Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,989 μέλη και 2,479,284 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 163 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με τους φρονιμίτες

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 16:07, 01-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Είναι λογικό μετά από την εξαγωγή έγκλειστου φρονιμίτη να πρηστείς εσωτερικά στο πηγούνι? Είμαι 5 μέρες μετά τη δεύτερη εξαγωγή και δε θυμάμαι κάτι τέτοιο από την πρώτη φορά.. Δεν πονάω πλέον, το πρήξιμο στο πλάι υποχωρεί σιγά σιγά αλλά νιώθω σαν να πρήζεται το δέρμα εσωτερικά στο πηγούνι και να πιέζει τα ούλα από μέσα και είναι πολύ άβολο... Γενικά μετράω ώρες μέχρι να πάω την Τρίτη να μου κόψει τα ράμματα και με τρώει το άγχος...

Δεν θα συγκρίνεσαι ούτε με τον ίδιο σου τον εαυτό αλλά ούτε και με κανενάν άλλον εδώ μέσα.
Καλό θα είναι να πάρεις τηλ. το γιατρό σου και να του το αναφέρεις ώστε να σε καθησυχάσει ή να σου δώσει περαιτέρω οδηγίες.

Εγώ που έχω βγάλει φρονιμίτη ήμουν πρησμένη και τις 7 μέρες μέχρι να πάω να βγάλω τα ράματα.
Μόλις μου έβγαλε τα ράματα ο γναθοχειρούργος μετά από 2-3 μέρες ξεπρήστηκα.
Πάντως καταλαβαίνω οτι νιώθεις άβολα, κάνε λίγη υπομονή ώς την Τρίτη που θα πας να βγάλεις τα ράματα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,324 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 16:22, 01-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Δεν θα συγκρίνεσαι ούτε με τον ίδιο σου τον εαυτό αλλά ούτε και με κανενάν άλλον εδώ μέσα.
Καλό θα είναι να πάρεις τηλ. το γιατρό σου και να του το αναφέρεις ώστε να σε καθησυχάσει ή να σου δώσει περαιτέρω οδηγίες.

Εγώ που έχω βγάλει φρονιμίτη ήμουν πρησμένη και τις 7 μέρες μέχρι να πάω να βγάλω τα ράματα.
Μόλις μου έβγαλε τα ράματα ο γναθοχειρούργος μετά από 2-3 μέρες ξεπρήστηκα.
Πάντως καταλαβαίνω οτι νιώθεις άβολα, κάνε λίγη υπομονή ώς την Τρίτη που θα πας να βγάλεις τα ράματα.
Τον γιατρό δεν παίζει να τον βρω μέχρι την Τρίτη (και αν είναι και τότε εκεί) γιατί είναι σε δημόσιο νοσοκομείο. Πρησμένη είμαι γενικά αλλά δε με πειράζει γιατί περνάει. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχω πρηστεί στο πηγούνι εσωτερικά μια που είναι μακριά από εκεί που ήταν οι φρονιμίτες και αυτό δεν περνάει με τις μέρες αντίθετα με το μάγουλο πίσω. Απλά με παραξενεύει γιατί νιώθω άβολα σε τελείως διαφορετικό σημείο από αυτό που έκανε τη δουλειά του ο γιατρός. ..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια