• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Λιποαναρρόφηση

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Marvel Hero, νομίζω πως έχεις δίκιο... Μάλλον θα την κάνω την καταγγελία μου φαίνεται... Γι'αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, γιατί ως πολίτες τα αφήναμε όλα στην τύχη τους μέχρι τώρα... Οπότε θα κάνω από τη μεριά μου αυτό που είναι σωστό και ό,τι γίνει.

Όσον αφορά το αν ήταν δικαιολογημένη η απόφασή μου να κάνω την επέμβαση... Θεωρώ πως ήταν. Γιατί πραγματικά ένιωθα άσχημα με το σώμα μου, είχα πάθει κόμπλεξ σε σημείο να μην θέλω να βγω στην παραλία για μπάνιο το καλοκαίρι. Και -δυστυχώς ή ευτυχώς- το να νιώθω καλά με το σώμα μου για μένα είναι πολύ σημαντικό... Θα μου πεις πως πρέπει να μάθουμε να αποδεχόμαστε και να αγαπάμε τον εαυτό μας όπως είναι και θα έχεις δίκιο. Αλλά δεν ξέρω γιατί, ποτέ δεν μπόρεσα να το πετύχω αυτό.

Και για να είμαι ειλικρινής, δεν το έχω μετανιώσει, τουλάχιστον όχι ακόμη. Πραγματικά το σώμα μου είναι πιο αρμονικό τώρα και νιώθω καλύτερα. Αυτή η ατέλεια να μην υπήρχε... και θα ήμουν υπερ-ικανοποιημένη. Μακάρι να καταφέρω να βρω έναν αξιόπιστο γιατρό που θα μου εμπνεύσει εμπιστοσύνη ώστε να ξαναμπώ στο χειρουργείο...
θα μπορουσες να ανφερεις αρχικα του γιατρου η να μου στειλεις το ονομα σε μυνημα....θα πρεπε να λεμε και ονοματα διοτι καποιοι μπορει να την γλυτωσουν...γιατι φοβομαστε?γι αυτο υπαρχει το ιντερνετ,,,για να υπαρχει ελευθερια λογου...αρκει να ισχυουν αυτα που λεμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
θα μπορουσες να ανφερεις αρχικα του γιατρου η να μου στειλεις το ονομα σε μυνημα....θα πρεπε να λεμε και ονοματα διοτι καποιοι μπορει να την γλυτωσουν...γιατι φοβομαστε?γι αυτο υπαρχει το ιντερνετ,,,για να υπαρχει ελευθερια λογου...αρκει να ισχυουν αυτα που λεμε...
Δεν είναι τόσο απλό. Αν αναφέρατε ονόματα, θα μπορούσαμε να δεχτούμε μια ωραιότατη μήνυση για δυσφήμιση, κάτι που δεν νομίζω να βοηθούσε ούτε εσάς. :)

Ελευθερία λόγου λέγεται ότι υπάρχει στο internet γιατί ο καθένας μπορεί να ανοίξει ένα site και να γράψει ο,τι θέλει, όχι επειδή μπορεί να πάει σε άλλα sites και να γράψει ο,τι θέλει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ουτε με προσωπικο μυνημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ουτε με προσωπικο μυνημα??
Προφανώς, ούτε εμείς, ούτε φυσικά άτομα εκτός του site, είναι σε θέση να γνωρίζουν τι ανταλλάζετε σε προσωπικά μηνύματα ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

B~I~O~N~I~C

Νεοφερμένος

Ο B~I~O~N~I~C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μήνυση μπορεί να του κάνει?? δεν πρέπει να την γλιτώνουν έτσι τέτοιοι πλαστικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crafty12

Νεοφερμένος

Η crafty12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κοριτσια καλησπερα. Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανει καποια λιποαναρροφηση στα μπρατσα.
εχω υψος 1,65 και ζυγιζω 51 κιλα αλλα το μπρατσο μου ειναι 27 ποντοι σε περιμετρο! Ειναι τρομερα δυσαναλογο με το σωμα μου και με την γυμναστικη δεν βλεπω διαφορα καμια! Το να χασω συνολικα βαρος παλι δεν αλλαζει κατι και εξαλλου ποσα κιλα πια να παω;;; επισης να πω οτι παντα ειχα αυτα τα κιλα. Εννοω οτι δεν εχασα πολλα κιλα αποτομα ωστε να μεινει το μπρατσο μονο η να κρεμασει εκεινο το σημειο. Ειναι θεμα δυστηχως... κληρονομικο!!!
Εχω καταληξει οτι η καλυτερη λυση ειναι η λιποαναρροφηση αλλα τελευταια φορα που επισκεφτηκα γνωστο πλαστικο της αθηνας (πριν 2 χρονια περιπου) μου ειπε οτι δεν θελει να μου την κανει γιατι θα δημιουργηθουν δυσμορφιες-λακουβες και δεν θα ειμαι ικανοποιημενη ( στον συγκεκριμενο γιατρο πηγα μαζι με φιλο μου που τον ξερει προσωπικα, και ισως γι αυτο μου μιλησε ετσι ανοιχτα. Σε αντιθετη περιπτωση πιστευω θα εκλεινε ραντεβου αμεσως)

εχει καποια προσωπικη εμπειρια? θελω τοσο πολυ να μαθω λεπτομερειες!!!!!
ευχαριστω!!!

Σημείωση:
Η απάντηση 26 προέρχεται από το συγχωνευμένο θέμα “Λιποαναρρόφηση στα μπράτσα”.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mariella27

Νεοφερμένος

Η Mariella27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα και απο εμένα !!! Σε 2 μέρες θα κάνω λιποαναρρόφηση! Μπορω να πω πως ειμαι ενθουσιασμένη κ ανήσυχη ταυτόχρονα !!! Η ιστορία μου εχει ως εξής.. Ήμουν χρόνια αθλήτρια ..απο 3-15 έκανα προτάιλητισμο κ απο μικρη θυμάμαι να νιώθω όμορφα με το σώμα μου .. Μολις σταμάτησα όμως τα πρώτα ψωμακια έκαναν την εμφάνιση τους .. Μικρά μεν αρχικά .. Επίμονα δε!! Ως παιδι του αθλητισμού έλεγα θα τα λιωσω!!! Ελα που κ αν με εξαντλητική γυμναστική κ δίαιτα πριν 4 χρόνια έφτασα 55 κιλα (ύψος 1.70) αυτα εκει πάλι !! Πλέον ειμαι 62 κιλα 27 χρόνων κ είπα να κάνω αυτο το δώρο στον εαυτό μου!! Έκανα την έρευνα μου λοιπόν .. Είδα 2 πλαστικούς κ 2 δερματολόγος .. Οι δερματολόγοι χρησιμοποιούν τη μέθοδο smart lipo ... Οι πλαστικοι την κλασική με υποβοήθηση .. !!! Τελικα κατέληξα αν κ ακριβότερος .. Στον πιο έμπειρο ..που ειναι ενας απ τους κορυφαίους στην Αθήνα . Κ αυτο γιατί ηταν ο μόνος που μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κ μου μίλησε ανοιχτά χωρίς να προσπαθεί να μου χρυσώσει το χάπι . Συγκεκριμένα σκεφτόμουν την λιποανακυκλωση .. Δηλαδή λίπος απο τους γλουτούς να το βάλω στο στήθος !! Τότε μ ειπε οτι αρχικά ο μαστός ειναι ενα όργανο όπου μια στις ωχ το γυναίκες εμφανίζει καρκίνο κ αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται τα τελευταία 8 χρόνια .. Διάστημα στο οποίο δεν έχουν γινει μελέτες να αποδεικνύουν αν κατι τέτοιο συμβάλει στην εμφάνιση καρκίνου.. Ωστόσο μακροπρόθεσμα δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν θα αποδειχθεί κατι τέτοιο γι αυτο κ δεν το συστήνει . Κ εκει σκέφτηκα μήπως προσπαθεί να μου "πουλήσει" σιλικόνη .. Αλλά μου ειπε πως εχω ενα παρα πολυ ωραίο στητο κ συμμετρικο στήθος κ δεν χρειάζομαι !!! Ειλικρινής ορθολογιστής κ έμπειρος .. Στο σημείο αυτο που η αγωνία μου εχει φτασει στο ζενίθ θα ήθελα αν καποια εχει προσωπική εμπειρία η γνωρίζει την περίοδο μετα την επέμβαση πως θα νιώθω σωματικά ! Επίσης αν εχει κανει καποια με τοπική αναισθησία κ μέθη καθώς αυτού του τύπου αναισθησία θα κάνω !!! Ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Δεν έχω ανάλογη εμπειρία. Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει αμφιλεγόμενες απόψεις για τη λιποαναρρόφηση.
Σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς κι όλα να πάνε καλά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα και απο εμένα !!! Σε 2 μέρες θα κάνω λιποαναρρόφηση! Μπορω να πω πως ειμαι ενθουσιασμένη κ ανήσυχη ταυτόχρονα !!! Η ιστορία μου εχει ως εξής.. Ήμουν χρόνια αθλήτρια ..απο 3-15 έκανα προτάιλητισμο κ απο μικρη θυμάμαι να νιώθω όμορφα με το σώμα μου .. Μολις σταμάτησα όμως τα πρώτα ψωμακια έκαναν την εμφάνιση τους .. Μικρά μεν αρχικά .. Επίμονα δε!! Ως παιδι του αθλητισμού έλεγα θα τα λιωσω!!! Ελα που κ αν με εξαντλητική γυμναστική κ δίαιτα πριν 4 χρόνια έφτασα 55 κιλα (ύψος 1.70) αυτα εκει πάλι !! Πλέον ειμαι 62 κιλα 27 χρόνων κ είπα να κάνω αυτο το δώρο στον εαυτό μου!! Έκανα την έρευνα μου λοιπόν .. Είδα 2 πλαστικούς κ 2 δερματολόγος .. Οι δερματολόγοι χρησιμοποιούν τη μέθοδο smart lipo ... Οι πλαστικοι την κλασική με υποβοήθηση .. !!! Τελικα κατέληξα αν κ ακριβότερος .. Στον πιο έμπειρο ..που ειναι ενας απ τους κορυφαίους στην Αθήνα . Κ αυτο γιατί ηταν ο μόνος που μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κ μου μίλησε ανοιχτά χωρίς να προσπαθεί να μου χρυσώσει το χάπι . Συγκεκριμένα σκεφτόμουν την λιποανακυκλωση .. Δηλαδή λίπος απο τους γλουτούς να το βάλω στο στήθος !! Τότε μ ειπε οτι αρχικά ο μαστός ειναι ενα όργανο όπου μια στις ωχ το γυναίκες εμφανίζει καρκίνο κ αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται τα τελευταία 8 χρόνια .. Διάστημα στο οποίο δεν έχουν γινει μελέτες να αποδεικνύουν αν κατι τέτοιο συμβάλει στην εμφάνιση καρκίνου.. Ωστόσο μακροπρόθεσμα δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν θα αποδειχθεί κατι τέτοιο γι αυτο κ δεν το συστήνει . Κ εκει σκέφτηκα μήπως προσπαθεί να μου "πουλήσει" σιλικόνη .. Αλλά μου ειπε πως εχω ενα παρα πολυ ωραίο στητο κ συμμετρικο στήθος κ δεν χρειάζομαι !!! Ειλικρινής ορθολογιστής κ έμπειρος .. Στο σημείο αυτο που η αγωνία μου εχει φτασει στο ζενίθ θα ήθελα αν καποια εχει προσωπική εμπειρία η γνωρίζει την περίοδο μετα την επέμβαση πως θα νιώθω σωματικά ! Επίσης αν εχει κανει καποια με τοπική αναισθησία κ μέθη καθώς αυτού του τύπου αναισθησία θα κάνω !!! Ευχαριστω πολυ!!!
Είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα κι έκανα λιποαναρρόφηση. Πράγματι είναι ένα δώρο που θα κάνεις στον εαυτό σου. Θα απαλλαγείς για πάντα από κάτι που σε βασάνιζε πάντα.
Εγώ πάντως έκανα laser lipolysis, αυτό που λένε λιποαναρρόφηση με laser. Μετά από πολύ ψάξιμο (ακόμα και με φίλες που είναι στην Αμερική και με βοήθησαν) αποφάσισα να κάνω Slim Lipo. Ξέρω ότι οι περισσότεροι εδώ χρησιμοποιούν Smart Lipo, αλλά αυτό, απ' ότι κατάλαβα, γίνεται γιατί το μηχάνημα Smart Lipo είναι πιο φτηνό. Διασταύρωσα ότι το θέμα είναι συχνοτήτων κι εντάσεων και γι' αυτό το Slim Lipo έχει καλύτερα αποτελέσματα. Πάντως, ακόμα και με laser, εξακολουθεί να είναι μια επέμβαση που πρέπει να την κάνει πλαστικός κι όχι δερματολόγος όπως λες. :hmm:
Με τα αποτελέσματα είμαι σουπερ ευχαριστημένη. Το "αρνητικό" είναι ότι αγόρασα καινούργια ρούχα, που δεν σκεφτόμουν ποτέ ότι μπορώ να βάλω! :clapup:
Όσο για την αναισθησία, είναι θέμα του πόσο μεγάλη είναι η λιποαναρρόφηση που θα κάνεις. Πάντως γενικά no problem.
Καλή επιτυχία κι αν θέλεις κάτι άλλο να με ρωτήσεις, μη διστάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariella27

Νεοφερμένος

Η Mariella27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειλικρινά σας ευχαριστω μέσα απ την καρδια μου ... Happyday!! Ετσι ειναι κ η δικη μου μέρα σήμερα!!! Σήμερα την έκανα κ ολα πήγαν σούπερ !!!! Ούτε πόνος ..ούτε τίποτα . Μπορω περπατάω .. Ανεβαίνω σκαλιά .. Σιγα σιγα !!! Τελικα η μέθη με έπιασε κ κοιμήθηκα αμέσως..ούτε ολική νάρκωση τέτοιο πράγμα!! Ίσως ειναι που κ οταν πίνω αλκοόλ νυσταζω. !!!η μέθοδος που χρησιμοποίησε ειναι η tumescent αφαιρέθηκαν 2 lλίτρα κ μπορω να πω οτι νιώθω πολυ ικανοποιημένη αν κ ειναι πολυ νωρις ακομα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariella27

Νεοφερμένος

Η Mariella27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να σ ρωτήσω μονο κατι σχετικά με τον κορσέ ;;; Εσένα σ ειπε ο γιατρός οτι πρέπει να σε πιέζει πολυ ;;; Εγω αυτός που πήρα ηταν ο μικρότερος που βρήκα νούμερο 42 ωστόσο πίστευα οτι θα χρειαστω πιο στενό.. Τωρα όμως που πρήστηκα το νιώθω πιο εφαρμοστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μου είχε πει ότι ο κορσές πρέπει να είναι σφικτός, αλλά να μην μου κόβει την κυκλοφορία και την αναπνοή.
Όσο πέρναγαν οι μέρες κι έφευγε το πρήξιμο, χαλάρωνε ο κορσές κι έπρεπε να τον σφίγγω παραπάνω, αλλιώς ήταν χαλαρός.
Πόσες μέρες σου είπε να τον κρατήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariella27

Νεοφερμένος

Η Mariella27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για ενα μήνα !!! Επίσης μ ειπε πως αντί για κορσέ μπορω να παρω ενα καλσόν πάνω απο 140 den ! Κ τωρα τα φοράω κ τα 2!! Κ το καλσόν(180 den) κ τον κορσέ απο πάνω γιατί αλλιώς δεν νιώθω να με σφίγγει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Για ενα μήνα !!! Επίσης μ ειπε πως αντί για κορσέ μπορω να παρω ενα καλσόν πάνω απο 140 den ! Κ τωρα τα φοράω κ τα 2!! Κ το καλσόν(180 den) κ τον κορσέ απο πάνω γιατί αλλιώς δεν νιώθω να με σφίγγει!!
Εγώ, επειδή έκανα λέιζερ λιποαναρρόφηση, τον είχα τον κορσέ 10 μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελσα_34

Νεοφερμένος

Η Ελσα_34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημερα σας θα ηθελα να με βοηθησει καποια κοπελα που εχει κανει λιποαναρροφηση.Εκανα πριν 2,5 μηνες στα ψωμακια και μου μεινανε σημαδια στο δερμα κυματα.Δεν ξερω σε ποιον γιατρο να απευθυνθω για να γινει διορθωση φοβαμαι να μην καταστραφει τελειος το σωμα μου.Αν καποιος εχει κανει λιποαναρροφηση με επιτυχημενα αποτελεσματα θα χαρω αν μου στειλει στο email μου (oldstar2010@gmail.com) το ονομα του πλαστικου.Ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top