Αλλαγή επιθέτου- πρόσθεση του μητρικού

zografialep

Νεοφερμένος

Η zografialep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας, ψαχνω πληροφορίες γιατί θα ήθελα για διάφορους λόγους να αλλάξω το επίθετό μου και να προσθέσω της μητέρας μου, να εχω δηλαδή και τα δύο επίθετα
Θα γίνω 18 σε λίγο και βασικά επειδή έχω ακούσει ότι είναι πολύ χρονοβόρα πολύπλοκη διαδικασία καλύτερα να την κάνεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα-για να μην αλλάζεις πολλά χαρτιά μετά. (Βέβαια εννοειται μετα τις πανελλαδικες και την εισαγωγη σε πανεπ, μην γινει καμια βλακεια και κλαιμε :worry:
Πιστεύετε οτι θα ήταν δυνατον? :( στο κατω κατω δεν ειναι κατι ασχετο, ειναι της μητερας μου
εχω απογοητευτει, ακουσα οτι αν δεν εχεις γελοιο επιθετο δεν μπορεις να αλλαξεις. εμενα νταξει νορμαλ δεν το λες αλλα τελειως ακυρο και περιεργο δεν ειναι...

(ζητω συγνωμη σους διαχειριστες αν τοποθετηθηκε λαθος το θεμα..τοσος καιρος κ ακομα να το μαθω το σαιτ:P)

και επι τη ευκαιρια δεν θα επρεπε να μπορουν οι ενηλικες να αλλαζουν πιο ελευθερα τα επιθετα τους- πληρωντας βεβαια τις προυποθεσεις του νομου (καθαρο ποινικο μητρωο κτλπ)΄; ειναι εξοργιστικη η κατασταση, αφου δεν το διαλεξα εγω το ρημαδι το ονομα..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Γίνεται υπάρχουν άτομα που το έχουν κάνει θα πάς στην αστυνομία να αλλάξεις ταυτότητα τώρα τι προβλήματα θα έχεις με το σόι είναι δικό σου θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
όταν γίνεις 18, ξεκίνα από τα δημοτολόγια του δήμου στον οποίο ανήκει η περιοχή σου,
εκεί θα σε καθοδηγήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει που το επώνυμό μου είναι όνομα λουλουδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top