Εντομοφοβία

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
για αυτο να κοιμάστε ΠΑΝΤΑ με το teza στο κομοδίνο.

το αοσμο για να μην προσβαλλονται οι ευαισθητες μυτουλες μας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
το αοσμο για να μην προσβαλλονται οι ευαισθητες μυτουλες μας:P
εμένα μαρέσει η μυρωδιά :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι σας πειράζουν ρε παιδιά τα ζουζούνια άκακα είναι :)

Πάντως όσοι τα φοβάστε τόσο πολύ ίσως να πρέπει απλά να έρθετε σε επαφή μαζί τους για να δείτε ότι δε σας τρώνε :P

@Gate4 εσύ είσαι το κατάλληλο άτομο για να πάρω μαζί μου στα μελίσσια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Πω,είχα και πρόσφατη συνάντηση με αυτό το πράγμα. :kill:
Το κρεβάτι μου είναι δίπλα στον τοίχο. Εγώ ξαπλωμένη με το λαπιτόπι,έχοντας πλάτη προς τοίχο και έτσι πως είχα πιαστεί,γυρνάω να αλλάξω πλευρό,κοιτάω πάνω τον τοίχο και καθόταν ένα τέτοιο.ΙΟΥ
Περιττό να πω,ότι ξύπνησα την μάνα μου 3 το πρωί να το βγάλει έξω και κάθε φορά που αυτό άρχιζε να πετάει,εγώ άρχιζα τις φωνές. :redface:

Το μόνο έντομο που αντέχω είναι το κουνούπι.

Φαντασου να επεφτε πανω στην πλατη σου και να καθοταν,ετσι οπως την ειχες γυρισμενη προς τον τοιχο :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Φαντασου να επεφτε πανω στην πλατη σου και να καθοταν,ετσι οπως την ειχες γυρισμενη προς τον τοιχο :devil:

Θα είχα πεθάνει από καρδιακή προσβολή,πολλαπλά εγκεφαλικά και συνεχόμενα κατάγματα πίσω πλευρών. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τι σας πειράζουν ρε παιδιά τα ζουζούνια άκακα είναι :)

Πάντως όσοι τα φοβάστε τόσο πολύ ίσως να πρέπει απλά να έρθετε σε επαφή μαζί τους για να δείτε ότι δε σας τρώνε :P

@Gate4 εσύ είσαι το κατάλληλο άτομο για να πάρω μαζί μου στα μελίσσια :D
Δεν είναι άκακα! Εγώ μόλις είδα το αλογάκι της παναγίας πήρα τη μαμά μου τηλέφωνο και της είπα ότι ένα τέρας μπήκε μέσα στο σπίτι:look:

Ναι στο γυμνάσιο μας είχε βάλει ένας καθηγητής να ακουμπήσουμε μια ακρίδα για να δούμε ότι "δεν θα μας φάει" και κόντεψα να λιποθυμίσω εκείνη την ώρα :P

Ωχ γιατί έχει πολλά έντομα;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι άκακα! Εγώ μόλις είδα το αλογάκι της παναγίας πήρα τη μαμά μου τηλέφωνο και της είπα ότι ένα τέρας μπήκε μέσα στο σπίτι:look:

Ναι στο γυμνάσιο μας είχε βάλει ένας καθηγητής να ακουμπήσουμε μια ακρίδα για να δούμε ότι "δεν θα μας φάει" και κόντεψα να λιποθυμίσω εκείνη την ώρα :P

Ωχ γιατί έχει πολλά έντομα;; :P

Τα αλογάκια άκακα είναι ρε εκτός κι αν είσαι ζουζούνι :D

Έλα να δεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τα αλογάκια άκακα είναι ρε εκτός κι αν είσαι ζουζούνι :D

Έλα να δεις :P
Όχι δεν είναι άκακα! Είναι τερατάκια με φτερά :pfff:

Μπα άστο δεν χρειάζεται με αρέσει η ζωή μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Τωρα ειδα την ιστορια της carpe nochtem και θυμηθηκα κατι λιγο πιο ακραιο:
Ειχα γυρισει απο ταξιδι στο χωριο ψοφια απτην κουραση:hypno: και πεφτω στο κρεβατι(π βρισκεται κολλητα στον τοιχο) αλλάζω πλευρο και βλεπω μια ΦΤΕΡΩΤΗ κατσαριδουλα την μμικρη τερεζα(εχουμε παρεαααααα:hello::bigarmhug:lol: :clapup::yahoo:).εντωμεταξυ ειχα παγωσει δεν μιλαγα γιατι παντα φοβαμαι μην μπουν στο στομα μου:sick:.Τρεχω στο δωματιο του πατερα και της μαμας βγαζοντας τσιριδες,κλεινω την πορτα μου και τους εξηγω τι εγινε.Βασικα αηδιαζω που ειναι γλοιωδη πχ κουνουπια δεν με πειραζουν.Εντωμεταξυ οι παππουδες απτην μαμα και η ιδια σκοτωνουν ολα τα εντομα.Τρανταχτο πααραδειγμα:: μολις εφυγα απο το χωριο που ζουν κι ο παππους πριν φυγω ηταν ετοιμος να σκοτωσει μυγα απανω μου:mpliaks::mpliaks::mpliaks::mpliaks::mpliaks::mpliaks::mpliaks::mpliaks:!!!!!!Μονο εγω κι η αδερφη μου η χαρχαλω(χριστινα) η ατζαμου,διαφερουμε.Εκεινη στο νεο της σπιτι βρηκε κατσαριδα και μεχρι να γυρισουν οι γονεις μου απο διακοπες εμεινε σε μια φιλη στην εστια........:cry_x::console:
Περιττο να πω οτι μετα απο πολλες πιεσεις στους δικους μου βαλαμε σιτες:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
υγ σορι για τα τοσα φατσουλινια αλλα διακωμωδουν την ολη κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντομοφοβία? Όποια κστσαρίδα πετύχω την κάνω ένα με το πάτωμα..
ξέρω ανθρωπο που του εχει πεσει μυγα στο ποτό του και δεν τον ένοιαζε το ήπιε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εντομοφοβία? Όποια κστσαρίδα πετύχω την κάνω ένα με το πάτωμα..
ξέρω ανθρωπο που του εχει πεσει μυγα στο ποτό του και δεν τον ένοιαζε το ήπιε :hehe:
Αυτά είναι:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexis1821

Νεοφερμένος

Ο Alexis1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω ρε παιδια ειμαι αρκετα εντομοφοβικος,ειμαι 16 ετων και παντα τα φοβομουν απο πολυ μικρος τα εντομα..Εχω προβλημα με κατσαριδες,σκουληκομυγες,τα μεγαλα τα κουνουπια,τις αραχνες,τις ακριδες,τα σερσεγκια,κατι αλλα που κανουν ζζζζ οταν γυρισουν ανασκελα και προσπαθησουν να σηκωθουν παλι.Μπουρμπουλες τους λενε καποιοι νομιζω..Μονο με τις μυγες,τα μυρμιγκια,τα μικρα κουνουπια,τις πασχαλιτσες εννοειται και με μερικα αλλα εντομα δεν εχω προβλημα..Καποιος να μου προτεινει λυσεις να αντιμετωπισω το προβλημα μου?Ειδικα τωρα που ερχεται και καλοκαιρι τα πραγματα χειροτερευουν πολυ γιατι αν ειναι ανοιχτα τα παραθυρα και το φως ανοιχτο εισερχονται πολλα!Βρισκομαι και στην ατυχη θεση να εχω κατω ακριβως απο το σπιτι μου καδους σκουπιδιων λογω μιας ψησταριας και το προβλημα διογκωνεται!Πως μπορω να αντιμετωπισω τον φοβο μου και πως μπορω να αντιμετωπισω και τα παραπανω εντομα..?Δεν εχω μεγαλωσει σε χωριο κοντα στην εξοχη αλλα σε πολη και δεν εχω ερθει πολυ σε επαφη μαζι τους..Οταν δω ενα εντομο να πεταει σε ενα δωματιο,τοτε κλεινω την πορτα και φωναζω καποιον αλλο να ερθει να το σκοτωσει χααχα! :D αλλα πρεπει να τα αντιμετωπιζω μονος μου..Να δουμε πως θα βγει και το σημερινο καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
...και όμως το έντομο φοβάται εσέναν τον κακό άνθρωπο που πάει να το σκοτώσει..χαχαχα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είναι πολύ λογικό που από τώρα έχω πετύχει δύο τεράστια κουνούπια; Μιλάμε τα βλέπεις και εξαφανίζεσαι :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexis1821

Νεοφερμένος

Ο Alexis1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαχχαχα ισχυει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ αν και ζω σε επαρχία, φοβάμαι πάρα πολύ τα ζουζούνια, ιδιαίτερα μπαμπούλες,χρυσόμυγες, και κατσαρίδεςςς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexis1821

Νεοφερμένος

Ο Alexis1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χααχαχα..πρεπει να ειμαστε συνεχεια με ενα aeroxol στο χερι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Γαμώτο και γω φοβάμαι τα έντομα.Σήμερα μπήκε στο δωμάτιό μου ένα αλογάκι της Παναγιας ή του διαβόλου,οπως το λένε τελος πάντων.Κόντεψα να μείνω στο τόπο.Είχα και το λαπτοπ στα πόδια μου και μόλις πάω να σηκωθώ...ΤΣΑΑΑΑΚ ανέβηκε πάνω μου.Ήμουν και μόνη μου στο σπίτι,προσπάθησα να το διώξω αλλά τίποτα.Τελικά το σκότωσα με ένα βιβλίο. :whistle:
Η γιαγιά μου λέει οτι είναι ατυχία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γαμώτο και γω φοβάμαι τα έντομα.Σήμερα μπήκε στο δωμάτιό μου ένα αλογάκι της Παναγιας ή του διαβόλου,οπως το λένε τελος πάντων.Κόντεψα να μείνω στο τόπο.Είχα και το λαπτοπ στα πόδια μου και μόλις πάω να σηκωθώ...ΤΣΑΑΑΑΚ ανέβηκε πάνω μου.Ήμουν και μόνη μου στο σπίτι,προσπάθησα να το διώξω αλλά τίποτα.Τελικά το σκότωσα με ένα βιβλίο. :whistle:
Η γιαγιά μου λέει οτι είναι ατυχία :P
Έλα ρε:| Εμένα είχε πέσει από το τραπέζι δίπλα στα πόδια μου και πήγα και κρύφτηκα κάτω από ένα σεντόνι για να μη με φάει εσύ πως το σκότωσες;:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Έλα ρε:| Εμένα είχε πέσει από το τραπέζι δίπλα στα πόδια μου και πήγα και κρύφτηκα κάτω από ένα σεντόνι για να μη με φάει εσύ πως το σκότωσες;:hehe:

Μπορώ να κάνω κι αλλιώς?Πραγματικά τρέμουν τα χέρια μου.Γενικά δε φοβάμαι τόσο πολύ οτι θα με τσιμπήσουν αλλά δε ξέρω.Πως να στο πω...Νομίζω οτι θα μπλεχτούν στα μαλλιά μου,οτι θα μπουν στα ρούχα μου,στα αυτιά μου.ΤΖΙΖ ανατριχιάζω μόνο που το σκέφτομαι.Αν μένεις μόνη πάντως δεν έχεις και άλλη επιλογή. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top