Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,964 μέλη και 2,478,098 μηνύματα σε 78,924 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 494 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Νευροεπιστήμες

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:57, 05-06-18:

Σε αυτό το θέμα θα αναφέρουμε οτιδήποτε σχετικό σχετικά με τις νευροεπιστημές στο χώρο της ιατρικής, της βιολογίας-βιοχημείας κοκ

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 07:15, 06-06-18:

Νομίζω το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο κλάδος των νευροεπιστημών είναι πως (συνεχίζει να) υπάρχει μηδαμινό integration των διαφορετικών πεδίων. Κολλάνε πολύ είτε στη μοριακή είτε στη συμπεριφορική πλευρά και μένει ένα χάσμα να απαντηθεί: πώς οι μοριακές μεταβολές οδηγούν σε συγκεκριμένες συμπεριφορές και το αντίθετο. Έχουμε πάει πολύ πιο πέρα από το να εξηγούμε συμπεριφορές μόνο λόγω neurotransmitters (κάτι που συχνά βλέπω όταν ασχολούνται με πιο cognitive neuroscience). Όσο λοιπόν συνεχίζει να υπάρχει αυτό το ''χάσμα'' θα συνεχίσουμε να καταλαβαίνουμε όλο και λιγότερα σχετικά με τον εγκέφαλο...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος