Λογισμικό για ενσωμάτωση υποτίτλων

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά ξέρω πως να κατεβάζω ένα Αγγλικό έργο ξέρω πως να κατεβάζω υπότιτλους αυτό που δεν ξέρω είναι πως να γράψω το έργο σε δισκάκι και να το παίζει στην ουσία με ενσωματωμένος τους υπότιτλους ξέρετε κανένα πρόγραμμα που να ενσωματώνει τους υπότιτλους ;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ το ΑviReComp και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη μέχρι τώρα!:)
link
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Δεν δουλεύει καλά, δεν ξέρω γιατί ίσως να μην ξέρω να το χειρίζομαι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Τι εννοείς δεν δουλεύει καλά? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Έβαλα ένα αρχείο .avi, έβαλα και κάτι υποτίτλους και δεν έγινε... << Χωρίς τίτλο.png >> μήπως πρέπει να κατεβάσω μια ταινία και τους υπότιτλους τις;; γιατί έβαλα δοκιμαστικά ένα αρχείο .avi και κάτι υπότιτλους...:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπον εγω χρησιμοποιω AVIAddXSubs... Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το προγραμμα, το οποιο σου δινει και την δυνατοτητα να απερνεργοποιησεις τον υποτιτλο αν δεν τον θελεις... Και το που απαιτει ουσιαστικα ειναι να εχουν ο υποτιτλος και το .avi το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ ονομα...

Δες εδω για περισσοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Λοιπον εγω χρησιμοποιω AVIAddXSubs... Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το προγραμμα, το οποιο σου δινει και την δυνατοτητα να απερνεργοποιησεις τον υποτιτλο αν δεν τον θελεις... Και το που απαιτει ουσιαστικα ειναι να εχουν ο υποτιτλος και το .avi το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ ονομα...

Δες εδω για περισσοτερα...
Δεν ξέρω πως να το χειριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ποιο ειναι το προβλημα σου??? Απλως στην οθονη που σου βγαζει κανεις browse για να βρεις το αρχειο που θες να ενσωματωσεις τον υποτιτλο και μετα πατας create subtitled divX file... Δεν εχει καμια δυσκολια πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Καταρχήν πιο πρόγραμμα λες AVIAddXSubs, AVIBitrate, IdxSub2Srt, SUBRenamer εγώ έβαλα το AVIAddXSubs και έκανα ότι μου έλεγε αλλά έβγαλε ένα αρχείο .divx και έπαιζε πάλι το ίδιο έργο χωρίς υπότιτλους (όπως πριν) μήπως δεν κάνω κάτι καλά;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το εγραψες σε δισκο και το εβαλες σε dvd player?? Γιατι λογικα στο pc δεν θα στο παιζει με τον υποτιτλο... Το AVIAddXSubs λεω... Επισης τσεκαρε την ρυθμιση του υποτιτλου στο dvd player σου αν το εβαλες και δες να ειναι ενεργοποιημενο... Γιατι και το .divx αρχειο που σου εβγαλε ειναι ενταξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Και πάλι τίποτα...:(:(:(:(:(:(

Καμία άλλη ιδέα για πρόγραμμα;;

??:/::/::/::/::/::/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Τελικά βρήκα πρόγραμμα το SubMux!! Πάντως ευχαριστώ!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Βρήκα πολλά προγράμματα thanks!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foxkiller

Νεοφερμένος

Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
τιποτα ειναι απλο αμα εχεις τους υποτιτλους και ξες οτι δουλεύουν 100% και οχι καμιά μαπα τοτε ακου τα βιματα που κανω εγω και δουλυει μια χαρα !
1) πρώτα κατεβάζεις εργο και υποτιτλους
2) βαζεις ενα μικρο ονομα οπως '' CARS 2'' και στο βιντεο και στους υποτιτλους
3) δεν πρεπει να υπαρχουν διαφορες στο ονομα και να ειναι μονα τους στον φακελο !!!
4) καψτε το cd η copy σε ενα φλασακι και ευχαριστισου !!!!!!

Ευχαριστω...
Foxkiller
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
τίποτα είναι απλό άμα έχεις τους υποτίτλους και ξέρεις ότι δουλεύουν 100% και όχι καμιά μάπα τότε άκου τα βήματα που κάνω εγώ και δουλεύει μια χαρά !
1) πρώτα κατεβάζεις έργο και υποτίτλους
2) βάζεις ένα μικρο όνομα όπως '' CARS 2'' και στο βίντεο και στους υποτίτλους
3) δεν πρέπει να υπάρχουν διάφορες στο όνομα και να είναι μόνα τους στον φάκελο !!!
4) κάψτε το cd η copy σε ένα φλασακι και ευχαριστήσου !!!!!!

Ευχαριστώ...
Foxkiller
1.Διόρθωση ορθογραφικών λαθών..
2. Αυτό που λες δεν τους περνάει μέσα στην ταινία και και δεν διαβάζεται από κανένα dvd
όπως και να χει το έχω βρει και το πρόγραμμα είναι το freemake video converter
thnx πάντως..! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Αυτό που χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια, είναι γρήγορο και δεν χάνει στην ποιότητα είναι το "MKVToolnix", τσέκαρε το ;) (ειναι free)

Download --> https://www.videohelp.com/download/mkvtoolnix-unicode-5.7.0-setup.exe?r=NTVhHZMBpx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Καταρχήν πιο πρόγραμμα λες AVIAddXSubs, AVIBitrate, IdxSub2Srt, SUBRenamer εγώ έβαλα το AVIAddXSubs και έκανα ότι μου έλεγε αλλά έβγαλε ένα αρχείο .divx και έπαιζε πάλι το ίδιο έργο χωρίς υπότιτλους (όπως πριν) μήπως δεν κάνω κάτι καλά;;:hmm:

Δοκίμασε διαφορετικό player(προτείνω bsplayer).Μερικά dvd-player's δεν υποστηρίζουν divx αρχεία.Αν πάλι δεν γίνεται τίποτα,δοκίμασε να κάνεις ενσωμάτωση υπότιτλων σε άλλη ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Kαι το Format Factory κάνει αυτή τη δουλειά ανάμεσα σε πολλές άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Εγω το bs player εχω κατεβασει και με εχει σωσει!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ψάχνω πρόγραμμα που να ενσωματώνει υπότιτλους σε .mpg αρχεία. Θέλω να βάλω την ταινία σε φλασάκι και να την δω στην τηλεόραση αλλά η τηλεόραση υποστηρίζει μόνο .mpg αρχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top