Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,098 μέλη και 2,482,677 μηνύματα σε 79,142 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 399 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φωτογραφίες Αγαπημένων Φαγητών

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,133 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 23:36, 10-10-19:

Ας μου πει κάποιος αν πραγματικά πιστεύει πως υπάρχει κάτι καλύτερο από πηχτή ζεστή σοκολάτα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ σοκολάτα λιώμενη.

3
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O vxrc έγραψε: στις 13:40, 11-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Fast
Ας μου πει κάποιος αν πραγματικά πιστεύει πως υπάρχει κάτι καλύτερο από πηχτή ζεστή σοκολάτα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ σοκολάτα λιώμενη.

Υπάρχει. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλμυρό.
Οκ, στην πρώτη μπουκιά/κουταλιά whatever κομπλέ είναι η σοκολάτα. Μετά την πρώτη απλά η γλύκα γίνεται ανυπόφορη και σε λιγώνει.
2
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 523 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 14:52, 11-10-19:

Τι είναι αυτή η σύρριγα;

Also, όλα αυτά μόνα σου τα 'φαγες; Α;

Εγώ θα στα 'τρωγά όλα και θα σε έβαζα να τρως ροζ μοσχάρι μέχρι να το εκτιμήσεις.

Η σύριγγα είναι λιωμένο μπουενο και κάνεις ένεση στο στρογγυλό ντόνατ για να το γεμίσεις. Σε καμία περίπτωση δεν τα έφαγα όλα αυτά μόνη μου, λιγώνομαι πολύ εύκολα.

Μα γιατί ροζ μοσχάρι; Φέρε μου ένα αρνάκι σούβλας, κάνα ξεροψημένο παϊδάκι, ένα κοκορετσακι βρε αδερφέ. Μια χοιρινή πανσέτα. Αλλά όχι και ροζ μοσχάρι...

Πάρτε τώρα και ένα απ τα λίγα γλυκά πρωινά που μ αρέσουν:

Αρχική Δημοσίευση από vxrc
Οκ, στην πρώτη μπουκιά/κουταλιά whatever κομπλέ είναι η σοκολάτα. Μετά την πρώτη απλά η γλύκα γίνεται ανυπόφορη και σε λιγώνει.

Εν τω μεταξύ, το κακό με τα γλυκά ροφήματα είναι ότι δεν μπορείς να τα συνοδεύσεις με σκέτο καφέ, ώστε να αντισταθμιστεί η γλύκα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Agaphbou : 11-10-19 στις 14:52. Αιτία: AutoMerge
1
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,418 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 15:24, 11-10-19:

Αν τη συνοδεύεις δε με κονιάκ ή κάποιο λικέρ γίνεται ένα ωραιότατο κοκτέιλ
1
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,133 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 18:10, 11-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από vxrc
Αν το κάνεις σχετικά αγλυκο και βάλεις αλάτι, δεν υπάρχει θέμα. Amateurs.

Αρχική Δημοσίευση από Agaphbou
Η σύριγγα είναι λιωμένο μπουενο και κάνεις ένεση στο στρογγυλό ντόνατ για να το γεμίσεις. Σε καμία περίπτωση δεν τα έφαγα όλα αυτά μόνη μου, λιγώνομαι πολύ εύκολα.

Μα γιατί ροζ μοσχάρι; Φέρε μου ένα αρνάκι σούβλας, κάνα ξεροψημένο παϊδάκι, ένα κοκορετσακι βρε αδερφέ. Μια χοιρινή πανσέτα. Αλλά όχι και ροζ μοσχάρι...

Πάρτε τώρα και ένα απ τα λίγα γλυκά πρωινά που μ αρέσουν:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ τι διαβολικό κόλπο είναι αυτό. Τα pancakes δε μ αρέσουν, προτιμώ τάρτα με φράουλες.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fast : 11-10-19 στις 18:11. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,393 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 18:27, 11-10-19:

τρέχουν σάλια
1
1
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

O Fast έγραψε: στις 00:23, 16-10-19:

Ισως το αγαπημένο μου φαγητό της παιδικής ηλικίας.
5
1
Παράθεση

Aargh

Νεοφερμένος

Ο Aargh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Aargh έγραψε: στις 21:38, 16-10-19:

3
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 523 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 23:44, 16-10-19:

Σήμερα έφτιαξα για πρώτη μου φορά λαχανοντολμαδες αυγολέμονο!

Νταξει οπτικά δεν είναι τίποτα το ουαου αλλά γευστικά βγήκαν εξαιρετικοί!!
2
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,824 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:12, 17-10-19:

Το καλύτερο παγωτό που έχω φάει ποτέ!!!

1
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

O Fast έγραψε: στις 00:56, 17-10-19:

Σήμερα έφτιαξα για πρώτη μου φορά λαχανοντολμαδες αυγολέμονο!
Εύγε. Το αγαπημένο μου ορεκτικό. Δεν το περίμενα από 'σένα.

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Το καλύτερο παγωτό που έχω φάει ποτέ!!!
δοκιμασε salted caramel cheesecake απο haagen dats
1
1
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Agaphbou έγραψε: στις 00:57, 17-10-19:

Κακώς
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,824 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:58, 17-10-19:

δοκιμασε salted caramel cheesecake απο haagen dats

Το έχω δοκιμάσει!!!Πολυ ωραίο και αυτό!
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

O Fast έγραψε: στις 01:00, 17-10-19:

Συνήθως οι κοπέλες είστε μόνο κρέμα γαλακτος με κοτόπουλο ή καπνιστό σολομό... άντε και κάμια γαριδομακαρονάδα το καλοκαίρι.
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Agaphbou έγραψε: στις 01:06, 17-10-19:

Συνήθως οι κοπέλες είστε μόνο κρέμα γαλακτος με κοτόπουλο ή καπνιστό σολομό... άντε και κάμια γαριδομακαρονάδα το καλοκαίρι.
Ωραία κι αυτά αλλά σαν τα μαμαδιστικα δεν έχει. Το καλοκαίρι έμαθα να φτιάχνω κιμαδόπιτα με χειροποίητο φύλλο... Κόλαση!! Το επόμενο και most challenging βήμα είναι ο μπακλαβάς... Εκεί με κόβω να παίρνω ετοιματζίδικο φύλλο.
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

O Fast έγραψε: στις 01:31, 17-10-19:

Ωραία κι αυτά αλλά σαν τα μαμαδιστικα δεν έχει. Το καλοκαίρι έμαθα να φτιάχνω κιμαδόπιτα με χειροποίητο φύλλο... Κόλαση!! Το επόμενο και most challenging βήμα είναι ο μπακλαβάς... Εκεί με κόβω να παίρνω ετοιματζίδικο φύλλο.

Ναι και μένα τα σπιτικά μ' αρέσουν, αλλά δεν το χω ούτε με τις φωτογραφίες ουτε με το στήσιμο.

Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις λεπτό φύλλο(που θέλει ο μπακλαβάς) με οικειακό εξοπλισμό!
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,722 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 16:20, 17-10-19:

Σήμερα έχουμε νοητό ταξίδι στα πάτρια εδάφη!
4
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

O Fast έγραψε: στις 19:43, 18-10-19:

Μπακαλιαράκια με σος γιαουρτιού;
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

O Fast έγραψε: στις 21:18, 07-11-19:

1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια