Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,368 μέλη και 2,431,811 μηνύματα σε 75,933 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 180 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όχι σχέση, μόνο σεξ

AngelinaCurious (Αγγελική)

Νεοφερμένος

H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H AngelinaCurious έγραψε: στις 11:52, 05-08-18:

Πόσο μπέρδεμα είναι αυτού του είδους οι "σχέσεις"? Είσαι σε φάση που δεν ψάχνεις για σχέση, πιθανότατα γιατί είσαι προσφάτως χωρισμένος ή απλά επειδή θες την ηρεμία σου και ξεκινάς μια καθαρά (?) σεξουαλική σχέση με κάποιον. Πόσο σίγουρος είσαι όμως ότι αυτή η σχέση θα παραμείνει έτσι και δεν θα αρχίσεις να βλέπεις τα πράγματα πιο σοβαρά?

Θα σας πω την ιστορία μου...

Εδώ και κάποιο καιρό κάνω σεξ με έναν τύπο από την παρέα μου. Ήρθε πολύ ξαφνικά και για κάποιο λόγο ένιωσα πολύ άνετα από την αρχή. Με τον συγκεκριμένο ποτέ δεν ήμασταν κολλητοί, απλά ήμασταν στην ίδια παρέα. Είχε σχεδόν πάντα σχέση και ήξερα τις κοπέλες του οπότε δεν τον είχα δει ποτέ ερωτικά, αλλά να που έγινε ότι έγινε. Κι εγώ, δηλαδή, είχα σχέση τα τελευταία χρόνια. Περνάω υπέροχα όταν είμαστε μαζί, όμως φοβάμαι πολύ ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση μπορεί να τον ερωτευτώ. Ήδη τον σκέφτομαι συνεχώς, θέλω να τον βλέπω, κάνω σαν χαζή όταν είμαι μαζί του κι όλα αυτά τα ωραία! Κι αυτός από την πλευρά του φέρεται λίγο περίεργα. Έντονα βλέμματα, αγκαλιές, φιλιά στο μέτωπο, πράγματα για να μου τραβήξει την προσοχή (όλα αυτά όταν είμαστε με παρέα). Όταν είμαστε οι δυο μας, πέρα από το σεξ, πάλι θα με πάρει αγκαλιά, θα με φιλήσει, θα μου κρατήσει το χέρι...
Κι ενώ ξέρω ότι δεν πρέπει να δίνω σημασία σε κάθε του κίνηση και να προσπαθώ να την ερμηνεύσω, τα σκέφτομαι όλα υπερβολικά πολύ.
Γενικότερα δεν έχουμε κάνει κάποια συζήτηση για το τι έχουμε. Προσωπικά δεν σκοπεύω να θίξω αυτό το θέμα, δεν υπάρχει λόγος. Απ'ότι έχω καταλάβει το μόνο που θέλει αυτός είναι σεξ. Κι εγώ κατά βάθος αυτό θέλω, απλά άθελα μου μπαίνω στην διαδικασία να σκεφτώ τι θα γινόταν αν αυτό εξελιχθεί σε σχέση.
Α επίσης να πω ότι σχεδόν ποτέ δεν θα κανονίσουμε να βγούμε οι δυο μας. Πάντα βγαίνουμε με την υπόλοιπη παρέα και μετά θα καταλήξουμε σπίτι του ή σπίτι μου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:05, 05-08-18:

Τι είδους σχέση είναι αυτή πάλι;Η έχεις σχέση η όχι.Αυτο που λες δεν είναι φυσιολογικό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 05-08-18 στις 12:08.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AngelinaCurious (Αγγελική)

Νεοφερμένος

H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H AngelinaCurious έγραψε: στις 12:40, 05-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Τι είδους σχέση είναι αυτή πάλι;Η έχεις σχέση η όχι.Αυτο που λες δεν είναι φυσιολογικό.

Δεν είναι σχέση με την κλασική της έννοια. Αλλά από τη στιγμή που περιλαμβάνει αλληλεπίδραση μεταξύ δύο ατόμων, ακόμα κι αν βασίζεται στο σεξ μπορεί να θεωρηθεί σαν μία μορφή σχέσης.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,045 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 12:53, 05-08-18:

Σε τέτοιες περιπτώσεις, δεν μπορείς να είσαι σίγουρη πως δεν θα δημιουργηθούν συναισθήματα (έστω απ' τον έναν). Γι' αυτό πολλοί επιλέγουν one night stands, ή άτομα που βλέπονται σταθερά, αλλά δεν περνούν έξτρα χρόνο μαζί και δεν ανοίγονται με πολλά πολλά, ώστε να μην υπάρξει δέσιμο - εκτός εάν μπορεί κανείς να κοντρολάρει τον εαυτό του, μα πόσο σίγουρος να 'ναι και πάλι. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Είναι τι ψάχνει και τι θέλει ο καθένας, οπότε πράττει κι αναλόγως.
Παράθεση

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,948 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 13:25, 05-08-18:

Είναι παγίδα η τρυφερότητα εκτός σχέσης, γιατί τρέφεις ελπίδες χωρίς βάση. Το ότι είναι τρυφερός μαζί σου δεν σημαίνει επ' ουδενί ότι σε θέλει για κάτι παραπάνω από σεξ. Δεν βλέπω προοπτική σχέσης απ' όσα λες και σου προτείνω να το δεις πιο χαλαρά.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devil

Διακεκριμένο μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,866 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 13:37, 05-08-18:

Καθολου ξαφνικά δεν ήρθε. Ειναι "πιστοποιημένος" απο την παρέα ... και επειδη ειχε και σχέσεις τις οποιες ξέρεις και ολα αυτα τα ελληνικά συστήματα μεθοδου γνωριμιων.

Προσωπικά δεν ειμαι δεσμευμενος απο παρέες και αυτο μου δινει μεγάλο ευρος επιλογων αλλα την κατασταση δυσκολευει η νοοτροπια "γνωριζω αγορια απο την παρέα μου". Το συζητούσαμε προσφατα και με εναν φιλο αυτο. Ιδιας λογικής και αυτος.

Οταν περιοριζεις τον κυκλο σου περιοριζεις και τις επιλογές σου. Οποτε μεινε με αυτον που θέλει απλά σέξ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 15:58, 05-08-18:

Εγώ πιστεύω ότι αν συζητήσετε μπορεί να δείτε ότι ταιριάζετε και τότε να κάνετε κανονική σχέση.
Παράθεση

odytheology (Menandros)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Menandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O odytheology έγραψε: στις 16:03, 05-08-18:

Να μιλήσουμε λίγο αντικειμενικά. Δεν γίνεται να κάνετε σεξ και να μην αρέσει ο ένας στον άλλον. Είστε και οι δύο ερωτευμένοι και ειδικά εσύ αν κρίνω από οτι τον καψουρεύεσαι. Απλά δεν τρέφετε αισθήματα για επίπεδο σχέσης. Ή σκέψου το σενάριο οτι πολύ απλά δεν θέλετε να το παραδεχτείτε και τα θάβετε εξαιτίας κάποιων άλλων παραγόντων. Εσείς ξέρετε. Πάντως αναφέρθηκε και παραπάνω. Αν μιλάμε για σέξ καλύτερα one night stand. Μετά ξεφεύγει άνετα σε σχέση και θέλει προσοχή, αν δεν θές σχέση. (Άποψή μου)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

H ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,552 μηνύματα.

H ultraviolence dont look at me, you will become like me έγραψε: στις 16:53, 05-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan

Το ότι εσύ έχεις στο μυαλό σου την σχέση με τις χ προδιαγραφές, δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να υπάρξουν κι άλλου είδους σχέσεις.
Άλλο το να μην το επικροτείς, κι άλλο να λες ότι δεν είναι φυσιολογικό. Έχει διαφορά.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Συντονιστής

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,778 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 17:17, 05-08-18:

Να σου πω ρε κοπελιά, περνάς καλά; Περνάει αυτός καλά; Σας αρέσει αυτό που έχετε; Αν ναι, τότε γιατί να το πεις κάπως; Άστο και βλέπεις πού θα καταλήξει, δε χρειάζεται να πιέζεις ούτε καταστάσεις ούτε τίποτα... Αν δεις πως συνεχίζει η φάση όπως είναι (πόσος καιρός έχει περάσει; είναι πάνω από 3μηνο ξερω γω; ) μπορείς απλά να τον ρωτήσεις εάν τρέχει κάτι μεταξύ σας ή απλά περνάτε καλά.
Απολαύστε τη ζωή σας και μην κολλάτε σε χαζομάρες χωρίς λόγο! Από τη στιγμή που κι εσύ ζητάς ό,τι ζητάει και το βρήκες (μπράβο σου! στη σειρά περιμένουμε και οι επόμενοι ) τι σε απασχολεί;
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 17:45, 05-08-18:

Εγώ πάντως πιστεύω οτι από τη στιγμή που ένας άντρας βλέπει μια γυναίκα μόνο για σεξ δύσκολα μπορεί να τη δει για σχέση.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 21:00, 05-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από AngelinaCurious
Πόσο μπέρδεμα είναι αυτού του είδους οι "σχέσεις"? Είσαι σε φάση που δεν ψάχνεις για σχέση, πιθανότατα γιατί είσαι προσφάτως χωρισμένος ή απλά επειδή θες την ηρεμία σου και ξεκινάς μια καθαρά (?) σεξουαλική σχέση με κάποιον. Πόσο σίγουρος είσαι όμως ότι αυτή η σχέση θα παραμείνει έτσι και δεν θα αρχίσεις να βλέπεις τα πράγματα πιο σοβαρά?

Θα σας πω την ιστορία μου...

Εδώ και κάποιο καιρό κάνω σεξ με έναν τύπο από την παρέα μου. Ήρθε πολύ ξαφνικά και για κάποιο λόγο ένιωσα πολύ άνετα από την αρχή. Με τον συγκεκριμένο ποτέ δεν ήμασταν κολλητοί, απλά ήμασταν στην ίδια παρέα. Είχε σχεδόν πάντα σχέση και ήξερα τις κοπέλες του οπότε δεν τον είχα δει ποτέ ερωτικά, αλλά να που έγινε ότι έγινε. Κι εγώ, δηλαδή, είχα σχέση τα τελευταία χρόνια. Περνάω υπέροχα όταν είμαστε μαζί, όμως φοβάμαι πολύ ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση μπορεί να τον ερωτευτώ. Ήδη τον σκέφτομαι συνεχώς, θέλω να τον βλέπω, κάνω σαν χαζή όταν είμαι μαζί του κι όλα αυτά τα ωραία! Κι αυτός από την πλευρά του φέρεται λίγο περίεργα. Έντονα βλέμματα, αγκαλιές, φιλιά στο μέτωπο, πράγματα για να μου τραβήξει την προσοχή (όλα αυτά όταν είμαστε με παρέα). Όταν είμαστε οι δυο μας, πέρα από το σεξ, πάλι θα με πάρει αγκαλιά, θα με φιλήσει, θα μου κρατήσει το χέρι...
Κι ενώ ξέρω ότι δεν πρέπει να δίνω σημασία σε κάθε του κίνηση και να προσπαθώ να την ερμηνεύσω, τα σκέφτομαι όλα υπερβολικά πολύ.
Γενικότερα δεν έχουμε κάνει κάποια συζήτηση για το τι έχουμε. Προσωπικά δεν σκοπεύω να θίξω αυτό το θέμα, δεν υπάρχει λόγος. Απ'ότι έχω καταλάβει το μόνο που θέλει αυτός είναι σεξ. Κι εγώ κατά βάθος αυτό θέλω, απλά άθελα μου μπαίνω στην διαδικασία να σκεφτώ τι θα γινόταν αν αυτό εξελιχθεί σε σχέση.
Α επίσης να πω ότι σχεδόν ποτέ δεν θα κανονίσουμε να βγούμε οι δυο μας. Πάντα βγαίνουμε με την υπόλοιπη παρέα και μετά θα καταλήξουμε σπίτι του ή σπίτι μου.
Νομιζω ότι πρέπει να το συζητήσετε.
Εκείνος όπως και εσυ για αρχή το ξεκαθαρίσατε ότι θα βρίσκεστε μόνο για σεξ.
Μαλλον πρέπει να του μιλήσεις για το τι νιώθεις και ότι αν συνεχιστεί αυτή τη κατάσταση θα είναι δύσκολο για σένα. Όποτε ή που θα το κόψετε ή και εκείνος μπορεί να σου πει ότι νιώθει κάτι παραπάνω.Παντως νομιζω ότι αυτός δεν νιώθει κάτι περισσότερο...διαφορετικά θα έβρισκε κάποιο λόγο εκτός του σεξ να βρισκεστε και μόνοι σας σαν ζευγάρι εκτός παρέας.
Παράθεση

olivi@

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H olivi@ αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 109 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 23:56, 05-08-18:

Bρε κορίτσι, λες ότι δεν πρόκειται να θίξεις το θέμα αυτό μαζί του γιατί δεν υπάρχει λόγος, αλλά προτιμάς να σου λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του; Εφόσον σε προβληματίζει αρκετά ώστε να ανοίξεις θρεντ εδώ, μάλλον υπάρχει λόγος να του το πεις, να δεις στην τελική πώς το βλέπει κι αυτός γιατί αλλιώς μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.
Αν θες και θέλει, κομπλέ, γιατί να μην πάει σε σχέση;
Αν πάλι όχι, ή χαλαρώνεις και απλά περνάτε καλά ή το διαλύετε όσο είναι νωρίς.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια