• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αναστενάζω/ Χασμουριέμαι συνέχεια

tralalau

Νεοφερμένος

Ο tralalau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμαι 18 χρονων και συνεχεια αναστεναζω και χασμουριεμαι 2-3 φορες σε 1 λεπτο. Αυτο συμβαινει εδω και 3 χρονια και δεν μπορω να το σταματησω. Επισης νυσταζω σχεδον συνεχεια ενω εχω κοιμηθει αρκετες ωρες.
Γιατι συμβαινει αυτο και μπορω να κανω κατι για να το σταματησω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Και συγγνώμη, αλλά 3 χρόνια τώρα ακόμη να πας να δεις ιατρό; :redface: Δεν έχω κάτι να σου απαντήσω πέρα από αυτό. Όταν κάτι μας ανησυχεί, πάμε σε έναν επαγγελματία να μας δει, δεν είναι τίποτα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ειμαι 18 χρονων και συνεχεια αναστεναζω και χασμουριεμαι 2-3 φορες σε 1 λεπτο. Αυτο συμβαινει εδω και 3 χρονια και δεν μπορω να το σταματησω. Επισης νυσταζω σχεδον συνεχεια ενω εχω κοιμηθει αρκετες ωρες.
Γιατι συμβαινει αυτο και μπορω να κανω κατι για να το σταματησω;

αν και δεν ειμαι σχετικος επι του θεματος, μηπως αυτα τα 3 χρονια εισαι στεναχωρημενος και αναστεναζεις? και μηπως δεν τρως καλα και δεν εχεις δυναμεις και νυσταζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μάτι είναι.
Κάποιος πρέπει να σε ξεματιάσει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
«Το υπερβολικό χασμουρητό φαίνεται να συνιστά σύμπτωμα σε διαταραχές που αυξάνουν την θερμοκρασία του εγκεφάλου και/ή του σώματος, όπως οι βλάβες στο κεντρικό νευρικό σύστημα και η έλλειψη ύπνου», δήλωσε ο δρ Γκάλαπ.

Επειδή όμως μπορεί να μην είναι και τίποτα και απλά να υπερβάλλεις, (δεν μπορώ να φανταστώ πως τόσα χρόνια δεν το πρόσεξε κανείς -γονείς, συμμαθητές, δάσκαλοι- με τη συχνότητα που λες πως συμβαίνει) καλό θα ήταν να πας σε έναν γιατρό που θα βάλει τα πράγματα στη θέση τους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Κάνε σε πρώτη φάση εξετάσεις αίματος 1) γενικές, 2) ειδικές για αναιμία και 3) ειδικές για θυρεοειδή, γιατί είναι πολύ εύκολο να γίνουν.
Μετά είτε δείξουν κάτι, είτε όχι πας σε ιατρό που θα σου προτείνει ο μικροβιολόγος για περαιτέρω έλεγχο ή θεραπεία/ρύθμιση προβλημάτων που φάνηκαν στις αιματολογικές.

ΥΓ: Ως σενάριο παίζει και η υπνική άπνοια, αλλά αυτά θα τα συζητήσεις με τον ιατρό σου.

ΥΓ2: Έλεος με τις τρεις αρνητικές στην από πάνω... λίγο χιούμορ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
Θα σου προτεινα να ελεγξεις το θυροειδη σου και καμια εξεταση αιματος,μηπως σου λειπει καμια βιταμινη και νιωθεις τοση κουραση!!μη το αφηνεις κοιταξε το!!!!και να τρως καλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ΥΓ2: Έλεος με τις τρεις αρνητικές στην από πάνω... λίγο χιούμορ...
Το χιούμορ εμείς το καταλάβαμε. Είσαι σίγουρος όμως ότι θα το καταλάβει και ο θεματοθέτης;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Το χιούμορ εμείς το καταλάβαμε. Είσαι σίγουρος όμως ότι θα το καταλάβει και ο θεματοθέτης;:hmm:

Αν το πίστευε και ξεματιαζόταν αντί να πάει σε ιατρό, τότε δεν φταίει κανένας νομίζω.
Ξέρεις από ένα σημείο και μετά, αναλαμβάνει και η φυσική επιλογή... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Υπαρχουν τοσα πραγματα που μπορουν να διαγνωσθουν!!! Αυτα δεν τα αφηνουν χωρις μια επισκεψη σε ενα γιατρο!!!

Μπορεί να είναι από μια αλλεργία -ιγμόρειο , μέχρι άσθμα και βαλε!!!

Το "Γιατι συμβαινει αυτο και μπορω να κανω κατι για να το σταματησω;" δεν πρέπει να το ρωτάς σε εμάς εδώ αλλά στον παθολόγο που θα σε δει!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralalau

Νεοφερμένος

Ο tralalau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τελευταια προσπαθω να το μειωσω λιγο και τα καταφερνω, για λιγο ομως, μετα οταν σταματησω να το σκεφτομαι παλι αρχιζω να χασμουριεμαι. Οντως δεν ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα. Ειμαι κλειστος χαρακτηρας και δεν βγαινω συχνα εξω. Οταν βγαινω ομως με φιλους νυσταζω και βαριεμαι ευκολα.
Δεν κοιμαμε νωρις γιατι οταν ξαπλωνω αρχιζω να σκεφτομαι διαφορα και δεν μπορω να κοιμηθω. Και να κοιμηθω ομως νωρις παλι θα νυσταζω την επομενη μερα. Συνηθως νυσταζω οταν βγαινω εξω. Μπορει αυτο να συμβαινει λογω του αγχους που εχω καθε φορα οταν προκειται να βγω.
Δεν θελω να κανω αναλυσεις γιατι νομιζω πως ειναι ψυχολογικο το προβλημα. Εχω παει σε ψυχολογο και δεν με βοηθησε και δεν θελω να παω σε αλλον γιατι ειναι ακριβοι.
Τρωω καλα.

Οντως μπορει να ειμαι λιγο υπερβολικος. Δεν το κανω παντα τοσο συχνα οσο ειπα(2-3 φορες σε 1 λεπτο) ομως παλι δεν εχω δει ποτε κανεναν να χασμουριεται τοσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δηλαδή σε πιάνει μόνο όταν είσαι εκτός ή και μέσα στο σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ψυχολογικό φαίνεται να είναι το ζήτημα..

Γιατί νυστάζεις όταν βγαίνεις έξω; Δε περνάς καλά;
Προσπάθησε να περνάς καλά με τους φίλους και να βγαίνεις συχνά έξω. Τώρα έρχεται και καλοκαίρι, δεν είναι καιρός να είσαι συνέχεια μέσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralalau

Νεοφερμένος

Ο tralalau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Με πιανει και μεσα. Εξω συνηθως δεν περνω καλα και θελω να γυρισω σπιτι και οταν παω σπιτι το μετανιωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης88

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τελευταια προσπαθω να το μειωσω λιγο και τα καταφερνω, για λιγο ομως, μετα οταν σταματησω να το σκεφτομαι παλι αρχιζω να χασμουριεμαι. Οντως δεν ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα. Ειμαι κλειστος χαρακτηρας και δεν βγαινω συχνα εξω. Οταν βγαινω ομως με φιλους νυσταζω και βαριεμαι ευκολα.
Δεν κοιμαμε νωρις γιατι οταν ξαπλωνω αρχιζω να σκεφτομαι διαφορα και δεν μπορω να κοιμηθω. Και να κοιμηθω ομως νωρις παλι θα νυσταζω την επομενη μερα. Συνηθως νυσταζω οταν βγαινω εξω. Μπορει αυτο να συμβαινει λογω του αγχους που εχω καθε φορα οταν προκειται να βγω.
Δεν θελω να κανω αναλυσεις γιατι νομιζω πως ειναι ψυχολογικο το προβλημα. Εχω παει σε ψυχολογο και δεν με βοηθησε και δεν θελω να παω σε αλλον γιατι ειναι ακριβοι.
Τρωω καλα.

Οντως μπορει να ειμαι λιγο υπερβολικος. Δεν το κανω παντα τοσο συχνα οσο ειπα(2-3 φορες σε 1 λεπτο) ομως παλι δεν εχω δει ποτε κανεναν να χασμουριεται τοσο.

Αδερφέ καλησπέρα....έχω το ίδιο πρόβλημα απο το 2011 εχω πάει σε πολλούς γιατρούς καρδιολογους πνευμανολογο εξετάσεις αίματος ψυχολόγους...έχω κάνει τα πάντα κ δεν με αφήνει καθόλου μερικές φορές ηρεμώ κ μετά πάλι τα ίδια....Έχεις βρει κάτι ν σε βοηθήσει?η όποιος γνωρίζει κστι ?
 

Jimmakos31

Νεοφερμένος

Ο Jimmakos31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα φίλε ! Σοβαρά τώρα το έχεις τόσα χρόνια σε καθημερινή βάση και δεν έχεις βρει θεραπεία ; Με τρομάζεις λιγάκι τώρα γιατί έχω δυο μήνες που το παθαίνω καθημερινά και τώρα τις τελευταίες δυο μέρες έχω ξεκινήσει θεραπεία με αντικαταθλιπτικά λόγω το ότι ο ψυχολόγος θεώρησε πως είναι ψυχοσωματικό το θέμα μιας και έχω κάνει ότι παθολογική εξέταση χρειάζεσαι για να αποκλείσω άλλες παθήσεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top