Παραβιάσεις του ελληνικού εναέριου χώρου

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
" Παραβιάσεις του ελληνικού εναέριου χώρου": μετά από τις πιπίλες τόσων κα τόσων δεκαετιών κουταβακισμών της λεγόμενης "ελληνικής διπλωματίας" επί του θέματος, και δεδομένης της σημερινής μας έμπρακτης και αποδεδειγμένης "εθνικής αναξιοπρέπειας"( πχ να ανεχόμαστε κάποιον εγγονό κάποιας γιαγιάς Μιμίκο να μας σέρνει σιδηροδέσμιους πίσω από το δρεπανοφόρο άρμα του ΔΝΤ και των Ρότσιλδς), νομίζω πως δικαιούται εύλογα να αναρωτιέται κανείς: " Βρε, τι αέρια βρωμώδη είναι αυτά, εντός αυτού του χώρου; Από κλούβια αυγά ή μπαγιάτικη φασολάδα;":redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Βγαίνει ο κάθε κινδυνολόγος-κινδυνολάγνος σαπιοκοιλιάς και λέει "αναμένουμε συγκρούσεις" ή "πωπω τί έγινε θα κάμουμε σαματά!". Δεν είναι τόσο σοβαρό όσο προκλητικό. Εφόσον έχουν θεσπιστεί τα σύνορα σε θάλασσα και αέρα με νόμιμες και διεθνείς διαδικασίες και έγγραφα, αν οι χ,ψ γείτονες (όχι μόνο οι Τούρκοι) συνεχίζουν να παραβιάζουν τις συνθήκες, είναι δική μας ευθύνη να το σταματήσουμε. Μερικοί υποστηρίζουν ότι το κάνουν επειδή δεν αποδέχονται τα ήδη θεσπισμένα. Ε και; Θα πάρω κι εγώ ένα τροχόσπιτο και θα το αράξω σε καμιά πλατεία της Κωνσταντινούπολης και αν με ρωτήσουν τί σκατά κάνω εκεί θα τους βγάλω κανεναν χάρτη από εποχές μεγάλου αλεξάνδρου και θα τους πω "εη δεν δέχομαι τις αλλαγές κατόπιν εκείνης της ένδοξης εποχής, μην μου χαλάτε την σούπα". Δεν θα γίνουν ούτε επεισόδια ούτα θα κάνουμε "ντα" τους Τούρκους, ούτε έχουμε πλάτες. Μεταθέτουμε την προσοχή μας από την δική μας απραξία και αμέλεια στην δική τους πρόκληση που αποτελεί αποτέλεσμα της αμέλειάς μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top