Πώληση παλιού laptop για ανταλλακτικά

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπερα σας, εχω εναν acer travelmate 5720 και αφου εχει προβλημα η μητρικη του σκεφτομαι να το πουλησω για ανταλακτικα. Ξερει κανεις καποιο μαγαζι στην Αθηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έτυχε να προσέξω κάποια από τα καταστήματα που αγοράζουν & πωλούν κινητά να αρχίζουν να εκμεταλλεύονται και laptops. Πάντως κατά την γνώμη μου αφού η μητρική είναι κατεστραμμένη, θα έχεις περισσότερα οφέλη αν βγάλεις τον δίσκο και τον συνδέσεις σε μια εξωτερική θήκη των 10-15€.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση, μπορει οντως να κρατησω τον δισκο αλλα οπως και να εχει πρεπει να το πουλησω γιατι χρειαζομαι λεφτα. Μηπως μπορεις να δωσεις καποια πληροφορια για ενα τετοιο καταστημα-site?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δυστυχώς όχι δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο. Απλά έτυχε να πέσει το μάτι μου σε κάποιες βιτρίνες καταστημάτων μεταχειρισμένων κινητών στο κέντρο της Αθήνας που "μιλούσαν" και για laptops. Πάντως υπάρχουν και οι αγγελίες ;)

Σε προετοιμάζω πάντως ότι ειδικά με τέτοια βλάβη, φοβάμαι ότι μάλλον και τα 50€ είναι πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δυστυχώς όχι δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο. Απλά έτυχε να πέσει το μάτι μου σε κάποιες βιτρίνες καταστημάτων μεταχειρισμένων κινητών στο κέντρο της Αθήνας που "μιλούσαν" και για laptops. Πάντως υπάρχουν και οι αγγελίες ;)

Σε προετοιμάζω πάντως ότι ειδικά με τέτοια βλάβη, φοβάμαι ότι μάλλον και τα 50€ είναι πολλά...

Στη πραγματικοτητα εχει προβλημα η καρτα γραφικων που ειναι ενσωματομενη επανω.Παντως και 50 ευρο δεν ειναι ασχημα στις μερες μας :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον πιο πάνω και εμείς με ένα χαλασμένο λαπτοπ αυτό είχαμε κάνει. Τη θήκη την πήραμε 2-3 ευρώ από το ebay, ουσιαστικά έχεις τσάμπα εξωτερικό σκληρό. Καλύτερη τιμή θα πιάσεις αν τον πουλήσεις έτσι παρά αν δώσεις το λάπτοπ σε μαγαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Degen

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον πιο πάνω και εμείς με ένα χαλασμένο λαπτοπ αυτό είχαμε κάνει. Τη θήκη την πήραμε 2-3 ευρώ από το ebay, ουσιαστικά έχεις τσάμπα εξωτερικό σκληρό. Καλύτερη τιμή θα πιάσεις αν τον πουλήσεις έτσι παρά αν δώσεις το λάπτοπ σε μαγαζί.

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να τα βγαλω τα κομματια και να τα πουλησω ξεχωριστα, και επισης στο e-bay(και οπουδειποτε αλλου) δεν μπορω να ξερω εαν θα πουληθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top