Πόση ελευθερία δίνετε στο/στη σύντροφό σας και πόση σας δίνει;

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Με αφορμη το thread της μανιας θελω να ανοιξω κι εγω αυτο το τοπικ....
λοιπον...
εγω πιστευω οτι μια σχεση χτισμενη με εμπιστοσυνη ειναι οτι καλυτερο μπορει να δημιουργησουν 2 ανθρωποι. Συνεπως μεσα σε μια τετοια σχεση το ζευγαρι θα δινει ελευθεριες ο ενας στον αλλον αντιστοιχα. εσεις ποση δινετε στο/στη συντροφο σας; Και ποση σας δινει αυτος/η;

Εγω με τον αντρα μου μεσα στη σχεση μας εχουμε απολυτη ελευθερια...
Με λιγα λογια οτι εκανα σαν ελευθερη το κανω και σαν παντρεμενη...εκτος του να αλλαζω ερωτικο συντροφο εννοειται αυτο.;)
ο αντρας μου δεν με ζηλευει ΚΑΘΟΛΟΥ μιλαμε...μου εχει τυφλη εμπιστοσυνη...
παω οπου θελω, οποτε το θελω... για να σας δωσω να καταλαβετε...
περισυ το μαιο ειχα κατεβει σε μια φιλη μου στην Αθηνα για 3 μερες την οποια φιλη μου ο αντρας μου δεν την εχει δει ποτε ζωντανα παρα μονο σε φωτογραφια. Να σημειωσω οτι εγω του ειπα να παμε μαζι αλλα δεν ηθελε να ερθει. και παρολο που δεν ηξερε την κοπελα (θα μπορουσε να βαλει χιλια δυο στο μυαλο του πχ οτι μπορει να μην παω στη φιλη μου κλπ) οχι μονο δεν μου ειπε μην πας...αλλα ουτε με επρηζε στα τηλεφωνα ολη την ωρα και να μου λεει που εισαι και τι κανεις κλπ...
επισης.....
οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι αντρικου φυλου...
οταν βγαινω με φιλο μου αντρα ΜΟΝΗ μου... δεν εχει κανενα προβλημα παλι... του λεω ελα μαζι για καφε... δεν ερχεται και παλι δεν μου λεει μην πας.ποτε δεν μου ειπε οταν του ειπα να παω καπου.... μπορω να ξενυχτησω και να ρθω το πρωι...οπως οταν ημουν ελευθερη...δεν μου απαγορευει τπτ...
μου αρεσει πολυ αυτη η απολυτη ελευθερια που εχω αλλα δεν την εκμεταλλευομαι...προσπαθω να ειμαι αψογη απεναντι του.
απ την πλευρα μου κι εγω του παρεχω την ελευθερια του αλλα αυτος ειναι πιο σπιτογατος απο μενα. οταν θελει ομως να παει καπου θα παει δεν εχω προβλημα. βγαινουμε και μαζι ενταξει με την παρεα μας κλπ... κανουμε ομως και πολυ συχνα πραγματα μονοι μας.

εσεις τη γνωμη εχετε γι αυτο μεσα σε μια σχεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ετσι πρέπει να ειναι, πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη, αυτό ειναι το σωστό, δεν πρέπει να νοιώθεις πιεσμένος/η γιατί έχασες το παιχνίδι που λέγετε σχέση, καλά κάνει ο άντρα σου και καλά κάνεις και εσύ, έτσι πρέπει....

Μια λέξη εμπιστοσίνη ειναι το κλειδί της επιτυχίας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Απεριόριστη!!!
(Κι αν βρεθεί και κάνα καλό παιδί δίνω και προίκα!:P:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Απεριόριστη!!!
(Κι αν βρεθεί και κάνα καλό παιδί δίνω και προίκα!:P:D )

καλα ρε αντρεα τη γυναικα σου θα παντρεψεις ξανα; :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ δεν θα άντεχα.. Καταρχάς δεν έχω την ανάγκη όταν φεύγω να βγω έξω μόνη μου έως αργά- για την ακρίβεια με εκνευρίζει να κυκλοφορώ νυχτιάτικα μόνη μου. Επίσης αποφεύγω να φεύγω μόνη μου ταξιδάκι (ίσως μόνο αν μου προέκυπτε για επαγγελματικούς λόγους ή για κάποιο γάμο πχ με οικογένεια) - και πάλι μ' εκνευρίζει όταν δεν μπορώ να το αποφύγω!

Το να βγει εκείνος μόνος του μια στο τόσο και να γυρίσει αργά ή να γυρίσω εγώ είναι οκ, αλλά μιλάμε για μια στο τόσο!(για το αργά λέω, εννοείται πως βγαίνω με παρέες συχνά αν θέλω αλλά όχι έως αργά) Έχω χωρίσει άνθρωπο επειδή δεν με ζήλευε ΚΑΘΟΛΟΥ και δεν τον ένοιαζε που πάω και με ποιον είμαι (δηλ έπαιρνε τηλ, ρώταγε, αλλά δεν είχε πρόβλημα να βγαίνω κάθε βράδυ μόνη μου.. και ποτέ δεν σκέφτηκε να έρθει να με βρει!)

..βέβαια τελικά δεν είμαι και τόσο σίγουρη πως αυτή είναι η καλύτερη αντιμετώπιση του θέματος, πάντως Βικούλα μου, την δική σου φάση δεν θα την άντεχα σίγουρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Έχω χωρίσει άνθρωπο επειδή δεν με ζήλευε ΚΑΘΟΛΟΥ

Είχαμε ποτέ σχέση?:P:D:D
Μπααααα...αποκλείεται να με κρατούσες!:P

Αυτό πρέπει να το κάνω ξεχωριστό τοπικ στην Ψυχολογία:hmm:
ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΗΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εγω παντως, αν δε ζηλευει λιγο ο αλλος νιωθω οτι δεν ενδιαφερεται. Αλλα αν ζηλευει πολυ μου σπαει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τα νευρα. Νομιζω καλυτερα καθολου παρα πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και εγω παντως, αν δε ζηλευει λιγο ο αλλος νιωθω οτι δεν ενδιαφερεται. Αλλα αν ζηλευει πολυ μου σπαει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τα νευρα. Νομιζω καλυτερα καθολου παρα πολυ.

Σε αυτό συμφωνώ, αλλά είναι της λογικής από τα δύο κακά να διαλέξω το λιγότερο κακό. Δηλ αν το πάμε στα δύο άκρα κι εγώ προτιμώ να μη με ζηλεύει καθόλου από το να με ζηλεύει πολύ..

...αλλά και πάλι μου μοιάζει σαν αδιαφορία η παντελής έλλειψη ζήλιας! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Σε αυτό συμφωνώ, αλλά είναι της λογικής από τα δύο κακά να διαλέξω το λιγότερο κακό. Δηλ αν το πάμε στα δύο άκρα κι εγώ προτιμώ να μη με ζηλεύει καθόλου από το να με ζηλεύει πολύ..

...αλλά και πάλι μου μοιάζει σαν αδιαφορία η παντελής έλλειψη ζήλιας! :confused:

ενταξει kajiraki μου κι εγω θα ηθελα να ζηλευει λιγακι...δεν αντιλεγω...
οταν τον ρωταω καλα δεν ζηλευεις καθολου οταν βγαινω με κπ που δεν τον ξερεις μου απανταει...μη ζητας τα πολλα για να μη χασεις και τα λιγα :P :P :P :P θες να ζηλευω και να μη σε αφηνω να πηγαινεις πουθενα;
εγω κατα βαθος πιστευω οτι με ζηλευει λιγο...δεν τιθεται θεμα αδιαφοριας...απλα επειδη μου εχει εμπιστοσυνη δεν το κανει θεμα...
πιστευω οτι αν κολουσα εντονα κπ μπροστα του η εκανα αναλογες πραξεις θα ηταν πολυ διαφορετικος στην αντιμετωπιση του θεματος "ελευθερια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Μου δίνει ελευθερίες αλλά ξέρω ότι γίνεται έτσι επειδή τον έβαλα εγώ σε αυτό το τρυπάκι.
Του δίνω πολλές ελευθερίες επίσης, τον παρακινώ να βγαίνει με τους φίλους του, να κάνει ότι του κατέβει.Η πλέον αποδεδειγμένη μέθοδος για να είναι κάποιος δίπλα σου.
Δεν το κάνω σκόπιμα για να έχω όφελος.Έτσι λειτουργώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ελευθερια αλλα μεχρι ενος οριου. Ουτε εγω θελω να κανω ο,τι μου κατεβει στο κεφαλι, ουτε εκεινος. Δηλαδη οκ, εννοειται πως θα βγω μονη μου με τις φιλες μου που και που, και το ιδιο θα κανει κι εκεινος, αλλα δεν θα το ξεφτιλισουμε κιολας. Και θα ξερω που θα παει και με ποιους. Οχι για να μου δωσει αναφορα η για να του δωσω αδεια, απλα για να ξερω γιατι με αφορα.

Με τον πρωην μου τουλαχιστον βγαιναμε αρκετα συχνα μονοι, ο καθενας με τους φιλους του δηλαδη, αλλα κυριως πηγαιναμε για καφεδακια, να πουμε τα νεα μας κλπ. Ξενυχτια, μπουζουκια και μεθυσια πολυ λιγες φορες καναμε χωρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν του έχω βάλει ποτέ κάποια "απαγόρευση", ελεύθερος άνθρωπος είναι, όπως κι εγώ άλλωστε. Απλά όταν κάτι που σκοπεύει να κάνει δεν με κάνει να νιώθω καλά, του το λέω. Συνήθως δεν το κάνει για να μη με στεναχωρήσει. Πάντως αν και του έχω πει ρητά οτι είμαι αντίθετη στις απαγορεύσεις, συνεχίζει πότε πότε να με ρωτάει αν "τον αφήνω" (όχι με αυτή τη διατύπωση) να κάνει το Χ ή το Υ, λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Σχεδόν απόλυτη.
Αρκεί να μην το παραξεφτιλίσουμε όπως είπε και η αγαπημένη μου Hakuna!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ελευθερία τέλος από 22/4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτό πρέπει να το κάνω ξεχωριστό τοπικ στην Ψυχολογία:hmm:
ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΗΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ!!!
Δεν είσαι ο μόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Δεν είσαι ο μόνος.

μπραβο denmelene ειναι πολυ καλο αυτο...το να μη ζηλευεις καθολου το συντροφο σου... ουτε το μυαλο σου κουραζεις με υποψιες κλπ...και εισαι και μια χαρα. ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
μπραβο denmelene ειναι πολυ καλο αυτο...το να μη ζηλευεις καθολου το συντροφο σου... ουτε το μυαλο σου κουραζεις με υποψιες κλπ...και εισαι και μια χαρα. ;) ;)
Συγνώμη φίλε αλλά στην θεωρία τα έχω ξανακούσει όλα αυτά. Επειδή δεν θέλω να συγχιστώ απλά να πω ότι από ότι το συγκεκριμένο ζήτημα και τα παρελκόμενα είναι από τα ελάχιστα στον κόσμο που η θεωρία(μαζί με τα εύγε και τα έτσι είναι το σωστό) διαφέρει τόσο πολύ από την πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bianca

Νεοφερμένος

Η Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν του έχω βάλει ποτέ κάποια "απαγόρευση", ελεύθερος άνθρωπος είναι, όπως κι εγώ άλλωστε. Απλά όταν κάτι που σκοπεύει να κάνει δεν με κάνει να νιώθω καλά, του το λέω. Συνήθως δεν το κάνει για να μη με στεναχωρήσει. Πάντως αν και του έχω πει ρητά οτι είμαι αντίθετη στις απαγορεύσεις, συνεχίζει πότε πότε να με ρωτάει αν "τον αφήνω" (όχι με αυτή τη διατύπωση) να κάνει το Χ ή το Υ, λολ.

Συμφωνω απόλυτα με τη προλαλήσασα!!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top