Αν ο φίλος δεν σας στήριζε στις επιλογές σας...

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx:
από την στιγμή που είναι φίλος και θέλει το καλό μου θα άκουγα τον λόγο που διαφώνει και δεν με στηρίζει στις επιλογές μου.... Ίσως τελικά να είχε και δίκιο...
Αν έβλεπες ότι δεν είχε δίκιο και αυτό συνέχιζε; :worry: ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Θέλω να ρωτήσω τι θα κάνατε εαν κάνατε κάποιες επιλογές και κάποιος φίλος ή φιλή σας δεν σας στήριζε παρά κάθε φορά σας έλεγε πόσο λάθος είστε;

Σαφέστατα και από τους φίλους μας δε θέλουμε να μας χαιδευουνε τα αυτάκια...θέλουμε να μας λένε τη γνώμη τους με ειλικρίνια,είτε συμφωνούν είτε διαφωνούν...Και να σου πει ότι κάνεις λάθος,αυτό δε σημαίνει ότι δε σε στηρίζει...Στήριξη είναι όταν ακόμα και λάθος να πιστεύει ότι κάνεις,είναι δίπλα σου...Αυτός είναι;
Βέβαια όταν για την ίδια επιλογή μου επαναλαμβάνει συνεχώς ότι είμαι λάθος,δε ξέρω κατά πόσο θα νιώσω ότι είναι δίπλα μου...(κι ας είναι)...Μια φορά αρκεί να μου το πει, απο εκεί έπειτα κι εγώ τα έχω λάβει υπ'οψιν μου αυτά που μου είπε...Και αποφασίζω τί θα κάνω...Από αυτόν θέλω να είναι δίπλα μου ακόμη και αν έχω κάνει τελικά το λάθος χωρίς να μου πει "Σου τα λεγα εγώ..."

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι θα κάνατε εαν όχι μόνο σας έλεγε πόσο λάθος είστε αλλά ενώ στην αρχή ήταν ουδέτερος μέτα άρχισε να γίνετε τόσο αρνητικός και έσεις ήσασταν σίγουροι ότι κάποιος του έβαλλε λόγια.

Το ότι από ουδέτερος ή θετικός έγινε αρνητικός,δε σημαίνει και οτι κάποιος του έβαλε λόγια...Δική του κρίση δεν έχει;...
Αυτό αρκετές φορές μου έχει συμβεί κι εμένα...Απλά στην πορεία μπορεί να προκύψουν κι άλλοι αστάθμητοι παράγοντες που δεν τους είχε λάβει υπόψιν του στην αρχική του εκτίμηση...Ή ακόμη να είδε ότι η επιλογή σου στην εφαρμογή της τελικά αποβαίνει εις βάρος σου...
Όπως και να έχει,το συζητάς μαζί του,ο αρμόδιος να σου απαντήσει είναι αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κατ'αρχην θα άκουγα και τα αρνητικά του σχόλια και θα του ζητούσα επιχειρήματα. μετά θα τα σκεφτόμουν μόνη μου να δω αν όντως ισχύουν και έχει δίκιο που είναι αρνητικός.

Αν έβλεπα πως θα συνέχιζε θα του μιλούσα και θα του έλεγα πως κάνει λάθος σε συγκεκριμένα πράγματα αν ακόμα με ζόριζε ε θα έλεγα πως η ζωή είναι δική μου και αποφασίζω εγώ για ότι κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν έβλεπες ότι δεν είχε δίκιο και αυτό συνέχιζε; :worry: ;
με την προϋπόθεση ότι γινόταν διάλογος και δεν έτρεχε να μου την πει δεν θα είχα πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
To θέμα "φίλος" πρέπει να το αναλύσουμε πριν απο όλλα. Υπάρχουν φίλοι και "φίλοι" αν έχεις καταφέρει να διαχωρίσεις ποιος είναι πραγματικά δίπλα σου τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση μπορεί να κάνεις λάθος και εκεί είναι που χρειάζεσαι κάποιον τελείως αντικειμενικά στα στο δείξει, χωρίς να έχει το παραμικρό συμφέρον όμως. Αν το βρείς καλά είσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
To θέμα "φίλος" πρέπει να το αναλύσουμε πριν απο όλλα. Υπάρχουν φίλοι και "φίλοι" αν έχεις καταφέρει να διαχωρίσεις ποιος είναι πραγματικά δίπλα σου τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση μπορεί να κάνεις λάθος και εκεί είναι που χρειάζεσαι κάποιον τελείως αντικειμενικά στα στο δείξει, χωρίς να έχει το παραμικρό συμφέρον όμως. Αν το βρείς καλά είσαι
Κάποτε πίστευα ότι ήταν φίλος, τώρα ανησυχώ μήπως είναι "φίλος" :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Κάποτε πίστευα ότι ήταν φίλος, τώρα ανησυχώ μήπως είναι "φίλος" :/:

Ναι οι "φίλοι" είναι μάστιγα πανάθεμα τους! :mad: Έννοια σου και εγω "καλοπερνάω" μαζί τους! :devil: :devil: :devil: Έτσι να "καλοπερνάς" κι εσυ και θα με θυμηθείς! :devil:

Για πραγματική φιλία έχω την κολλητούλα μου και είμαι ήσυχος! :) Τους ψεύτικους φίλους με εναν τρόπο τους διακρίνεις απ τους πραγματικούς πάντως. Το ύφος! Πολύ δήθεν.... Και αυτά τα δήθεν μου την καρφώνουν στα νεύρα! Ρε δε γ....ιόνται ενας ενας λεω γω! :mad: Κάντε πέρα τα κατακάθια και βρείτε την υγεία σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τέλικα οι ανησυχίες μου δεν ήταν άκυρες και άτοπες!
Μίλησε με τα άτομα που φοβόμουν, και το χειρότερο είναι ότι επειδή έχουμε μια διαφορά ηλικίας (εγώ είμαι ο μικρότερος) προσπαθεί με πλάγιους τρόπους να κάνω το πολιτικά όρθο ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά πολύ φοβάμαι ότι θα είμαι σκληρή....
Δεν είναι φίλος σου αυτός που νομίζει ότι ενεργώντας πίσω από την πλάτη σου ότι σε βοηθάει...
Μη χε! :mad:


Κάντον πέρα και ξεκόλλα... μην δίνεις σημασία σε ανθρωπάκια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ακουγεσαι σκληρη , τουλαχιστον οχι στα αυτια μου ... ήδη ξεκινησα να κοβω επαφες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμ εκεί είναι το θέμα....
έγώ δεν θα "ξεκινούσα" να κόβω παρτίδες αλλά θα του τα έχωνα ασχημα και θα του έλεγα και αντε και γ.... σου και θα τελείωνε το παραμύθι εκεί......


έμαθα κάτι πολύ σημαντικό εδώ μεσα (καλή της ώρα της σκουλικαντέρας)
ΝΑ ΦΤΥΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΓΕΥΣΗ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν θελω να του τα χωσω ... που ξερεις ίσως καποτε καταφέρω να το ξεχάσω ... να καταλαβει και αυτος το "λάθος" του ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εσυ ξέρει καλύτερα αλλά να θυμάσαι....
ο "φίλος" που σε προδίδει μια φορά... φταίει αυτός....
ο "φίλος" που σε πριδίδει δεύτερη φορά... φταις εσύ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
εμ εκεί είναι το θέμα....
έγώ δεν θα "ξεκινούσα" να κόβω παρτίδες αλλά θα του τα έχωνα ασχημα και θα του έλεγα και αντε και γ.... σου και θα τελείωνε το παραμύθι εκεί......


έμαθα κάτι πολύ σημαντικό εδώ μεσα (καλή της ώρα της σκουλικαντέρας)
ΝΑ ΦΤΥΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΓΕΥΣΗ! ;)

Το ίδιο έιναι. Απλά μπορεί να φτύσεις ένα φαγητό που δε σ αρέσει διακριτικά στη χαρτοπετσέτα ή μπορείς να το φτύσεις στο πάτωμα και να βρίσεις και το μάγειρα! :) .
Τώρα θα μου πείς "γιατί να το κάνεις διακριτικά"; Ε, ανάλογα με το πόσο χάλια είναι η γεύση και πόσο καλοί είναι οι τρόποι σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το ίδιο έιναι. Απλά μπορεί να φτύσεις ένα φαγητό που δε σ αρέσει διακριτικά στη χαρτοπετσέτα ή μπορείς να το φτύσεις στο πάτωμα και να βρίσεις και το μάγειρα! :) .
Τώρα θα μου πείς "γιατί να το κάνεις διακριτικά"; Ε, ανάλογα με το πόσο χάλια είναι η γεύση και πόσο καλοί είναι οι τρόποι σου.:)


πολύ σωστό κι αυτό!!!
μόνο που εδώ μιλάμε για ανθρώπινες σχέσεις και κοροϊδία.. κι όχι απλά ένα κακομαγειρεμένο φαγητό :P
πάντως ομολογώ ότι έχεις δίκιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Απλά πίστευα πάντα πως με το να "φτύσεις" ευγενικά το φαγητό που σε χαλάει, δεν έχει σχέση με το φαγητό αλλά με το επίπεδό σου.Δε μειώνει το μέγεθος της αηδίας, απλά αυξάνει το μέγεθος της ευγένειάς σου.
Πάντως αν και προσπαθώ, καμια φορά κι εγώ το "φτύνω" στο πάτωμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Απλά πίστευα πάντα πως με το να "φτύσεις" ευγενικά το φαγητό που σε χαλάει, δεν έχει σχέση με το φαγητό αλλά με το επίπεδό σου.Δε μειώνει το μέγεθος της αηδίας, απλά αυξάνει το μέγεθος της ευγένειάς σου.
Πάντως αν και προσπαθώ, καμια φορά κι εγώ το "φτύνω" στο πάτωμα.:)


:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Τώρα εγώ θα φταίω να πω ότι οι Γιαννιώτες έχουν επίπεδο? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αμα δε με στηριζουν στις επιλογες μου, μωρε δεν τους θελω κοντα μου...Κι ο Πάπας να είναι... Θα απομακρυνθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top