Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,062 μηνύματα σε 78,923 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 172 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χάπια για το άγχος

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,063 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 17:05, 10-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Samael
Ενταξει,εγω δεν ειπα κατι σχετικα με τις συμβουλες που εδωσες,και νομιζω οτι κανεις δεν αρνηθηκε οτι εχεις δικιο οσον αφορα τον τροπο ζωης . Αυτες ειναι οι standard συμβουλες που πρεπει να δωσει οποιοσδηποτε γιατρος(δυστυχως ομως δεν συμβαινει παντα) πρωτου αρχισει να χαπακωνει. Προσφατα μαλιστα διαβασα για μια ερευνα που συνδεει την καταθλιψη με τα βακτηρια στο στομαχι. Προφανως η διατροφη παιζει μεγαλο ρολο . Δεν ειμαι γιατρος,αλλα κατανοω οτι το ανθρωπινο σωμα ειναι ιδιαιτερα περιπλοκο.Ιδιαιτερα τα ψυχικα θεματα υγειας ειναι περιπλοκα γιατι οι σκεψεις κυριολεκτικα επηρεαζουν τις συγκεντρωσεις διαφορων χημικων και βιοχημικων ουσιων,δηλαδη υπαρχει και φυσικη προεκταση(ιδιαιτερα πολυπλοκο συστημα με αλλα λογια). Μερικοι πραγματι χρειαζονται και ψυχολογικη βοηθεια γιατι μπορει να εχουν αλλα θεματα τα οποια δεν ειναι απαραιτητα οργανικα,και να υπαρχουν παρολλο που τρεφονται και γυμναζονται οπως πρεπει. Το μονο λυπηρο που παρατηρω εκ μερους μου,και ειναι μια καταντια της γενιας μας,ειναι οτι πολλοι ανθρωποι πηγαινουν στον ψυχολογο επειδη δεν εχουν καποιο φιλο να μιλησουν και οχι επειδη χρειαζεται .

Οσον αφορα το θεμα της ασφαλειας,σε αυτα παντα λεω και τα πιο αυτονοητα,διοτι...δεν υπαρχουν αυτονοητα σε αυτα τα θεματα .Εξαρταται απο την φυση του κινδυνου και τις γνωσεις του ατομου. Επειδη δεν μπορεις να εισαι σιγουρος ποτε λοιπον για τους κινδυνους ουτε και για το τι εχει στο μυαλο του το καθε ατομο,ειναι πολυ σημαντικο να εισαι ξεκαθαρος. Γι'αυτο ουτως η αλλως και τονιζεται στην σελιδα αυτο που εγραψα στο πανω μερος .
Ακριβώς! Πολυ καλή προσέγγιση. Συμφωνώ.

Δεν εκτιμάνε ολοι οι γιατροι και κάποιοι ειναι και διεφθαρμένοι πιο πολυ τους ενδιαφέρουν οι συμφωνιες με τις φαρμακευτικές εταιρειες και τις συνταγογραφησεις παρά οι ασθενεις.

Εδω ο Υπουργος Υγειας καπνιζει σε δημοσιους χώρους και οταν του τα έχωσε ενας Ευρωπαιος Επιτροπος ειπε "θα το κοψω οταν θέλω εγω οκ guy;" καλα να πάθουμε ομως γιατι αυτους ψηφισαμε.

Επισης κάποιοι γιατροι δεν γυμνάζονται απλα κάθονται και καπνιζουν. Ουτε να τρώνε ξέρουν.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 17:34, 10-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Ακριβώς! Πολυ καλή προσέγγιση. Συμφωνώ.

Δεν εκτιμάνε ολοι οι γιατροι και κάποιοι ειναι και διεφθαρμένοι πιο πολυ τους ενδιαφέρουν οι συμφωνιες με τις φαρμακευτικές εταιρειες και τις συνταγογραφησεις παρά οι ασθενεις.

Εδω ο Υπουργος Υγειας καπνιζει σε δημοσιους χώρους και οταν του τα έχωσε ενας Ευρωπαιος Επιτροπος ειπε "θα το κοψω οταν θέλω εγω οκ guy;" καλα να πάθουμε ομως γιατι αυτους ψηφισαμε.

Επισης κάποιοι γιατροι δεν γυμνάζονται απλα κάθονται και καπνιζουν. Ουτε να τρώνε ξέρουν.
Μερικοι απο αυτους ισως αρχικα ειχαν καλο σκοπο. Αργοτερα οταν πεφτουν τα φραγκα ομως συνηθιζεις και ξεχνας . Εξαλλου οταν οι συνεπειες φαινονται μακροπροθεσμα δεν εχεις αμεση επαφη με το τι κανεις. Ειναι λογικο,μονο απο τα φαρμακα του καρκινου εχουν χτισει κολοσσους,αφου αποκομιζουν εξωφρενικα ποσα για καθε πωληση. Η υγεια ηταν παντα κατι απολυτα σεβαστο απο ολους και εκεινοι το γνωριζουν. Ξερουν οτι ο μεσος ανθρωπος θα πληρωσει οσο οσο ακομα και πειραματικες θεραπειες αμφιβολου αποτελεσματος και πατανε σε αυτο.Ειναι πολυ πιο ευκολο να εξαπατησεις καποιον εαν τον θολωσεις και τον εχεις σε συγχυση και πανικο. Μονο αερα δεν εχουν πουλησει ακομα...καλα στην Κινα ισως να το εχουν κανει και αυτο .

Το καπνισμα ειναι ενα μεγαλο αγκαθι για την κοινωνια.Ειδικα οταν ο αλλος κλαιγεται οτι δεν εχει λεφτα αλλα βρεξει χιονισει θα κινησει γη και ουρανο για να παρει ενα πακετο. Εαν ηταν σωστοι θα εβαζαν τεραστια προστιμα σε οποιονδηποτε πουλαει και αγοραζει... Οι γιατροι τωρα που καπνιζουν,τι να πω,δεν ξερω.Εχουν τις γνωσεις,ξερουν τις συνεπειες,κανουν την επιλογη τους. Δεν πρεπει να ξεχναμε οι υπολοιποι οτι ουτε θεοι ειναι ουτε παντογνωστες.Ειναι και αυτοι ανθρωποι και θα κανουν πραγματα επιβλαβη για την υγεια τους οπως να αποκτησουν κακες συνηθειες διατροφης & καπνισματος. Δεν ειναι και λιγοι οι παχυρασκοι γιατροι για παραδειγμα,παρολλο που ξερουν ποσο κακο ειναι για το καρδιολογικο κομματι. Βεβαια τιθεται το ερωτημα,γιατι ο ασθενης να κοψει κατι το οποιο του αρεσει και πιθανοτατα ειναι εθισμενος οταν του λεει ο γιατρος οτι ειναι επικινδυνο αλλα ταυτοχρονα το κανει ο ιδιος; Ποιος ακουει και ενστερνιζεται αποψεις που εκφερει καποιος ο οποιος ο ιδιος δεν φαινεται να στηριζει με πραξεις;
2
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,519 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:59, 10-02-19:

Θέλω να σας ξαναπώ ένα μεγάλο ευχαριστώ για την βοήθεια και τις συμβουλές που δώσατε.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ακμή και χάπια - Από Krasti
      Το θέμα έχει λάβει 224 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-01-18 στις 14:17.
    • Χάπια καφείνης; - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-04-17 στις 15:28.
    • Χάπια για μείωση της όρεξης - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-01-11 στις 17:27.
    • Πώς λειτουργούν τα χάπια αντισύλληψης; - Από lilitu
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-02-10 στις 22:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα