Πορνό και Σχέση

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
λουκαςς μαζι σου!!!!:up:

καλα τα πορνο αλλα εως καποια ηλικια, νεαρη ηλικια, μετα σε περνει η μπαλα νομιζω....
ολα εχουν ορια.
χανεται η ουσια.
εγω εχω ξενερωσει αφανταστα με τα πορνο.δεν φτιαχνομαι καθολου πια.νομιζω οτι διαστρευλωνουν την αντιληψη μας για τον ερωτα.
και αυτο που με εξοργιζει ειναι η προβολη και η πρωωθηση των πορνο.
πχ. τζουλια.η εθνικη πορνοσταρ!εγινε ειδωλο για καποιους μια πορνοσταρ!3 εβδομαδες μιλα η ελλαδα για μια πορνη.αν ειναι, ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
πχ. τζουλια.η εθνικη πορνοσταρ!εγινε ειδωλο για καποιους μια πορνοσταρ!3 εβδομαδες μιλα η ελλαδα για μια πορνη.αν ειναι, ελεος!

Και εγώ εξοργίστηκα. Εμένα καμία δε με πλήρωσε, ούτε με βιντεοσκόπησε, ούτε με έκανε σταρ. :mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πχ. τζουλια.η εθνικη πορνοσταρ!εγινε ειδωλο για καποιους μια πορνοσταρ!3 εβδομαδες μιλα η ελλαδα για μια πορνη.αν ειναι, ελεος!

Eιδες μ@λακια?!
Ενω για τον Γκουσγκουνη που μιλανε δεκαετιες τωρα, ειχε την τυχη να γεννηθει ανδρας!Kβατς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kounelaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εχτες (πρωτοχρονιατικα):( χωρισα με τον συντροφο μου για αυτον κυριως τον λογο.Δεν μου το ειπε,ενω ειχαμε πει να τα λεμε ολα πανω στο σεξ.Εψαχνα κατι ασχετο και βρηκα τσοντες πανω απο τα ντουλαπια της κουζινας. Επαθα σοκ αλλα ειπα μεσα μου οκ,θα το συζητησουμε. Σε καμια περιπτωση δεν πηγα με διαθεση να χωρισουμε.Τον ρωταω,υπαρχει κατι που μου κρυβεις?Και μου απανταει σαν τι?οχι!,ενω ομως γελουσε...Του το αποκαλυψα και μετα απο λιγο αρχισε να τσακωνετε μαζι μου για ασχετα,για πραγματα που εχω κανει εγω και δεν του αρεσαν.

Ομως αυτο εμενα με υποψιαζει,πως εχει λερωμενη τη φολια του για κατι αλλο και γιαυτο αντεδρασε ετσι.Εγω συνηθως αντιδρουσα ετσι σε σχεσεις μου οατν ειχα κανει κατι και ηθελα να βγω απο πανω!Την ξερω αυτη την αντιδραση... Τεσπα,εγω δεν το αντεξα.Ειχαμε πει να τα λεμε ολα.

Το θεμα που με εκνευριζει περισσοτερο ηταν οτι τελευταια ειχαμε κοψει το σεξ(για δικους του κυριως λογους), μου ελεγε θα κατσω στον καναπε να παιξω βιντεοπαιχνιδια και τελικα εβλεπε τσοντες την ωρα που εγω κοιμομουν στο διπλα δωματιο! Παντα του ελεγα πως αν θελεις σεξ το βραδυ θα με ξυπνας... Και παντα τον ρωτουσα αν υπαρχει κατι αλλο που θελεις να κανουμε να μου το ζητησεις χωρις ενδοιασμους.Εγω ειμαι ανοιχτη σε ολα. Δεν καταλαβαινω γιατι να κανει κανεις κατι τετοιο ενω ειναι σε σχεση και εχει διαθεσιμη την κοπελα του. Τι ηταν δηλαδη αυτο που δεν εχει ηδη ξαναδει και δεν μπορουσα να του το προσφερω?

Το αστειο ειναι οτι παλιοτερα το ειχαμε συζητησει και μου ειχε πει πως δεν του αρεσει και πως οποιος βλεπει τσοντες ενω εχει την κοπελα του στο ιδιο σπιτι ειναι μ#. Αλλο να ειναι κανεις μονος του.... Και θυμαμαι του ειχα ζητησει να δουμε μαζι και δεν ηθελε,μαλιστα ξενερωσε κιολας!

Δεν ξερω βρε παιδια...Γιατι να τις κρυβει?Γιατι να μην τις αφησει πανω στο τραπεζι το πρωι? Αφου δεν ειχα κανενα προβλημα αρκει να το ηξερα(και να μην γινοταν συνηθεια φυσικα). Ολο αυτο το κρυφο εμενα δεν μου αρεσει και με βαζει σε πολλες σκεψεις... Αν τωρα που ειμαστε 2 χρονια μαζι προτιμαει να βλεπει τσοντες,αντι να κανει σεξ μαζι μου,τι θα γινει αργοτερα? Θα κανει cyber-sex και θα πηγαινει στα μπουρδελα?

Το να βλέπουν μαζί μια ταινεία τέτοιου τύπου είναι υγεία, δεν είναι κακό το πορνό όταν απολαμβάνουν 2 άνθρωποι ερωτικές ταινείες, κακό είναι να την βλέπουν ο καθένας μόνος....

Δούλευα σε dvd κλάμπ και είμαουν υπέυθυνή πάνω στις ερωτικές ταινείες, μου ζητούσαν την γνώμη μου και έδεινα εγώ ότι πίστευα καλό και με εμπιστευόντουσαν με κλειστά μάτια, οι πιό πολλοί άντρες θεωρούσαν πώς το να βλέπει η γυναίκα πορνό ήταν κάκή επιρωή καθώς θα ήθελαν τα " μεγέθοι" που έβλεπαν... λάθος και πάλι λάθος, το πορνό εξυπηρετεί στην φαντασία ή ακόμα και στον αυνανισμό αλλα σε λογικά πλαίσια, καλό είναι να βλέπεις μέσα στην σχέση αλλα με μέτρο ή με ποσότητα αλλα που βλέπουν και οι δύο, το πορνό είναι η χαλάρωση και ένα μέσω ερεθισμού και το δύο αν είναι μόνο απο την μια μεριά είναι λάθος.

Απολάυστε την κάθε στιγμή αλλα πάντα με τον σύντροφο, δεν είναι κακό να βλέπεις ούτε να φαντασιώνεσε, κακό είναι να το κάνεις μόνος λές και είναι ντροπή;)

Συμφωνω απολυτα!!!

Ας βλέπει όσο συχνά θέλει πορνό, αρκεί να μην μου το κρύβει (για μένα η ειλικρίνεια είναι το σημαντικότερο πράγμα σε μια σχέση) και να μην του μειώνει τη διάθεση για σεξ μαζί μου και γενικά να μην του προκαλεί πρόβλημα στις υπόλοιπες δραστηριότητες του (κάτι που φαντάζομαι θα συνέβαινε μόνο σε πολύ "βαριές" περιπτώσεις εθισμού).
Εγώ προσωπικά συμφωνώ ότι μια υγιής σχέση δεν χρειάζεται κάτι τετοιο...αλλά ακόμα και το υγιές είναι κάτι το υποκειμενικό... παρόλαυτα επειδή το έχω συναντήσει ως γεγονός μεταξύ πολλών ζευγαριών σε συζήτηση δεν είναι κάτι που με ξενίζει ή μου φαίνεται παράλογο... Πολλά ζευγάρια την "βρίσκουν" έτσι και αυτό δεν είναι κατ εμέ κατακριτέο.

Θα με ενοχλούσε φυσικά ο σύντροφος μου να βλέπει κρυφά από εμένα... θα ήθελα να είναι κάτι που θα μοιραζόταν μαζί μου έστω και σαν σκέψη...
Σε μια υγιει σχεση δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να δει κανεις πορνο. Και οσο για την δικαιολογια "γα πλακα" μου φαινετε μονο δικαιολογια, ειτε προκυτε για πορνογραφικο υλικο ειτε για στριπτιζτζαδικα κλπ. Τι ειναι που εχει τοση πλακα δλδ;
Εγω θα ενοχλουμουν και ισως να θυγομουν κιολας αν μαθενα κατι τετιο
συμφωνώ σε όλα με την underwater
μόνο που θέλω να προσθέσω μία παράμετρο
όλα αυτά για μένα ισχύουν ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ γνωρίζω επειδή μου το είπε κι όχι επειδή τυχαία το ανακάλυψα ότι συμβαίνει αυτό
Αν το έκανε κρυφά, αν το ανακάλυπτα και προσπαθούσα να το συζητήσω και μου το έκρυβε, αν ήθελε να βλέπει πάντα μόνος του και ποτέ μαζί μου, αν γενικώς το θεωρεί ότι εγώ και το πορνό δε θα μπορούσαμε να συνυπάρχουμε την ίδια στιγμή μέσα στη σχέση μας, τότε θα με ενοχλούσε περισσότερο από μια απλή ενόχληση
Θα ήταν για μένα σοβαρό θέμα με ανάλογες συνέπειες
Γιατι προφανος το βλεπεις διαφορετικα απο εμενα και οπιων αλλων δεν βλεπει το πορνο σαν μερος μιας υγιεις σχεσης.
Θες να μου εξηγισεις ομως πως το πορνο μπορει να ειναι μερος μιας υγιεις σχεσης; Εκτος και αν μιλαμε για σχεσης του τυπου "οποτε δεν εχουμε τι να κανουμε θα ερχομαι απο το σπιτι σου να ριχνουμε εναν π*δουλ*". Γιατι δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το υγιες στο να παρακολουθεις και να φτιαχνεσε με κατι αναμεσα σε δυο αλλα ατομα, αντι να χαιρεσε τον/την συντροφο σου. Και εφοσων σου αρεσει ο/η συντροφος σου, τι αναγκη εχεις το πορνο για να φτιαχτεις;

Συμφωνω με ολες τις παραπανω αποψεις! Για μενα το σημαντικοτερο ειναι η συζητηση και η ειληκρινεια γυρω απο αυτο το θεμα.Δε θεωρω κατακριτεο να βλεπει ενα ζευγαρι πορνο,αρκει να το κανουν μαζι. Ακομη και να βλεπει ο αλλος μονος του δεν με νοιαζει αρκει να το γνωριζω και να μην το κρυβει.
Αλλα ειληκρινα....οι περισσοτεροι αντρες θα θυμωναν αν η κοπελα τους εβλεπε πορνο!Για ποια ισοτητα μιλαμε?
Νομιζω πως οταν ο αλλος δεν σε συμπεριλαμβανει σε αυτη του τη δραστηριοτητα,σημαινει πως ειτε δεν τον φτιαχνεις πια,ειτε ζηλευει και δεν θελει να δεις αντρικα κορμια,ειτε ειναι τοσο αρρωστος το κρυβει μη τον παρεξηγησεις.
Ολα θελουν ενα μετρο.Οταν ο αλλος βλεπει τσοντες κρυφα ενω εσυ κοιμασαι(στην περιπτωση μου δηλαδη) μπορει να αποβει ολεθριο για τη σχεση,καθως μπαινεις στο τρυπακι της συγκρισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Συμφωνω με ολες τις παραπανω αποψεις! Για μενα το σημαντικοτερο ειναι η συζητηση και η ειληκρινεια γυρω απο αυτο το θεμα.Δε θεωρω κατακριτεο να βλεπει ενα ζευγαρι πορνο,αρκει να το κανουν μαζι. Ακομη και να βλεπει ο αλλος μονος του δεν με νοιαζει αρκει να το γνωριζω και να μην το κρυβει.
Αλλα ειληκρινα....οι περισσοτεροι αντρες θα θυμωναν αν η κοπελα τους εβλεπε πορνο!Για ποια ισοτητα μιλαμε?
Αρχικά θέλω να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλους!:)
Η δική μου τοποθέτηση στο θέμα, είναι οτι ο σύγχρονος άνθρωπος έχει τα πάντα μπροστά του.
Εχει δε υποστεί μια μετάλλαξη σε όλες του τις συνήθειες. Ολα θέλει να τα κάνει γρήγορα. Ολα τα θέλει στα πόδια του, αλλά ακόμα και αυτό που αποκαλεί εγωισμό, ακόμα και αυτό δεν είναι υγιές και αυτό γιατι εκδηλώνεται περισσότερο θα έλεγα για να κρυφτεί κάπου, να αποκρύψει τις φοβίες του. Φοβίες ακόμα και σε μια σχέση, την οποία δεν έχει την απαραίτητη παιδεία να καταλάβει την στιγμή που γνωρίζει τον έρωτα, κατα κύριο λόγο μέσα απο το πορνό και σε ηλικίες που η ανωριμότητα του είναι εμφανής.
Μήπως δεν ερωτευόντουσαν όταν δεν υπήρχε το πορνό ;
Αλλα τι συμβαίνει όταν ένα ζευγάρι βλέπει πορνό;
Είναι φανερό οτι υπάρχει διέγερση. Αλλά είναι κάτι που ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα; Μήπως η παρτενέρ θα έρθει να προσφέρει στον άνδρα υλοποιώντας την φαντασίωση του; Γιατι περί φαντασίωσης πρόκειται. Και αφού μιλάμε για φαντασίωση. Θα θέλατε να βλέπει ο άνδρας ενώ εσείς νομίζετε οτι απολαμβάνετε τον έρωτα ;
<<Εξης, δεύτερη φύσις>>, οπότε θα μπορούσαμε να πούμε οτι είναι κάτι εντελώς διαφορετικό το να κάνει έρωτα κάποιος με βοήθεια πορνό, απο την ισορροπημένη αποδοχή του/της συντρόφου, που χρειάζεται προσπάθεια και χρόνο για να μάθει ο ένας τον άλλο.
Οταν ο αλλος βλεπει τσοντες κρυφα ενω εσυ κοιμασαι(στην περιπτωση μου δηλαδη) μπορει να αποβει ολεθριο για τη σχεση,καθως μπαινεις στο τρυπακι της συγκρισης.
Οταν βλέπει τσόντες ενώ εσύ κοιμάσαι, σημαίνει οτι δεν γνωρίζει τον εαυτό του, κυρίως και αφού δεν γνωρίζει τον εαυτό του, πώς είναι δυνατό να μάθει εσένα - το σώμα σου; Δίχως αυτό να σημαίνει, οτι είναι αδιάφορος για εσένα.

Μπορεί να έχει όλα τα υπόλοιπα μιας σχέσης. Δεν είναι λόγος για να τον απομακρύνεις αμέσως και αυτό γιατι και εσύ έχεις αποδεχτεί την τσόντα. Μερικώς ή ειδικώς και διαφορετικώς, ομως και εσύ ως γυναίκα στην προσπάθεια για μεγαλύτερη ικανοποίηση, νομίζεις οτι ένας άνδρας έχει να πάρει απο μια τσόντα.

Η όποια εικόνα, ας πω στύσης ή και κάτι άλλο, απλά στερεί απο τον άνδρα την δυνατότητα να μάθει καλά τον εαυτό του και το σώμα του.

Εδώ είναι το σημείο που τα πράγματα μπορούν να ξεκαθαρίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μπαίνει η ανασφάλεια μέσα για αυτό τρομάζουν πολλοί άντρες. Σου λέει θα δεί η κοπέλα μου τον άλλον που κρατάει τόση ώρα ή έχει πολύ καλό σώμα και θα αρχίσει τις συγκρίσεις. Το να βλέπεις άλλα ζευγάρια να κάνουν σκηνοθετημένο έρωτα σε video, δε νομίζω να κάνει καλό σε έναν άντρα ούτε σε ένα ζευγάρι. Καταστρέφει τη σχέση. Το θέμα είναι να την βρεί το ζευγάρι μεταξύ του, όχι με τις τσόντες.
Η ίδια σου η κοπέλα πιστεύω ότι αρκεί και περισσεύει για να σου φτιάξει την ερωτική διάθεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ο άνδρας που βλέπει τσόντες,κατ' εμέ απλά ασκεί - αυτοσυνεπώς - τη σεξουαλικότητά του.

Τέτοιες - σεξουαλικά προσανατολισμένες - δραστηριότητες απο πλευράς ανδρών είναι απλά σύμφυτες με τη φύση τους,τα ένστικτά τους. Άποτελούν φυσιολογικές εκφάνσεις της σεξουαλικότητας. Λειτουργούν "εμπεδωτικά" ή και χαλαρωτικά. Μα και "για την πλάκα" τους.
Ο ανδρας ως ενεργος (σεξουαλικά) δρών,εχει (συνεχή) αναγκη τα σεξουαλικα ερεθισματα,προκειμένου να "ισορροπεί",να αισθάνεται καλά.Ειναι μερος της σεξουαλικής του ταυτοτητας - και μια τετοια ενασχοληση δεν σχετιζεται με ανεπαρκειες της συντροφου του.

Το να σκεφτει μια γυναικα πως δεν ειναι αρκετη στον ανδρα της οταν εκεινος βλεπει πορνό ειναι παρακινδυνευμένο και πλειστες φορες άκυρο εως επιζήμιο.

Δεν είναι αναγκη να λείπει κάτι στον άνδρα απο τη σχεση για να "βυθίζεται" στο cyber sex ή τις τσόντες και γενικά να "σεξουαλίζεται" τοιουτοτρόπως. Δεν είναι (απαραίτητα) προβληματικός.

Ακόμη και η επίσκεψη στα sex clubs π.χ είναι επίσης μια υγιής / φυσιολογική ανδρική άσκηση σεξουαλικότητας. Είναι λάθος να ταυτίζουμε τέτοιες ενέργειες με κάποιο είδος σεξουαλικού ή συντροφικού "ελλείμματος".

Είναι άσκηση φύσης και δεν πρέπει να ενοχοποιείται / δαιμονοποιείται.

Φυσικά,όταν αυτή η φυσιολογική πρακτική γίνει εμμονή / εθισμός,τότε σαφώς έχουμε αποπροσανατολισμό του σεξουαλικού ενστίκτου. Και πρόβλημα (εθισμού).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μπαίνει η ανασφάλεια μέσα για αυτό τρομάζουν πολλοί άντρες. Σου λέει θα δεί η κοπέλα μου τον άλλον που κρατάει τόση ώρα.....
Τρομάζουν γιατι οι περισσότεροι δεν έχουν γνωρίσει τον οργασμό μετά απο παιχνίδι με μια κοπέλα που έχοντας την οποιαδήποτε σχέση.
Για να μη μακρυγορήσω, εκείνο που θέλω να πω, είναι οτι η στύση είναι κάτι που λειτουργεί εντελώς διαφορετικά σε μια σχέση ή βλέποντας τσόντες.
Επίσης ο οργασμός που έρχεται σε μια σχέση, φέρνει τελείως αντίθετα αποτελέσματα απο αυτόν που προκύπτει βλέποντας τσόντες.
Ο μεν πρώτος έρχεται φυσιολογικά και σε λίγη ώρα ο νεαρός είναι σε θέση να επαναλάβει και με καλύτερη στύση και κρατώντας περισσότερη ώρα. Ενώ ο δεύτερος το πιθανότερο είναι να φέρει έναν οργασμό γρήγορο μεν, αλλά και φέρνοντας διάφορα προβλήματα στύσης ή και επαφής με την σύντροφο του.
Επειδή όμως οι ανασφάλειες και η φαντασία, είναι γερά ριζωμένα στους νεαρούς, απαιτείται η ανάλογη κατανόηση και συμμετοχή απο τις κοπέλες, στην προσπάθεια κατανόησης του έρωτα. Και μη νομίζεται οτι η στύση είναι δεδομένη σε έναν άνδρα δίχως συμμετοχή της κοπέλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εμενα το προβλημα μου δεν ειναι στον αυνανισμο,αυτο ολοι το κανουν,αντρες γυναικες και σε σχεση και ελευθεροι.(να γινεται σε φυσιολογικα πλαισια βεβαια και να μην εμποδιζει τη σεξουαλικοτητα του ζευγαριου).Οποιος πει το αντιθετο απλα ειναι ψευτης. Αλλα για μενα ειναι διαφορετικο να αυνανιζεται κανεις βλεποντας πορνο,ενω εχει κοπελα,(που εννοειται τη θελει και του αρεσει) και μαλιστα οταν η κοπελα ειναι ευκαιρη στο διπλα δωματιο. Και φυσικα μετραει και το κινητρο που βλεπει καποιος τσοντα. Αν το κινητρο ειναι απλα για να τη χρησιμοποιησει σαν "βοηθημα" για τον αυνανισμο,τοτε πολυ ευκολα θα χρησιμοποιησει για τον ιδιο λογο ομιλιες στα τσατινγκς,μηνυματα,βιντεοκλησεις,μπορει και στριπτιτζαδικα στο τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Εμενα το προβλημα μου δεν ειναι στον αυνανισμο,αυτο ολοι το κανουν,αντρες γυναικες και σε σχεση και ελευθεροι.(να γινεται σε φυσιολογικα πλαισια βεβαια και να μην εμποδιζει τη σεξουαλικοτητα του ζευγαριου).Οποιος πει το αντιθετο απλα ειναι ψευτης. Αλλα για μενα ειναι διαφορετικο να αυνανιζεται κανεις βλεποντας πορνο,ενω εχει κοπελα,(που εννοειται τη θελει και του αρεσει) και μαλιστα οταν η κοπελα ειναι ευκαιρη στο διπλα δωματιο. Και φυσικα μετραει και το κινητρο που βλεπει καποιος τσοντα. Αν το κινητρο ειναι απλα για να τη χρησιμοποιησει σαν "βοηθημα" για τον αυνανισμο,τοτε πολυ ευκολα θα χρησιμοποιησει για τον ιδιο λογο ομιλιες στα τσατινγκς,μηνυματα,βιντεοκλησεις,μπορει και στριπτιτζαδικα στο τελος.

Για να ειμαι ειλικρινης η αρχικη μου σκεψη για απαντηση στο μνμ αυτο ηταν να γραψω: "Και;;"

Επειδη ομως μου φανηκε ως σαρκαστικο και δεν ηθελα να δωσω τετοια εντυπωση, ας αναπτυχθω παραπανω. Βρισκω την αντιδραση σου ως προς το οτι ολοι αυνανιζονται φυσιολογικοτατη. Απο κει και περα ομως, νομιζω αρχιζεις και υπεραναλυεις τα πραγματα σε καποια σημεια.

"Ειναι διαφορετικο να αυνανιζεται κανεις βλεποντας πορνο". Δλδ θα του πεις του αλλου με ΤΙ να αυνανιζεται; Αν αυτο τον ερεθιζει, τι να κανει, να χρησιμοποιησει αυτο που δεν ενοχλει εσενα; Και αν ειναι οπτικος τυπος; Κατα δευτερον, το να χρησιμοποιει τη φαντασια του γιατι ειναι καλυτερο; Δεν θα μπορουσε και ετσι να σκεφτεται καποια αλλη να κανει πραγματα αντι για σενα;

Κατα τριτον, μπορει να θελει να βλεπει στις τσοντες κατι που να του αρεσει ως "διαστροφη". Να μη θελει δλδ να το δοκιμασει μαζι σου (ή με οποιαδηποτε κοπελα) αλλα να του αρεσει να το βλεπει ενιοτε σε πορνο. Πχ δεν θα θελα να εβλεπα την κοπελα μου με αλλους 5 αντρες να κανει bukkake, αλλα μ αρεσει οταν το βλεπω σε πορνο.

Τωρα, το οταν η κοπελα ειναι στο διπλανο δωματιο, αρχικα μου φανηκε σωστο. Δεν το χω κανει ποτε, αλλα αυτο γιατι δεν μενω με κοπελα. Δλδ βρισκομαι με την κοπελα μου συχνα, αλλα εχω και τις ιδιωτικες μου στιγμες σπιτι μου. Αν εμενα ομως 24/7 με μια κοπελα ισως καποια στιγμη το εκανα και αυτο. Και ο λογος θα ειναι, πρωτον αυτο που εγραψα παραπανω (η οπτικοποιηση φαντασιωσεων που μαζι της δεν θελω / ντρεπομαι να κανω), και δευτερον, οτι οταν εισαι με την κοπελα σου, θελεις να ευχαριστηθει και αυτη. Δεν ειναι το ιδιο με το να την ξυπνησεις, να το κανετε για 5 λεπτα οπως το θες εσυ, και για να ικανοποιηθεις μονο εσυ, και να πεσεις να κοιμηθεις (οπως ο αυνανισμος). Και δεν θα πρεπε κιολας.

Οσο για το γιατι στο κρυβει, νομιζω ειναι προφανες. Αμα ξερει οτι εχεις αυτες τις αποψεις, ε θα στο αποκαλυψει;;; Συν οτι δεν εχεις σκεφτει οτι στις τσοντες μπορει να βλεπει πραγματα που μπορει να μην θελει να ξερουν αλλοι οτι τα βλεπει. Με το να τον αναγκαζεις να στα λεει ολα μπορει να αισθανεται ασχημα. Και φυσικα αν καποιος σου κρυβει κατι, αν τον ρωτησεις αν σου κρυβει κατι (οπως εκανες) τι λες να πει;; "Αχ ναι ναι, να στο πω τωρα;"

Τελος, για τις " ομιλιες στα τσατινγκς,μηνυματα,βιντεοκλησεις,μπορει και στριπτιτζαδικα στο τελος", αλλο το ενα αλλο το αλλο. Αλλα να αλληλεπιδρα με ενα αλλο ατομο σε chat / βιντεοκληση, αλλο να βλεπει πορνο. (Αν και εγω το προβλημα σε καθε περιπτωση δεν το βλεπω, εκτος και αν δεν ειναι "one time thing" και εχει σκοπο πχ να κανει με το ιδιο ατομο chat, ή θελει να πηγαινει στο συγκεκριμενο στριπτιτζαδικο για τη συγκεκριμενη κοπελα, κτλ. Αλλα καταλαβαινω γιατι θα ενοχλουσε καποιον αλλο)

Υ.Γ: Κινητρο που βλεπει καποιος τσοντα, πρωτη φορα ακουω. Τσοντα ειναι. Την βλεπεις για να ερεθιστεις και να αυνανιστεις. Αυτο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Eιδες μ@λακια?!
Ενω για τον Γκουσγκουνη που μιλανε δεκαετιες τωρα, ειχε την τυχη να γεννηθει ανδρας!Kβατς!
Αυτό που σέρνει καράβια, πιστεύω οτι είναι περισσότερο ευνοημένο απο τη Θεά τύχη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Για να ειμαι ειλικρινης η αρχικη μου σκεψη για απαντηση στο μνμ αυτο ηταν να γραψω: "Και;;"
Επειδη ομως μου φανηκε ως σαρκαστικο και δεν ηθελα να δωσω τετοια εντυπωση, ας αναπτυχθω παραπανω. Βρισκω την αντιδραση σου ως προς το οτι ολοι αυνανιζονται φυσιολογικοτατη. Απο κει και περα ομως, νομιζω αρχιζεις και υπεραναλυεις τα πραγματα σε καποια σημεια.

"Ειναι διαφορετικο να αυνανιζεται κανεις βλεποντας πορνο". Δλδ θα του πεις του αλλου με ΤΙ να αυνανιζεται; Αν αυτο τον ερεθιζει, τι να κανει, να χρησιμοποιησει αυτο που δεν ενοχλει εσενα; Και αν ειναι οπτικος τυπος; Κατα δευτερον, το να χρησιμοποιει τη φαντασια του γιατι ειναι καλυτερο; Δεν θα μπορουσε και ετσι να σκεφτεται καποια αλλη να κανει πραγματα αντι για σενα;

Κατα τριτον, μπορει να θελει να βλεπει στις τσοντες κατι που να του αρεσει ως "διαστροφη". Να μη θελει δλδ να το δοκιμασει μαζι σου (ή με οποιαδηποτε κοπελα) αλλα να του αρεσει να το βλεπει ενιοτε σε πορνο. Πχ δεν θα θελα να εβλεπα την κοπελα μου με αλλους 5 αντρες να κανει bukkake, αλλα μ αρεσει οταν το βλεπω σε πορνο.

Τωρα, το οταν η κοπελα ειναι στο διπλανο δωματιο, αρχικα μου φανηκε σωστο. Δεν το χω κανει ποτε, αλλα αυτο γιατι δεν μενω με κοπελα. Δλδ βρισκομαι με την κοπελα μου συχνα, αλλα εχω και τις ιδιωτικες μου στιγμες σπιτι μου. Αν εμενα ομως 24/7 με μια κοπελα ισως καποια στιγμη το εκανα και αυτο. Και ο λογος θα ειναι, πρωτον αυτο που εγραψα παραπανω (η οπτικοποιηση φαντασιωσεων που μαζι της δεν θελω / ντρεπομαι να κανω), και δευτερον, οτι οταν εισαι με την κοπελα σου, θελεις να ευχαριστηθει και αυτη. Δεν ειναι το ιδιο με το να την ξυπνησεις, να το κανετε για 5 λεπτα οπως το θες εσυ, και για να ικανοποιηθεις μονο εσυ, και να πεσεις να κοιμηθεις (οπως ο αυνανισμος). Και δεν θα πρεπε κιολας.

Οσο για το γιατι στο κρυβει, νομιζω ειναι προφανες. Αμα ξερει οτι εχεις αυτες τις αποψεις, ε θα στο αποκαλυψει;;; Συν οτι δεν εχεις σκεφτει οτι στις τσοντες μπορει να βλεπει πραγματα που μπορει να μην θελει να ξερουν αλλοι οτι τα βλεπει. Με το να τον αναγκαζεις να στα λεει ολα μπορει να αισθανεται ασχημα. Και φυσικα αν καποιος σου κρυβει κατι, αν τον ρωτησεις αν σου κρυβει κατι (οπως εκανες) τι λες να πει;; "Αχ ναι ναι, να στο πω τωρα;"

Τελος, για τις " ομιλιες στα τσατινγκς,μηνυματα,βιντεοκλησεις,μπορει και στριπτιτζαδικα στο τελος", αλλο το ενα αλλο το αλλο. Αλλα να αλληλεπιδρα με ενα αλλο ατομο σε chat / βιντεοκληση, αλλο να βλεπει πορνο. (Αν και εγω το προβλημα σε καθε περιπτωση δεν το βλεπω, εκτος και αν δεν ειναι "one time thing" και εχει σκοπο πχ να κανει με το ιδιο ατομο chat, ή θελει να πηγαινει στο συγκεκριμενο στριπτιτζαδικο για τη συγκεκριμενη κοπελα, κτλ. Αλλα καταλαβαινω γιατι θα ενοχλουσε καποιον αλλο)

Υ.Γ: Κινητρο που βλεπει καποιος τσοντα, πρωτη φορα ακουω. Τσοντα ειναι. Την βλεπεις για να ερεθιστεις και να αυνανιστεις. Αυτο. ;)
Μαλλον δεν εγινα κατανοητη. Δεν με πειραξε το γεγονος οτι εβλεπε τσοντα καθαυτο,αλλα πρωτον οτι οτι τις εκρυβε σαν δεκαπενταχρονο που κρυβεται απο τη μητερα του,δευτερον οτι το εκανε τις ωρες που κοιμομουν ενω μου ελεγε οτι δεν θελει σεξ,τριτον οτι δεν μοιραστηκε αυτη την εμπειρια μαζι μου ενω του το ειχα ζητησει παλιοτερα και τεταρτον οτι ειχαμε συζητησει κατι αναλογο στο παρελθον (με μια φιλη που ο δικος της εβλεπε πορνο καθε φορα που καθοταν να παιξει παιχνιδια στον η/υ) και μου ειχε πει "δεν μ'αρεσουν αυτα/δεν θα το εκανα ποτε/ειναι μαλ@κ@ς οποιος κανει κατι τετοιο ενω εχει στο ιδιο σπιτι την κοπελα του".
Απο τη στιγμη που με εβγαλε απ'εξω απ'ολο αυτο...δε σημαινει οτι ηρθε η ωρα να την κανω?:worry:
Οσο για το οτι ντρεποταν το αποκλειω εντελως! Γιατι εγω και το αγορι μου δεν ντρεπομαστε να δηλωνουμε στον αλλον οτι αυνανιστηκαμε,μαλιστα τελευταια πολλες φορες το πρωι μου το ελεγε...απλα μου εκρυβε την υπαρξη της τσοντας!
Επισης,δεν χρειαζοταν να σκεφτει οτι πρεπει να με ευχαριστησει αν βλεπαμε μαζι πορνο ή αν ερχοταν για σεξ το βραδυ.Μπορουσε καλλιστα να με "βιασει" αν ηθελε απλα να σκεφτει μονο την παρτη του.:)
Οσο για το αλλο που ειπες...οτι σε καποιον μπορει να του αρεσει κατι,ενω δεν θελει να το κανει με την κοπελα του...θεωρω την νοοτροπια αυτη οπισθοδρομικη και φαλοκρατικη και μου θυμιζει εποχες γιαγιαδων μας οπου ο αντρας ηθελε τη γυναικα του ασπηλη,αμολυντη και απονηρευτη(να την αγγιζει μονο αυτος,ο ηλιος κι ο αερας:P) ενω ολες τις αλλες πουτ@ν@κι@...και ικανοποιουταν με αυτες. Οποιοι εχουν αυτη την αποψη στο τελος καταληγουν να μπερδευονται στην ιδια τους την νοοτροπια και μπλοκαρονται. Δεν θελω να πιστευω πως σκεφτηκε ετσι το αγορι μου... Γιατι κανείς να μην κανει αυτα που πραγματικα του αρεσουν με την κοπελα του? Αν δεν εκπληρωσει τις φαντασιωσεις του με την κοπελα του τοτε θα καταληξει με αλλες. Και αν ειναι να πηγαινει κανεις με αλλες,τοτε ποιο το νοημα της σχεσης??
Εγω δεν κατακρινω τιποτα. Απλα μου αρεσουν τα ξεκαθαρα και συμφωνημενα πραγματα. Αν ειναι να πηγαινει καποιος στα στριπτιτζαδικα,να μιλαει στα τσατς περι ερωτικου περιεχομενου κτλ,ας το ξερω να κανω κι εγω τα αναλογα. Ισοτητα δεν εχουμε?:P Και οσο αναφορα τις τσοντες...αρεσουν το εξισου στους αντρες και στις γυναικες. Γιατι λοιπον δεν γουσταρε να δω κι εγω??
Ολοι εχουμε παθη,ορμες και φαντασιωσεις. Αλλα ειμαστε ανθρωποι και οχι ζωα. Σε μια σχεση οπως ο αλλος θα ζητησει αποκλειστικοτητα,θα ζητησω κι εγω. Ειδαλλως δεν εχει νοημα η σχεση και αυτοματως υποβιβαζεται.Και για να συνυπαρξουν δυο ανθρωποι σε μια σχεση εκτος απο την αποκλειστικοτητα χρειαζεται και η ειληκρινεια.
Πιστεψε με...αντεδρασα πολυ καλυτερα, απ'οτι θα αντιδρουσε αυτος αν μαθαινε οτι αυνανιζομουν τα βραδυα οταν κοιμοταν, με τη θεα καποιου αλλου, πιο γυμνασμενου και προικισμενου. :beating:
Θα ηταν διαφορετικα αν τον επιανα επ'αυτοφορω και διαφορετικα τωρα που το ανακαλυψα μονη και προσπαθησε να βγει απο πανω φωναζοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που με εβγαλε απ'εξω απ'ολο αυτο...δε σημαινει οτι ηρθε η ωρα να την κανω?:worry:
Στάσου ντε.. που μας βγήκες κος Κοκοβίκος παίρνω το καπελάκι μου και φεύγω.
Πρώτον που θα βρεις άλλον εκεί που βρήκες να σπουδάσεις; :P
Απ΄ό,τι έχω δει στο Ρέθυμνο ο γυναικείος πληθυσμός είναι υπερδιπλάσιος από τον αντρικό.
Πάλι καλά να λες που κάθεται και βλέπεις τσόντες αντί να τριγυρνάει με τη μία και με την άλλη, αφού οι πιθανότητες είναι υπέρ του.


Ντάξει πλακίζω και το σταματάω. Ακούγεσαι ολίγον τι υπερβολική.
Απ΄ό,τι φαίνεται ο κύριος έχει μια συνήθεια που δε θέλει να την κόψει. Τη γουστάρει και με γεια του με χαρά του. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν κάνει καλό σεξ μαζί σου ή το αποφεύγει, μπορεί όμως και να σημαίνει. Αυτό δεν μπορεί να σου το απαντήσει κανείς με σιγουριά. Μόνο εσύ ξέρεις πως είναι η σχέση σας.
Το να χωρίσεις για τις τσόντες το θεωρώ χαζό, αλλά να χωρίσεις και για τις τσόντες φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
έδω βλέπαnε πορνο όταν το κάνανε..το γενικα θα μας πειράξει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ντάξει πλακίζω και το σταματάω. Ακούγεσαι ολίγον τι υπερβολική.
Απ΄ό,τι φαίνεται ο κύριος έχει μια συνήθεια που δε θέλει να την κόψει. Τη γουστάρει και με γεια του με χαρά του. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν κάνει καλό σεξ μαζί σου ή το αποφεύγει, μπορεί όμως και να σημαίνει. Αυτό δεν μπορεί να σου το απαντήσει κανείς με σιγουριά. Μόνο εσύ ξέρεις πως είναι η σχέση σας.
Το να χωρίσεις για τις τσόντες το θεωρώ χαζό, αλλά να χωρίσεις και για τις τσόντες φυσιολογικό.
Ok,με γεια του και με χαρα του.Ας το εκανε και μπροστα μου ή ας αφηνε τις τσοντες στο τραπεζι το πρωι εφοσον ειναι ολα τοσο φυσιολογικα. Κι εγω εχω συνηθεια να γουσταρω τους δονητες. Πιστευεις οτι αν αυτος εβρισκε κρυμμενο δονητη θα αντιδρουσε πιο ηπια?? Γιατι πρεπει η κατανοηση να ειναι παντα γυναικειο προνομειο?

έδω βλέπαnε πορνο όταν το κάνανε..το γενικα θα μας πειράξει? :P
Οχι,δεν βλεπαμε πορνο οταν το καναμε. Εβλεπε μονος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ok,με γεια του και με χαρα του.Ας το εκανε και μπροστα μου ή ας αφηνε τις τσοντες στο τραπεζι το πρωι εφοσον ειναι ολα τοσο φυσιολογικα. Κι εγω εχω συνηθεια να γουσταρω τους δονητες. Πιστευεις οτι αν αυτος εβρισκε κρυμμενο δονητη θα αντιδρουσε πιο ηπια?? Γιατι πρεπει η κατανοηση να ειναι παντα γυναικειο προνομειο?

Εμένα πάντως όλες όσες έχουν αγγίξει το pc ξέρουν ότι υπάρχει στον browser η αγαπημένη μου σελίδα πορνό, και δεν υπήρξε ούτε γάτα ούτε ζημιά. Το να κρύβεις κάτι δείχνει 2 πράγματα. Ή οτι σαν αγόρι κρύβεις ενοχές για κάτι που σου αρέσει αλλά δε θέλεις να το παραδεχτείς, ή ότι ο άλλος άνθρωπος είναι υπερβολικός και σου βάζει φραγμούς ακόμα και στα πιό φυσιολογικά πράγματα, οπότε κρύβεις μέχρι και αυτά.

Τώρα όσο για τους δονητές, δε βρίσκω το λόγο γιατί ένας άντρας να αντιδράσει άσχημα. Ένα άψυχο εργαλείο είναι που κάνει την κοπέλα σου να ερεθίζεται και γιατί όχι, να σου προσφέρει και σόου για να ανάψεις κι εσύ. Μη σου πω ότι αν μου τύχει τέτοιο πράγμα, θα χάριζα στην εκάστοτε συντροφό μου και δεύτερο δονητή για πιό πικάντικα κόλπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οχι,δεν βλεπαμε πορνο οταν το καναμε. Εβλεπε μονος του.
Kάτι μάλλον έχασα..

Τι εννοείς έβλεπε μόνος του; Την ώρα που το κάνατε; :blink:

Αυτό είναι τραγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
νομιζω εννοει εβλεπε μονος του ωρες που η κοπελα κοιμοταν ή δεν ηταν σπιτι.
και γω θα συμφωνησω οτι δεν ειναι λογος χωρισμου αυτος γιατι δεν ξερεις ο καθενας σ'αυτον τον τομεα πως θελει να εκφραστει ή πως το βλεπει το θεμα. αν παλι σε πειραζει τοσοοο πολυ εσενα τοτε μιληστε και κανε οτι νιωθεις εσυ σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Kάτι μάλλον έχασα..

Τι εννοείς έβλεπε μόνος του; Την ώρα που το κάνατε; :blink:

Αυτό είναι τραγικό.

Υπάρχουν και χειρότερα. Ενώ το έκανα με μια κοπέλα (2004 ήταν επί προεκλογικής περιόδου) είχα ανοιχτή την τηλεόραση και είχε κόντρα δηλώσεων ΓΑΠ-Καραμανλή, ήθελα να φωνάξω πάνω στην κορύφωση το "ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ" (κλεμμένη η ιδέα) γιατί ήταν η άλλη πορωμένη Δεξιά και ήθελα να γίνει γέλιο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kounelaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Kάτι μάλλον έχασα..

Τι εννοείς έβλεπε μόνος του; Την ώρα που το κάνατε; :blink:

Αυτό είναι τραγικό.
Ξαναδιαβασε το πρωτο μου ποστ και θα καταλαβεις. Αν βλεπαμε μαζι την ωρα που το καναμε δεν θα ηταν προβλημα για μενα.

Valder νομιζω πως οι αποψεις σου με εκφραζουν.:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top