Τι σύνδεση έχετε;

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είχα ΤΕΕ (που ήταν μια χαρά), τώρα είμαι αποκλειστικά στον ΟΤΕ.

Τουλάχιστον μια φορά το μήνα θα πέσει η γραμμή για παραπάνω από 5-6 ώρες (συνήθως κρατάει 1-2 μέρες η διακοπή) και πάντα η αιτιολογία είναι "αναβάθμιση". :confused:


Εγώ 1,5 χρόνο είμαι με ΟΤΕ και το dsl δεν μου κόπηκε ποτέ. ΄Άσε που έχω φοβερή ταχύτητα.Ίσως βέβαια να είμαι τυχερή και να είμαι κοντά στο κέντρο και το δίκτυο εδώ να είναι καλό. Πάντως το μόνο πρόβλημα είναι οι τιμές. Ο ΟΤΕ είναι πανάκριβος. Γιαυτό και θέλω να βάλω 2play.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δε ξερω τι μπελας ειναι να κανεις την αλαγη ομως, και ποσους μηνες πρεπει να παρεις υποχρεωτικα.

Είναι για 12 μήνες υποχρεωτικά, με τέλος διακοπής πριν το 12-μηνο να είναι 60 ή 70 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
από όταν ξεκίνησε η dsl στο ελλάντα μέχρι και φέτος τον μάρτιο είχα γραμμή adsl από οτε (αορίστου) και isp forthnet, πλέον είμαι στο conn-x. η forthnet μου χε πρήξει τα ούμπαλα ότι δεν την πλερώνω τον τελευταίο χρόνο, μέχρι και δικηγόρο βάλανε να μου ζητήσουν και παραπανήσια χρήματα! λες κι έφταιγα εγώ που το i.q. του λογιστηρίου τους ήταν γύρω στο πεντέμησι. τους έστειλα στον αγύριστο και ησύχασα... πάντως στο κοντινό μέλλον δε με βλέπω να φεύγω από τον οτε! πιο μετά, βλέπομεν :p

μπορεί να δίνω 110+ ευρώ το δίμηνο, αλλά:
  • τα νταμπλ πλέυ των alternatives δεν τα εμπιστεύομαι ακόμα, προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να χω την κεφάλα μου ήσυχη.
  • έχω isdn και τη χρειάζομαι, οπότε ο οτε είναι μονόδρομος όσο οι άλλες εταιρείες υποστηρίζουν μόνο απλές συνδέσεις.
  • δεν ονειρεύομαι τρελές ταχύτητες, που - υποτίθεται πως - παρέχουν οι άλλοι. τι δουλειά μου θέλω να κάνω και την κάνω πραγματικά μια χαρά με τη βασική adsl. με βλέπω να ξεκουνιέμαι από δω όταν με υποχρεώσει τυχούσα αναβάθμιση. καλή είναι και η φεράρι αλλά άμα είναι να τη βγάζω βόλτα μια φορά το χρόνο, βολεύομαι και με το micra :p.
  • το talk μπορεί να είναι μόνο εντός δικτύου οτέ, αλλά ισχύει για διπλή τηλεφωνική γραμμή, οπότε είναι σα να χω δύο νταμπλ πλέυ :p. και ισχύει και για κλήσεις φαξ κανονικότατα! αλήθεια, οι άλλες εταιρείες γιατί τις διαχωρίζουν? δεν αποτελούν κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς? τέσπα. το μειονέκτημα με τις κλήσεις προς άλλα σταθερά δίκτυα εξαλείφεται εύκολα με μια διπλή αναπάντητη στον φίλο που χει νταμπλ πλέυ σε άλλον πάροχο, οπότε καλεί αυτός. μεγάλα παιδιά είμαστε (δυστυχώς, θέλω πίσω τη νιότη μου), λύσεις υπάρχουν, δεν πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό.
ελπίζω πάντως να βελτιωθεί η κατάσταση λίγο στο ελλάντα, είμαστε πολύ πίσω ακόμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
από όταν ξεκίνησε η dsl στο ελλάντα μέχρι και φέτος τον μάρτιο είχα γραμμή adsl από οτε (αορίστου) και isp forthnet, πλέον είμαι στο conn-x. η forthnet μου χε πρήξει τα ούμπαλα ότι δεν την πλερώνω τον τελευταίο χρόνο, μέχρι και δικηγόρο βάλανε να μου ζητήσουν και παραπανήσια χρήματα! λες κι έφταιγα εγώ που το i.q. του λογιστηρίου τους ήταν γύρω στο πεντέμησι. τους έστειλα στον αγύριστο και ησύχασα... πάντως στο κοντινό μέλλον δε με βλέπω να φεύγω από τον οτε! πιο μετά, βλέπομεν :p

μπορεί να δίνω 110+ ευρώ το δίμηνο, αλλά:
  • τα νταμπλ πλέυ των alternatives δεν τα εμπιστεύομαι ακόμα, προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να χω την κεφάλα μου ήσυχη.
  • έχω isdn και τη χρειάζομαι, οπότε ο οτε είναι μονόδρομος όσο οι άλλες εταιρείες υποστηρίζουν μόνο απλές συνδέσεις.
  • δεν ονειρεύομαι τρελές ταχύτητες, που - υποτίθεται πως - παρέχουν οι άλλοι. τι δουλειά μου θέλω να κάνω και την κάνω πραγματικά μια χαρά με τη βασική adsl. με βλέπω να ξεκουνιέμαι από δω όταν με υποχρεώσει τυχούσα αναβάθμιση. καλή είναι και η φεράρι αλλά άμα είναι να τη βγάζω βόλτα μια φορά το χρόνο, βολεύομαι και με το micra :p.
  • το talk μπορεί να είναι μόνο εντός δικτύου οτέ, αλλά ισχύει για διπλή τηλεφωνική γραμμή, οπότε είναι σα να χω δύο νταμπλ πλέυ :p. και ισχύει και για κλήσεις φαξ κανονικότατα! αλήθεια, οι άλλες εταιρείες γιατί τις διαχωρίζουν? δεν αποτελούν κλήσεις προς αστικούς και υπεραστικούς προορισμούς? τέσπα. το μειονέκτημα με τις κλήσεις προς άλλα σταθερά δίκτυα εξαλείφεται εύκολα με μια διπλή αναπάντητη στον φίλο που χει νταμπλ πλέυ σε άλλον πάροχο, οπότε καλεί αυτός. μεγάλα παιδιά είμαστε (δυστυχώς, θέλω πίσω τη νιότη μου), λύσεις υπάρχουν, δεν πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό.
ελπίζω πάντως να βελτιωθεί η κατάσταση λίγο στο ελλάντα, είμαστε πολύ πίσω ακόμα :(
Συμφωνώ απολύτως.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Το ΤΕΕ το έχω δει μόνο ΔΙΟΔΟΣ που δίνει το φοιτητικό internet. Τί ακριβώς είναι?
ΤΕΕ είναι το τεχνικό επιμελητήριο, το οποίο προσφέρει εκτός των άλλων και ADSL σε όλους (απλά τα μέλη έχουν καλύτερες τιμές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Forthnet 2play και απο εμενα!

Ειμαι αρκετα ευχαριστημενη και αρκετα τυχερη αν σκεφτειτε οτι μεσα σε 3 το πολυ 4 βδομαδες ειχα internet :D!

Μενω Ηλιουπολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Παιδιά όσοι από εσάς έχετε προβλήματα/είστε ευχαριστημένοι με τον πάροχο σας,να αναφέρετε και περιοχή ώστε να ενημερώνονται και τα άλλα μέλη που πιθανόν να έχουν διλλήματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΤΕΕ είναι το τεχνικό επιμελητήριο, το οποίο προσφέρει εκτός των άλλων και ADSL σε όλους (απλά τα μέλη έχουν καλύτερες τιμές).

Μέσω hol, από όσο θυμάμαι! Σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Μέσω hol, από όσο θυμάμαι! Σωστά;
πουθενά δε το είδα αυτό..δε νομίζω ότι ισχύει. έχουν δικούς τους σέρβερς και μόντεμς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Πριν λίγο καιρό μπήκα στη Forthnet και τώρα περιμένω το 2play:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συμπέρασμα.... η φορθνετ είναι καλύτερη απ τον οτε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.


Έχω dsl kit otenet. Αλλά δεν ήξερα ότι φαίνεται και το πανεπιστήμιο.. με το οποίο κάναμε την αίτηση.. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasil

Νεοφερμένος

Ο vasil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ έχω βάλει φοιτητικό internet Ηellas Online 6 Mbps με μόλις 9,90 ευρώ/μήνα!:) Το speedtest.net με βγάζει συνήθως γύρω στα 5Mbps! Μέχρι πριν λίγους μήνες είχα με 9,50/μήνα φοιτητικό Altec 1 Mbps, αλλά μόνο internet δεν είχα...:mpinelik: Έκανα λάθος επιλογή :wall: Είχε οικονομικά προβλήματα η εταιρεία και έκλεισε. Μ' αρέσει που λίγο πριν κλείσει η εν λόγω εταιρεία με είπαν ότι αν θέλω μπορώ κάνοντας μια αίτηση να βάλω 24Μbps με 9,90/μήνα! Και ήθελαν και προπληρωμένους τους 6 πρώτους μήνες! :rtfm::rant:Ευτυχώς τώρα βρήκα την ησυχία μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Θέλω να προτείνετε sites και οδηγιες για speedtest της γραμμης adsl και να μου πείτε πόσο πρέπει να είναι η ταχύτητα της γραμμης adsl.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Μου έβγαλε downloading 901.5 kbps και upload 225.6 kbps. Είχα τον υπολογιστή μου διπλα στο modem. Είναι καλή αυτή η ταχύτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top