Netbooks

irene83

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά ψάχνω για laptop και εχω υπ'όψην μου δύο:το ενα ειναι hp και έχει επεξεργαστή AMD Sempron SI-42 (2100 MHz) με 512KB L2 cache και κέρτα γραφικών NVIDIA GeForce 8200M με συνολική διαθέσιμη μνήμη γραφικών μέχρι 895MB ενώ το άλλο ειναι acer και έχει επεξεργαστή Intel Celeron M900 στα 2.2GHz (1MB L2 Cache / 800MHz FSB) και κάρτα γραφικών Mobile Intel Graphics Media Accelerator 4500M, μνήμη 64MB με δυνατότητα επέκτασης έως τα 796MB με χρήση από την κύρια μνήμη του συστήματος.Ολα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.Ποιό νομίζετε ότι είναι καλύτερο?Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι το 1ο είναι καλύτερο λόγω του επεξεργαστή και της κάρτας γραφικώv που σαφώς είναι καλύτερη απο αυτήν του 2ου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Για την acer εχω ακουσει τα χειροτερα παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μιας που ανοιχτηκε το θεμα αυτο να ρωτησω και γω κατι καθοτι ασχετη με την τεχνολογια; Τι διαφορα εχει το notebook απο το laptop;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick#18

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κανενα απο τα 2 δεν θα επερνα αλλα το 1ο ειναι σαφος καλητερο...
μεχρι ποσα χρηματα δινεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Αναλογα με τη χρηση που θες να κανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Πήγα σήμερα σε ένα youκατάστημα να δω για netbook, βασικά ήθελα το acer one το οποίο στοιχίζει 399 ? αλλά δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο και μου έδειξε ένα της LG με 393 ? το οποίο δε θυμάμαι μοντέλο αλλά πάνω κάτω είναι ίδιας χωρητικότητας κτλ.κτλ.
Με διαφορά το 1ο έχει 11,6 οθόνη ενώ το 2ο έχει 10 αρα.
Αύριο το πρωί πρέπει να απαντήσω , τι να κάνω σώστε με…….

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μου φαίνεται κάπως ακριβό αυτό το μαγαζί :hmm:

Τι λες για αυτό από το Πλαίσιο;
https://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1218611&catalog=21&category=1000000422
10.1 inches οθόνη, 1,6Ghz CPU, 1GB RAM, 160 GB δίσκος 320?
Μόνο που η μπαταρία του ( 3-cell όπως γράφει ) θα κρατάει λιγότερο από τα netbooks με 6-cell.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μου φαίνεται κάπως ακριβό αυτό το μαγαζί :hmm:

Τι λες για αυτό από το Πλαίσιο;
https://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1218611&catalog=21&category=1000000422
10.1 inches οθόνη, 1,6Ghz CPU, 1GB RAM, 160 GB δίσκος 320
Μόνο που η μπαταρία του ( 3-cell όπως γράφει ) θα κρατάει λιγότερο από τα netbooks με 6-cell.



Ζω Κέρκυρα άρα πολύ δύσκολο το πλαίσιο για εμένα και παραγγελία θα αργήσει πολύ. Γιαυτό και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο…:(

εγώ θέλω το
acer Aspire ONE 751h-52BGk



το οποίο το έχει στο πλαίσιο 499 ενώ το u 399 άρα φθηνότερο είναι... ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kανένα κάτω από 200 ευρά έχει πάρει το μάτι σας;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Kανένα κάτω από 200 ευρά έχει πάρει το μάτι σας;:(
Η cosmote δίνει δώρο αυτό
HP_2140_(3).JPG
Στην σύνδεση on the go.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε θέλω σύνδεση.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Loupo, θα σου πρότεινα να πάρεις το ACER. Προσοχή η ACER έχει βγάλει 100 μοντέλα :P Μην ψαρώνεις αν ο ένας το έχει 500 και ο άλλος 400. Είναι διαφορετικά μοντέλα.

@Borat, και εγώ θέλω γυναίκα που να μην γκρινιάζει, να μην παραπονιέται αν δεν την πάρεις τηλ για 2 ώρες, να μην γερνάει πότε. Αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τι λέτε για αυτήν την προσφορά;

είναι καλό το λάπτοπ για να γράφεις κείμενα και να τα ανεβάζεις σε ένα σάιτ στο ιντερνετ; οικονομικά συμφέρει;https://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithBundleParts-4101.action

μήπως να κοιτάξω κάποιοι άλλο για να κάνω την δουλεία μου εκτός σπιτιού και γραφείου, με καλυτερα χαρακτηριστικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν σου αρκεί το μέγεθος της οθόνης τότε ναι αντέχει το office.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ευχαριστώ, βασικά το θέλω για τον φίλο μου για να γράφει από εκεί για τηνδουλειά του όταν είναι εκτός γραφείου.

καμιά ταινία μπορούμε να δουμε από εκεί; οικονομικα 40? το μήνα για 12 μήνες είναι πολλά;
https://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithBundleParts-4101.action
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ταινία ... αν δεν θα είναι HD ανάλυση τότε ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
σε αυτόν της βονταφον , μόλις περάσει ο χρόνος που σου δίνει η βόνταφον δωρεάν ιντερνετ, εγώ θα μπορώ να του βάλω πάλι ιντερνετ;
μήπως είναι καλυτερα με τα ίδια λεφτά ή και λιγότερα λεφτά να του πάρω κάτι άλλο;

αλλά πιθανόν να μην έχω ιντερνετ;

συγχωρέστε με, αλλά είμαι λίγο άσχετη με αυτά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
1) Δύσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο από Dell
2) Η vodafone σε χρεώνει μόνο για τα mb που χρησιμοποιείς από το δίκτυο της. Αν μπεις από wifi/ethernet κτλ φυσικά και η vodafone δεν θα σε χρεώσει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top