Όλα δείχνουν πως πάνε καλά μέχρι που βλέπεις οτι είσαι...δεύτερος.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
που είναι ήδη σε σχέση

Και θα παρακάμψω την τελευταία φράση , αν και η άποψή μου είναι πως για τα τυχερά παίγνια υπάρχει πάντα το Λουτράκι , κοστίζει δε λέω , αλλά οι απώλειες αναπληρώνονται με υπερωρίες , στην καρδιά του άλλου όμως πως αναπληρώνονται τα σπασμένα όταν ο ένας καίγεται και ο άλλος απλώς δοκιμάζει την τύχη του , μου λες ?

Αλλά θα μείνω σε αυτό Αν και είμαι της άποψης πως γενικά στη ζωή , απαγορεύεται το απαγορεύειν , ίσως είναι το μόνο απαγορεύειν που για τη δική μου λογική Απαγορεύεται .
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και εξάλλου το <<απαγορεύεται το απαγορεύειν>> αυτοαναιρείται άρα απαγόρεψε ελεύθερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Και θα παρακάμψω την τελευταία φράση , αν και η άποψή μου είναι πως για τα τυχερά παίγνια υπάρχει πάντα το Λουτράκι , κοστίζει δε λέω , αλλά οι απώλειες αναπληρώνονται με υπερωρίες , στην καρδιά του άλλου όμως πως αναπληρώνονται τα σπασμένα όταν ο ένας καίγεται και ο άλλος απλώς δοκιμάζει την τύχη του , μου λες ?
Σωστό,;) αν και λέγοντας
δοκιμάζει την τύχη του εννοούσα ότι είναι πολύ αβέβαιο το αποτέλεσμα σχετικά με την αντίδραση της άλλης πλευράς. Καλά , αν αντιμετωπίζει τον άλλο ως τζόγο τότε ναι μάλλον δεν αναπληρώνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μονο δευτερη?? ευχαριστω θα λεγα αν ημουν δευτερη! τεταρη πεμπτη και παρακατω ισως..

δε βαριεσαι.. γαιδουρια υπαρχουν πολλα!

και κοροιδια ακομα περισσοτερα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
μονο δευτερη?? ευχαριστω θα λεγα αν ημουν δευτερη! τεταρη πεμπτη και παρακατω ισως..

δε βαριεσαι.. γαιδουρια υπαρχουν πολλα!

και κοροιδια ακομα περισσοτερα:D

Κανείς δεν σε βάζει σε αυτή τη θέση αν δεν τον αφήσεις εσύ.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Take0Sig

Νεοφερμένος

Ο Take0Sig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χαίρομαι πραγματικά που υπάρχει τέτοιος διαδικτυακός τόπος που μπορούμε όλοι να εκφράζουμε απόψεις και να μοιραζόμαστε εμπειρίες.
Το συγκεκριμμένο ποστ, είναι ότι πιο κοντά στη ισχυρή ,πρόσφατη συναισθηματική μου απογοήτευση....
Όπως όλοι, έτσι και εγώ έχω δοκιμάσει να κάνω σχέσεις με κοπέλες , και πολύ λίγες από αυτές απεδείχθει να ήταν κάτι το σοβαρό...Σε μία από αυτές τις σχέσεις πληγώθηκα αρκετά διότι εάν και καταλαβαίναμε απόλυτα ο ένας τον άλλον και κάθε λεπτό της ημέρας το μόνο που ήθελα ήταν να είμαι μαζί της, έπρεπε τελικά να φύγει πίσω στην πατρίδα της την Ιταλία για λόγους στους οποίους δεν είχα δικαίωμα να επέμβω...δηλαδή την έχασα για πάντα χωρίς να φταίει κανενας...
Μετα απο αυτο, μου ήταν πολύ δυσκολο να ξαναμπω σε μια σχεση, 3 χρονια για την ακριβεια, αλλά το ειρωνικο ειναι πως εκει που αποφασισα, αλλα και εκεινη να δειξουμε ενδιαφερον ο ενας για τον αλλον , και πηρα θαρρος...μου λεει πως λυπαται και το οτι δεν ειναι σωστο και πρεπον..και το σεβαστηκα και την αποχαιρετησα χωρις καβγα, χωρις τιποτα ..απλα είπα πως "δεν πειράζει εφόσον απο καθε σχέση μαθαίνουμε και κατι καινουργιο"....
Υστερα παλι απο αρκετο καιρο γνωριζω αλλη μια κοπελα ...τελοσπαντων,παλι δειχνω ενδιαφερον...της ζητω να την συναντησω...συναντιομαστε...την ερωτευομαι...και μετα απο ~ 200 sms και 6 ημερες μου λέει και εκεινη πως πρεπει να σταματησω να της μιλω..διοτι υπήρχε καποιος πιο πριν....W.T.F !!! της είπα πως "it's ok..με λιγο jogging , λιγο "johny walker" και θα συνελθω"..........πάλι? για συνεχόμενη 2η φορά!!?
Τελικά ...έμαθα επιτέλους πως είναι σημαντικό, πράγματα τόσο σημαντικά να διευκρινίζονται από την αρχή...ελπίζω την επόμενη φορά να το θυμηθώ αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
και πολύ λίγες από αυτές απεδείχθει να ήταν κάτι το σοβαρό...

Πως το εννοεις το ''σοβαρο'' στα 18? Να μην ειστε απο δω κι απο κει, αμοιβαια συναισθηματα, να κανετε πραματα μαζι κοκ, ετσι?

Σε μία από αυτές τις σχέσεις πληγώθηκα αρκετά
Φροντισε να μαθεις να συνηθιζεις να σε πληγωνουν οι ανθρωποι. Το ιδιο θα κανεις κι εσυ, αθελα σου αλλα ουτε το ενα ουτε το αλλο αποφευγονται.

κάθε λεπτό της ημέρας το μόνο που ήθελα ήταν να είμαι μαζί της,
Περα απο το κοριτσι αλλη ζωη δεν ειχες? Σχολειο , φιλους, χομπυ κλπ? Πιστευεις πως μονο μια σχεση μπορει να σε γεμισει? Δε λεω, γεμιζει και καλυπτει κενα αλλα ειναι επιφοβη να δημιουργησει ακομα περισσοτερα οταν δεν ειναι καλη, ατομικα/προσωπικα κενα.

3 χρονια για την ακριβεια,

Ησουν 15 τοτε....

είπα πως "δεν πειράζει εφόσον απο καθε σχέση μαθαίνουμε και κατι καινουργιο"....
Αφου δεν το πιστευες οτι δε σε πειραζει, γιατι της ειπες ψεματα?

ης είπα πως "it's ok..με λιγο jogging ,
Γιατι ειπες και σε κεινη πως ειναι οκευ, ενω μονο οκευ δεν ηταν? Γιατι λες ψεματακια?:)
Κοροιδευεις τον εαυτο σου καλο μου? Αν κοροιδευεις τον ευατο σου πως θα εχεις διπλα σου αυτο που θελεις?:)

έμαθα επιτέλους πως είναι σημαντικό, πράγματα τόσο σημαντικά να διευκρινίζονται από την αρχή...ελπίζω την επόμενη φορά να το θυμηθώ αυτό :)

Πολυ σημαντικο. Αυτη τη θεωρια, ξερεις, υπαρχουν ανθρωποι που τη συνειδητοποιουν παρα πολυ μεγαλοι πια σε ηλικια.
Το πιο σημαντικο ομως που διακρινω εγω σε ολα οσα μας ειπες ειναι πως οταν αιθανεσαι κατι, δε χρειαζεται να το πνιγεις.
Μαθε να ζητας αυτο που θελεις εξ αρχης, ετσι θα σαι ξεκαθαρος, οπως λες και θα σε παιρνουν και πολυ σοβαρα οι κοπελες.

Καλως ορισες!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Για την ώρα πάνε όλα πολύ καλά στη σχέση μου. Αν τυχόν βρει άλλη, ώρα του καλή κι αέρας στα πανιά του.:whistle:
Ουδέποτε προσπάθησα να κρατήσω κάποιοιν δίπλα μου με το ζόρι. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,976 μηνύματα.
Χωρισε την φιλε. Θα αισθανθείς καλύτερα : >
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top