Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,636 μέλη και 2,466,177 μηνύματα σε 78,272 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 236 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Στρογγυλοποίηση αριθμού σε C

aLoRa

Νεοφερμένος

Ο aLoRa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O aLoRa έγραψε: στις 13:28, 27-10-09:

ξερει κανείς να φτιάχνει πρόγραμμα σε γλώσσα c που να στρογγυλοποιεί έναν αριθμό?? ευχαριστώ προκαταβολικά!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε: στις 01:11, 16-10-11:

#include <stdio.h> #include <stdlib.h> main() { float num,ypo; int n; printf("Äþóôå ôïí áñéèìü:\n"); scanf("%f",&num); n = num; ypo = num - n; if(ypo>=0.5) printf("%d\n",n+1); else printf("%d\n",n); system("PAUSE"); }
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια