Ερωτήσεις συνέντευξης εργασίας

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
"ποιο θεωρείτε ως το μεγαλύτερό σας ελάττωμα;" Αν μας κανουν αυτη την ερωτηση σ ενα interview τι ειναι καλυτερο να απαντησουμε? να πουμε την αληθεια? (:P)
θα θελα να απαντησει, καποιος ψυχολογος ισως, τι περιμενουν να μαθουν μ αυτη την ερωτηση οταν την κανουν.

(ας βαλει καποιος μοντ στον τιτλο job interview)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NiaParamoreLove

Νεοφερμένος

Η Νία Β. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Ζαγορά (Μαγνησία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μεγαλυτερο ελαττωμα;Δεν εχω =Ρ σοβαρα το μεγαλυτερο μου ελαττωμα ειναι η αφηρημαδα μου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
θα το ελεγες αυτο σε μια συνεντευξη δουλειας? αυτο ειναι το ερωτημα. λογικα δε θα το ελεγες. τι ειναι λοιπον το καλυτερο που μπορεις να πεις σ αυτη την περιπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα ότι αγχώνομαι πριν τα deadlines, αλλά το άγχος αυτό με κάνει πιο παραγωγική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λες ενα ελλατωμα(καλα ενταξει οχι κατι τραγικο) και το φερνεις τουμπα προς οφελος σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι ρε συ αλλα αυτο φαινεται λιγο υποκριτικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ενω η ερωτηση δεν ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χαχα εχεις δικιο. αλλα ρε γμτ μου την εχουνε κανει αυτη την ερωτηση αρκετες φορες κ εχω ψαρωσει. κ μη φανταστεις σε τιποτα δουλειες της προκοπης, σε κατι βλακειες. να μην προετοιμαστω καλυτερα αλλη φορα?:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αυτο δεν ειναι συνεντευξη...Ψυχολογικο τεστ ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
το ξερω, γι αυτο ειπα μπας κ υπαρχει κανενας ψυχολογος εδω, να μας πει τι περιμενουν να μαθουν απο αυτη την ερωτηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θελουν να σε δουν να παιρνεις κατι που δεν ειναι εξ ορισμου καλο και να το χρησιμοποιεις υπερ σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
"Eίμαι τελειομανής" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
στην τελευταία μου δουλειά είχα πει ως απάντηση στη συγκεκριμένη (βλακώδη) ερώτηση
"δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω το άγχος μου να είναι πάντα προς οφελός μου, αν και το βελτιώνω με τα χρόνια".

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι όταν πέρασα από τη συγκεκριμένη συνέντευξη
α) πραγματικά πνιγόμουν από 1000αδες πράγματα που έπρεπε να είχα τελειώσει..χτες και φυσικά δεν φαινόταν να υπάρχει ελπίδα να τα τελειώσω ούτε μεθαυριο και ήμουν σε ...απελπισμένη κατάσταση
β) δεν ήμουν σίγουρη αν την ήθελα τη δουλειά ή όχι, οπότε δεν με ένοιαζε και τόσο αν θα με "κόβανε" :P

Το αφεντικό μου (με προσλάβανε τελικά :P) μου είπε ότι του έκανε εντύπωση ότι απάντησα με ειλικρίνια στη συγκεκριμένη ερώτηση και δεν του είπα κάτι κλισέ όπως (καλή ώρα) αυτό που λεει η Ηρώ πιο πάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
και εγώ είμαι λίγο τελειομανής και κομπλεξικός σε μερικά θεματάκια αλλα οκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
έκανε εντύπωση ότι απάντησα με ειλικρίνια
αυτο παιζει ρολο..

αν απαντας τυπου κασσετα απλα το καταλαβαινουν και ειναι μειον.


παντως και αυτο με το αγχος δεν ειναι το μεγαλυτερο ελαττωμα,λαιτ ειναι σχετικα

αν με πιανεις;)

ε,,ειναι ρισκο ομως να πεις τελειως ειλικρινα ποιο πιστευεις οτι ειναι το μεγαλυτερο ελαττωμα του χαρακτηρα σου..
ερωτηση παγιδα,,

πηδας απο πανω?ή πεφτεις πανω και οτι γινει?

να πω εγω πχ ισχυρογνωμοσύνη μου και το αγύριστο κεφαλι αρκετες φορες..:P

θα το εκτιμησει ο αλλος ή θα σε απορριψει γρηγοροτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Νομίζω αρκεί να βρεις κάτι που το κάνεις όντως και μπορεί να είναι θετικό και αρνητικό ταυτόχρονα. Οπως "παίρνω πολλές πρωτοβουλίες", "δεν ρισκάρω" και τα σχετικά. Ετσι η απάντησή σου είναι ειλικρινής και αμφιλεγόμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μου την κάνανε κι εμένα χθες αυτήν την ερώτηση.
Η απάντηση που έδωσα ήταν ότι δεν είμαι και ο πιο αισιόδοξος άνθρωπος, αλλά για να το φέρω τούμπα, είπα ότι αυτό με κάνει και πιο ρεαλιστή (οκ, δεν νομίζω να ψάχνανε και κανέναν που να ακροβατεί στα σύννεφα..).

Επίσης η ερώτηση που με κόμπλαρε τελείως ήταν «Για ποιον λόγο πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο να προτιμήσουμε εσάς από κάποιον άλλον υποψήφιο;».
Από τις πιο δύσκολες ερωτήσεις πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
"Γιατί είμαι γαμάτος"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Επίσης η ερώτηση που με κόμπλαρε τελείως ήταν «Για ποιον λόγο πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο να προτιμήσουμε εσάς από κάποιον άλλον υποψήφιο;».
Από τις πιο δύσκολες ερωτήσεις πιστεύω.

Εκεί τι απαντάς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Επίσης η ερώτηση που με κόμπλαρε τελείως ήταν «Για ποιον λόγο πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο να προτιμήσουμε εσάς από κάποιον άλλον υποψήφιο;».
Από τις πιο δύσκολες ερωτήσεις πιστεύω.

Μου την εχουν κανει και μενα αυτην την ερωτηση σε δυο συνεντευξεις!
Για να πω την πικρη μου αληθεια θεωρω τους ανθρωπους που την κανουν τελειως κομπλεξικους και μα**κες!!!
Από την στιγμη που το βιογραφικο μου ήταν ένα από τα 6 που ξεχωρισαν αναμεσα σε 300 εγώ θα έπρεπε να την κάνω αυτην την ερωτηση!!
Ωρες ωρες πιστευω , πως ενω ξερουν τι παιζει από ανεργία το κάνουν σαν παιχνίδι κριτικης σκέψης!
Εάν τους αρέσει η απάντηση έχει καλώς , εάν όχι.....

Εγώ απάντησα πως ειμαι ανθρωπος υπομονετικος , με στοχους, αφοσιωμένος σε αυτο που κάνω κλπ... κι ολα αυτα για τη θεση της γραμματειας σε ένα μαγαζακι! Απογοήτευση ρε γαμώτο!!!

Την ερωτηση πάντως που αναφερεται στην αρχη του θεματος δεν μου την έχουν κάνει ποτε απ' όσο θυμάμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top