Εσείς καταλαβαίνετε πώς αισθάνονται οι άλλοι άνθρωποι;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αναλυω, ναι. Κι αυτο με εχει βοηθησει να αλλαξω σε αρκετα θεματα και να γινω ακομα πιο καλος ανθρωπος. Νεοτερη υπηρξα πιο παρορμητικη και απόλυτη. Σημερα κοιταζω λιγοτερο την παρτη μου, ειμαι περισσοτερο ευτυχισμενη και σαφως μεσω της αναλυσης και της διαλλακτικοτητας, με αγαπουν ακομα περισσοτερο. Σαφως λοιπον και δειχνω καταννοηση στον 'ανθρωπο'. Κι αν δε συμβει κάποτε, διοτι ανθρωποι κι εμεις ειμαστε και παθη μπολικα εχουμε, με μαλωνω, μετα με δικαιλογω κι επειτα ξαναπροσπαθω. Ειμαι ευτυχης που μπορω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...μόνο όταν έχεις υπάρξει στην θέση που είναι ο άλλος...τότε μόνο μπορείς να καταλάβεις "τι νιώθει"..
Και αυτο πάλι χωρίς να το βιώνεις με τον ίδιο τρόπο και να το ¨καταλαβαίνεις στο πετσί σου" όπως ο άλλος...
Γιατί τα συναισθήματα είναι συναισθήματα και διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο γιατί ο κάθε άνθρωπος αποτελεί μια ξεχωριστή μοναδική 'Υπαρξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ναι τις περισσότερες φορές καταλαβαίνω πως νιώθουν οι άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Δεν είναι το ίδιο για όλους τους ανθρώπους πιστεύω.Εννοώ ότι υπάρχουν ορισμένοι άνθρωποι οι οποίοι έχουν ένα τρόπο να κρατάνε τα συναισθήματά τους(κυρίως τα αρνητικά) για τον εαυτό τους και να μην τα εκδηλώνουν καθόλου.Αυτούς τους ανθρώπους δεν πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να τους''διαβάσει''. Εγω προσωπικά αρκετά συχνά έχω την αίσθηση ότι καταλαβαίνω πώς μπορεί να νιώθει κάποιος άλλος είτε είναι φίλος είτε είναι απλά γνωστός ή ακόμα και εντελώς άγνωστος.Ωστόσο δεν μπορούμε ποτέ να ξέρουμε με απόλυτη σιγουριά για την ψυχική κατάσταση των άλλων.Σκεφτείτε μόνο πόσο περίπλοκη και καθόλου ξεκάθαρη είναι συχνά η δική μας και θα καταλάβετε τί εννοώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Θεωρώ πως το να καταλαβαίνεις τα συναισθήματα των γύρω σου χωρίς να σου πουν κουβέντα, είναι "χάρισμα". Δυστυχώς δεν μπορώ να ερμηνεύσω εύκολα τι νιώθει ο άλλος, ακόμη και αν τον άνθρωπο αυτό τον ξέρω καλά σαν χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaBu

Νεοφερμένος

Η MariaBu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Προσωπικά καταλαβαίνω τους παντες - αναλογα αν εχω περάσει απο την ίδια φάση ή οχι .. μπορει να φταιει οτι γεννήθηκα χωρις πατέρα δεν γνωρίζω ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν κι εχω ξαναπαντησει, νομιζω καποιες φορες πως καταλαβαινω αλλα τελικα ισως να μην εχω καταλαβει και τιποτα.
Θελει δουλεια...
Προσπαθω ομως! Αν ενδιαφερομαι, προσπαθω παρα πολυ!
Παντως δεν ειναι καθολου ευκολο να μπεις στα σωψυχα του αλλου ουτε και οι αλλοι στα δικα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ναι, αλλά συνήθως δεν έχει και πολλή σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top