Προβληματικές παρτίδες Amita Motion

andre

Νεοφερμένος

Ο andre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Επειδή έχω ακούσει διάφορα και έχω διαβάσει πολλά είπα να σας το πω κι εδώ να χετε το νου σας. Αν πίνετε amita motion όπως εγώ και καταλάβετε κάτι περίεργο στη γεύση, ΜΗΝ το πιείτε. Ο ΕΦΕΤ έβγαλε ανακοίνωση για κάτι παρτίδες της motion που https://www.scribd.com/doc/105221736/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1-Amita-Motion-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%AC%CF%81%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B3%CE%B5%CF%8D%CF%83%CE%B7τις παρτίδες.

Έβγαλε και η κοκα κόλα ανακοίνωση που λέει και καλά ότι δε τρέχει τίποτα, αλλά όποιος θέλει μπορεί να πάει το μπουκάλι εκεί που το πήρε και να του το αλλάξουν.

Περιμένω να δω τι θα δείξει ο έλεγχος στο εργοστάσιο αλλά μεχρι να γίνει εγώ δεν ακουμπάω αμίτα ούτε για πλάκα. Καλύτερα να το στίβω μόνος το πορτοκαλάκι παρά να περνάω απογεύματα στο μπάνιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πλάκα κάνεις :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν κάνει καθόλου πλάκα. Για μένα είναι ήδη αργά καθώς κατανάλωνα μεγάλες ποσότητες παλιότερα, αν και το καλοκαίρι την έκοψα λίγο.
Τώρα, η νεκροψία θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εντάξει, ποτέ οι συσκευασμένοι χυμοί δεν είναι και οι καλύτεροι, αλλά καλά κανεις και το γράφεις γιατί σήμερα το σκεφτόμουν να αγοράσω αμίτα αλλά τελικά πηρα έναν Life απ'τους καινούριους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Πρεπει να ηπια πριν 1-2 εβδομαδες :P Παρατηρησα οτι ειχε πολυ ξινη γευση ο χυμος, ηπια λιγο και μετα το αφησα.. Δεν επαθα κατι παντως και τωρα που το εψαξα λεει πως ο οργανισμος αυτος δεν ειναι παθογονος. Τωρα αν καποιος ξερει καλυτερα ας μας ενημερωσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα ψοφήσουμε και θα αναρωτιόμαστε το γιατί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γάτα Κασσάνδρα

Νεοφερμένος

Η Γάτα Κασσάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγω παντα επινα - με μετρο φυσικα - και τωρα πινω αμιτες αλλα και αλλους χυμους και δεν αισθανθηκα καμια δυσαρεστη γευση ή ξινιλα,τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Πρέπει να ήπια την περασμένη Κυριακή.
Αν βγάλουμε καμιά ουρά, ή τίποτε μεταλλαγμένο, θα φανεί σε μερικές βδομάδες.... για την ώρα καλά αισθάνομαι πάντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Fun fact: αν αφήσετε amita motion στον ήλιο μετά μυρίζει κάτουρο. Το είχα ανακαλύψει στην κατασκήνωση που μου χύθηκε στο sleeping bag και το έβαλα στον ήλιο να στεγνώσει. Μετα όλοι νόμιζαν ότι είχα κατουρηθεί πάνω μου.
Κάποιος μου είχε πει ότι όλους αυτούς τους χυμούς τους φέρνουν σε "παγοκολώνες" από λατινική Αμερική και μετά τους λιώνουν και τους συσκευάζουν, δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια γιατί μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο. Πάντως μου φαίνεται ότι η γεύση τους είναι απαίσια.
Εκτός από το Ribena. Αυτό δεν με νοιάζει τι έχει γιατί είναι μιαμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κάποιος μου είχε πει ότι όλους αυτούς τους χυμούς τους φέρνουν σε "παγοκολώνες" από λατινική Αμερική και μετά τους λιώνουν και τους συσκευάζουν, δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια γιατί μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο. Πάντως μου φαίνεται ότι η γεύση τους είναι απαίσια.
Το έχω ακούσει κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Το έχω ακούσει κι εγώ.


Ισχύει, το ίδιο γίνεται και με το (φθηνό συνήθως) κρασί. Αυτό συνήθως έρχεται σε νταμιτζάνες ή χάρτινα κιβώτια με κάνουλα, δεν ξέρω πως λέγονται αυτές οι συσκευασίες ακριβώς

Εντωμεταξύ, παίζει στην TV διαφήμιση θετικής ενέργειας με τον γνωστό παρουσιαστή που προμοτάρει συναυλία AMITA MOTION :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω για τις παγωκολονες οπως ακριβος το εχεις ακουσει, αλλα σιγουρα δεν στιβονται πορτοκαλια και λοιποα φρουτα μεσα στο εργοστασιο και μπαινουν σε συσκευασιες!
Ξερω εκ πειρας οτι πληθος φυσικων ελαιων και αλλων υλικων μεταφερονται με πλοια σε διαφορων ειδων εργοστασια, ωστε στην πορεια να δωσουν τροφιμα, υποθετω πως και οι χυμοι ανοικουν στην ιδια μοιρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Eίχα 10 μικρούς και ήπια τους 7 μέσα σε 5 μέρες. Έτρεξα πανικόβλητη να δω την ημερομηνία λήξης και ευτυχώς λέει 23/11/12. Πέρασε ολόκληρη η ζωή μου μπροστά από τα μάτια μου. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εγω πινω πολλούς χυμούς motion , προχθές είχε μια ξινιλα απερίγραπτη και το πεταξα μάλλον θα είχε χαλάσει ξέρω γω
Αλλα ειναι τέλειος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Και εγώ ήπια μόσιον πρόσφατα... Πάντως αυτό με τη μυρωδιά κάτουρου ισχύει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γι αυτό παιδάκια μόνο νερό και γαλατάκι!(αν και το δεύτερο έχει αποκτήσει κακή φήμη τελευταία, πως δίνουν στις αγελάδες διάφορες ορμόνες και πάνε στο γάλα μας, όμως εγώ συνεχίζω να πίνω. :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Χμ.. Ούτως ή άλλως πάντα απαίσια μου φαινόταν η γεύση αυτού του χυμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Fun fact: αν αφήσετε amita motion στον ήλιο μετά μυρίζει κάτουρο. Το είχα ανακαλύψει στην κατασκήνωση που μου χύθηκε στο sleeping bag και το έβαλα στον ήλιο να στεγνώσει. Μετα όλοι νόμιζαν ότι είχα κατουρηθεί πάνω μου.
Κάποιος μου είχε πει ότι όλους αυτούς τους χυμούς τους φέρνουν σε "παγοκολώνες" από λατινική Αμερική και μετά τους λιώνουν και τους συσκευάζουν, δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια γιατί μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο. Πάντως μου φαίνεται ότι η γεύση τους είναι απαίσια.
Εκτός από το Ribena. Αυτό δεν με νοιάζει τι έχει γιατί είναι μιαμ.

Χμμ food scientists ειμαστε ας πουμε και μεις την αποψη μας :P Το οτι μύριζε έτσι οπως λες αρχικα ειναι απολυτα φυσιολογικό διότι η επαφη με τις ακτίνες του ήλιου επιδρά εξαιρετικά αρνητικά στα τρόφιμα προκαλώντας χημικές αντιδράσεις με προιόντα που δεν ξερεις τι μπορει να προκύψει λόγω των συνθηκών.Ουσιαστικά το τρόφιμο ειναι αλλοιωμένο σε εκεινη την περιπτωση και σαφως ακατάλληλο.
Ως προς το δευτερο που εθιξες για τις παγοκολώνες.Δεν ειναι μυστικό πλεον.Υπάρχουν 2 τρόποι ΠΑΜΦΘΗΝΗΣ μεταφορας.Τι γίνεται? "καθαρίζεται" ο χυμος,δηλαδή αφαιρούνται αρωματικές ουσίες,βιταμίνες κτλ κτλ και αφήνεται αποκλειστικά το νερό με τη ζάχαρη.μεταφέρεται στον τόπο συσκευασίας και εκεί γίνεται η προσθήκη αυτων που αφαιρέθηκα συν έξτρα βιταμίνες.ο λόγος ειναι εξαιρετικα απλος.αν το μεταφέραμε ατόφιο θα έχανε ήδη απο γεύση και αρωμα,όπως επίσης ποτε δεν ξέρεις που θα σου κρυφτεί μια αλλοίωση.Επίσης ο άλλος τρόπος μεταφοράς και πιο διαδεδομένος τώρα είναι μεταφορά με δεξαμενές τάνκερ.Οχι απο Αμερική,αλλα απο Βραζιλία συνήθως τεραστιες ποσότητες χυμών τοποθετούνται σε υγρή μορφή σε ειδικα πατενταρεσμένες δεξαμενες ελεγχόμενης ατμόσφαιρας και θερμοκρασίας και μεταφέρονται στους προορισμούς. Τίποτα δεν ειναι όπως φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
H Βραζιλία είναι "λατινική Αμερική" όπως είπα. Επίσης έχω δοκιμάσει να αφήσω διάφορα πράγματα στον ήλιο και κανένα δεν μύρισε κάτουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
H Βραζιλία είναι "λατινική Αμερική" όπως είπα. Επίσης έχω δοκιμάσει να αφήσω διάφορα πράγματα στον ήλιο και κανένα δεν μύρισε κάτουρο.


ΑΑΑ σοζ,δεν παρατήρησα το "λατινικη¨ :P Και οσο για το αλλο που λες νταξει μπορει να εχει παραγωγο τετοιου είδους!Δεν σημαινει οτι εμπεριέχει κιολας! :) Γενικα? Στίφτε το χυμο σας.ααααν θελετε να πιειτε κατι σωστο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top