Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η μεταηθική της ανεκτικότητας έχει παρέλθει προ πολλού. Δημοκρατία δεν μπορεί να σημαίνει ανοχή στη βαρβαρότητα. Δεν καταλαβαίνω πως είναι δυνατόν απ' τη μια να θέλουμε εξοργισμένους πολίτες εναντίων του μνημονίου και απ' την άλλη να ανεχόμαστε επιθέσεις εναντίων συνανθρώπων μας. Για ποια δικαιοσύνη μιλάς; Αν είχε επέμβει η δικαιοσύνη ως όφειλε τώρα δεν θα υπήρχε καν αυτό το "τρομολάγνο" ποσοστό του 3,5%.

Οι δημοσκοπήσεις για να έχουν διάχυση στις συνειδήσεις του κόσμου θα δείξουν και μερικές αλήθειες. Μόνο έτσι μπορούν να καλύψουν τα ψέμματά τους. :worry:

Πρώτα απ' όλα, δεν γίνεται να επιλέγουμε τι θα πιστέψουμε από τις δημοσκοπήσεις και τι όχι... και δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει πλέον τρόπος να μάθουμε τι ισχύει (όχι δεν πιστεύω πως οι εκλογές θα είναι αδιάβλητες).
Έπειτα ποιος σου λέει ότι ανεχόμαστε τη βαρβαρότητα; Την καταδικάζουμε έντονα.
Ωστόσο δεν καταλαβαίνω τι ζητάτε και πολύ περισσότερο δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να πηδάμε έτσι από το ένα θέμα στο άλλο. Εάν απαγορεύσουμε στη Χρυσή Αυγή να μπει στη Βουλή, θα σταματήσει να κάνει βαρβαρότητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Εάν απαγορεύσουμε στη Χρυσή Αυγή να μπει στη Βουλή, θα σταματήσει να κάνει βαρβαρότητες;
Οχι αλλα θα ειναι πιο αποδεκτη,διοτι με το βημα στη βουλη ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΗΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Οχι αλλα θα ειναι πιο αποδεκτη,διοτι με το βημα στη βουλη ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΗΣ.

Ενώ...... έξω από την Βουλή θα ισχυρίζεται πως της στερήσαμε το νόμιμο δικαίωμά της (να συμμετεχεί στις εκλογικές διαδικασίες) και τότε θα πορώνει και θα φανατίζει τα μέλη της πιο πολύ. Άσε που έτσι παίζει και το ενδεχόμενο να πάρει κι άλλους κατατρεγμένους με το μέρος της. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ενώ...... έξω από την Βουλή θα ισχυρίζεται πως της στερήσαμε το νόμιμο δικαίωμά της (να συμμετεχεί στις εκλογικές διαδικασίες) και τότε θα πορώνει και θα φανατίζει τα μέλη της πιο πολύ. Άσε που έτσι παίζει και το ενδεχόμενο να πάρει κι άλλους κατατρεγμένους με το μέρος της. :worry:
ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΕ ΕΥΡΥ ΚΟΙΝΟ
Απο την εφημεριδα τους και μονο δεν αγγιζουν τον πιο τελευταιο χωμενο σε ενα διαμερισμα.



Τα μελη της ειναι ηδη καραφανατισμενα...η στρατολογηση ειναι ο σκοπος τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οχι αλλα θα ειναι πιο αποδεκτη,διοτι με το βημα στη βουλη ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΗΣ.
Τώρα μπορώ να σου πω ότι έχεις άδικο, όταν έχουμε αφήσει όλους εκείνους τους ...δημοκράτες που δεν ανήκουν στη Χ.Α. αλλά είναι ΗΔΗ μέσα στη Βουλή, ν' αλλωνίζουν και να δικαιολογούν/νομιμοποιούν τις πράξεις τους; :D

Παρ΄όλα αυτά ας μην ξεχνάμε πως:
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τώρα μπορώ να σου πω ότι έχεις άδικο, όταν έχουμε αφήσει όλους εκείνους τους ...δημοκράτες που δεν ανήκουν στη Χ.Α. αλλά είναι ΗΔΗ μέσα στη Βουλή, ν' αλλωνίζουν και να δικαιολογούν/νομιμοποιούν τις πράξεις τους;
Ο καλα...Ειπε κανεις οτι καλα κανουν οι εκει μεσα;

Τους χρυσαυγιτες δεν εξεταζουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΕ ΕΥΡΥ ΚΟΙΝΟ
Απο την εφημεριδα τους και μονο δεν αγγιζουν τον πιο τελευταιο χωμενο σε ενα διαμερισμα.



Τα μελη της ειναι ηδη καραφανατισμενα...η στρατολογηση ειναι ο σκοπος τους

Χμμμμ....κάποτε έτσι πίστευα κι εγώ. Απλά σήμερα που ο άλλος πληρώνει ένα σωρό "κερατιάτικα" και τα οποία επιβλήθηκαν με ΕΤΣΙΘΕΛΙΚΟ τρόπο.....(στην ουσία έφθασε με τόσα χαράτσια να πληρώνει ενοίκιο στο ίδιο του το σπίτι και πόσα άλλα νταβατζιλίκια για ένα αυτοκινητάκι και να παίρνει και 400 ευρώ), έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για το που μπορεί ακριβώς να στραφεί... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Χμμμμ....κάποτε έτσι πίστευα κι εγώ. Απλά σήμερα που ο άλλος πληρώνει ένα σωρό "κερατιάτικα" και τα οποία επιβλήθηκαν με ΕΤΣΙΘΕΛΙΚΟ τρόπο.....(στην ουσία έφθασε με τόσα χαράτσια να πληρώνει ενοίκιο στο ίδιο του το σπίτι και πόσα άλλα νταβατζιλίκια για ένα αυτοκινητάκι και να παίρνει και 400 ευρώ), έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για το που μπορεί ακριβώς να στραφεί... :hmm:
Δυστυχως εχεις δικιο
Ο αναλφαβητισμος,η εξαθλιωση και η διαρκης πιεση εκει οδηγουν ...
Αν γυρησουμε και κοιταξουμε το παρελθον,αυτοι οι φοβοι επαληθευονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τους χρυσαυγιτες δεν εξεταζουμε;
Σ' αρέσει να διαφωνείς για τη διαφωνία, αλλά έχω ήδη μια έφηβη στο σπίτι να δαμάσω! :P
Οι κάθε είδους παράνομες πράξεις που μπορεί να κάνουν οι Χρυσαυγήτες,δεν μπορούν ή δεν θα έπρεπε έστω να μπορούν να δικαιολογηθούν ή να νομιμοποιηθούν με την είσοδό τους στη Βουλή.
Για όνομα, μην τρώτε έτσι εύκολα το δόγμα του σοκ που σας ταΐζουν! Σιγά που θα μπει η Χ.Α. στη Βουλή και θα δικαιολογήσει και τις πράξεις της!!!! Εμείς το ορίζουμε αυτό, ή θα έπρεπε έστω να το ορίζουμε, γι' αυτό και προσπαθούμε να πετάξουμε έξω κι αυτούς που είναι ήδη μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Δυστυχως εχεις δικιο
Ο αναλφαβητισμος,η εξαθλιωση και η διαρκης πιεση εκει οδηγουν ...
Αν γυρησουμε και κοιταξουμε το παρελθον,αυτοι οι φοβοι επαληθευονται

Τhat's right, γι' αυτό το λόγο αυτούς (χ.α.) είναι καλύτερο να τους έχεις από κοντά. Μόνο έτσι μπορείς να τους αντιμετωπίσεις (αφού θα αναγκάζονται να εκφέρουν άποψη) και εν τέλει να τους πολεμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ευτυχως(ή δυστυχώς) στα χαρτιά έχουμε ακόμα δημοκρατία,άσχετα αν στην Βουλή(ή όπως ορθότερα είπες "μπουρδέλο",έχουμε χούντα).
Και αυτή η δημοκρατία επιτρέπει αυτήν τη στιγμή σε εσένα σε εμένα και σε όλους μας να μπαίνουμε εδώ πέρα και να λέμε το μακρύ μας και το κοντό μας.
Τα φασιστόμουτρα όπως έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω,ΔΕΝ μπορούν να μπούν στην Βουλή με το έτσι θέλω,πρέπει να εκλεγούν δημοκρατικά.Και αυτό ΔΕΝ πρόκειται να συμβεί.Πέρα απο τον πυρήνα τους,δεν τους ψηφίζει κανένας άλλος,οι δημοσκοπήσεις που τους βάζουν μέσα,είναι προπαγάνδα(Που τέτοια θα ζήλευε ακόμα και ο Χίτλερ με τονν Στάλιν μαζι).Ακριβώς για να αντιδράσει ο κόσμος φοβούμενος την είσοδό τους στο Κοινοβούλιο,και η εκάστοτε κυβέρνηση να έχει το δικαίωμα να κρίνει ποιό κόμμα μπορέι και κρίνεται ασφαλές να κατέβει στις εκλογές.
Έτσι ακριβώς να ΞΑΝΑθυμίσω ξεκίνησε και ο αγαπητος στην Χ.Α. Αδόλφος Χίτλερ στην Ελλάδα.
Αν αύριο δεν βγάλουν παράνομή την Χ.Α,πίστεψέ με(όχι εσύ προσωπικά,για ευκολία γράφω σε δεύτερο ενικό) η Χ.Α. θα είναι η μικρότερη απο τις εγνοιες μας. Μεθαύριο θα βγάλουν εσένα,εμένα και ΟΛΑ τα υπόλοιπα κόμματα για χάρην της υπεράσπισης της εθνικής κυριαρχίας(της ποιάς..Αυτήν δεν την πουλήσαμε;;:hmm:),και θα μπούμε σε ένα φασιστικό καθεστώς.Αυτό ακριβώς που ήθελες να αποφύγεις με το να απαγορέψεις την Χ.Α. να κατέβει στις εκλογές.

Μην κοιτάμε μόνο το δέντρο,όταν θα καίγεται όλοκληρο το δάσος!!!

Και ξαναρωτώ,γιατί απάντηση δεν πήρα.
Είναι δημοκρατία εάν δημοκρατικά αποφασίσεις για την καταλησή της;;(Γιατί εκεί οδεύουμε)

Προπαγάνδα είναι; Χαχα, για δες τι ποσοστά χτυπάει στο Internet. Προπαγάνδα σου μοιάζουν εσένα που μένεις στον Βόλο, κάνε και μια βόλτα στο κέντρο της Αθήνας και θα καταλάβεις γιατί κάποιοι ψηφίζουν χ.α.
Μ'αρέσει όμως αυτό το πάθος να υπερασπιστείτε την "δημοκρατία" και να κάνετε σαν τρελοί όταν ακούσετε για φασίστες που το παραδέχονται ότι είναι, αλλά όταν ακούτε για τους πραγματικούς φασίστες με τα προσωπεία των δημοκρατών πού διαλύουν με όλη την σημασία την χώρα κάνετε όλοι νιάου.

Χαλόου, αλλά μεθαύριο στην 25η Μαρτίου δεν επιτρέπεται να κυκλοφορήσεις και επίσης θα υπάρχουν ελεύθεροι σκοπευτές στο Σύνταγμα. Κι εσείς ακόμα κοιτάτε αν θα μπει η χ.α. στην Βουλή, λες και οι υπόλοιποι εκεί μέσα δεν είναι φασίστες. Όπως τα λες, βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος.

Έχει ήδη καταλυθεί πλήρως η δημοκρατία κι εσείς ακόμα να το πάρετε χαμπάρι.
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θυμαμαι το αστειο που ειχε πει ο Παγκαλος σε καναλι καποτε που ηταν στο πανελ ο Πλευρης ο γερος..
Είμαι δημοκράτης"δεν μιλάω μαζί σας!:P

μα αμα εισαι δημοκρατης συζητας καθε αποψη,,εισαι ανοιχτος σε ολα,,και τα συζητας ολα..και τα καταρριπτεις με τη λογικη σου..
αλλιως εχεις παρωπιδες.


η ΧΑ τραφηκε απο το προβλημα των μεταναστων στην αθηνα..
αρα μονο χαλαρωνοντας αυτο προβλημα και οχι κλεινοντας τα ματια θα μειωθει η δυναμη τους..

φιλε Zed βλεπεις το δενδρο και χανεις το δασος
η ΧΑ ειναι το συμπτωμα οχι η ασθενεια..

το θεμα ειναι να μην παραγεται ακραια ιδεολογια,,οχι να παραγεται μαζικα και να την ταπωνουμε μηπως βγει εξω και ενοχληθουμε απο τη μυρωδια..
γιατι καποτε ο βοθρος θα ξεχειλισει,,και καμια ταπα δεν θα μας βοηθαει..
φανταστητε εναν γονιο που λεει στο παιδι του..

είμαι δημοκρατης και προοδευτικος γιαυτο Σου απαγορευω να γινεις φασίστας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ δεν χάνω κανένα δάσος Άγγελε, γιατί πολύ απλά δεν περιμένω την χ.α. να μπει βουλή για να πω ότι δεν έχουμε δημοκρατία. Κι εμένα με ενοχλεί η λογική να ψηφίσει κάποιος χ.α. για να λυθεί το μεταναστευτικό, γιατί ξέρω ότι για αυτό φταίνε οι κυβερνήσεις, αυτές πρέπει να αλλάξουν. Αλλά δεν μπορώ να σας βλέπω να λέτε ότι θα αλλοιωθεί η δημοκρατία μόλις μπουν, λες και τώρα είναι οκ. Μάλλον δεν αντιλαμβάνεστε τι γίνεται μέσα στην Βουλή ειδικά τα τελευταία χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι εμένα με ενοχλεί η λογική να ψηφίσει κάποιος χ.α. για να λυθεί το μεταναστευτικό,
συμφωνω..

Αλλά δεν μπορώ να σας βλέπω να λέτε ότι θα αλλοιωθεί η δημοκρατία μόλις μπουν, λες και τώρα είναι οκ.
συμφωνω και με αυτο..

βασικα δεν διαφωνουμε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ δεν χάνω κανένα δάσος Άγγελε, γιατί πολύ απλά δεν περιμένω την χ.α. να μπει βουλή για να πω ότι δεν έχουμε δημοκρατία. Κι εμένα με ενοχλεί η λογική να ψηφίσει κάποιος χ.α. για να λυθεί το μεταναστευτικό, γιατί ξέρω ότι για αυτό φταίνε οι κυβερνήσεις, αυτές πρέπει να αλλάξουν. Αλλά δεν μπορώ να σας βλέπω να λέτε ότι θα αλλοιωθεί η δημοκρατία μόλις μπουν, λες και τώρα είναι οκ. Μάλλον δεν αντιλαμβάνεστε τι γίνεται μέσα στην Βουλή ειδικά τα τελευταία χρόνια.
Το 'παμε καλέ αυτό, λίγο παραπάνω. :P

Εν πάση περιπτώσει, για να μην σας κουράζω άλλο με την παρουσία μου σε αυτό το θέμα κι επειδή ο Zed έχει ένα δίκιο, έχουμε ξεχάσει τι είναι Δημοκρατία. Συνοψίζοντας έχω να πω πως αυτό είναι το πρώτο που πρέπει να σκεφτούμε: Τι δημοκρατία θέλουμε και πώς θα την αποκτήσουμε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Και η αντιπρόταση ποιά είναι;;
Να ποινικοποιηθεί η Χ.Α. και όποιο άλλο κόμμα νομίζει ο Καρατζαφύρερ ότι τον απειλεί;;
Και ποιός θα αποφασίσει ποιά θα είναι αυτά τα κόμματα;;Εσύ,εγώ,η Σάρα,η Μάρα;;
Ή οι 300 δικτάτορες μέσα στο μπουρδέλο(και προσβάλουμε τις πορνες τώρα) που λέγεται Βουλή;
Μάλλον οι τελευταίοι.Και απο ότι είδα δεν είναι να τους πολυεμπιστεύεσαι.
Δεν είμαι υπέρ της Χ.Α και της είσόδου της στην Βουλή ΑΝ και ΟΤΑΝ γίνουν εκλογές,αλλά έχω εμπιστοσύνη στον ελληνικό λαο.
Όπως είχα ξαναπεί,αν είμαστε έξυπνοι,θα τους αγνοήσουμε(σαν τα τρολλς),αν πάλι δεν είμαστε,είμαστε άξιοι των επιλογών μας.
Και άν είμαστε ακόμα πιο έξυπνοι σαν λαός(που αμφιβάλω),θα διώξουμε και τα υπόλοιπα 300 τρολλς μέσα στην Βουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και άν είμαστε ακόμα πιο έξυπνοι σαν λαός(που αμφιβάλω),θα διώξουμε και τα υπόλοιπα 300 τρολλς μέσα στην Βουλή.

Ούτε αυτό το βλέπω εύκολο γιατί όταν στο σχολείο μας μάθαιναν ότι η καλύτερη τακτική να κυβερνάς είναι η διαίρει και βασίλευε από τα αρχαία χρόνια, δεν αντιλήφθηκαν πολλοί ότι το ίδιο ισχύει και σήμερα. Και δεν συσπειρώνονται σε ένα κοινό μέτωπο επειδή το ένα τους βρωμάει το άλλο τους ξυνίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εξώφυλλα περιοδικών "ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ" [Ιανουαρίου 1987 & Ιουλίου 1991]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • prd-XA_Ian1987&Ioul1991.jpg
    prd-XA_Ian1987&Ioul1991.jpg
    101.7 KB · Εμφανίσεις: 296

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Με τρομάζει αυτό το κόμμα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Εάν απαγορεύσουμε στη Χρυσή Αυγή να μπει στη Βουλή, θα σταματήσει να κάνει βαρβαρότητες;

Δεν με ενδιαφέρει αυτό το ερώτημα. Έχουμε μια χιτλερική οργάνωση, που έχει κάνει ένα σωρό παράνομες πράξεις, που οι διασυνδέσεις της με το παρακράτος βρωμάνε από χιλιόμετρα κι εσείς μου λέτε να μην τους απαγορεύσουμε να κατεβούν στις εκλογές για να μην χαθεί η δημοκρατική κατάκτηση της ελευθερίας της έκφρασης;

Αυτό μου λέτε; :wall:

Αν εμείς οι ίδιοι ανοίγουμε τις κερκόπορτες στο ναζισμό τι να πω;

θυμαμαι το αστειο που ειχε πει ο Παγκαλος σε καναλι καποτε που ηταν στο πανελ ο Πλευρης ο γερος..
Είμαι δημοκράτης"δεν μιλάω μαζί σας!:P

Μην διαστρεβλώνεις νοήματα. Ο Πάγκαλος είπε - κακώς για μένα - η δημοκρατία πρέπει να ανέχεται τα πάντα αλλά εγώ δεν συζητώ μαζί του...και η κατάληξη ήταν να χλευάσει ο Πλεύρης τον όγκο του ("για σαπούνι είναι άξιος"):

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top