Συμφωνείτε με το κλείσιμο της ΕΡΤ;

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
εγώ τηλεόραση βλέπω ελάχιστα έως καθόλου οπότε τα 36€ το χρόνο που δίνω μέσω ΔΕΗ δεν τα αξίζει οπότε και να έκλεινε καθόλου δεν με χάλαγε


Ωραία άποψη...εύχεσαι να χάσουν τις δουλείες τους τόσοι εργαζόμενοι.
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Μπορείς να τους πληρώνεις εσύ, άρα δεν θα χάσουν τη δουλειά τους;)


Γιατί δεν κάνεις καλό στο κράτος εάν δουλεύεις να παραιτηθείς ; Γιατί δεν προτείνεις σε φίλους , γνωστούς ή και στους γονείς να παραιτηθούν ή να απολυθούν γιατί δεν χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες τους ;
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις καλό στο κράτος εάν δουλεύεις να παραιτηθείς ; Γιατί δεν προτείνεις σε φίλους , γνωστούς ή και στους γονείς να παραιτηθούν ή να απολυθούν γιατί δεν χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες τους ;

Ο καθένας ας πληρώνεται από αυτούς που χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες του, δεν είναι ανάγκη να απολυθεί. Από πότε θεωρείται λογικό να πληρώνεις για κάτι το οποίο δε χρησιμοποιείς;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ο καθένας ας πληρώνεται από αυτούς που χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες του, δεν είναι ανάγκη να απολυθεί. Από πότε θεωρείται λογικό να πληρώνεις για κάτι το οποίο δε χρησιμοποιείς;


Όπως πληρώνεις για τις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες . Δεν λέω ότι είναι το ίδιο.
Αν εγώ δεν θέλω να πληρώνω για τις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες τι πρέπει να κάνω ;
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ωραία άποψη...εύχεσαι να χάσουν τις δουλείες τους τόσοι εργαζόμενοι.

Όχι εύχομαι να γίνει συνδρομητική να την πληρώνεις εσύ που το επιθυμεις. Εγώ ουτε νετφλιξ έχω οπότε δεν βλέπω τον λόγο να τα σκάω στην ΕΡΤ που δεν με απασχολεί.
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Όπως πληρώνεις για τις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες . Δεν λέω ότι είναι το ίδιο.
Αν εγώ δεν θέλω να πληρώνω για τις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες τι πρέπει να κάνω ;

Το παραδέχεσαι κι ο ίδιος ότι αυτή η σύγκριση είναι άτοπη.
Γιατί να μην πληρώνουμε ως ένδειξη φιλανθρωπίας και όλους τους υπόλοιπους εργαζόμενους που δε μας προσφέρουν υπηρεσίες και να πληρώνουμε μόνο της ΕΡΤ; Πχ να αγοράζω από τον σκλαβενίτη αλλά να πληρώνω και τον υπάλληλο του μασούτη, να πάρω τα έπιπλα του σπιτιού μου από τα ικέα αλλά να πληρώνω και τα πράκτικερ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top