Οπτικοί δίσκοι χωρητικότητας 1 TB

kordim

Νεοφερμένος

Ο kordim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Διάβασα εδώ https://www.notfaq.gr/2012/11/1tb.html ότι η εταιρεία FujiFilm θα κυκλοφορήσει μέχρι το 2015 "cd" 1Tb.Από την μία είναι εντυπωσιακό αλλά από την άλλη μέχρι τότε θεωρώ ότι δεν θα υπάρχουν cd και ότι όλοι θα χρησιμοποιούν usb sticks και εξωτερικούς σκληρούς δίσκους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το 15 δεν ειναι και πολυ μακρια, δεν νομιζω οτι θα προχωρισει και τοσο γρηγορα η κατασταση ωστε να μην υπαρχουν cd... Αν μαλιστα το cd αυτο καταφερει να ειναι φθηνο, γιατι να μην εκμεταλευτει κατα κορων για μεταφορα δεδομενων; Ειναι πιο ευκολο απο το να ψαχνεις πως θα παρεις πισω το flashακι σου... :P
Δεν πιστευω και εγω οτι θα ειναι μια τεραστια εμπορικη επιτυχεια που θα αλλαξει τα δεδομενα, με τον απεραντο αποθηκευτικο χορο που προσφερει το internet, με τα flashακια που συνεχος προσφερουν μεγαλητερο ογκο σε χαμηλοτερο κοστος και την γενικοτερη νοοτροπια περι αποθηκευσης να εχει αλλαξει, σαφως μιλαμε για μια δυσκολη αγορα, ωστοσο, σε αυτην την αγορα υπαρχει πολυ ψωμι και να μικρο κοματι μπορει να μεταφραζετε σε αρκετα δις, οποτε, γιατι οχι; Αλλωστε, ενα καλο back-up ειναι το φτηνο back-up...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Διάβασα εδώ https://www.notfaq.gr/2012/11/1tb.html ότι η εταιρεία FujiFilm θα κυκλοφορήσει μέχρι το 2015 "cd" 1Tb.Από την μία είναι εντυπωσιακό αλλά από την άλλη μέχρι τότε θεωρώ ότι δεν θα υπάρχουν cd και ότι όλοι θα χρησιμοποιούν usb sticks και εξωτερικούς σκληρούς δίσκους.

Καλά, εγώ ξέρω ότι το μεγαλύτερο (από γνωστούς τύπους cd) που υπάρχει ειναι το blu ray και ειναι έως 50 gb, και αντί να το κάνουν βήμα βήμα, έχουν την ελπίδα πως θα πάνε κατ' ευθείαν στο 1tb; :hmm:

Πάντως προσωπικά έχω την εντύπωση πως αυτοί οι δίσκοι θα ειναι σε μέγεθος δίσκου πικ απ :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top