Προσποιούμαι την "ευτυχία"

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σας εχει τυχει να προσποιειστε οτι ειναι ολα καλα και ωραια :(επειδη ξερετε οτι αν πειτε το αντιθετο θα ειστε απλως ενας "μουτζουφλης" και γκρινιαρης που δεν θελουν να τον κανουν παρεα;
Τι κανεις; αα τελειααα (αντι για χαλια αλλα αμα ρωτησεις γτ; πως να σου εξηγησω; )
Πως περνας;; great!ομορφααα (τι να σου πω τωρα; )
Να προσποιείστε ότι εχετε τα ιδια γουστα με τους αλλους για να μην βρεθει ενας Μ@.... και πει αντε βρε internet nerd τραβα να σε δει κανενας.:kill::|
Να νιωθεις τυψεις που δεν κανεις αυτο που κανει ο "μεσος εφηβος"?:wall:
Να νιωθεις down για πολυ καιρο και να νιωθεις ασχημα που δεν χοροπηδας στα club? Επειδη αυτο θα ηταν το αναμενομενο;
Και στο τελος της μερας να λες "Oh F*^%$ YOU A$*&&^% ετσι ειμαι δεν μπορω να αλλαξω..βρε Μ@^%%$. :mpinelik:και να μην καταληγεις πουθενα ΠΑΛΙ.
Mε συγχωρειτε για τις εκφρασεις απλα μου βγηκαν..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ρε άλλαξε το τίτλο γιατί παραπέμπει αλλού... :P

όλοι προσπιούνται, don't worry be happy. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ρε άλλαξε το τίτλο γιατί παραπέμπει αλλού... :P

όλοι προσπιούνται, don't worry be happy. :)

δε μπορω ρε συ, πεστο σε κανενα κιτρινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Σας εχει τυχει να προσποιειστε οτι ειναι ολα καλα και ωραια :(επειδη ξερετε οτι αν πειτε το αντιθετο θα ειστε απλως ενας "μουτζουφλης" και γκρινιαρης που δεν θελουν να τον κανουν παρεα;
Τι κανεις; αα τελειααα (αντι για χαλια αλλα αμα ρωτησεις γτ; πως να σου εξηγησω; )
Πως περνας;; great!ομορφααα (τι να σου πω τωρα; )
Να προσποιείστε ότι εχετε τα ιδια γουστα με τους αλλους για να μην βρεθει ενας Μ@.... και πει αντε βρε internet nerd τραβα να σε δει κανενας.:kill::|
Να νιωθεις τυψεις που δεν κανεις αυτο που κανει ο "μεσος εφηβος"?:wall:
Να νιωθεις down για πολυ καιρο και να νιωθεις ασχημα που δεν χοροπηδας στα club? Επειδη αυτο θα ηταν το αναμενομενο;
Και στο τελος της μερας να λες "Oh F*^%$ YOU A$*&&^% ετσι ειμαι δεν μπορω να αλλαξω..βρε Μ@^%%$. :mpinelik:και να μην καταληγεις πουθενα ΠΑΛΙ.
Mε συγχωρειτε για τις εκφρασεις απλα μου βγηκαν..:redface:

Βρε, Μαριμάρ της γειτονιάς μην προσποιείσαι άλλο! Γκρίνιαξε λίγο, κάμει καλό!
Άντε μωρή μωρό!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
εγω μεχρι τη ρ'λυε εφτασα

ενταξει αγαπα με

εφτασα και στην τελευταια παυλιτσα




ποσο γκικ ειμαι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Βρε, Μαριμάρ της γειτονιάς μην προσποιείσαι άλλο! Γκρίνιαξε λίγο, κάμει καλό!
Άντε μωρή μωρό!..
:redface::eek:
εγω μεχρι τη ρ'λυε εφτασα

ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί τέτοιο μπέρδεμα; Η πρόσποιηση μόνο σε οργασμό παραπέμπει; Εγώ κατάλαβα ορθώς το θέμα απο τον τίτλο, ούτε που μου πήγε το μυαλό στο σεξουαλικό. Πολύ πονηρά μυαλά γεμίσαμε εδώ μέσα μου φαίνεται:P
Σχετικά με το θέμα: Επειδή δεν είμαι απο τα άτομα που κρύβονται εύκολα - οι εκφράσεις που παίρνω είναι ανοιχτό βιβλίο, εν ολίγοις επειδή δεν είμαι γεννημένη 'θεατρίνα', όπου μπορώ ν' αποφύγω αυτά τα θλιβερά που οι κοινωνικές συνθήκες επιβάλλουν, αλλάζω δρόμο και ψάχνω έξοδο κινδύνου αν υπάρχει πιθανότητα να βρεθώ σε μια δυσάρεστη θέση. Δεν τα πάω καλά με τα πρέπει κι ούτε αυτά μ'εμένα ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί τέτοιο μπέρδεμα; Η πρόσποιηση μόνο σε οργασμό παραπέμπει; Εγώ κατάλαβα ορθώς το θέμα απο τον τίτλο, ούτε που μου πήγε το μυαλό στο σεξουαλικό. Πολύ πονηρά μυαλά γεμίσαμε εδώ μέσα μου φαίνεται:P
:hehe::hehe::hehe:
Σχετικά με το θέμα: Επειδή δεν είμαι απο τα άτομα που κρύβονται εύκολα - οι εκφράσεις που παίρνω είναι ανοιχτό βιβλίο, εν ολίγοις επειδή δεν είμαι γεννημένη 'θεατρίνα', όπου μπορώ ν' αποφύγω αυτά τα θλιβερά που οι κοινωνικές συνθήκες επιβάλλουν, αλλάζω δρόμο και ψάχνω έξοδο κινδύνου αν υπάρχει πιθανότητα να βρεθώ σε μια δυσάρεστη θέση. Δεν τα πάω καλά με τα πρέπει κι ούτε αυτά μ'εμένα ! :)
δηλ δεν σουχει τυχει ποτε; και κυλουν ολα λιαν καλως ;

ααααααααααααα ας μιλησει καποιος!!!!!!!!!ας πει μια κουβεντααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν μου τυχαίνει συχνά, αλλά μου τυχαίνει.
Να μην έχω όρεξη δηλαδή να ακούω κάποιον, αλλά να προσποιουμαι ότι τον ακούω, μόνο και μόνο για να μην τον στενοχωρήσω. Δυστυχώς αυτό που κάνω είναι χειρότερο, γιατί ουσιαστικά τον δουλεύω, όμως βρε παιδιά έχω παρατηρήσει πως όποτε λέω την ωμή αλήθεια, στο τέλος ο άλλος παρεξηγείται.
Κι αν ακόμα το πω με τακτ, του στυλ "συγγνώμη πνίγομαι, σε πειράζει να το συζητήσουμε κάποια άλλη στιγμή?", ο άλλος δεν σταματάει να μιλάει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Όταν χρειάζεσαι εσύ ο ίδιος/ η ίδια να προσποιηθείς θα προσποιηθείς....(για οποιοδήποτε θέμα και αν μιλάμε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
δηλ δεν σουχει τυχει ποτε;

Μα φυσικά καλή μου! Αμα δε μου'χε τυχει, θα μπορούσα ν'απαντήσω με τέτοια σιγουριά για τον εαυτό μου;
Κι ακριβώς επειδή μου έχει τύχει και σε επαγγελματικό αλλά και σε προσωπικό επίπεδο και διαπίστωσα πως μια τέτοια συμπεριφορά με πιέζει και δεν είμαι ''εγώ'', αποφεύγω τις κακοτοπιές, όπου κακοτοπιές σημαίνει ''κοινωνικά πρέπει''. Με λίγα λόγια, είμαι το άτομο φαντομάς σε τέτοιες καταστάσεις. Οπου μπορώ να πω ''δε γουστάρω να έρθω'' ή να δείξω το ''δε γουστάρω να έχω συνομιλία μαζί σου γιατί προκαλείς το ψέμμα'' το κάνω με ευχαρίστηση, αλλιώς στη χειροτέρα προτιμώ να βρω μια δικαιολογία ώστε να μην παρεβρεθώ στο ψεύτικο παρά να υποκριθώ, γιατί πολύ απλά όχι μόνο γίνομαι αντιληπτή αλλά κυρίως και πιο σημαντικό, γιατί δε νιώθω ευχάριστα.
Παρεπιπτόντως, όσα γράφω στο στέκι είναι απόψεις μέσα απο προσωπικές εμπειρίες, κι όχι μέσα απο σκέψεις που δεν είναι απόρροια βιωμάτων. Ειδάλλως, αν πρόκειται για κάποια μονάχα θεωρία/σκέψη μου, το αναφέρω, καθώς πιστεύω πως η θεωρία απέχει μακράν απο την ίδια την εμπειρία- πρακτικά δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Να νιωθεις down για πολυ καιρο και να νιωθεις ασχημα που δεν χοροπηδας στα club? Επειδη αυτο θα ηταν το αναμενομενο;
Και στο τελος της μερας να λες "Oh F*^%$ YOU A$*&&^% ετσι ειμαι δεν μπορω να αλλαξω..βρε Μ@^%%$. :mpinelik:και να μην καταληγεις πουθενα ΠΑΛΙ.

Όταν υποκρινόμαστε τους ευτυχισμένους αυτό συμβαίνει..... όταν προσπαθείς να συμβαδίσεις με τα ενδιαφέροντα άλλων ανθρώπων.....

Είναι φορές που αναγκάζομαι να το παίζω τριαλί τριαλαλό και τι ωραία που περνάμε και αυτό μου αφήνει μετά μια αίσθηση εξάντλησης....

Χρειάζεται να φτάσεις σε βαθμό αυτογνωσίας που να λες: Δε με νοιάζει αν σας αρέσει αυτό, εγώ δε γουστάρω..... Τότε μπορεί να έχεις γύρω σου λιγότερους ανθρώπους αλλά δεν καταπιέζεσαι. Μπορείς να είσαι ο εαυτός σου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Snow

Νεοφερμένος

Η Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Χρειάζεται να φτάσεις σε βαθμό αυτογνωσίας που να λες: Δε με νοιάζει αν σας αρέσει αυτό, εγώ δε γουστάρω..... Τότε μπορεί να έχεις γύρω σου λιγότερους ανθρώπους αλλά δεν καταπιέζεσαι. Μπορείς να είσαι ο εαυτός σου:clapup:
Έτσι ακριβώς είναι μια φίλη μου..Είναι πολύ αυθόρμητη,λέει πάντα αυτό που σκέφτεται και δεν ασχολείται με ανθρώπους που δεν γουστάρει..Δεν προσποιείτε γενικώς καθόλου.Βέβαια τις περισσότερες φορές παρεξηγείται, όμως αυτή τα έχει καλά με τον εαυτό της.Είναι αρκετά δύσκολο πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
νομιζω ολοι εχουμε βρεθει λιγο πολυ σ αυτην την θεση να προσποιηθουμε κατι αλλο..για να αρεσουμε στους αλους..για να..για να..για να..για να..εχω αλλαξει τελευταια κ ειμαι της αποψης πως δεν πρεπει πλεον να υποστηριζω κατι που δεν με αντιπροσωπευει..κατι που δεν με γεμιζει..κατι που δεν μου αρεσει..δεν θελω να δειξω στον αλλο οτι ναι δες ταιριαζουμε. ουτως ή αλλως αργα ή γρηγορα θ φανει..το ψευτικο τελικα δειχνει οτι δεν ειναι αληθινο..καποτε ολα βγαινουν στην φορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Προσποιούμαστε για το αν είμαστε καλά εκείνη τη στιγμή ή γενικά, προσποιούμαστε ότι περνάμε καλά. Γενικά σαν άνθρωποι προσποιούμαστε συχνά. Δεν ξέρω πάντα το γιατί.
Την ευτυχία, σύμφωνα με αυτό που ορίζεται ως πραγματική ευτυχία, δεν γίνεται να τη προσποιηθούμε. Η ευτυχία φαίνεται σε όλα τα υπόλοιπα που κουβαλάς και σπάνια στα λόγια σου. Το σώμα, τα μάτια, η φωνή, … , δεν προσποιούνται, δεν μπορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πολλές φορές οι περισσότεροι προσποιούμαστε ότι είμαστε ευτυχισμένοι. ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Εγω δεν το κάνω ποτέ αυτό, παρά μόνο στη δουλειά μου-οκ δεν αφορα τους πελάτες αν εγώ είμαι αυπνη φέρει ειπείν εδώ κ μήνες κι αν υποφέρω από τους θηλασμός μου. Δε θα τους δείξω τι έχω κι αν έχω κάτι, είμαι πάντα με το χαμόγελο κι ας υποφέρω εγώ εκείνη την ώρα.
Στους δικούς μου πάντως δεν το κάνω.
Βασικά έχω μια φίλη όμως που ποτέ δεν έχει πρόβλημα, είναι πάντα καλά κι όσες φορές πάει να της ξεφύγει κάτι το μαζεύει. Μου εξηγείτε γιατί το κάνει? Παρεμπιπτόντως το κάνει γενικά, δεν το κανει μόνο μαζί μου. Αναφέρει πάντα μόνο τα καλά της ζωής της για τα αρνητικά ούτε λόγος.. Αλλά ακόμα κι αν τα αναφέρει θα βρει μετά να πει πως δεν ειναι κακό αυτό και να δικαιολόγησε κοκ. Μήπως αυτό λέγεται λίγο κόμπλεξ?
Εγώ αυτό νομίζω.. Αλλά δεν ασχολούμαι.. Άμα νιώθει εκείνη καλά έτσι εμένα μου περισσεύει.. Το σίγουρο είναι ότι εμένα δεν μπορεί να μου κρυφτεί εύκολα.. Τα πιάνω τα ψέμματα της στον αέρα..
Ομως γιατί το κάνει και γιατί δεν καταλαβαίνει πως αυτό δεν είναι ωραίο ?
Με στεναχωρεί κσμμια φορά και πολλές φορές θέλω να την ρωτήσω ευθέως κάποια πράγματα αλλά πολύ φοβάμαι πως η θα παρεξηγηθεί η θα συνεχίσει το ψέμματα κι της.. Γιαυτό και την αφήνω να λέει ότι θέλει κι ας μην τα πιστεύω. Δε θέλω να τη φέρω κ σε δύσκολη θέση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Κομπλεξ ειναι εννοειται δικιο έχεις.



Ειχα και εγω έναν γνωστο παλαιοτερα που ενω ήταν άνεργος έλεγε ολο μουφες. Πολυ μουφατζής. Πήγα λέει εκλεισα τη ταδε δουλειά με 1500 ευρώ ενω το προηγουμενο βραδυ διαφωνουσε να δουλεψει για 800 ευρώ μισθο το μήνα. Σε κάποια φαση σταματησαμε να κάνουμε γενικοτερα παρέα γιατι το παρακανε με τα ψέμματα και γιατι έβγαινε και κάθε πανσέληνο-χριστουγεννα-πάσχα- 28η οκτωβριου βολτα. Το αποκορυφωμα ηταν οταν το 2013 του ειχα προτεινει ενα βραδυ να έρθει μαζι μας και θα ειχαμε και κοπελες στην παρέα ... λεει θα ειμαι εκει κοντά με τη δικιά μου (Θησειο) αν ειναι στειλε μου να έρθω. Του στέλνω δεν απαντάει. Τον παιρνω τηλεφωνο στο σπιτι με αποκρυψη και το σηκωσε κανονικα. Την επομενη μερα δικαιολογηθηκε οτι παραγγειλαν με την "δικια" του και έφαγαν στο σπιτι.

Την "δικια" του δεν την ειχε δει κανεις απο εμάς και ποτέ και γενικα ποτέ δεν τον ειχαμε δει με γυναικα. Γενικα ολο ψέμματα ελεγε ... του λεγες πχ οτι έκανες καμακι .... μετα απο 1-2 μέρες σου έλεγε και αυτος. Του λεγες οτι πηγες σε κλάμπ με στριπ σόου (λεμε τωρα) μετα απο 2-3 μέρες σου λεγε πηγα και εγω. Του κανω μια μέρα εδω δεν πας σε κανονικο κλάμπ ρε συ καλα καλα χαχαχα. Ε δεν τον άντεξα περισσοτερο. Απο το 2013 έχουμε να μιλήσουμε. Οχι πως τον ένοιαξε αλλα ουτε και μένα. Αν ο άλλος δεν κανει για πουθενα τι παρέα να κανεις μαζι του. Του λες πάμε εξω να βγουμε σε κανα κλαμπ σε κανα μπάρ και γιατι οχι να γνωρισουμε και καμια να χορεψουμε να διασκεδάσουμε "σημερα κουράστηκα επειδη πηγα σουπερ μάρκετ το απογευμα δεν θα μπορέσω" :loltooth: εσυ έχεις γυρισει απο δουλειά ... εχεις βαρέσει 1 ωρα γυμναστηριο , εισαι έτοιμος για τσάρκα και ο άλλος δεν μπορει γιατι λέει κουράστηκε επειδη πηγε για δουλειες το πρωϊ (εφοριες-δεη κτλπ) οτι να ναι.

ηθελα να ξέρα υπάρχουν πολλοι που παιρνουν το φιλο τους τηλεφωνο και του λενε αποπψε ειπα στην τάδε και να φέρει και 1-2 φιλες της έλα θα ειμαστε καλή παρέα. Εγω νομιζω ελάχιστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος να λέει τα προβλήματα του,ούτε και φυσικά να προσποιείται την ευτυχία.Εγώ ας πούμε έχω το μαύρο μου το χάλι αυτή την εποχή ούτε το λέω πουθενά,ούτε παριστάνω την ευτυχισμένη.Μια μέση κατάσταση προς τους γύρω...Αλλα θεώρω αδιάκριτο να σου λένε γιατί δεν χαμογελάς ή γελάς,οι άνθρωποι δεν είναι μηχανές να λειτουργούν με επιταγές του κοινωνικού περίγυρου.Πρωτού λοιπόν κρίνεται άσχημα κάποιον που δεν ειναι η ψυχή της παρέας ή δεν θέλει να ακολουθεί σε εξόδους σκεφτείται οτι μπορεί να υπάρχει και κάποιος σοβαρος λόγος απο πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος να λέει τα προβλήματα του,ούτε και φυσικά να προσποιείται την ευτυχία.Εγώ ας πούμε έχω το μαύρο μου το χάλι αυτή την εποχή ούτε το λέω πουθενά,ούτε παριστάνω την ευτυχισμένη.Μια μέση κατάσταση προς τους γύρω...Αλλα θεώρω αδιάκριτο να σου λένε γιατί δεν χαμογελάς ή γελάς,οι άνθρωποι δεν είναι μηχανές να λειτουργούν με επιταγές του κοινωνικού περίγυρου.Πρωτού λοιπόν κρίνεται άσχημα κάποιον που δεν ειναι η ψυχή της παρέας ή δεν θέλει να ακολουθεί σε εξόδους σκεφτείται οτι μπορεί να υπάρχει και κάποιος σοβαρος λόγος απο πίσω.


Ο συγκεκριμενος που λέω μια χαρα ήτανε. Ο μπαμπας δουλευε έπαιρνε κανα 2 χιλιαρο. Η γιαγια συνταξη ο παπους συνταξη η μαμα δουλευε. Ενα 5χιλιαρο έμπαινε στο σπιτι. Δικο του αμάξι ειχε. Απο τα 20 του. Σπιτι στα βορεια και ενα δευτερο επισης διαμερισμα στο Μαρουσι. Οποτε αυτος τι προβληματα ειχε και δεν έβγαινε ή ελεγε συνεχως ψέμματα; μετά άνοιξε και μια επιχειρηση στα 25 του την κρατησε 1 χρονο αλλα ολα αυτα τα λεφτά προφανως δεν τα έβγαλε ποτέ απο μονος του γιατι μια ζωη ητανε ύπνο απο τις 11 δεν εβγαινε (δεν χαλουσε) και οταν εγω ακουω κάποιον να λεει οτι δεν θα πάει να δουλεψει για 800 ευρώ σημαινει οτι δεν εχει καμια αναγκη να το κάνει. Και κοροϊδευε οσους δουλευαν για 800 θυμαμαι εγω τοτε πηγαινα σερβιτορος σε μεγαλες αιθουσες ητανε οι καλες εποχες περναμε 70 ευρω μεροκάματο την βραδιά. Και αυτος καθοτανε σπιτι έλεγε ψέμματα οποτε συζητούσατε και κουραζοτανε κιολας και δεν εβγαινε χαχαχα αλλα δεν φταιει αυτος. Σιγα μην επαιρνα στο παιδι μου απο τα 20 του αυτοκινητο. Ας χρησιμοποιούσε της οικογένειας οταν ειναι. Δεν καταλαβα πρεπει να έχει η καθε οικογενεια απο 3 αμαξια;;; γκρινιαζουμε οτι δεν έχουμε αλλα δωσε νοβα καθε μηνα δωσε συνδεσεις στο κινητο δωσε επιπλεον αμαξι με τελη βενζινες ασφαλειες δοσεις κτλπ αυτα κοβουνε επειδη μενω μονος μου τα βλέπω καθε μηνα εχω λογαριασμο.

Οχι 800 και 400 ευρώ χρειάζονται το μήνα και 200 ακομα ... μπαλώνεις τρυπες. Εγω στη δικιά μου τη δουλεια εχω δουλεψει 3-4 μερες την εβδομάδα περισσοτερο για να πάρω 150 ευρω παραπανω το μήνα. Και τωρα προέκυψε μια επισκευη έφερα μάστορα σπιτι μου πήρε 60 το μεροκάματο και 60 τα υλικά. Πάει το 150αρι. Μππαλωσε ενα εκτακτο. Τον αλλο μηνα μπορει να χρειαστει οδοντιατρος αλλα 100-150 εκει. Μπαινει χειμωνας θα χρειαστει πετρελαιο αλλα 150 εκει καθε μηνα. Το καλοκαιρι δεν τα ειχαμε αυτα αλλα προέκυψαν λάστιχα στο αυτοκινητο χαχα αλλα 300 εκει έκτακτα. Γενικα δεν σε αφηνουν να ηρεμησεις ποτέ. Και αυτοι που λένε οτι με 500 ευρω μισθο το μηνα τα βγαζεις πέρα κοροϊδευουνε. Παρολαυτα ομως αν εχεις την υγεια σου ολα λυνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top