Anime

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, δημιούργησα αυτό το θέμα για τους φίλους μας που βλέπουν άνιμε διαβάζουν μάνγκα κλπ ... Λοιπόν, για να ξεκινήσουμε όσοι βλέπετε άνιμε διαβάζεται και το αντίστοιχο μάνγκα ή όχι και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milie

Νεοφερμένος

Η milie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγώ βλέπω ανιμέ ,μα τι εννοείς ,όταν λές αντίστοιχο μάνγκα?μάλλον δεν είμαι καλά ενημερωμένη....(φώτισε με)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Όταν λέω αν διαβάζεις και το αντίστοιχο manga εννοώ πως π.χ. αν βλέπεις το anime του death note ή naruto ή οτιδήποτε , διαβάζεις και το manga του death note ή μένεις μόνο στο anime;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milie

Νεοφερμένος

Η milie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
οπως θα υποψιαστικες :P,μενω στο ανιμε,αν το γνωριζα μαλλον παλι θα επελεγα να μεινω στο ανιμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Και εγώ έτσι έλεγα στην αρχή και έχω καταλήξει να έχω τα μισά volumes του one piece :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Είχα αρχίσει να βλέπω παλιότερα (πριν 2-3 χρόνια) αλλά σταμάτησα γρήγορα καθώς δεν είχα ίντερνετ για κάποιους μήνες. Όταν ανανεώσαμε την σύνδεση δεν συνέχισα να βλέπω γιατί ήξερα πως θα κολλήσω και δεν ήθελα. Εδώ που μένω δεν ξέρω κανέναν να βλέπει ανιμε και έτσι δεν έχει και τόσο ενδιαφέρον, νομίζω πως είναι καλύτερα να έχεις και κάποιον που να σχολιάζετε μαζί τι είδατε, τι σας έκανε εντύπωση κλπ.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
τοτε γιατι δεν παμε εδω για λεπτομερεις συζητησεις;
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39041
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Είχα αρχίσει να βλέπω παλιότερα (πριν 2-3 χρόνια) αλλά σταμάτησα γρήγορα καθώς δεν είχα ίντερνετ για κάποιους μήνες. Όταν ανανεώσαμε την σύνδεση δεν συνέχισα να βλέπω γιατί ήξερα πως θα κολλήσω και δεν ήθελα. Εδώ που μένω δεν ξέρω κανέναν να βλέπει ανιμε και έτσι δεν έχει και τόσο ενδιαφέρον, νομίζω πως είναι καλύτερα να έχεις και κάποιον που να σχολιάζετε μαζί τι είδατε, τι σας έκανε εντύπωση κλπ.:hmm:
Πού μένεις και δεν υπάρχει κανείς που βλέπει άνιμε? ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από anime έχω δει dragonball, naruto, death note, code geass, gantz και highschool of the dead. Από μάνγκα παρακολουθώ μόνο το naruto
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Πού μένεις και δεν υπάρχει κανείς που βλέπει άνιμε? ο.ο

Δεν είπα πως δεν υπάρχει κανείς. Είπα πως εγώ δεν ξέρω κάποιον που να βλέπει.:confused:

Εδώ που μένω δεν ξέρω κανέναν να βλέπει ανιμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν είπα πως δεν υπάρχει κανείς. Είπα πως εγώ δεν ξέρω κάποιον που να βλέπει.:confused:
αααα οκ ... Ελπίζω να βρεις κάποιον να χεις να μιλάς και για άνιμε ^_^

Από anime έχω δει dragonball, naruto, death note, code geass, gantz και highschool of the dead. Από μάνγκα παρακολουθώ μόνο το naruto
Δες One piece φίλε , και μετά πες μου την γνώμη σου αν προτιμάς One piece ή naruto :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
αααα οκ ... Ελπίζω να βρεις κάποιον να χεις να μιλάς και για άνιμε ^_^

Εάν βρω κάποιον που να βλέπει άνιμε θα αρχίσω να βλέπω και εγώ και δεν θέλω καθόλου.:( Είναι κόλλημα, κακά τα ψέματα. Αν πεις να κάτσεις να δεις για λίγο δεν μπορείς να σταματήσεις μετά.:P Έχουν ενδιαφέρον αλλά για να είμαι ειλικρινής προτιμώ να αξιοποιώ αλλιώς τον ελεύθερο μου χρόνο.:/: (δική μου άποψη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες One piece φίλε , και μετά πες μο την γνώμη σου αν προτιμάς One piece ή naruto :hmm:

Μπα δεν παιζει πλεον δεν μπορω τα μεγαλα ανιμε τυπου one piece και naruto ειναι ολο φιλερς και flashback. Προτιμω μικρότερα ανιμε με πιο σκοτεινη πλοκη και γρηγορη εξελιξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.imperfect

Νεοφερμένος

Ο mr.imperfect αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όπως για παράδειγμα το Death Note... Και για να απαντησω στην ερωτηση σου, ναι διαβαζω το μανγκα παραλληλα με το ανιμε και ο λογος ειναι επειδη υπαρχοθν περισσοτερες λεπτομερεις στο μανγκα.... και επισης υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα το ανιμε να διαφερει σε ορισμενα μερη του απο το αντιστοιχο μανγκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μπα δεν παιζει πλεον δεν μπορω τα μεγαλα ανιμε τυπου one piece και naruto ειναι ολο φιλερς και flashback. Προτιμω μικρότερα ανιμε με πιο σκοτεινη πλοκη και γρηγορη εξελιξη
Elfen Lied, Claymore and Afro Samurai is for ya ! ^_^

Όπως για παράδειγμα το Death Note... Και για να απαντησω στην ερωτηση σου, ναι διαβαζω το μανγκα παραλληλα με το ανιμε και ο λογος ειναι επειδη υπαρχοθν περισσοτερες λεπτομερεις στο μανγκα.... και επισης υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα το ανιμε να διαφερει σε ορισμενα μερη του απο το αντιστοιχο μανγκα.
Τα μάνγκα τα αγοράζεις ή από mangafox; Και αν τα αγοράζεις από που;

Εάν βρω κάποιον που να βλέπει άνιμε θα αρχίσω να βλέπω και εγώ και δεν θέλω καθόλου.:( Είναι κόλλημα, κακά τα ψέματα. Αν πεις να κάτσεις να δεις για λίγο δεν μπορείς να σταματήσεις μετά.:P Έχουν ενδιαφέρον αλλά για να είμαι ειλικρινής προτιμώ να αξιοποιώ αλλιώς τον ελεύθερο μου χρόνο.:/: (δική μου άποψη)
Ε και γω, επειδή βλέπω και άνιμε δεν πάει να πει πως είμαι otaku στο full, βασικά άντε να δω μια ώρα την ημέρα όχι παραπάνω γιατί έχω και άλλες ασχολίες ως καλλιτέχνης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mr.imperfect

Νεοφερμένος

Ο mr.imperfect αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τζωρτζ, πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να τα αγοραζεισ απο τη στιγμη που υπαρχουν ιστοσελιδες που τα προσφερουν δωρεαν... Κοιτα, μπορεις να βρεις απειρα site , μην περιοριζεσαι μονο στο mangafox...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Elfen Lied, Claymore and Afro Samurai is for ya ! ^_^

Το Claymore το έχω δει το E;fen Lied τωρα έχει τόσο αίμα και κομμένα μέλη που λέω άστο

ένα πολύ καλό anime είναι το Monster
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τζωρτζ, πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να τα αγοραζεισ απο τη στιγμη που υπαρχουν ιστοσελιδες που τα προσφερουν δωρεαν... Κοιτα, μπορεις να βρεις απειρα site , μην περιοριζεσαι μονο στο mangafox...
Μερικά ελληνικά βιβλιοπολεία έχουν διάφορα μανγα με χρώματα και όχι ασπρόμαυρα. Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά και γι'αυτό αξίζουν με τα 1000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τζωρτζ, πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να τα αγοραζεισ απο τη στιγμη που υπαρχουν ιστοσελιδες που τα προσφερουν δωρεαν... Κοιτα, μπορεις να βρεις απειρα site , μην περιοριζεσαι μονο στο mangafox...
Το ξέρω συμφωνώ και το mangafox το είπα ως παράδειγμα... Απλά πώς να στο πω εγώ με τα βιβλία και τα albums έχω ένα θέμα κ θέλω να τα αγοράζω ... σαν συλλογή πως να στο πω. Πάντως από manga τα πάντα εκτός από one piece τα διαβάζω Online τα One piece τα αγοράζω :/:

Μερικά ελληνικά βιβλιοπολεία έχουν διάφορα μανγα με χρώματα και όχι ασπρόμαυρα. Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά και γι'αυτό αξίζουν με τα 1000.
Συμφωνώ και αν μπορείς φίλε και αν μένεις Αθήνα γράψε κάποια μαγαζιά ή βιβλιοπωλεία με manga και τέτοια είδη ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παλιά θυμάμαι να είχα δει στο public αλλλα τώρα δε βρίσκω τπτ. Κάνε ένα πρόχειρο γκουγκλάρισμα και κάτι θα βρεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top