Γιατί θα παντρευτώ στην εκκλησία

Ο λόγος είναι:
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)
  • Για να πάρω την ευλογία του Θεού και της θρησκείας μου.

    Ψήφοι: 26 38.2%
  • Για το γλέντι και το ωραίον του πράγματος και τα όνειρα που είχα από παιδί.

    Ψήφοι: 17 25.0%
  • Για να κρατήσω τις παραδόσεις και να μην έχω γκρίνιες από την οικογένειά μου.

    Ψήφοι: 18 26.5%
  • Άλλος (πείτε ποιός).

    Ψήφοι: 5 7.4%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 16 23.5%

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι απαγορεύεται, δύσκολα όμως θα πείσεις τον δήμαρχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι απαγορεύεται, δύσκολα όμως θα πείσεις τον δήμαρχο.

βρε εδώ δεν τους πείθεις να μην είναι Τετάρτη πρωί... λες να τον πείσεις να πάτε και παραλία? :P
αυτός θέλει άρων άρων να ξεμπερδεύει :mad:
γιαυτό λέω ότι όλα είναι σκοπιμότητες :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
βρε εδώ δεν τους πείθεις να μην είναι Τετάρτη πρωί... λες να τον πείσεις να πάτε και παραλία? :P

Αν είναι του χωριού σου και του δώσεις κατιτίς?:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πολιτικός γάμος λέει γίνεται μόνο στο δημαρχείο... Βέβαια σε κάποιες περιοχές ίσως τον πείσεις το δήμαρχο να βγει προς τα έξω...
(Αν ισχύει ότι το λέει ο 1250/82)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Οι πολιτικοί γάμοι που γίνονται στο εξωτερικό, ισχύουν στην Ελλάδα;
νομίζω ναι..εφόσον προσκομίσεις τα αντίστοιχα χαρτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Οι πολιτικοί γάμοι που γίνονται στο εξωτερικό, ισχύουν στην Ελλάδα;

Ναι, ισχύουν κανονικά, παντρεύτηκε μια κολλητή μου στη Γαλλία σε δημαρχείο και όλα είναι απολύτως νόμιμα στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αλλά μήπως παίζει ρόλο το θέμα Ευρωπαϊκής Ένωσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Aν ειναι στο χερι μου μονο και η γυναικα που θα παντρευτω εχει τις ιδιες αποψεις με μενα,δε θα κανω θρησκευτικο γαμο.Ενα πολιτικο και ενα γλεντι με τους πολυ στενους συγγενεις και φιλους..Και το γλεντι οχι απαραιτητα σε αυτες τις αχαρες αιθουσες για γλεντια.Στο τελος ολοι οι γαμοι μου φαινονται ιδιοι και μου φαινεται οτι ολα γινονται για τους γονεις..

Απο την αλλη αν η συντροφος μου ηθελε να κρατησει τις παραδοσεις για να μην δυσαρεστησει τις οικογενειες,τοτε θα υποχωρουσα..

ευγενής προσέγγιση, τουλάχιστον επειδή λίγο πολύ όλες μας χαζεύουμε νυφικά ανεξαρτήτως όλων των άλλων παραμέτρων (ηλικία, οικογενειακή κατάσταση, παρελθόν παρόν μέλλον κλπ) αλλά μην ξεχνάς ότι εάν η επιλογή του γάμου έχει να κάνει με την ευρύτερη σχέση του ατόμου με τη θρησκεία και την κοσμοθεωρία του τότε η κοινή επιλογή τυπικού του γάμου δείχνει κι άλλα πράγματα...
άλλωστε το τυπικό μέρος της τελετής θα έπρεπε να είναι μια διαδικαστική ενέργεια ενώπιον του συντεταγμένου κράτους και το υπόλοιπο ένα τρελό πάρτυ με όλους όσους αγαπάμε και μας αγαπούν.
το εάν κάποιος θέλει να του δώσει οπωσδήποτε και θρησκευτική χροιά θα έπρεπε να είναι σε δεύτερο στάδιο επιλογή του ζευγαριού και ίσως να βοηθούσε και στο να απαλλαγεί ο θρησκευτικός γάμος ως τελετή από τα βαρίδια που τον έχουν απαξιώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
νομίζω ναι..εφόσον προσκομίσεις τα αντίστοιχα χαρτιά.
Ε ορίστε η λύση τότε για ωραίο πολιτικό γάμο :D
Και δεν νομίζω να βγαίνει και τόσο πιο ακριβό από το μέσο θρησκευτικό (μαλλον φτηνότερο) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ε ορίστε η λύση τότε για ωραίο πολιτικό γάμο :D
Και δεν νομίζω να βγαίνει και τόσο πιο ακριβό από το μέσο θρησκευτικό (μαλλον φτηνότερο) ;)
αρκεί να μην ναυλώσεις τσάρτερ για να μεταφέρεις τους καλεσμένους:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
αρκεί να μην ναυλώσεις τσάρτερ για να μεταφέρεις τους καλεσμένους:P:P:P

βασικά και αυτό να κάνεις, τουλάχιστον ένας πολιτικός γάμος προσφέρει περισσότερη φαντασία στα έξοδα αν θέλει κάποιος να το κάνει υπερπαραγωγή, όχι το τυποποιημένο εξοδολόγιο του θρησκευτικού τυπικού
...τελικά μάλλον ένας γάμος κοστίζει όσα θέλει κανείς να ξοδέψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σε όλα τα κοινωνικά eventς, μπορεί κανείς να γυρίσει υπερπαραγωγή... ακόμα και στον θρησκευτικό γάμο!!
Αν σε λένε Ωνάση, έχεις δυνατότητες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
[...]
Και στο Δημαρχείο αν εχεις φαντασία και χρήμα μπορείς να κάνεις ότι θες και φιλαρμονική να φέρεις και χαβαλέ να κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Θρησκεία!!!!
Γλέντι το Σάββατο το βράδι σπίτι.
Μετά το γάμο θα κάνω το δικό μου γλέντι στο σπίτι με τον συζυγο πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το χα ξαναδηλωσει νομιζω! γαμο στην εκκλησια με παπα και ολα τα σχετικα!! το προτιμω και για το θεμα της θρησκειας και γενικα για ολο το σκηνικο και επειδη ειμαι των παραδοσεων:D γενικα τασσομαι κατα του πολιτικου γαμου οσον αφορα το δικο μου γαμο! δεν εχω χειροτερο εφιαλτη απο το ενδεχομενο ενος πολιτικου γαμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Γιατί θα παντρευτώ στην εκκλησία;

Γιατί έχω χρήματα για χάσιμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Γιατί έχω χρήματα για χάσιμο.:P

Και γιατί άμα παίξουν καθυστερήσεις οι προηγούμενοι γάμοι (γιατί ανά μισάωρο τους κλείνουν στην Αθήνα τουλάχιστον τα Σάβατα) θα μπερδευτούν οι καλεσμένοι μου με τους προηγούμενους μη σας πω και με τους επόμενους και στο video θα δείχνει ΜπενΧουρ το event!!! :clapup::clapup::clapup:
(Κάτι συγγενείς ακόμα ψάχνουν στο βίδεο τους δικούς τους καλεσμένους:hmm: γιατί έχει κι άλλους μέσα:P:P:P:P:P πολλούς όμως...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Μαλλον η συνηθεια...Και οι αντιδρασεις του περιγυρου και των συγγενων...Και ειναι και σχετικα δυσκολο να μην θελουν και οι δυο να κανουν θρησκευτικο γαμο..Αλλα ειναι μια αποφαση που θα επρεπε να παρει το ζευγαρι χωρις να σκεφτει τι θα πει ο ενας και ο αλλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios75

Νεοφερμένος

Ο Stelios75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έτσι τόπε Ο Θεός Κ έτσι έγινε.Έτσι οπως λεμέ μπες με το δεξί. Το νήπιο από το δεξί πόδι αρχίζει να κάνει το βηματάκι βηματάκια χωρίς να ξέρει ότι ξεκίνησε με το δεξί πόδι.Μετα ειναι κ δημοσια δηλωση κ εκδηλωση να γινεται γνωστο .Αν χρειαστει κατι το ευλογημενο ζευγαρι κατι ο κοσμοσ η κοινωνια οι ανθρωποι το βοηθανε (τους σπιτομενους δεν του βοηθανε κ πολυ μεχρι κ που τους αγνοουν ) Ετσι δεν μπορει μετα η νυφη η ο Γαμπροσ να γαμπριζουν να γκομμενιζουν.Ειναι γνωστοι ειναι Παντρεμενοι .Αυτο κ αλλα πολλα (οικονομικα κ )σε οδηγουν στην εκκλησια.Σε αγαπω κ το φωναζω το δειχνω,σε αγαπω κ επισημα,κ ολοι μαζι σε προστατευουμε.Να θυμασαι οτι τα πολυ παλια χρονια τα πραγματ δεν τοσο ειρηνικα οσο σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top