Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ισιλιελ,δε θα αλλαξω τη συμπεριφορα μου και τον τροπο εκφρασης μου εδω μεσα,επειδη εσυ δεν τα πιανεις.Αμα δεν τα πιανεις,μη τα σχολιαζεις καν.Δεν μπορουν ολοι να συνεννοηθουν μεταξυ τους,αλοιμονο.Και εγω οταν βλεπω οτι με καποιον δεν μπορω να κουβεντιασω,περιοριζομαι...γιατι εχω λιγη δημοκρατια μεσα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ισιλιελ,δε θα αλλαξω τη συμπεριφορα μου και τον τροπο εκφρασης μου εδω μεσα,επειδη εσυ δεν τα πιανεις.Αμα δεν τα πιανεις,μη τα σχολιαζεις καν.Δεν μπορουν ολοι να συνεννοηθουν μεταξυ τους,αλοιμονο.Και εγω οταν βλεπω οτι με καποιον δεν μπορω να κουβεντιασω,περιοριζομαι...γιατι εχω λιγη δημοκρατια μεσα μου.
Σε ρώτησα πως συνδέονται τα links που παρέθεσες με το θέμα που συζητάμε. Δεν νομίζω πως είναι δύσκολη η ερώτησή μου και περιμένω μια απάντηση.

μου λες να διαλέξω ανάμεσα στη ψυχολογική και τη σωματική βία με λίγα λόγια?
Όχι. Σου λέω πως είναι άλλο πράγμα η άποψη από την πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αυτό μου θυμίζει το κλασσικό ερώτημα:
Είναι δημοκρατικό να αποφασιστεί δημοκρατικά η κατάληση της δημοκρατίας;;
Δήλαδή οι φασίστες(χωρίς να ξέρω ειδικά,γενικά μιλάω,προσπαθόντας να μπώ στο mindset),έχουν σαν δικαιόλογία για όσα υποστηρίζουν την ελευθερία λόγου στην δημοκρατία,την οποία όμως δεν υποστηρίζουν. Με λίγα λόγια,δαγκώνουν το χέρι που τους ταίζει...

Ωστόσο,το είπε και η Dreams πιο πριν και το ανέφερα και έγω,αν αποφασίσουμε να βάλουμε κάποιον να μας φυλάει,πώς ξέρουμε ότι αργότερα,δεν θα γυρίσει εναντίον μας με πρόσχημα την δικιά μας φύλαξη που εμείς οι ίδιοι του παραχωρήσαμε;;
Δηλαδή;Ποιός θα μας φυλάξει απο τους φύλακες;;

Αν πιστέυουμε ότι όντως δεν είμαστε αρκέτα ώριμοι ώστε να μην αποβάλουμε τετοιες ιδεολογίες(τον φασισμό) σαν καρκίνωμα για την ίδια την κοινωνία.Τότε είμαστε άξιοι των επιλογών μας.

Μην ξεχνάτε:"Στην δημοκρατία,οι πολίτες παίρνουν την κυβέρνηση που τους αξίζει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
γιατι εχω λιγη δημοκρατια μεσα μου.

Μονο οταν σε βολευει ομως δεν λεγετε δημοκρατια...
Ουτε γινετε να εχεις λιγη η πολυ δημοκρατια, ποσο μαλλον μεσα σου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
καλα ρε παιδια ... τι απαραδεχτη δημοσκοπηση ειναι αυτη??? απορω και ποιοι ψηφισαν να μην επιτραπει η συμμετοχη της. αυτο ειναι πιο φασιστικο και απο τον ιδιο τον φασισμο.. δεν καταλαβα καλα.... οτι μασ αρεσει σφηνουμε να παρει μεροσ στισ εκλογεσ?? με την ιδια λογικη να απαγορευσουμε και στο ΠΑΣΟΚ και στην ΝΔ να συμμετασχουν γιατι κατα την αποψη μου ειναι ακραια κομματα!!! οτι ειναι ακραιο για τον εναν δεν σημαινει οτι ειναι ακραιο και για τον αλλον... για ποια ελλευθερια μετα λογου και σκεψης αερολογειτε και θεωρειτε και τους εαυτους σας "φιλελευθερους"??? ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΞΑΝΑΛΕΩ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Όχι. Σου λέω πως είναι άλλο πράγμα η άποψη από την πράξη.
ναι αλλά η πράξη προέρχεται από την άποψη(από το σχέδιο, τη σκέψη), δεν είναι άσχετα μεταξύ τους.

ξέρεις τι λες στο προηγούμενο ποστ?
λες να τους απαγορεύουμε να σπάνε κεφάλια ξένων αλλά να τους αφήνουμε να βρίζουν ξένους.
δε γίνεται αυτό ρε συ.
καλό είναι να έχεις άποψη, δε λέω, και να την εκφράζεις.
αλλά η άποψή τους δεν έχει κάποια σχέση με τη δημοκρατία(δε σέβονται ανθρώπους και δικαιώματα-δε σέβονται τίποτα τζίζους).

δε τους κλείσαμε φυλακή επειδή λένε την άποψή τους, ούτε τους έκλεισε κανείς το στόμα,
αλλά όχι και συμμετοχή στις εκλογές.
τέσπα, αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επιτρεψτε μου πριν παω για υπνο να κανω αυτο που κανουν συνιθος στο southpark, ναπω τι εμαθα σημερα και γιατι ειμαι χαρουμενος για αυτο!

Ειμαι χαρουμενος λοιπον γιατι σημερα εμαθα κατι! Δεν εχει σημασια τι κανω, αλλα σε ποιον το κανω! Αν δολοφονισω εναν δολοφονο πχ, δεν ειμαι δολοφονος! Δεν ειναι κακο να εχουμε θανατικη ποινη, ειναι κακο να την εφαρμοζουμε σε ανθρωπους που δεν δολοφονισαν! Δεν ειναι κακο να κλεβουμε, αρκει να κλεβουμε κλεφτες! Δεν ειναι αντιδημοκρατικο να ειμαστε φασιστες, αρκει να ειμαστε επιλεκτικα φασιστες εναντιων φασιστων!


Να χαρω την δημοκρατια σας...! Παρτε την και τριψτε την στα μουτρα σας μαζι με τα γιαουρτια του Νταλαρα και των πολιτικαντιδων που κατα τα αλλα δεν ειναι δημοκρατες...!

Ντροπη και αισχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ειμαι χαρουμενος λοιπον γιατι σημερα εμαθα κατι! Δεν εχει σημασια τι κανω, αλλα σε ποιον το κανω! Αν δολοφονισω εναν δολοφονο πχ, δεν ειμαι δολοφονος! Δεν ειναι κακο να εχουμε θανατικη ποινη, ειναι κακο να την εφαρμοζουμε σε ανθρωπους που δεν δολοφονισαν! Δεν ειναι κακο να κλεβουμε, αρκει να κλεβουμε κλεφτες! Δεν ειναι αντιδημοκρατικο να ειμαστε φασιστες, αρκει να ειμαστε επιλεκτικα φασιστες εναντιων φασιστων!

ε τα μισά έμαθες σήμερα, τα άλλα μισά αύριο :P
έχει σημασία και τι κάνεις και σε ποιον το κάνεις.
τα θέματα που αναφέρεις παραπάνω είναι αμφιλεγόμενα το καθένα για διαφορετικούς λόγους οπότε μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Ξέφυγες λίγοοο και δεν είπα κάτι από αυτά που ανέφερες(υποθέτω πως αναφέρθηκες και σε μένα, αν όχι εξκιούζ μι). Νομίζω ήμουν σαφής.

πριν κοιμηθείς μάθε επίσης:
έχουμε από τον ορισμό πως δημοκρατία dear, είναι το πολίτευμα στο οποίο ο λαός έχει την εξουσία στα χέρια του, οκ.
(!)επίσης εκτός των άλλων, η δημοκρατία υπηρετεί τα συμφέροντα του λαού.
από wikipedia:
Η εξουσία εξυπηρετεί τα συμφέροντα του λαού. Αυτό σημαίνει ότι τα όργανα της πολιτείας που είναι φορείς εξουσίας (κυβέρνηση, βουλή κ.ο.κ.) πρέπει να υπηρετούν και να προασπίζουν τα συμφέροντα του συνόλου της κοινωνίας, και όχι π.χ. κάποιου εκτός της κοινωνίας ή π.χ. κάποιων μόνο τμημάτων της.
bb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
γιατι να μην κατεβει;;;αντε κ με το καλο κ η κουκλουξ κλαν....σε φασιστικο καθεστως φασισταρια θα κατεβουν...αν ειχαμε δημοκρατια,θα λουφαζαν γιατι δεν θα τους επαιρνε αλλιως...οι συνθηκες ομως επιτρεπουν να ανθιζει ο φασισμος:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ο Βολταίρος είχε πεί:
"Μπορει να διαφωνώ με αυτά που λες,αλλα θα υπερασπιστώ το δικαιωμά σου να το λες με την ζωή μου".

Κάποια Evelyn Beatrice Hall το είπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ε τα μισά έμαθες σήμερα, τα άλλα μισά αύριο :P
πριν κοιμηθείς μάθε επίσης:
έχουμε από τον ορισμό πως δημοκρατία dear, είναι το πολίτευμα στο οποίο ο λαός έχει την εξουσία στα χέρια του, οκ.
(!)επίσης εκτός των άλλων, η δημοκρατία υπηρετεί τα συμφέροντα του λαού.
από wikipedia:
bb.
περι δημοκρατιας που αναφερεις, βασικη πουποθεση και αναγκαια συνθηκη ειναι να υπαρχει ισονομια αλλα το βασικοτερο :ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ απο την στιγμη που αυτος ο θεμελιωδης πυλωνας της δημοκρατιας εχει απωλεστει εδω και παρα πολυ καιρο δεν μπορεις να μιλας για δημοκρατια... αρα ζεις σε καθεστως οπου ο καθενας αυθερετει με βαση την εξουσια που το εχουν παραχωρησει εις βαροσ του αλλου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μονο οταν σε βολευει ομως δεν λεγετε δημοκρατια...
Ουτε γινετε να εχεις λιγη η πολυ δημοκρατια, ποσο μαλλον μεσα σου...!
Κρονε...εισαι out of space and time

Σε ρώτησα πως συνδέονται τα links που παρέθεσες με το θέμα που συζητάμε. Δεν νομίζω πως είναι δύσκολη η ερώτησή μου και περιμένω μια απάντηση.

Να το θεσω απλα.
ΔΕΝ ζουμε υπο δημοκρατικο καθεστως,ΑΡΑ "μπορουμε" να μην ειμαστε δημοκρατες.
Ειναι ηλιθιο να ζουμε με 3κ60 και κατα τ'αλλα να ζητουμε να ακουσουμε τη φωνουλα της χα μες το μπουρδελο εεεε συγγνωμη,βουλη.
Οποιος εχει περιεργια για το τι λενε τα φασιστομουτρα,ας διαβασει το στοχο.Και μετα να ερθει να μου πει αν θελει να βλεπει τα ασπονδυλα πισω απο τα εδρανα.



υγ. Παντως εχω θαμπωθει απο το δημοκρατικο μεγαλειο ... θα το ζηλευε και ο περικλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
[...]
Να το θεσω απλα.
ΔΕΝ ζουμε υπο δημοκρατικο καθεστως,ΑΡΑ "μπορουμε" να μην ειμαστε δημοκρατες.
Ειναι ηλιθιο να ζουμε με 3κ60 και κατα τ'αλλα να ζητουμε να ακουσουμε τη φωνουλα της χα μες το μπουρδελο εεεε συγγνωμη,βουλη.
Οποιος εχει περιεργια για το τι λενε τα φασιστομουτρα,ας διαβασει το στοχο.Και μετα να ερθει να μου πει αν θελει να βλεπει τα ασπονδυλα πισω απο τα εδρανα.
[...]

Ευτυχως(ή δυστυχώς) στα χαρτιά έχουμε ακόμα δημοκρατία,άσχετα αν στην Βουλή(ή όπως ορθότερα είπες "μπουρδέλο",έχουμε χούντα).
Και αυτή η δημοκρατία επιτρέπει αυτήν τη στιγμή σε εσένα σε εμένα και σε όλους μας να μπαίνουμε εδώ πέρα και να λέμε το μακρύ μας και το κοντό μας.
Τα φασιστόμουτρα όπως έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω,ΔΕΝ μπορούν να μπούν στην Βουλή με το έτσι θέλω,πρέπει να εκλεγούν δημοκρατικά.Και αυτό ΔΕΝ πρόκειται να συμβεί.Πέρα απο τον πυρήνα τους,δεν τους ψηφίζει κανένας άλλος,οι δημοσκοπήσεις που τους βάζουν μέσα,είναι προπαγάνδα(Που τέτοια θα ζήλευε ακόμα και ο Χίτλερ με τονν Στάλιν μαζι).Ακριβώς για να αντιδράσει ο κόσμος φοβούμενος την είσοδό τους στο Κοινοβούλιο,και η εκάστοτε κυβέρνηση να έχει το δικαίωμα να κρίνει ποιό κόμμα μπορέι και κρίνεται ασφαλές να κατέβει στις εκλογές.
Έτσι ακριβώς να ΞΑΝΑθυμίσω ξεκίνησε και ο αγαπητος στην Χ.Α. Αδόλφος Χίτλερ στην Ελλάδα.
Αν αύριο δεν βγάλουν παράνομή την Χ.Α,πίστεψέ με(όχι εσύ προσωπικά,για ευκολία γράφω σε δεύτερο ενικό) η Χ.Α. θα είναι η μικρότερη απο τις εγνοιες μας. Μεθαύριο θα βγάλουν εσένα,εμένα και ΟΛΑ τα υπόλοιπα κόμματα για χάρην της υπεράσπισης της εθνικής κυριαρχίας(της ποιάς..Αυτήν δεν την πουλήσαμε;;:hmm:),και θα μπούμε σε ένα φασιστικό καθεστώς.Αυτό ακριβώς που ήθελες να αποφύγεις με το να απαγορέψεις την Χ.Α. να κατέβει στις εκλογές.

Μην κοιτάμε μόνο το δέντρο,όταν θα καίγεται όλοκληρο το δάσος!!!

Και ξαναρωτώ,γιατί απάντηση δεν πήρα.
Είναι δημοκρατία εάν δημοκρατικά αποφασίσεις για την καταλησή της;;(Γιατί εκεί οδεύουμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να το θεσω απλα.
ΔΕΝ ζουμε υπο δημοκρατικο καθεστως,ΑΡΑ "μπορουμε" να μην ειμαστε δημοκρατες.
Ειναι ηλιθιο να ζουμε με 3κ60 και κατα τ'αλλα να ζητουμε να ακουσουμε τη φωνουλα της χα μες το μπουρδελο εεεε συγγνωμη,βουλη.
Οποιος εχει περιεργια για το τι λενε τα φασιστομουτρα,ας διαβασει το στοχο.Και μετα να ερθει να μου πει αν θελει να βλεπει τα ασπονδυλα πισω απο τα εδρανα.
Κανένας απ' όσους έγραψαν εδώ δεν θέλει να βλέπει τις φάτσες τους στη Βουλή (και πολλές ακόμη εδώ που τα λέμε...).
Αν όμως για να νικήσεις τον 'εχθρό' σου, πρέπει να γίνεις χειρότερος απ' αυτόν ...είναι σαν να σε έχει νικήσει ήδη.


...Αν εκείνοι έχουν ελεύθερους σκοπευτές, εμείς έχουμε Ελεύθερους πολίτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η Δημοκρατία είναι το πιο ... δημοκρατικό πολίτευμα. Δίνει στον κόσμο την κυβέρνηση που της αξίζει. Ναι, να επιτραπεί η Χ.Α. Αν μπει στο Κοινοβούλιο, δεν θα μπει μόνη της, αλλά ο λαός θα την έχει βάλει μέσα. Και τότε θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Γενικά είναι απλό: δεν έχει νόημα να απαγορεύεις σε κάποιον να κατέβει. Αν είναι ακραίος, ο λαός θα τον περιθωριοποιήσει. Αν πάλι ο λαός πιστεύει ότι αξίζει να μπει στο κοινοβούλιο, δεν μπορείς να μην σεβαστείς την γνώμη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αστε τους να μπουν!

μετα θα ειναι πιο ευκολο να τους καψουμε και αυτους :kill::devil::devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,801 μηνύματα.
Διαβάζω πολλούς που λένε "άστους, έχουν δικαίωμα να μιλάνε όσο δεν κάνουν τα λόγια πράξεις".
Ευσταθεί λογικά αυτό; :hmm:Άμα δεν είναι σε θέση να κάνουν τα λόγια πράξεις θα χάσουν τους ψήφους τους....

Γι' αυτό και οργανώνουν ομάδες κρούσης, κυνηγάνε δύσμοιρους ξένους μετανάστες και τους πετάνε στους κάδους απορριμάτων. :mad: Η δε σχέση τους με παρακρατικούς της ΕΛΑΣ είναι αποδεδειγμένη, εδώ και χρόνια. Όποιος δεν με πιστεύει ας δει το παρακάτω βίντεο του Μιχαλάκη:



Θα έπρεπε να είχε εξοστρακιστεί και βγει εκτός νόμου, εδώ και πολύ καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Διαβάζω πολλούς που λένε "άστους, έχουν δικαίωμα να μιλάνε όσο δεν κάνουν τα λόγια πράξεις".
Ευσταθεί λογικά αυτό; :hmm:Άμα δεν είναι σε θέση να κάνουν τα λόγια πράξεις θα χάσουν τους ψήφους τους....
Αν οι πράξεις αντιτίθεται στους νόμους, αναλαμβάνει η δικαιοσύνη. Μπορούμε να τους περιορίσουμε προληπτικά δημιουργώντας μια διστοπία τύπου Minority Report; Για ποιες ψήφους μιλάς; Πες μου τώρα ότι πιστεύεις τις τρομολάγνες δημοσκοπήσεις... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,801 μηνύματα.
Αν οι πράξεις αντιτίθεται στους νόμους, αναλαμβάνει η δικαιοσύνη. Μπορούμε να τους περιορίσουμε προληπτικά δημιουργώντας μια διστοπία τύπου Minority Report; Για ποιες ψήφους μιλάς; Πες μου τώρα ότι πιστεύεις τις τρομολάγνες δημοσκοπήσεις... :D

Η μεταηθική της ανεκτικότητας έχει παρέλθει προ πολλού. Δημοκρατία δεν μπορεί να σημαίνει ανοχή στη βαρβαρότητα. Δεν καταλαβαίνω πως είναι δυνατόν απ' τη μια να θέλουμε εξοργισμένους πολίτες εναντίων του μνημονίου και απ' την άλλη να ανεχόμαστε επιθέσεις εναντίων συνανθρώπων μας. Για ποια δικαιοσύνη μιλάς; Αν είχε επέμβει η δικαιοσύνη ως όφειλε τώρα δεν θα υπήρχε καν αυτό το "τρομολάγνο" ποσοστό του 3,5%.

Οι δημοσκοπήσεις για να έχουν διάχυση στις συνειδήσεις του κόσμου θα δείξουν και μερικές αλήθειες. Μόνο έτσι μπορούν να καλύψουν τα ψέμματά τους. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Κανένας απ' όσους έγραψαν εδώ δεν θέλει να βλέπει τις φάτσες τους στη Βουλή (και πολλές ακόμη εδώ που τα λέμε...)
Ε τοτε τι συζηταμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top