρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top